صفحه 7 از 24 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 236

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در " دانشگاه آزاد اسلامي "

Member
    رشته و دانشگاه
    auckland uni.mech eng.

پیش فرض پاسخ : تجربیات امتحان آیلتس در دانشگاه آزاد

سلام دوستان
    من دیروز مصاحبه داشتم..اکزمینرم یه آقای لاغر با موهای جوگندمی بود..اینقدر استرس داشتم که اسمش رو یادم نمیاد..
    میشه بگید چه طور نمره میده؟؟؟
    آخه بابت اینکه میگفتن آزاد اسپیکینگ خوب نمره میده اومدم آزاد شرکت کردم...من به نظرم خیلی سخت بود و خوب از پس پارت 3 بر نیومدم....

Member
    رشته و دانشگاه
    it. electronic

سلام دوستان منم امروز امتحان اسپیکینگ داشتم .خیلی استرس داشتم و به طور کلی خراب کردم . اولا ممتحن من اینقدر لهجه داشت که به زور متوجه میشدم چی میگه . ه علت مشکل لغت هم پارت 2 رو اشتباه جواب دادم البته خیلی کمکم کرد و با سوالهای مختلف کمکم میکرد ولی از طرف من .. . چه عرض کنم . خیلی داغون جواب دادم آخه بعد موضوعی هم به من افتاد . من در مورد تاثیر تبلیغات و تاثیر رسانه ها و اینترنت و دیگه چیزها پرسید . فکر نمیکنم نمره مورد نظرم رو بیارم . خیلی حالم بده

Junior Member

غیر استاندارد ترین آزمون دنیااااااا.... نمره رایتینگتونو دیدین سعی کنید روحیتونو حفظ کنید، 2 بار رایتینگ 6 شدم یکی 2 سال پیش بود تو سنتر سنجش و یکیشون تو ترکیه 3 ماه پیش بود تو IDP استانبول، بعد یه ماه کار کردن دوباره امتحان دادم تو سنتر دانشگاه آزاد بهم داده 5 !!!! دمشون گرم که اینقد خوب تصحیح میشه تازه 2-3 نفر هم نظر میدن رو نمره،

Junior Member

سلام دوستان.
    من رایتینگ 7.5 و اسپیکینگ 7 شدم. قبل از امتحان یه سری این پست های بچه هادر مورد اسپیکینگ و رایتینگ رو میخوندم و کلی استرس بهم وارد میشد ! و همیشه فکر میکردم من هم با این اوضاع نمراتم خوب نمیشه. ولی خوب تا حدودی هم به خودم اطمینان داشتم که میتونم نمره خوب بگیرم چون کتابای زیادی خونده بودم و دایره لغاتم خیلی خوب بود. حدود 90-80 تا رایتینگ نوشته بودم. رایتینگ هایی که نوشته بودم رو به یه استاد زبان نشون دادم و اون بهم گفت که باید 7.5-7 بیاری و بهم گفت که سعی کن رایتینگات شو آف لغات نشه. به هر حال من روز امتحان بهترین رایتینگای عمرم رو نوشتم. تسک 1 حدود 190کلمه و تسک 2 حدود 300 کلمه با دایره لغات وسیع، گرامر قابل قبول و رعایت نکات ضروری.
    به نظر من اینطور نیست که اگزمینر نخواد نمره بده. شما رایتینگای خودتونو با بعضی از رایتینگایی که تو کتابا هست و نمره 7 یا 8 گرفته مقایسه کنید و ببینید در چه سطحی هستید. برای رایتینگ حتما باید تاپیک زیاد بخونید که این به اسپیکینگ شما هم کمک میکنه. ساختار رو هم برای هر تسک حتما رعایت کنید.

*تقريبا ١٢ روز قبل از آزمون به emailتون فرستاده ميشه ,
    *براى من و كسانى كه ميشناسم sms زدند,ولى روز speaking يك نفر رو ديدم كه گفت براش smsفرستاده نشده، ولى براى همه email ميزنند ،نگران نباشيد.
    *ترتيب بر اساس كد ملى و شماره پاسپورت ه ،نه بر اساس فاميلى.

Post پاسخ : تجربیات امتحان آیلتس در دانشگاه آزاد

دوستان سلام
    من 2 بار یکی در تاریخ 25May و دفعه دوم هم در 22June در دانشگاه آزاد امتحان دادم (General Training) و نکته اینجاست که این 2 تجربه به من ثابت کرد که امتحان IELTS مثل یک بازی فوتبال هست که اصلا نتیجه اون قابل پیش بینی نیست و به خیلی از موارد بستگی داره.

