صفحه 11 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 296

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز " آيلتس تهران"

پیش فرض پاسخ : تجربیات امتحان آیلتس در مرکز «آیلتس تهران»

منظور من مقایسه این موسسه با موسسه مرحوم ایران آیلتسه.خیلی از نزدیکانم از جمله همسرم اونجا امتحان دادن.اگزمینرها که نیتیو بودن هیچ، مراقبین هم ایضاً!!! و اینکه این امتحان به حدی باید استاندارد برگزار بشه که حتی سوالات نفرات کنارهم، با هم فرق داشت!!! من که فکر می کنم اگر یه بازرس از طرف idp یا br این وضعیت رو میدید قطعاً امتحان رو باطل اعلام میکرد.
    ضمناً تمام سالن امتحان از ساعت 8.30 پر بود و به نظر من تاخیر امتحان کاملاً غیر موجه بود.

در کل امتحان 23 فوریه خیلی نرمال بود ! کسایی که در آینده می خواین امتحان بدین اصلا استرس نداشته باشین!
    من اینقدر این فروم رو خوندم استرسی شدم!
    پس به حرفای بقیه گوش ندین!
    1) اسپیکینگ:
    اگزمینر بسیار خوش برخورد! اسمشو نفهمیدم ! ولی خیلی خانم خوبی بود! شبیه خانم دکترا بود!
    تسک 1) در مورد خونه ام و ویژگیهای پارک مورد علاقم پرسید.
    تسک 2) توصیف یک کتابخونه که با اون سر کار داشتم!
    که متاسفانه من وقت کم آوردم و نصف یک سوال بی جواب موند که همونو قبل تسک 3 ازم پرسید. نمی دونم این پوئن منفیه یا نه! اگه کسی می دونه بهم بگه!
    تسک 3) بدجوری قلقلک داد. در مورد سیاسیتهای دولت در مورد کتابخونه ها بود!
    2) لیسنینگ:
    به نظر من سطحش نرمال بود. مثل کمبریج! شاید بعضی از بخشهاش پایینتر بود! کیفیت صدا عالی بود! حتی از گوشی هم بهتر بود! به خاطر استرس 2 تا سوال از 4 تای اولو شانسی زدم!
    ولی بقیشو خوب نوشتم.
    3) ریدینگ:
    ریدینگ خیلی نرمال و خوب بود. ولی من یه اشتباه بزرگ کردم! از ریدینگ دومی شروع کردم! یه بخشش Y N NG بود منم رفتم توی اون فضا و برای 2 ریدنگ بعدیش به جای T F ، متاسفانه Y N زدم. حدود 7 مورد اشتباه خورد! خیلی حالم گرفته شد. به نظر من ریدینگ اولیش از همه بد قلق تر بود.
    4) رایتینگ خیلی خوب بود. گراف و موضوع خیلی روتین! موضوع تسک 2 دقیقا از کمبریج بود که چرا دکترها و ... نسبت به ورزشکاها و سلبریتیها کمتر میگیرن! و چقدر موافق این فرق هستین!
    تسک 1 رو 190 کلمه نوشتم و تسک 2 رو 322 کلمه!
    برام دعا کنین! حالا نمره هامم را خواهم زد!
    نمراتم رو از نظر خودم می نویسم: حالا ببینیم چی میشه:
    reading : 6
    speaking : 6.5-7
    writing : 7-7.5
    lestening : 6.5 -7
    بعش ببینیم حدسام درستن یا نه!

امتحان 23 فوریه نه تنها نرمال نبود و بلکه خیلی آسون بود. ریدینگ فقط دومی یه خورده منو اذیت کرد و باعث شد دو تا رو شانسی بزنم. لیسنسنگ خییلی آبکی بود و نسبت به امتحان قبلیم توی استانبول هیچی نبود. خیلی آروم میحرفیدن. سکشن 1 در مورد فروشگاه یخچال بود از دو کمپانی. اینکه کدوم آمریکایی هست؟ کدوم فریزرش زیره؟ کدومشون نقره ای دارند؟کدومشون ساپورت میشن اینجا؟سکشن 2 در مورد یک مرکز چشم پزشکی بود. سکشن 3 هم درمورد یک کورس دانشگاهی بود.سکشن 4 در مورد دو گونه حیوانی (boar and red deer) بود.من توی لیسنینگ چند تا s جمع یادم رفت بزارم. مثلا potatoes و diseases.ریدینگ یک که در مورد توسعه سیدنی و کلا NSW به یک مرکز تفریحی و تاریخش رو نوشته بود. ریدینگ 2 در مورد آزمایش یه تئوری روی یادگیری و رفع خطا از دانش آموزان بود. متن 3 هم در مورد سابقه سکونت انسانهای اولیه توی غارها و open air sites ها بود. رایتینگ تسک 1 یک بارچارت بود که وضعیت تزهای دانشجویان در یک دانشگاه UK رو بر اساس وضعیت تحویل دهی تزشون (به موقع، با تاخیر، failed و rewrite) در سالهای 1990،2000،2010بود.تسک دو هم که همونی که دوستمون فرمودند.
    چیزی که من مطمئنم امتحان ساده بود و حتما باند اسکورها رو تغییر میدن. من پیش بینیم واسه خودم اینه: L 6.5 R 6.5 W 6 S 6 ، البته از رایتینگ میترسم که 5.5 بدن چون غلط غلوط زیاد مینویسم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Griffith University

