صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 76

موضوع: به تعویق انداختن تعهد خدمت رایگان(میشه مدرک رو نخرید)؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : به تعویق انداختن تعهد خدمت رایگان(میشه مدرک رو نخرید)؟

سلام، ببخشید من یه سوال داشتم، کارشناسای وزارت خانه درست جوابم را ندادند. من میخوام مدارکم را با وثیقه آزاد کنم ولی میگن فقط پسرها میتونند این کار رابکنند. احیانا شما اطلاعات دقیق تری ندارید؟ ممنون می شم اگر جواب بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط مخ فی نمایش پست ها
    1. آره. ریزنمره کاملا رسمی و نهایی است.
    2. فکر نمیکنم بشه چون به من عین اون چیزی که براتون نقل کردم رو گفتند. شما میتونید با" آقای بلالک" به شماره 82233625 (0261) تماس بگیرید و جزئیات رو جویا بشید.
    3. باید پرداخت کنید چون ربطی به هم ندارند.
    4. خیر. این تبصره مثل اینکه قبلا بوده ولی الان نیست: "هر کس از این تسهیلات مستفید میشه باید متعهد بشه که به همان تعداد سال که تو خارج درس خونده ایران خدمت کنه"
    من از کارشناس مربوط به کانادا در وزارت علوم پرسیدم و ایشون گفتن نه، فقط همون تعهد آموزش رایگان هستش.
    5. نه. من مدرک موقت رو داشتم و تقریبا یک ماه قبلش گرفته بودم. این گواهی فارغ التحصیلی دقیقا اطلاعات دانشنامه را دارد + معدل. (توجه داشته باشید که من هم در اواسط راه هستم و ممکنه این روشی که در پیش گرفته ام یه جایی به بن بست بخوره!!! (به علت ندادن اطلاعات درست (یا دادن اطلاعات غلط ) توسط کارشناسان وزارت علوم + دانشگاه {که متاسفانه انگار وظیفه ارباب رجوعه که بندبند همه چیز رو بدونه و نگزاره سرش کلاه بره! :-[}، کم لطفی دوستانی که کارکشته تر هستند و سال بالایی هستند و ...) پس به پست قبلیم و قسمت "حرف آخر رو اول میزنم" خیلی توجه کنید.
    6. چون از همون اول به آمریکا فکر نمیکردم و خوشم هم نمیومد، هیچ اطلاعی در مورد آمریکا ندارم. از دوستان دیگه خواهش میکنم جواب این سئوال رو بدن.

خواهش میکنم اصولا این پروسه سئوال برانگیز هستش و سئوال های زیادی توش مطرح میشه. به همین دلیل، راهنمایی خوب و تصمیم گیری درست خیلی مهم میشه. امیدوارم مفید بوده باشم.

Junior Member

سلام دوستان
    آقا یه سوال اساسی فنی
    من دانشجوی دانشگاه دولتی دوره لیسانس بودم
    حالا میخوام آموزش رایگانم رو بخرم، حالا مشکل پیش اومده.آخه از طریق وزارت کار و عدم کاریابی دارم اقدام میکنم
    دانشگاه میگه نامه میدیم وزارت علوم نه وزارت کار
    اما وزارت کار میگه باید یه نامه از دانشگاهت بیاری که بگی دانشجوی آنجا بودی
    دانشگاهم قبول نمیکنه
    حالا 2تا سوال.اول،توی بخشنامه ها وزارت علوم خوندم که عدم کاریابی مربوط به داشگاه های آزاد و شبانه و... است.پس عدم کاریابی مربوط به روزانه هم هست؟
    دوم اگر روزانه هم مشمول این قانونه،من برای حل مشکل دانشگاه و وزارت کار چه کنم؟
    در ضمن از نظر مدت زمان،از نظر قانونی ایرادی وارد نیست
    مرسی.لطفا سریع.خیلی اورژانسیه

Member sare2010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    اگر منظورتون از دلیل دوم اینه که با یه تعهد دادن و بدون پرداخت پول مدرک رو می دند من اولین بار هست که می شنوم! فکر می کنم منظورتون همون تعهد خدمت رایگان باشه که اون هم یا باید معادل سالهای درس خوندتون از فارغ التحصیلی تون بگذره، یا اینکه پولش رو بدید.
    قوانین که در این موارد تقریباً همیشه ثابت بوده و فقط هزینه ها تغییر کرده. فکر نمی کنم هزینه روزانه در سالهای بعد از این کمتر بشه، ولی شبانه ها مطابق دفترچه هست و در طول تحصیل تغییر نمی کنه. اینه که بازم به نظرم شبانه به صرفه تر هست.
    سلام خدمت دوستان
    باید بگم که اگر یه کمی اطلاعات داشته باشد باید بدونید که میشه در قبال 50 میلیون ریال ضمانت نامه بانکی تعهد خدمت در قبال آمزش رایگان رو تا 8 سال (3 سال فوق و 5 سال دکتری) به تعویق انداخت!
    برای اطلاعات بیشتر به قسمت " اداره بورس دانشجویان " وزارت علوم www.msrt.ir مراجعه کنید و یا با شماره 02182233144 یا 02182233143 تماس برقرار کنید:
    ریزنمرات شما رو به صورت ترجمه شده و با مهر وزارت علوم به شما تحویل میدند به علاوه "گواهی موقت فارغ التحصیلی" که قابل ترجمه است!

پس نگران شهریه 8 تا 20 میلیون تومانی نباشید.
    تمام این کارها رو هم میتونید از طریق سامانه "نشا" که توی همون قسمت وزارت علوم هست، به صورت آنلاین انجام بدید!