در تاریخ 25May من Speaking رو در روز امتحان خوب ندادم و فکر می کردم زیر 6 بشم. (Examiner یک آقای جوان بودند که بسیار خوش برخورد بود و دائما لبخند می زد و توی اتاق شماره 3 بود) ولی امتحان Listening، Reading ، Writing رو به نظر خودم خوب دادم و فکر می کردم همشون رو بالای 6.5 بشم و جوابش اینطوری شد:

L: 5.5
    R: 5.5
    W: 5.5
    S: 6.5

O: 6.0

خوب با کمال نا باوری دیدم که Speaking شد 6.5 یعنی خوب نمره دادن. بقیه خیلی داغون بود و حتی به این فکر کردم که نمره من با یکی دیگه عوض شده.

برای امتحان 22June بر عکس قبلی Speaking رو بسیار خوب دادم و بسیار راضی بودم و فکر می کردم حداقل 7 می شم(البته Examiner یه آقای میانسال بود که لبخند نمیزد و تقریبا خشک برخورد می کرد و توی اتاق شماره 3 بود.) و امتحان Listening بد نبود و فکر می کردم 7 بشم (البته Section 3 کلا به نظر من ناجور بود و برای من سخت بود اما بقیه بد نبود). قسمت Reading رو فکر می کردم 6.5 بشم و Writing رو هم فکر می کردم 6.5 بشم. نتیجه که اومد اینطوری شد:

L: 6.5
    R: 6.0
    W: 6.0
    S: 6.0

خوب ایندفعه هم Speaking من رو سورپرایز کرد!!! اگر امتحان 25May و 22June من رو در بخش Speaking مقایسه کنیم دقیقا 1.5 نمره باید فرق می کرد و امتحان 22June من باید بیشتر میشد!

میبینیم که اصلا هیچ چیزی حساب و کتاب نداره و نمره IELTS توی ایران مثل یک بازی هست که نتیجه اون کاملا تصادفی و شانسی هست!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    it. electronic

سلام دوستان . با توجه به عنوان تایپیک اقدام به نوشتن تجربه خود از امتحان 6 جولای دانشگاه ازاد میکنم .................................................. .............................امتحان اسپیکینگ رو با یه اقای تقریبا خوش برخورد و جوان داشتم که مشکلش این بود که بدون مقدمه یه سره رفت سر اصل موضوع .سریغ شروع به ضبط کرد و در ضمن اجازه صحبت هم اصلا نمیداد اما به طور کلی خوب بود (فکر کنم نوید رفیعی بود) و در مورد نظم در روز اسپیکینگ واقعا خوب بود و در مورد امتحان لیسنینگ هم کیفیت صدا واقعا خوب بود و محیطی ارام و خوب رو فراهم کرده بودند و امتحان ریدینگ و رایتینگ هم خوب بود و من مشکلی ندیدم جز این که یه مقدار زمان ساماندهی به افراد برای شروع ازمون زیاد بود و در حین ازمون هم تردد مراقبین زیاد بود و پذیرایی خوبی هم نداشتن و اگر افراد بیسیم به دست از هندزفری استفاده میکردن بهتر میشد . اما در کل من راضی هستم .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط pesareirani نمایش پست ها

دوستان سلام
    من 2 بار یکی در تاریخ 25May و دفعه دوم هم در 22June در دانشگاه آزاد امتحان دادم (General Training) و نکته اینجاست که این 2 تجربه به من ثابت کرد که امتحان IELTS مثل یک بازی فوتبال هست که اصلا نتیجه اون قابل پیش بینی نیست و به خیلی از موارد بستگی داره.

در تاریخ 25May من Speaking رو در روز امتحان خوب ندادم و فکر می کردم زیر 6 بشم. (Examiner یک آقای جوان بودند که بسیار خوش برخورد بود و دائما لبخند می زد و توی اتاق شماره 3 بود) ولی امتحان Listening، Reading ، Writing رو به نظر خودم خوب دادم و فکر می کردم همشون رو بالای 6.5 بشم و جوابش اینطوری شد:

L: 5.5
    R: 5.5
    W: 5.5
    S: 6.5

خوب با کمال نا باوری دیدم که Speaking شد 6.5 یعنی خوب نمره دادن. بقیه خیلی داغون بود و حتی به این فکر کردم که نمره من با یکی دیگه عوض شده.