سلام دوستان
    من لازم هست که در ماه MAY امتحان بدم به نظر شما مرکز ایلتس تهران مطمئن هست که بهش اعتماد کنم و منتظر بمونم یه اینکه برم یک کشور دیگر مثل ارمنستان
    ثبتنام برای ماه may در سات ایلتس کی باز میشه؟>

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط poyeshsoft نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لازم هست که در ماه MAY امتحان بدم به نظر شما مرکز ایلتس تهران مطمئن هست که بهش اعتماد کنم و منتظر بمونم یه اینکه برم یک کشور دیگر مثل ارمنستان
    ثبتنام برای ماه may در سات ایلتس کی باز میشه؟>
    خوشبختانه تا امروز وضعیت آیلتس تهران خوب بوده ، من هم 23 فبریه امتحان دادم ، در کل راضی بودم و به نظر نمیاد واسه امتحانای آینده هم مشکلی داشته باشند .

Junior Member

منم 23 فوریه امتخان دادام.برخورد مراقبها خوب بود.ولی اینکه خوراکی نمی ذاشتن ببری اونم واسه یه امتحان 3 ساعته مسخره بود ،تازه اینهمه هم تاخیر داشت.من که شکلات بردم و بین skill ها خوردم خیلی بهم کمک کرد.ولی در کل امتحان آسونی بود مخصوصاً listening ش.باید بگم متاسفانه یا خوشبختانه تقلب هم میشد کرد یعنی از رو دست جلوییت ببینی ،فاصله صندلی ها زیاد نبود سوالها هم همه مشابه بود.

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط nbaa نمایش پست ها
    منم 23 فوریه امتخان دادام.برخورد مراقبها خوب بود.ولی اینکه خوراکی نمی ذاشتن ببری اونم واسه یه امتحان 3 ساعته مسخره بود ،تازه اینهمه هم تاخیر داشت.من که شکلات بردم و بین skill ها خوردم خیلی بهم کمک کرد.ولی در کل امتحان آسونی بود مخصوصاً listening ش.باید بگم متاسفانه یا خوشبختانه تقلب هم میشد کرد یعنی از رو دست جلوییت ببینی ،فاصله صندلی ها زیاد نبود سوالها هم همه مشابه بود.
    بنظر من اتفاقا اصلا مسخره نیست و یکی از کارهای درستی هست که این موسسه انجام می ده. چرا چند نفر بخاطر صدای باز کردن یک خوراکیِ یک نفر باید تمرکزشون رو از دست بدهند؟ آیا بنظر شما درسته؟ اما آوردن شکلاتی که باز شده، یا لای دستمال هست مزاحم هیچ کسی نیست و کسی هم به شما اعتراض نخواهد کرد.

از طرف مراقب مسئول و خود سیستم امتحان موظف به تقلب نکردن شما نیست. این موسسه به شما اعتماد می کنه و می گه تقلب نمی کنید. بهتر بگم، تقلب در سیستمش تعریف نشده:
    شما تفتیش بدنی می شید هنگام ورود به جلسه؟ اصلا شما رو لمس می کنن؟ فقط پرسیده می شه که موبایل یا یادداشتی دارید یا خیر. به پاسخ نه شما هم اعتماد می کنند.
    مراقب ها (وقتی امتحان در سالن هتل برگزار می شد) همیشه ابتدا و انتها بودن و افراد وسط می تونستن به راحتی کاغذ و یادداشت بگذارن روی میز.
    هیچ چیز بالا تر از این نبود که من و یکی از فامیل ها (با فامیلی یکسان!) هنگام ثبت نام باهم ثبت نام کردیم. آزمون اسپیکینگمون در یک ساعت بود. اون ها اینقدر اعتماد دارن که اعصاب من خورد شده بود: سر جلسه امتحان ما کنار یکدیگر بودیم! (حتی عقب و جلو هم نه!). تمام مدت می تونستیم هر سوالی رو برسونیم. (سوال ها هم که مشابه)

این اعتماد ها واقعا لایق پاسخ دادن از طریق عمل درست کردن هست.

از طرفی دیگه این آزمون واقعا مهارت رو میسنجه و مهارت هیچ وقت با دانستن یکی نیست. شما نمی تونید مهارت رو با تقلب بدست بیارید. حداقل تو رایتینگ و اسپیکینگتون خودش رو نشون میده.

