صفحه 46 از 53 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 530

موضوع: گرفتن Fund در رشته كامپيوتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن Fund در رشته كامپيوتر

سلام
    من کارشناسی نرم افزار خوندم میخاستم ببینم اگر برای ارشد تغییر رشته بدم IT موقعیت های کاری و گرفتن Fund برای رشته IT در خارج از کشور به چه صورت هست؟یا همون نرم افزار ادامه بدم بهتر؟البته با فرض معدل و مقاله و زبان نسبتا خوب بفرمایید

Junior Member mida آواتار ها

سلام
    من کارشناسی نرم افزار خوندم و معدلمم خوبه نسبتا. پروژه ی پایانیم تحویل ندادم هنوز. میخواستم نظر کسایی که تجربه دارن رو بدونم، به نظرتون بخونم برای ارشد و سعی کنم یه دانشگاه خوب قبول بشم (دانشگاه کارشناسیم دولتی بود ولی زیاد خوب نبود) و برای دکترا اقدام کنم یا اینکه روی پروژه ی پایانیم که موضوع به روزیم هست کار کنم و سعی کنم مقاله بدم و همچنین زبانم رو بخونم و از همین کارشناسی اقدام کنم؟ میدونم که فاند برای ارشد خیلی کمه از لیسانس به دکترا چطور؟
    فاند برام خیلی مهمه ممنون میشم راهنمایی کنین. تصمیم گیری برام سخت شده.
    ویرایش توسط mida : February 9th, 2016 در ساعت 01:37 AM
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط mida نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی نرم افزار خوندم و معدلمم خوبه نسبتا. پروژه ی پایانیم تحویل ندادم هنوز. میخواستم نظر کسایی که تجربه دارن رو بدونم، به نظرتون بخونم برای ارشد و سعی کنم یه دانشگاه خوب قبول بشم (دانشگاه کارشناسیم دولتی بود ولی زیاد خوب نبود) و برای دکترا اقدام کنم یا اینکه روی پروژه ی پایانیم که موضوع به روزیم هست کار کنم و سعی کنم مقاله بدم و همچنین زبانم رو بخونم و از همین کارشناسی اقدام کنم؟ میدونم که فاند برای ارشد خیلی کمه از لیسانس به دکترا چطور؟
    فاند برام خیلی مهمه ممنون میشم راهنمایی کنین. تصمیم گیری برام سخت شده.
    سلام.
    اگر توی کارشناسی واقعا خوب کار کردید به نظر من لازم نیست زیاد روی اسم و رسم دانشگاهتون حساس باشید. اگر این توانایی رو در خودتون میبینید که نمرات زبان بالا بگیرید و رک و پوست کنده نیوفتید تو یه وادی که بخواید چند ماه از زندگتون رو تلف کنه و بعد تصمیمتون عوض بشه، بهتر هست که مستقیم برای دکترا اقدام کنید. ببینید قبل از هر کاری به این فکر کنید که میخواید با زندگیتون چکار کنید. صرفا دکترا خوندن هدف نیست. ببینید میخواید باهاش چکار کنید. آیا فقط ابزاری هست برای فرار کردن یا واقعا دکترا خوندن براتون یه دغدغه اس؟ بعضیها اصلا ساخته نشدن واسه دکترا خوندن و وارد شدن توی این مسیر چیزی جز شکست و سرخوردگی عایدشون نمیکنه! با توجه به اینکه به گفته خودتون روی موضوع هاتی هم دارید کار میکنید و با توجه به پاسخی که به سوالاتی که مطرح کردم میدید (اگر احساس لزوم به خوندن دکترا در خودتون احساس میکنید)، لزومی نداره وقتتون رو سر ارشد خوندن (که تا حدی پوچ و بی ارزشه) توی ایران تلف کنید.
    توجه کنید که این صرفا این نظر شخصی منه و ارزش ترجمه ندارد
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

Junior Member mida آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط summer_66 نمایش پست ها
    سلام.
    اگر توی کارشناسی واقعا خوب کار کردید به نظر من لازم نیست زیاد روی اسم و رسم دانشگاهتون حساس باشید. اگر این توانایی رو در خودتون میبینید که نمرات زبان بالا بگیرید و رک و پوست کنده نیوفتید تو یه وادی که بخواید چند ماه از زندگتون رو تلف کنه و بعد تصمیمتون عوض بشه، بهتر هست که مستقیم برای دکترا اقدام کنید. ببینید قبل از هر کاری به این فکر کنید که میخواید با زندگیتون چکار کنید. صرفا دکترا خوندن هدف نیست. ببینید میخواید باهاش چکار کنید. آیا فقط ابزاری هست برای فرار کردن یا واقعا دکترا خوندن براتون یه دغدغه اس؟ بعضیها اصلا ساخته نشدن واسه دکترا خوندن و وارد شدن توی این مسیر چیزی جز شکست و سرخوردگی عایدشون نمیکنه! با توجه به اینکه به گفته خودتون روی موضوع هاتی هم دارید کار میکنید و با توجه به پاسخی که به سوالاتی که مطرح کردم میدید (اگر احساس لزوم به خوندن دکترا در خودتون احساس میکنید)، لزومی نداره وقتتون رو سر ارشد خوندن (که تا حدی پوچ و بی ارزشه) توی ایران تلف کنید.
    توجه کنید که این صرفا این نظر شخصی منه و ارزش ترجمه ندارد

