صفحه 6 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 163

موضوع: مقایسه نروژ با سایر کشورها جهت ادامه تحصیل

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : مقایسه نروژ با سایر کشورها جهت ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط farhooood نمایش پست ها
    این اینفوگراف رو امروز در یکی از سایت های خبری دیدم مربوط به وضعیت کسب و کار و نرخ بیکاری در مناطق مختلف دنیا در سال 2011 هسست ... به وضوح نشون میده که نروژ وضعیت بسیار بهتری نسبت به دیگر کشور ها حتی سوئد و فنلاند داره ... از بین کشور های مرفه تنها دانمارک هست که اوضاع بهتری داره . . . به نظر میرسه در سال آتی اختلاف از این هم بیشتر بشه ...

فایل پیوست 8740
    میتونی همین آمار واسه کشور های عربی هم ارایه بدی؟

Member farhooood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Information Security

نقل قول نوشته اصلی توسط arms نمایش پست ها
    ممنونم فرهود جان .تفاوت اب وهوای سوئد و نروژ چیه؟
    دوست عزیز من چون خودم احتمال زیاد میرم نروژ رو این زمینه تحقیق کردم ... میدونم که فنلاند به جهت قرار گیری در مجاورت روسیه تحت تاثیر توده هوا های سیبری قرار داره و هوای سردتری حتی در جنوبش داره ... سوئد و نروژ هم بستگی به شهرش هر چی جنوبی تر باشه آب و هوای نسبتا گرم تر و طول روز و شب متعادل تری رو داره ... در نروژ شهر هایی که در حاشیه غربی هستن به دلیل مجاورت با آب ، هوای نسبتا بهتری رو دارن نسبت به شهر های مرکزی در ضمن یه برتری که نروژ داره این هست که کاملا تحت تاثیر جریان آب گرم گلف استریم و باد های مرطوب غربی هسست و این مستقیما بر روی هوای شهر هایی مثل استاونگر و تروندهایم تاثیر گذار هست ... البته شهر های مرکزی نروژ مثل اسلو سرد تر هستن ... اما در خصوص سوئد شهر های جنوبی اون طبعا خیلی بهتر هستن
    شهر گوتنبرگ در جنوب غربی سوئد، که دانشگاه چالمرز در اونجا هست و شهر دوم سوئد حساب می شه...دانشگاه لوند که در شهر لوند قرار داره... جنوب سوئد دانشگاه های خوبی داره...
    البته آب و هوای استکهلم هم بد نیست ولی خوب سردتر هست ... موضوع آب و هوا و اهمیت اون تا حدی به شهری که خواهید رفت برمیگرده ... اما خب باید پذیرفت که اسکاندیناوی امکانات و شرایطی رو به همراه داره که آب و هوای نسبتا سردش رو بشه چشم پوشی کرد.

موفق باشید
    ویرایش توسط farhooood : April 24th, 2012 در ساعت 05:42 PM
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

Junior Member

واقعا ممنونم فرهود جان خیلی لطف کردی جواب دادی یه راهنمایی ازت میخوام. ببین نروژ از سوئد مرفه تره ولي يه چيزي که هست اينکه سوئد از لحاظ صنايع و تکنولوژي مانند ماشين سازيو مخابرات واقعا از نروژ بهتره. من میخوام اقامت بگیرم بعدش درس بخونم. به نظر شما سوئد برم یا نروژ؟

رشته و دانشگاه

واقعا ممنونم فرهود جان خیلی لطف کردی جواب دادی یه راهنمایی ازت میخوام. ببین نروژ از سوئد مرفه تره ولي يه چيزي که هست اينکه سوئد از لحاظ صنايع و تکنولوژي مانند ماشين سازيو مخابرات واقعا از نروژ بهتره. من میخوام اقامت بگیرم بعدش درس بخونم. به نظر شما سوئد برم یا نروژ؟
    دوست عزیز این دوتا آنچنان تفاوتی با هم ندارن و شما داری 90 رو با 95 مقایسه میکنی ... هر جا بری برد کردی به نظر من شک نکن مخصوصا که حالا واسه اقامت هم هست ... هر دوشون عالی هسستن در آمار های متفاوت هم که در زمینه های مختلف ارائه شده این دو کشور اختلاف چندانی ندارن هر چند نروژ تا حدی بالاتر هسست .... نروژ هم در زمینه صنایع نفتی و تکنولوژیکی بسیار قوی هسست ... غول های نفتی ( چه نروژی چه غیر نروژی ) همگی در نروژ لنگر انداختن ... در زمینه ساخت و ساز و کشتی سازی هم عالیه ... فقط چیزی که هسست اینه که شما هر کدوم از این کشور ها رو رفتی سعی کنین رشته ای رو بخونین که اونجا بیشتر رو بورس هسست و بیشتر برد داره ... از کسانی هم که اونجا هستند کمک بگیرین . تجربشون بیشتره ... البته کسانی که بدون تعصب بیجا از جایی که هسستند قضاوت کنند. در هر حال شما دیر یا زود کار پیدا میکنی ... یه جا یه کم زود تر ...

موفق باشید .
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

Member

شاید این روش مقایسه زیاد درست نباشد ولی این نظر شخصی من هست اگر بخوام از ده نمره بدم به فنلاند 2 به سوئد 4 و به نروژ 9 میدم. من در فنلاند هستم - تامپره- در طول زمستون همیشه دمای هوای تامپره رو با اسلو مقایسه کردم. بعضی وقت ها تا 16 درجه اختلاف دما. البته که نروژ هوای خیلی بهتری داره. تامپره تا سی تا زیر صفر هم سرد شد در حالی که در اون روزها اسلو ده تا زیر صفر بود. اینجا نا سلامتی بهار تازه کم کم میخواد شروع بشه. برتری نروژ به سوئد از همه لحاظ چیزی هست که قابل انکار نیست و فنلاند هم که اصلا بهتر هست در این قیاس وارد نشود.