دوستون دارم!
    ممنون از اینکه پست من رو خوندید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sare2010 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    باید بگم که اگر یه کمی اطلاعات داشته باشد باید بدونید که میشه در قبال 50 میلیون ریال ضمانت نامه بانکی تعهد خدمت در قبال آمزش رایگان رو تا 8 سال (3 سال فوق و 5 سال دکتری) به تعویق انداخت!
    برای اطلاعات بیشتر به قسمت " اداره بورس دانشجویان " وزارت علوم www.msrt.ir مراجعه کنید و یا با شماره 02182233144 یا 02182233143 تماس برقرار کنید:
    ریزنمرات شما رو به صورت ترجمه شده و با مهر وزارت علوم به شما تحویل میدند به علاوه "گواهی موقت فارغ التحصیلی" که قابل ترجمه است!

پس نگران شهریه 8 تا 20 میلیون تومانی نباشید.
    تمام این کارها رو هم میتونید از طریق سامانه "نشا" که توی همون قسمت وزارت علوم هست، به صورت آنلاین انجام بدید!

دوستون دارم!
    سلام

راهنمایی جالبی کردی ولی کلی سوال برام پیش اومد
    در بخش مدارک مورد نیاز تصویر اصل پذیرش رو میخوان! در صورتی که برای گرفتن فرم I20 باید ریز نمرات تایید شده رو بفرستی! و بعد پذیرش رو بگیری!
    کسی میتونه راهنمایی کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sia_ide نمایش پست ها
    سلام

راهنمایی جالبی کردی ولی کلی سوال برام پیش اومد
    در بخش مدارک مورد نیاز تصویر اصل پذیرش رو میخوان! در صورتی که برای گرفتن فرم I20 باید ریز نمرات تایید شده رو بفرستی! و بعد پذیرش رو بگیری!
    کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    یعنی درواقع به یه دور باطل میرسیم. برای گرفتن پذیرش ریز نمرات می خوایم و برای ریز نمرات پذیرش. پس بهترین راه خرید مدرکه یعنی 15 میلیون (ورودی 89) ناقابل به خاطر تحصیل توی دانشگاهی که ....

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh1381 نمایش پست ها
    حالا 2تا سوال.اول،توی بخشنامه ها وزارت علوم خوندم که عدم کاریابی مربوط به داشگاه های آزاد و شبانه و... است.پس عدم کاریابی مربوط به روزانه هم هست؟
    تمامی این بحث ها برای آزاد کردن مدرک دانشجویان دوره های روزانه (تعهد خدمت در ازای آموزش رایگان) هستش، چون دانشجویان شبانه/دانشگاه آزاد که در طول تحصیل در حال پرداخت از جیب مبارک هستند!

سلام بچه ها
    يه دانشگاهي که من اسکن مدارکمو فرستادم براي اپلاي (کلاً اينترنتي بود کل اپلاي) الان که با کوردينيتور حرف زدم ميگه
    until you do not send your official transcripts, the university willnot be able to calculate your GPA and if admitted, you will have a
    conditional admission

من ازش پرسيدم حالا چي کار کنم و اون گفت
    it is up to you. you can send it to us right now or you can wait to see the fianl results.

بچه ها به نظرتون برم براي خريد مدرکم اقدام کنم؟ چون حدود 20 روز پروسه خريد مدرک طول ميکشه و 10 روز هم ترجمه و گرفتن پاکت از دانشگاهو پست که تا قبل از عيد به همه اين کارا ميرسه.
    از طرف ديگه هنوز نتايج نهايي پذيرش نيومده و من دارم کار مي کنم که هرچي ديرتر برم براي خريد پول بيشتري ازش کم ميشه.
    کسي ميدونه اگه برفرض من يه پذيرش conditional بگيرم، برام فرم I20صادر ميشه يا اينکه نه همه مراحل hold ميشه تا مدرک و ريزنمرات آفيشال بفرستم؟

سلام. چند تا سوال داشتم.
    1) به تعويق انداختن تعهدات مربوط به استفاده از تحصيل رايگان تا پايان دوره الان هم برقراره؟ یعنی میشه با گذاشتن وثیقه یا تعهد دو کارمند رسمی مدرک رو تا پایان تحصیل در خارج کشور آزاد کرد؟
    2) این مدرکی که میدن برای ارائه به سفارت (کانادا) و ثبت نام دانشگاه قابل قبوله؟
    3) پروسه ی این جور آزاد کردن مدرک چه قدر وقت زمان میبره؟

ممنون از راهنماییتون

Junior Member

میشه بگین که آیا میشه با گواهی که وزارت علوم در قبال وثیقه 5 ملیونی میده در دانشگاه هایی که مدرک میخوان ثبت نام کرد یا نه؟یعنی آیا گواهی که وزارت علوم در قبال وثیقه 5 ملیونی میده معادل مدرک هست واسه دانشگاه های خارجی یا نه؟

Member heavenboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications and Computer Networks Engineering, POLITO

سلام دوستان
    من برای اپلای کردن نیاز به اصل دانشنامه و ریز نمرات دارم ولی نشا فقط به کسانی که پذیرش دارن تسهیلات میده.
    پس چطوری این وثیقه رو بدم تا مدرک کاردانی که روزانه هست آزاد بشه ؟
    چون میخوام در حین خدمت مدارک رو بگیرم و اپلاک کنم.
    در ضمن من الان فارغ التحصیل کارشناسی از یه دانشگاه غیر انتفاعی هستم.
    و 1 تیر تاریخ اعزام به خدمتم هست.
    ممنون
    خداوندا؛ یک عمر هر دردی به من دادی، حس می کنم عین نیازم بود !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)