نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: امنیت خرید اینترنتی

Junior Member

پیش فرض امنیت خرید اینترنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    دوست عزیز در پست اول هشدار داده شده که

هشدار:

فردی با نام مخفف م.خ تا کنون دو بار اقدام به کلاهبرداری نموده. از کلیه کاربران تقاضا میکنم در معامله با افرادی که تعداد پست کمی دارن و مسلما دانشجو نیستند و دقت بسیار بیشتری به خرج دهند.

این کاربر کلا 3 تا پست بیشتر نداشت، لطفا به سابقه و تعداد پست های کاربران دقت کنید، یا از شرکت های پرداخت اینترنتی استفاده کنید. لطفا پیام خصوصی هاتون را با استفاده از دکمه گزارش پست خلاف گزارش کنید.
    سلام
    من اون هشدار رو دیدم ولی مقدار پرداخت اینقدر کم بود که کسی به ذهنش هم خطور نمیکنه کسی پیدا بشه بخاطر این مقدار چنین کاری بکنه. پیامها رو هم گزارش کردم.

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

پیش فرض پاسخ : نیازمندی های موقت به کارت اعتباری و فروش کارت اعتباری کاربران

نقل قول نوشته اصلی توسط Azb نمایش پست ها
    سلام
    اون لینک که من گذاشتم نسخه الکترونیکی کتاب رو داره، فقط گفته اگر میخواهی دانلود کنی باید حداقل 1.99 دلار بابت عضویت trial که 3 روزه هست پرداخت بشه. کلاهبرداری از طرف سایت نبوده بلکه از طرف یکی از اعضای همین فروم بوده. اون نفر گفت بابت 2 دلار 7500 تومن بریزم به حسابش و اون با پرداخت 2 دلار رجیستر می کنه و کتاب رو دانلود می کنه. ولی ظاهراً رجیستر نکرده و از یک سایت مجانی نسخه قدیمی رو دانلود کرده و فرستاده. بهش گفتم یوزر و پسورد که رجیستر شده رو بفرست خودم دانلود کنم ببینم راست میگه یا نه، که دیگه جواب نداد. مشخصات اون نفر اینه:
    http://www.applyabroad.org/forum/mem...4086-venus2010

با اسمش که در ایمیل که فرستاده بود سرچ کردم این اومد:
    https://www.google.nl/search?q=%D9%8...ient=firefox-a
    اتفاقا اون سایتی که معرفی کردید هم من دیدم. کافیه یه آنتی ویروس خوب و به روز (مثلا avast) داشته باشید و روی یکی از لینک هاش کلیک کنید تا بالافاصله با پیغام هشدار ویروس مواجه بشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behman63 نمایش پست ها
    اتفاقا اون سایتی که معرفی کردید هم من دیدم. کافیه یه آنتی ویروس خوب و به روز (مثلا avast) داشته باشید و روی یکی از لینک هاش کلیک کنید تا بالافاصله با پیغام هشدار ویروس مواجه بشید.
    پیغام هشدار آنتی ویروس دلیل بر کلاهبردار بودن سایت نیست (دزدگیر که نیست آنتی ویروسه). در ضمن اگر آنتی ویروست رو موقتاً غیر فعال کنی میبینی اون دانلود به این سایت (http://downloads-expert.com/en/) هدایت میشه که این هم با آنتی ویروس مشکلی نداره. فعلاً مارادونا رو ول کن غضنفر رو بچسب (منظورم اینه که مشکل ما فعلاً هم وطنهای کلاهبردار خودمون هستن نه سایتهای خارجی)

Member
    رشته و دانشگاه

حرف من روی کلاهبرداری نبود. شما اگر کارت اعتباری داشته باشید و بخواهید خرید انجام بدید (مثل من) خیلی حساس می شید روی اینکه اون سایتی که ازش خرید می کنید از نظر امنیت و اعتبار در چه وضعیتی هست. حالا ادامه دادنش ارتباطی با این موضوع نداره. اما خب کلاهبردار بودن اون فرد هم که ظاهرا اثبات شده است. باید بیشتر مراقب باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behman63 نمایش پست ها
    حرف من روی کلاهبرداری نبود. شما اگر کارت اعتباری داشته باشید و بخواهید خرید انجام بدید (مثل من) خیلی حساس می شید روی اینکه اون سایتی که ازش خرید می کنید از نظر امنیت و اعتبار در چه وضعیتی هست. حالا ادامه دادنش ارتباطی با این موضوع نداره. اما خب کلاهبردار بودن اون فرد هم که ظاهرا اثبات شده است. باید بیشتر مراقب باشید.
    حالا وضعیت امنیت و اعتبار همین سایت برای پرداخت چطوریه:http://downloads-expert.com/en/

Member
    رشته و دانشگاه

یکی از راه های بررسی اعتبار یک سایت از این طریق هست: http://www.scamadviser.com/check-web...ads-expert.com

راه دیگه هم سرچ کردن توی اینترنت در مورد اون سایت و خوندن review هایی که در موردش نوشته شده. سوم اینکه از گواهینامه ssl معتبری استفاده کرده باشند. چهارم اینکه اطلاعات کارت رو ذخیره نکنند. (خیلی از سایت های معتبر این کار رو می کنند. به خودی خود مشکل ایجاد نمی کنه. اما به دلیل خطر کسر مبالغ بعدی به صورت اتوماتیک ، کسی معمولا برای دیگران این کار رو نمی کنه)
    سایت های دیگه ای هم در این زمینه کمک می کنند مثل https://safeweb.norton.com/

تاریخ ثبت دامنه و تاریخچه سایت هم مهم هست. حتی وضعیت ظاهری سایت و طراحی سایت هم مهم هست.

Member
    رشته و دانشگاه

در ضمن ، غیرفعال کردن هشدار آنتی ویروس ، راه درستی برای پی بردن به پشت پرده یک سایت نیست!

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : امنیت خرید اینترنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها

هشدار:

فردی با نام مخفف م.خ تا کنون دو بار اقدام به کلاهبرداری نموده. از کلیه کاربران تقاضا میکنم در معامله با افرادی که تعداد پست کمی دارن و مسلما دانشجو نیستند و دقت بسیار بیشتری به خرج دهند.

سلام خدمت دوستان عزیز،

متاسفانه مطلع شدیم که مورد مشابهی روی داده، و نامبرده مجددا اقدام به کلاهبرداری کرده.
    از همه‎ی کاربران گرامی تقاضا داریم در معامله با افرادی که تعداد پست کمی دارند، و یا با پیشنهادهای غیر معمول و وسوسه انگیز به سراغ شما می‎آیند دقت بسیار بیشتری به خرج دهید.

با احترام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)