Junior Member

از هردو دوست عزیز ممنونم مخصوصا فرهود جان. arvin عزیز یکم در مورد دلایلی که میگی نروژ بهتر از سوئده توضیح میدی؟

Member

از هردو دوست عزیز ممنونم مخصوصا فرهود جان. arvin عزیز یکم در مورد دلایلی که میگی نروژ بهتر از سوئده توضیح میدی؟
    مهمترین دلیل من این هست که کاریابی و درآمد در نروژ خیلی خیلی بهتره. شاید با خودتون بگید نروژ گرونه پس فایده ای نداره که درآمد بالاست. ولی به این دقت کنید که پیدا کردن کار در سوئد خیلی سخت و جز محالات هست. درصد بیکاری به 9 درصد رسیده و مطمئن باش تا چند سال دیگه هم بدتر میشه.
    نروژ یه کشور نمونه و جز ثروتمندترین کشورهای جهان هست.
    حالا اینکه مردم سوئد متمدن تر هستن یا اینکه مردم فنلاند مهربون تر هست و با خارجی ها خوب رفتار میکنن برای کسی کار و کاسبی نمیشه. اول و آخر توی زندگی کار مهمه که نروژ معدن کار هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    مهمترین دلیل من این هست که کاریابی و درآمد در نروژ خیلی خیلی بهتره. شاید با خودتون بگید نروژ گرونه پس فایده ای نداره که درآمد بالاست. ولی به این دقت کنید که پیدا کردن کار در سوئد خیلی سخت و جز محالات هست. درصد بیکاری به 9 درصد رسیده و مطمئن باش تا چند سال دیگه هم بدتر میشه.
    نروژ یه کشور نمونه و جز ثروتمندترین کشورهای جهان هست.
    حالا اینکه مردم سوئد متمدن تر هستن یا اینکه مردم فنلاند مهربون تر هست و با خارجی ها خوب رفتار میکنن برای کسی کار و کاسبی نمیشه. اول و آخر توی زندگی کار مهمه که نروژ معدن کار هست.
    آروین جان من برام سوال پیش اومده شما این اخبار و آمارها رو در مورد وضعیت کار در نروژ از چه منبعی می گین؟ من با چند نفر صحبت می کردم برای دکترا و کار خیلی راضی نبودن! یعنی کار هست ولی برای نروژی ها! یکم مارو بیشتر راهنمایی کن

Junior Member

اروین جان به سایته scb.se مراجعه کن این سایته اداره ی امار سوئده نرخه بیکاریو 7.7 زده که از سال میلادیه جدید روند نزولی داشته. یه چیزیو باید قبول کرد که نروژ خیلی به نفتش متکیه ولی سوئد واقعا صنعتیه و یکی از توسعه یافته ترین اقتصاد های دنیارو داره. به امار کشورهای دارای اقتصاد رقابت پدیر دقت کنید در تصویر.jadvale eghtesad bar asas shakhese reghabat paziri(2011-2012).jpg

رشته و دانشگاه

در هر جایی برای پیدا کردن کار شرط اصلی مهارت هسست .. این که عده ای نتونستن اونجا کار پیدا کنن دلیل نمیشه که گفت اون کشور مشکل کار داره .... اخیرا من با یه دوستی آشنا شدم در نروژ که ایشون برای اقامت رفتن چندین سال سابقه برنامه نویسی به صورت حرفه ای رو داره ... ایشون الان در یکی از شهر های صنعتی نروژ مشغول به کار هستن و اتفاقا مدام گوشزد میکنن که اونچیزی که در این 1-1/5 سال از اومدنشون به نروژ دیده شرایط مناسب و اوضاع به سامان برای کار هسست ... دوست دیگری هم به من گفتن شما هر جایی هم بری ، باید سطحت و تواناییت از سایرین بالاتر باشه که اون کارفرما مجاب بشه به جای یک فرد بومی مثلا نروژی کارش رو به شما بده (ایشون هم در اسلو هستن الان) ... اون مفهوم متکی بودن به نفت هم اصلا با اون چیزی که من و شما تو این مملکت داریم میبینیم متفاوت هسست و پول نفت کاملا ذخیره میشه برای آیندگان و مثل اینجا مستقیم سر سفره های ملت نمیاد !!! . . . نروژ صنعت قدرتمندی داره .. شاید این صنعت زمینه هاش خیلی متفاوت و متنوع نباشه اما انقدر قوی هسستند که مشاغل پر تعداد و فرصت های زیادی رو به دنبال خودش فراهم کرده - اما کار پیدا کردن در هر جایی به خود فرد بر میگرده ، هر چند که من هم کاملا با آروین جان موافقم که فرصت های شغلی در نروژ بیشتر هست . در کل هر دو جز پیشتاز ها هستند . اما اختلاف ها رو نمیشه چشم پوشی کرد . اخیرا مطلبی رو در جایی خوندم که اگر لازم بود لینکش رو براتون میزارم که نروژ با بحران زیادی پول مواجه هسست و دارن فکر میکنن ببینن این پول رو کجا و چه طور خرج کنن ... مالیات هایی که مردم میدن به وضوح تاثیرش رو در زندگیشون میبینن و رفاهی رو برای جامعه اش رقم زده که در هیچ جایی وجود نداره ... دوست عزیز شما که اول به قصد اقامت دارین میرین باید وسواس بیشتری به خرج بدین و خیلی نکته های ریز و درشتی رو نسبت به فردی که واسه تحصیل میره در نظر داشته باشید .

موفق باشید ...
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)