برای امتحان 22June بر عکس قبلی Speaking رو بسیار خوب دادم و بسیار راضی بودم و فکر می کردم حداقل 7 می شم(البته Examiner یه آقای میانسال بود که لبخند نمیزد و تقریبا خشک برخورد می کرد و توی اتاق شماره 3 بود.) و امتحان Listening بد نبود و فکر می کردم 7 بشم (البته Section 3 کلا به نظر من ناجور بود و برای من سخت بود اما بقیه بد نبود). قسمت Reading رو فکر می کردم 6.5 بشم و Writing رو هم فکر می کردم 6.5 بشم. نتیجه که اومد اینطوری شد:

L: 6.5
    R: 6.0
    W: 6.0
    S: 6.0

خوب ایندفعه هم Speaking من رو سورپرایز کرد!!! اگر امتحان 25May و 22June من رو در بخش Speaking مقایسه کنیم دقیقا 1.5 نمره باید فرق می کرد و امتحان 22June من باید بیشتر میشد!

میبینیم که اصلا هیچ چیزی حساب و کتاب نداره و نمره IELTS توی ایران مثل یک بازی هست که نتیجه اون کاملا تصادفی و شانسی هست!!!
    دوست عزیز نمی دونم دقت کردی به اینکه میگن اگه قبلا ازمون دادی کارنامه آن را بیارین یا نه؟ می دونی برای چی این را میگن! استادم و چند نفر اگزمینر به من گفتند این ها کارنامه های قبلی و فاصله بین آزمون قبلی و این آزمون را مد نظر قرار می دهند بدین صورت می گن امکان نداره کسی در فاصله 2 ماه از اورال 6 به 7 برسه! و یا اسپیکینگ از 6 به 7 و ...
    بنظرم فاصله آزمون خود را 4 ماه می گذاشتی بهتر بود
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز نمی دونم دقت کردی به اینکه میگن اگه قبلا ازمون دادی کارنامه آن را بیارین یا نه؟ می دونی برای چی این را میگن! استادم و چند نفر اگزمینر به من گفتند این ها کارنامه های قبلی و فاصله بین آزمون قبلی و این آزمون را مد نظر قرار می دهند بدین صورت می گن امکان نداره کسی در فاصله 2 ماه از اورال 6 به 7 برسه! و یا اسپیکینگ از 6 به 7 و ...
    این حرفا چیه !!!! یکی شاید سر یه آزمون حالش خوب نبوده، اگه هم اینجوری باشه که کلا استاندارد نیست
    این آزمون استاندارد نیست.... وقت تونو تلف نکنید سر این امتحان مسخره
    به آزمون جی آر ای نگاه کنید یا اصلا تافل، امتحان رایتینگ بخش اینتگریتد یه مدل ه، فقط موضوع فرق میکنه، ولی آیلتس: نمودار انواع مختلف، پروسه، و از همه بدتر پلان ساختمون ( آزمون 25 می) خوب مسلما نمره ها رو جابجا میکنه، این به نظر من که غلط ... یعنی استاندارد نیست...، لیسنینگ هم که از اون بد تر... یه بار میبینی 3 تا multiple داره یه بار میبینی نداره خوب این چه آزمونیه که اینقد متفاوته یعنی کلا شانسیه
    رایتینگ و اسپیکینگ هم که هرکی به هرکیه....، تو همین فروم اعتراض به مراکز و بخونید دستتون میاد ، این هم جالبه یه جا خوندم که L:9و R:9 و S:8.5 و W: 7.5 تازه این دوستمون هم فرمودند من بیشتر از حد انتظار رایتینگ شدم یعنی انتظار چند داشتین با این اسپیکینگ و ریدینگ و لیسنینگ؟!؟!؟! نگید که 6.5 یا 7!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیزم
    من هر دو باری که در دانشگاه آزاد امتحان دادم کارنامه قبلی را از من نخواستند و اگر می خواستند بهتر بود چون تمام حرف من روی Speaking هست که خداییش از امتحان اول تا امتحان دومم باید 1.5 نمره تفاوت می بود و دومی رو با تسلط کامل و بدون هیچ مشکلی دادم و اگر کارنامه را Examiner می خواست و میدید که در فاصله کمتر از یک ماه 6.5 شدم به من 6 نمی داد!!! (مطمئنم که 6 نمره من نبود) آدم در امتحان نزدیک اینقدر پس رفت نمی کنه معمولا اون هم توی Speaking و خلاصه من می گم که IELTS همش یه شانس هست و یه وقت شانس می آری و خیلی وقتا هم نمیاری. من نفری رو میشناسم که 6 بار امتحان داده و 4 تا 7 می خواد و هر دفعه یکی از مهارت هاش زیر 7 شده! (دو بار یه دون 6.5 آورده!) یعنی عذابی که باید تحملش کنی و یه بار دیگه با تمام اون شرایط بری دوباره امتحان بدی و باز دوباره امتحان بدی!!! هزینه هاش چیزی نیست اما کل پروسه اون وقت گیر و اعصاب خورد کنی هست اون هم وقتی که Examiner هر جوری که دوست داره نمره می ده!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)