صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 76

موضوع: به تعویق انداختن تعهد خدمت رایگان(میشه مدرک رو نخرید)؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به تعویق انداختن تعهد خدمت رایگان(میشه مدرک رو نخرید)؟

اگر کارنامه ارشد غیر رسمی باشه چقدر ریسک داره؟
    یعنی بخاطر غیر رسمی بودن کارنامه ارشد ممکنه یه راست آدمو ریجکت کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    بستگی به دانشگاهی که اقدام کردی داره. بهشون میل بزن و شرایط رو بگو و ببین خودشون چی میگن.
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    90 درصد دانشگاه ها موقع اپلای براشون مهم نیست که کارنامه رسمی باشه. اینو از سایتشون یا کسانی که قبلا اپلای کردن می شه فهمید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط SJuice
    دانشگاه های تهران شنیدم که برای اپلای میدن.
    شما مطمئنید ؟ یعنی دانشگاه تهران هم برای اپلای کردن ریز نمرات می ده قبل از اینکه بخریم ؟ ... البته ریز نمرات ارشد رو می گم ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    نقل قول نوشته اصلی توسط SJuice
    دانشگاه های تهران شنیدم که برای اپلای میدن.
    شما مطمئنید ؟ یعنی دانشگاه تهران هم برای اپلای کردن ریز نمرات می ده قبل از اینکه بخریم ؟ ... البته ریز نمرات ارشد رو می گم ...
    بله. دانشگاه تهران تا وقتی دانشجو باشی کارنامه رسمی میده. ولی فارغ اگه شده باشی فکر کنم دست شما نمی ده خودش می فرسته. این مورد اخر رو زیاد مطمئن نیستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.m
    بچه ها توی این forum ظاهرا تا حدودی راجع به این مقوله بحث شده ولی انگار نتیجه خاصی گرفته نشده!
    به نظر تون راهی برای پرداخت نکردن یا با تاخیر پرداخت کردن هزینه مدرک تحصیلی وجود داره؟!! چه میدونم صحبت با دانشگاه مقصد واسه این که مدرک رو آخر ترم اول تحویل بدیم یا...(توی این شرایط با این هزینه های بالای application ، فقط 1.25 میلیون هزینه کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری میشه!!!)
    اساتید محترم مخصوصا فلوید صورتی! ;D
    لطفا جواب این بنده خدا (و همچنین من حقیر) رو بدین البته با قلبی مطمئن و روحی آرام. منم میخوام لا اقل به تاخیر بندازم (دیدم که یکی از تسهیلات وزارت علوم هستش).
    ممنونات.
    به جای اینکه به من بگید مُخ-Ø بگید مُخ-$.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

1. توی بخشنامه "اداره کل بورس و امور دانشجویان خارجکی" در بند های مربوط به "اعزام با هزینه شخصی" شرایط رو دیدم (مصوب سال 80)
    و اینکه: "متقاضيان استفاده از بند دو تسهيلات مزبور بايد معادل پنجاه ميليون ريال وثيقه ملكي يا تضمين معتبر به عنوان ضمانت ً‌ ايفاي تعهدات مربوط به استفاده از تحصيل رايگان پس از پايان تحصيلات مربوط ً بسپارند."

2. ولی تو سایت زیر شرط گذاشته که هر کس از این تسهیلات مستفید میشه باید متعهد بشه که به همان تعداد سال که تو خارج درس خونده ایران خدمت کنه (اینجوری که میشه خدمت تو خدمت!!!): http://edu.mofidu.ac.ir/ghavanin/gha...eshi/b0039.htm
    تو این نوشته: "ماده 7- سپردن تعهد خدمت در داخل كشور معدل طول مدت تحصيل در خارج ، براي اعزام شدگان الزامي است."

