سلام، ببخشید من یه سوال داشتم، کارشناسای وزارت خانه درست جوابم را ندادند. من میخوام مدارکم را با وثیقه آزاد کنم ولی میگن فقط پسرها میتونند این کار رابکنند. احیانا شما اطلاعات دقیق تری ندارید؟ ممنون می شم اگر جواب بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط مخ فی نمایش پست ها
1. آره. ریزنمره کاملا رسمی و نهایی است.
2. فکر نمیکنم بشه چون به من عین اون چیزی که براتون نقل کردم رو گفتند. شما میتونید با" آقای بلالک" به شماره 82233625 (0261) تماس بگیرید و جزئیات رو جویا بشید.
3. باید پرداخت کنید چون ربطی به هم ندارند.
4. خیر. این تبصره مثل اینکه قبلا بوده ولی الان نیست: "هر کس از این تسهیلات مستفید میشه باید متعهد بشه که به همان تعداد سال که تو خارج درس خونده ایران خدمت کنه"
من از کارشناس مربوط به کانادا در وزارت علوم پرسیدم و ایشون گفتن نه، فقط همون تعهد آموزش رایگان هستش.
5. نه. من مدرک موقت رو داشتم و تقریبا یک ماه قبلش گرفته بودم. این گواهی فارغ التحصیلی دقیقا اطلاعات دانشنامه را دارد + معدل. (توجه داشته باشید که من هم در اواسط راه هستم و ممکنه این روشی که در پیش گرفته ام یه جایی به بن بست بخوره!!! (به علت ندادن اطلاعات درست (یا دادن اطلاعات غلط ) توسط کارشناسان وزارت علوم + دانشگاه {که متاسفانه انگار وظیفه ارباب رجوعه که بندبند همه چیز رو بدونه و نگزاره سرش کلاه بره! :-[}، کم لطفی دوستانی که کارکشته تر هستند و سال بالایی هستند و ...) پس به پست قبلیم و قسمت "حرف آخر رو اول میزنم" خیلی توجه کنید.
6. چون از همون اول به آمریکا فکر نمیکردم و خوشم هم نمیومد، هیچ اطلاعی در مورد آمریکا ندارم. از دوستان دیگه خواهش میکنم جواب این سئوال رو بدن.

خواهش میکنم اصولا این پروسه سئوال برانگیز هستش و سئوال های زیادی توش مطرح میشه. به همین دلیل، راهنمایی خوب و تصمیم گیری درست خیلی مهم میشه. امیدوارم مفید بوده باشم.