صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 76

موضوع: به تعویق انداختن تعهد خدمت رایگان(میشه مدرک رو نخرید)؟

Junior Member

پیش فرض به تعویق انداختن تعهد خدمت رایگان(میشه مدرک رو نخرید)؟

با سلام.
    کسی هست که تا حالا از این تبصره که جزو تسهیلات وزارت علومه استفاده کرده باشه و تعهد خدمت رایگان رو به تعویق انداخته باشه؟
    1 سوال هم از دوستانی دارم که دانشگاه شون غیر از دانشگاههای تهرانه. دانشگاه فردوسی مشهد هیچ جور ریز نمراتی (رسمی یا غیر رسمی) نمی ده.و میگه باید بخری.
    دانشگاه های تهران شنیدم که برای اپلای میدن. بقیه چی کار می کنن؟ ریسک می کنن و می خرن. حالا اومدیم و پذیرش نگرفتن. لطفا اطلاعاتی که در این مورد دارین share کنین .ممنون

پیش فرض پاسخ : به تعویق انداختن تعهد خدمت رایگان(میشه مدرک رو نخرید)؟

سلام

من دانشجوی فوق ام، ریزنمرات رسمی کارشناسی ارشد رو دانشگاه نمیده چون هنوز فارغ التحصیل نشدم و باید نمرات رو غیر رسمی بفرستم. پرسیدم گفتن بهتره نمراتت رو بدی استاد تز تایید کنه. میخواستم بدونم برای کارشناسی هم امکانش هست که نمرات رو اینطوری فرستاد که 600-700 تومن ضرر الکی ندم. چون شاید پذیرش بهم ندن. در کل میخوام بدونم اگه نمرات کارشناسی هم رسمی نباشه مشکلی پیش میاد؟

Junior Member

منم همچین مشکلی دارم..
    من BS تو آزاد بودم و چون هنوز کارای فارق التحصیلی لیسانسم تموم نشده خیلی طول میکشه تا بهم ریز نمرات رسمی بدن.....
    ایا میشه یه ریز نمرات درست کنم بدم استادم تایید کنه؟؟
    یا یه ریز نمرات غیر رسمی بگیرم بدم یکی تایید کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

Senior Member

من یک سوالی در مورد اصل مدرک دارم. فروم رو هم جستجو کردم ولی اون جوابی که می خواستم رو دقیقا نگرفتم.
    همینطور که می دونید بعضی دانشگاه ها اول کار هم حتی اصل مدرک رو می خوان و بدون اون بررسی نمی کنن. بعضیای دیگه بررسی می کنن ولی وقتی که میخوان offer رو بدن باید حتما مدرکو بفرستی تا I20 صادر کنن. اگه دانشگاهی که ما توش قبول شدیم در این مراحل نخوان و هیچ حرفی هم نزنن چه موقع لازم دارن؟ موقع ثبت نام؟ هم لیسانس هم فوقو می خوان؟ من چند تا از دوستامو دیدم که اون موقع هم نخواستن ازشون و کلا مدرک نخریدنو الان دارن آمریکا phd می خونن.
    یه سوال دیگه که جوابشو دیدم ولی محض اطمینان: برای مصاحبه تو قبرس که اصل مدرک لازم نیست؟

Junior Member

سلام
    1 - بستگي به دانشگاه داره. يكي از دانشگاههايي كه به من پذيرش داد، چند روز بعدش يه ايميل زد كه ما حتما اصل مدرك و ريز نمرات رسمي ليسانس و فوقتو ميخوايم. ولي من هم شنيدم كه بعضي از دانشگاهها فقط مدرك ليسانس و يه ريز نمره معمولي از فوق ميخوان.
    2 - تا جايي كه من ميدونم نه.
    موفق باشي

0hamed0
    Guest

کسی در این مورد اطلاعات بیشتری نداره؟ چون منم از یکی از دوستام که تو کاناداست پرسیدم گفتش دانشگاه اونا که تا حالا ازم نخواسته (مدرک لیسانسو) و فقط سفارت نشون دادم (که اونم ظاهرا میشه با گواهی موقت حلش کرد)
    علت این سوال اصولا اینه که:
    اگه 5 میلیون ضمانت بذاریم میشه گواهی موقت گرفت و ریز نمرات رو، ولی واسه اصل مدرک باید نقدا پرداخت کنید. حالا اگه کسی اصل مدرکو ازمون نمی خواد خوب چه کاریه، فقط گواهی موقت می گیریم به کمک ضمانت نامه نه نقد.

!F
    Guest

For most of U.S. universities just official transcripts is are sufficient but for Canadian universities you may need to pay for your degrees.

me_f
    Guest

من میدونم یه سری از دانشگاها میگن تا قبل از شروع ترم دوم باید ارایه بدیم. اما خوب، یه سری از همین دانشکاها رو همین قضیه هم خیلیstrict نیستن.... نمونش دوست خودم که الان ترم سومه اما هنوز اصل مدرک رو نداده.... ??? ???

Senior Member

آره به دوست منم هميشه اولا ترما موقع ثبت نام گير مي دن ولي بعد يادشون ميره!

میشه بگین راجع به کدوم دانشگاه حرف می زنید. آخه قوانین دانشگاه ها با هم فرق داره. کسی می دونه university of michigan ann arbor قانونش چیه؟ کی می خواد؟

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)