البته به نظر میاد آنچه در 2 هست قدیمی باشه (سال 73). میخوام بدونم دم خروس رو باور کنم یا قسم ...؟ به نظرم تو سال های اخیر این شرط رو برداشتن.نه؟ اگه اشتباهه اصلاحم کنید! ;D

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

آقا عجب بی معرفتایی هستینا! یه شیرمرد یا شیرزن پیدا بشه ما رو شیرفهم کنه دیگه!
    اینکه تو تبصره مربوط به تسهیلات نوشته:
    "متقاضيان استفاده از بند دو تسهيلات مزبور بايد معادل پنجاه ميليون ريال وثيقه ملكي يا تضمين معتبر به عنوان ضمانت «ايفاي تعهدات مربوط به استفاده از تحصيل رايگان پس از پايان تحصيلات مربوط» بسپارند."
    یه سوال دارم: این وثیقه میتونه چک باشه یا نه؟ آخه من وثیقه 5 تومنی از کجا بیارم؟! (ما تو کاره کمتر از میلیارد نیستیم ;D)

نقل قول نوشته اصلی توسط مخ فی
    آقا عجب بی معرفتایی هستینا! یه شیرمرد یا شیرزن پیدا بشه ما رو شیرفهم کنه دیگه!
    اینکه تو تبصره مربوط به تسهیلات نوشته:
    "متقاضيان استفاده از بند دو تسهيلات مزبور بايد معادل پنجاه ميليون ريال وثيقه ملكي يا تضمين معتبر به عنوان ضمانت «ايفاي تعهدات مربوط به استفاده از تحصيل رايگان پس از پايان تحصيلات مربوط» بسپارند."
    یه سوال دارم: این وثیقه میتونه چک باشه یا نه؟ آخه من وثیقه 5 تومنی از کجا بیارم؟! (ما تو کاره کمتر از میلیارد نیستیم ;D)
    نه عزیز: نمیشه چک بدی متاسفانه.
    ازت ضمانت بانکی میخوان که بانک هم در قبالش ازت پول میخواد
    بانک سپه شعبه پیچ شمیران رو بهت معرفی میکنند که بری و ضمانت بانکی بیاری

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

با تشکر از کسانی که بنده حقیر رو راهنمایی نکردن!
    من تا آخر خط رفتم و الان تجربه خودم رو میگم for the posterity...

حرف آخر رو اول میزنم: با این روش اصل مدرک (دانشنامه) به شما داده نمی شود. اگر هم کارشناس وزارت علوم یا مسئول آموزش کل دانشگاه تون چیزی مغایر این گفت بدونید اشتباه میکنه! کارشناس وزارت علوم که اصلا به من این رو نگفت و بعدش که من شاکی شده بودم رفتم پیشش گفت ما به همه ارباب رجوعا این مسئله رو میگیم! منم تو دلم گفتم آره ... >
    پس اگر تو نامه ادمیشنتون قید شده که مدرک رو تحویل دانشگاه مقصد باید بدید اصلا دنبال این روش نباشید چون "به احتمال زیاد" (نمیگم %100 چون مثال نقض دارم براش) سفارت موقع مدیکال دادن ازتون میخوادش.

راه ها:
    1. 2تا ضامن رسمی قطعی دولت:باید برید محضر خونه و تعهد بدهند (شاغل های رسمی قراردادی، پیمانی، آموزشی و ... نمیشود)
    یا
    2. 5 ملیون پول که تو یه حساب میخوابونید (به درد نمیخوره به نظرم!)
    یا
    3. گذاشتن یک سند در رهن وزارت علوم (به درد من نخورد از نظر اقتصادی!)

میرید با دوندگی فراوان تو وزارت علوم تشکیل پرونده میدید (حالم به هم میخوره مدام میگن برو تایپ بشه، برو ثبت بشه، برو ...) من 3-4 هفته ای درگیر بودم و حسابی خسته ام کرد و خستگی بیشتر وقتی تو تنم موند که مسئول امور فارغ التحصیلان امیرکبیر گفت که بهت یه گواهی فارغ التحصیلی + ریز نمره نهایی رو میدیم.

کلا به درد من که خورد چون نمیخوام فعلا اون 1300000 تومان رو بدم.
    به امید موفقیت همه شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)