امیدوارم همه عزیزان موفق باشند.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s_milad_kh نمایش پست ها
    بنظر من اتفاقا اصلا مسخره نیست و یکی از کارهای درستی هست که این موسسه انجام می ده. چرا چند نفر بخاطر صدای باز کردن یک خوراکیِ یک نفر باید تمرکزشون رو از دست بدهند؟ آیا بنظر شما درسته؟ اما آوردن شکلاتی که باز شده، یا لای دستمال هست مزاحم هیچ کسی نیست و کسی هم به شما اعتراض نخواهد کرد.

از طرف مراقب مسئول و خود سیستم امتحان موظف به تقلب نکردن شما نیست. این موسسه به شما اعتماد می کنه و می گه تقلب نمی کنید. بهتر بگم، تقلب در سیستمش تعریف نشده:
    شما تفتیش بدنی می شید هنگام ورود به جلسه؟ اصلا شما رو لمس می کنن؟ فقط پرسیده می شه که موبایل یا یادداشتی دارید یا خیر. به پاسخ نه شما هم اعتماد می کنند.
    مراقب ها (وقتی امتحان در سالن هتل برگزار می شد) همیشه ابتدا و انتها بودن و افراد وسط می تونستن به راحتی کاغذ و یادداشت بگذارن روی میز.
    هیچ چیز بالا تر از این نبود که من و یکی از فامیل ها (با فامیلی یکسان!) هنگام ثبت نام باهم ثبت نام کردیم. آزمون اسپیکینگمون در یک ساعت بود. اون ها اینقدر اعتماد دارن که اعصاب من خورد شده بود: سر جلسه امتحان ما کنار یکدیگر بودیم! (حتی عقب و جلو هم نه!). تمام مدت می تونستیم هر سوالی رو برسونیم. (سوال ها هم که مشابه)

این اعتماد ها واقعا لایق پاسخ دادن از طریق عمل درست کردن هست.

از طرفی دیگه این آزمون واقعا مهارت رو میسنجه و مهارت هیچ وقت با دانستن یکی نیست. شما نمی تونید مهارت رو با تقلب بدست بیارید. حداقل تو رایتینگ و اسپیکینگتون خودش رو نشون میده.

امیدوارم همه عزیزان موفق باشند.
    عزیز کاملا با نظراتت موافقم ، اما باید مثلا گفته میشد که می توانید اگه خوراکی دارید بدون اینکه پوسته یا چیزی که سر و صدا کنه داشته باشه می تونید ببرید با خودتون ، من خودم معده ام مشکل داره و سر امتحان یکمی اذیت شدم اما خوب دیدم که بقل دستی من داشت چیز می خورد . اما به هر حال این قانون که می گن چیزی نیارید واسه حود ماهاست بیشتر تا هدف دیگه ای داشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران - آزاد قزوین

دوشنبه از دفتر تهران آیلتس به من زنگ زدن و پرسیدن فامیلیتون جدا نوشته میشه یا سرهمه! آخه مثل اینکه تو پروفایلم جداس اما تو اپلیکیشن فرم سرهم نوشته بودم.
    جالب بود توجه کرده بودند و واسشون مهم بوده!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی عمومی . دانشگاه آزاد اصفهان

من 23 فوریه امتحان دادم و با اینکه خود امتحان اونقدر سخت نبود ولی بخاطر بدشانسی و مسائل حاشیه ای انقدر تحت فشار و استرس بودم که نتونستم پرفورمنس خوبی سر جلسه داشته باشم و نتیجه خوبی نگرفتم. اول اینکه روز امتحان اسپیکینگ وقتی میخواستم فیش بانکی مو بدم بهم گفتن شما بجای 700 هزار تومن 70 هزار تومن به حساب ریختی !!! در صورتیکه من خودم پول رو برده بودم بانک و مطمئن بودم 700 هزار تومن واریز کردم حتا روی قبض هم نوشته بودم هفت میلیون ریال! بعد معلوم شد اشتباه از کارمند بانک بوده و توی سیستم یه صفر کم گذاشته بود !!! (آخر بدشانسی) بهم گفتن تا روز امتحان کتبی اگه این مشکل حل نشه نمی تونید امتحان بدید ! خلاصه حسابشو بکنید من با چه استرس وحشتناکی امتحان اسپیکینگ دادم . خداروشکر با دو تا پارتی کلفت و چند تا تماس تلفنی مشکل ام حل شد. ولی شماها حواستون باشه وقتی پول واریز می کنید حتما مبلغ رو توی قسمت چاپی قبض رو بخونید و کنترل کنید . استرس دیگه ام سر پاسپورت ام بود که تعویض کرده بودم و هنوز نرسیده بود و همش استرس اینو داشتم که روز امتحان بدون پاسپورت نذارن امتحان بدم. که اونم روز قبل از امتحان شفاهی دقیقه نود به دستم رسید. این بود تجربه من. انشالا که برای شما تکرار نشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)