خیلی ممنون از توجه و پاسختون.
    منظورتون از خوب کار کردن توی کارشناسی رو میشه بیشتر توضیح بدین. تا الان من فقط معدلم خوبه واینکه موضوع پروژه م رو سعی کردم به روز انتخاب کنم که اگر بخوام از همین الان اقدام کنم حتما وقت میزارم و یه پروژه خوب تحویل میدم اما اگر بخوام واسه ارشد بخونم توی ایران خب وقتم رو میزارم واسه کنکور ارشد.
    در مورد زبان فکر میکنم اگر وقت بزارم و بخونم میتونم نمره بالایی بگیرم. در حال حاضر زبانم ضعیف نیس ولی در حد تافل و آیلتسم نیس باید حتما روش کار کنم.
    در کل من خیلی وقته که به اپلای و پذیرش فکر میکنم یه تصمیم یه دفعه ای نیس. جدای از بحث اپلای هم خیلی خیلی ادامه تحصیل رو دوس دارم اما همونطور که شما هم گفتین ادامه تحصیل توی ایران ارزش زیادی نداره. میخوام اگر امکانش هست و با این شرایط میتونم تا یکی دو سال آینده با همین لیسانس برای دکترا پذیرش بگیرم از همین الان وقتمو بزارم رو زبانو مقاله، به جای کنکور ارشد.
    نظرتون چیه با این شرایط؟
    بازم ممنون از راهنمایی خوبتون.
    گاهي بايد بي رحم بود! نه با دوست نه با دشمن! بلكه با خودت و چه بزرگت مي كند آن سيلي كه خودت مي خواباني توي صورتت!

Junior Member

سلام وقتتون بخیر

ایا اشنایی و تسلط به زبان های برنامه نویسی مانند php,html.c# , java. css,++c , و گرفتن مدرک و تسلط بر network+ و ICDL (البته مدرک از دانشگاه آزاد شهرمونه )
    امتیازی برای اپلای در بر خواهد داشت؟؟؟

بنظرتون چه مهارتی برای اپلای دارای امتیازه؟ ؟؟؟میشه نام ببرید؟؟؟

ایا ساخت نرم افزار هم امتیازی داره؟؟؟

رشته تحصیلیم مهندسی فناوری اطلاعات . فعلا که معدلم 19.61. برا تافلم دارم میخونم...(وقت زیاد دارم تا رسیدن به ارشد میخواستم مشورت کنم )
    میدونم شرط اصلی معدل و نمره تافله ولی میخوام رزومم خیلی قوی باشه اگه اطلاع دارید راهنماییم کنید

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط eagle007 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر

ایا اشنایی و تسلط به زبان های برنامه نویسی مانند php,html.c# , java. css,++c , و گرفتن مدرک و تسلط بر network+ و ICDL (البته مدرک از دانشگاه آزاد شهرمونه )
    امتیازی برای اپلای در بر خواهد داشت؟؟؟

بنظرتون چه مهارتی برای اپلای دارای امتیازه؟ ؟؟؟میشه نام ببرید؟؟؟

ایا ساخت نرم افزار هم امتیازی داره؟؟؟

رشته تحصیلیم مهندسی فناوری اطلاعات . فعلا که معدلم 19.61. برا تافلم دارم میخونم...(وقت زیاد دارم تا رسیدن به ارشد میخواستم مشورت کنم )
    میدونم شرط اصلی معدل و نمره تافله ولی میخوام رزومم خیلی قوی باشه اگه اطلاع دارید راهنماییم کنید

ممنون
    داشتن پورتفولیو قوی در سایت هایی مثل GitHub کمک می کنه ولی بهتره شما تمرکزتون روی همین معدل، زبان و GRE باشه.

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mida نمایش پست ها
    خیلی ممنون از توجه و پاسختون.
    منظورتون از خوب کار کردن توی کارشناسی رو میشه بیشتر توضیح بدین. تا الان من فقط معدلم خوبه واینکه موضوع پروژه م رو سعی کردم به روز انتخاب کنم که اگر بخوام از همین الان اقدام کنم حتما وقت میزارم و یه پروژه خوب تحویل میدم اما اگر بخوام واسه ارشد بخونم توی ایران خب وقتم رو میزارم واسه کنکور ارشد.
    در مورد زبان فکر میکنم اگر وقت بزارم و بخونم میتونم نمره بالایی بگیرم. در حال حاضر زبانم ضعیف نیس ولی در حد تافل و آیلتسم نیس باید حتما روش کار کنم.
    در کل من خیلی وقته که به اپلای و پذیرش فکر میکنم یه تصمیم یه دفعه ای نیس. جدای از بحث اپلای هم خیلی خیلی ادامه تحصیل رو دوس دارم اما همونطور که شما هم گفتین ادامه تحصیل توی ایران ارزش زیادی نداره. میخوام اگر امکانش هست و با این شرایط میتونم تا یکی دو سال آینده با همین لیسانس برای دکترا پذیرش بگیرم از همین الان وقتمو بزارم رو زبانو مقاله، به جای کنکور ارشد.
    نظرتون چیه با این شرایط؟
    بازم ممنون از راهنمایی خوبتون.
    ببین دوست عزیزم، منظورم از خوب کار کردن اینه که بدونی دنبال چی هستی که ظاهرا هم میدونی و این خیلی خوبه.
    ببین ارشد خوندن با تمام بی ارزش بودنش بهت نشون میده که مثلا آدم ریسرچ هستی یا نه. ریسرچ و طبعا دکترا خوندن ذاتا نیاز به نوع خاصی از شخصیت داره. مثلا اینکه خیلی صبور باشی، تحمل شکست رو داشته باشی، بدونی که مساله ای که داری روش فکر میکنی شاید برای اولین بار باشه که میخواد به دست تو حل بشه (پس تا اینجای کار با کارشناسی خیلی فرق میکه چون توی کارشناسی تو میدونی که حتما یه راه حل از پیش تعیین شده واسه مساله تو وجود داره) و ...
    البته اینها قویا برای Computer Science صادق هست و من اطلاع کاملی از ماهیت Computer Engineering در آن ور آبها ندارم. شاید شما علاقه به ادامه Computer Engineering داشته باشید که خوب باید برید تحقیق کنید که آیا این مسائلی که من ذکر کردم براش صادق هست یا نه (توجه داشته باشید که اونوریها تعریفشون از Computer Science و Computer Enginerring تفکیک شده و متفاوت هست با چیزی که ما توی ایران داریم مثلا من خودم اینجا هوش مصنوعی خوندم که مهندسی کامپیوتر محسوب میشه ولی تیپ کارم اونور زیر مجموعه Computer Science هست) البته یه سر به سایت دپارتمانهای ذکر شده و اساتیدشون بزنید دستتون میاد تفاوتش. بهت توصیه میکنم که حداقل وبسایت 5-6 تا دانشگاه رو ببین و استادایی که تو فیلد مورد نظرت کار میکنن پیدا کن و ریسرچشون و لیست مقالاتشون رو ببین تا با فضای کار اونوریا آشناتر بشی.
    اگر بعد از یه تحقیق جامع در مورد مواردی که ذکر کردم (شاید یه هفته ای دستت بیاد. وقت زیادی ازت نمیگیره) به این نتیجه رسیدی که دوست داری بری سمت دکترا، با توکل به خدا برو واسه نمرات خوب زبان (که مطمئنم میتونی) و انشالا واسه دکترای مستقیم اقدام کن.

موفق باشی

Junior Member

سلام لیسانس ریاضی معدل ۱۱ یزد
    ارشد علوم کامپیوتر نفر اول دوره معدل ۱۸.۱۸ خوارزمی تهران
    یه مقاله ISI
    پانزده سال سابقه تدریس ریاضی در دبیرستان ( دبیر رسمی)
    برنامه نویسی به چند تا زبان میدونم
    پایان نامه با موضوع مکان یابی در شبکه حسگر بیسیم
    کجا بروم واسه دکتری؟
    امریکا میشه یا کانادا؟
    فعلا نمره زبان ندارم پول هم ندارم ... فاند میشه گرفت؟پیشنهاد تون چیه؟
    ویرایش توسط hkhsp : February 12th, 2016 در ساعت 12:50 PM

Junior Member

سلامدر رشته علوم کامپیوتر و کامیوتر واسه دکتری امریکا باید GRE subject داشته باشیم .. نمره

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhsp نمایش پست ها
    سلامدر رشته علوم کامپیوتر و کامیوتر واسه دکتری امریکا باید GRE subject داشته باشیم .. نمره
    سلام. نه لازم نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)