نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: سوالات متدوال (FAQ) درباره Defer و Late Arrival

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض سوالات متدوال (FAQ) درباره Defer و Late Arrival

دوستان و همراهان گرامی،

این موضوع برای آرشیو برخی از نوشته های مفیدی که در موضوع اصلی Defer و Late Arrival وجود داشتند و اطلاعات آنها شامل گذر زمان نشده و می توانند در آینده نیز مورد استفاده دیگر دانشجویان قرار بگیرند، ایجاد شده است.

لطفا قبل از ارسال پاسخ در موضوع اصلی، ارسالهای زیر را با دقت بخوانید. بسیاری از سوالهایی که ممکن است برای شما پیش بیاید، در این ارسالها پاسخ داده شده است.

در ضمن توجه کنید که ارسالهایی که در موضوع اصلی مطرح شوند و شامل سوالهایی باشند که در این موضوع پاسخ داده شده‌اند، حذف خواهد شد.
    ویرایش توسط zebarjadi : October 11th, 2013 در ساعت 09:20 PM

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض سوالات متدوال (FAQ) درباره Defer و Late Arrival

دوستان عزيز استرس شما رو درك مي كنم چون خودم سر هر دو تا ويزام همين بدبختيها رو كشيدم. ولي واقعا نمي تونم اين حجم انبوه سوال تكراري رو دونه دونه جواب بدم. وقتي هم ميگم پستهاي قبلي رو بخونيد، جواب تكراري مي گيرم كه نگاه كرديم چيزي نبود. چند نكته رو به اختصار تكرار مي كنم. براي جزييات بيشتر بايد كمي وقت صرف كنيد و پستهاي من رو در محدوده آگست و سپتامبر ٢٠١٢ بخونيد. براي بار چندم ميگم من در قبال شنيده هاي شما از منابع متفرقه و افراد كم اطلاع مسووليتي ندارم. خواهشا انقدر پيغام خصوصي و عمومي نديد كه جور ديگه اي شنيديد. نظر من همينه كه در پستهاي قبلي خودم نوشتم.

اگه از تاريخ I20 بگذره دو حالت داره.

١) دانشگاه حاضر ميشه بره در سيستم سويس تاريخ رو آپديت كنه. البته اكثر دانشگاهها حوصله اين كار رو ندارن براي چند روز برن سيستم رو آپديت كنن و فقط نامه late arrival ميدن. در اين حالت آپديت شدن سيستم سويس، شما نه در سفارت مشكل پيدا مي كنيد و نه در فرودگاه (دست كم من مورد مستندي سراغ ندارم) چون هم در سفارت و هم در فرودگاه با چك كردن شماره سويس ميتونن اطلاعات I20 رو ببينن.

٢) دانشگاه سيستم سويس رو آپديت نمي كنه. در اكثريت موارد همينجوره و دانشگاه فقط نامه late arrival ميده. اصل و كپي و ايميل بودنش انقدر حياتي نيست. چيزي كه حياتيه اينه كه براي خودتون اين اطمينان حاصل بشه كه حتما شما رو ثبت نام مي كنن. براي جزييات بيشتر پستهاي من رو در محدوده آگست و سپتامبر ٢٠١٢ بخونيد.

در هر حال شماره سويس نبايد تغيير كنه. اگه شماره سويس تغيير كنه، قبل از اينكه هر اقدامي در مورد ويزا بكنيد، بايد به شرحي كه در تاپيك سويس گفتم، پرداخت سويس رو منتقل كنيد به شماره سويس جديد.

در صورتي كه مي بينيد به تاريخ I20 نمي رسيد، به تاريخ late arrival هم نمي رسيد، به اميد معجزه نشينيد. بلافاصله به دانشگاه اطلاع بديد كه ديفر كنن. خودشون مي دونن چكار كنن. ولي اگه خيلي دست دست كنيد و فايل سويس I20 قبليتون بسته بشه، I20 جديد با شماره سويس جديد صادر ميشه و كارتون مشكل تر ميشه.

سوال ديگه اي هم كه خدا مي دونه تا به حال چند بار جواب دادم: late arrival يا defer يا حتي عوض شدن شماره سويس هيچ ربطي به پروسه كليرنس نداره. همه اينها مربوط به مرحله صدور ويزا ميشه. به خاطر حرفهاي افراد كم اطلاع كار late arrival يا defer رو پشت گوش نندازيد. توي اين چند صفحه گذشته ببينيد چند نفر پست گذاشتن كه كليرنس گرفتن ولي به دليل نداشتن نامه late arrival نمي تونن برن پيكاپ. به خصوص كه تازگيها سفارتها ياد گرفتن از قبل پيكاپ هم نامه late arrival يا I20 آپديت شده مطالبه مي كنن.

و براي بار چندم، اگه تاريخ I20 گذشته يا تاريخش داره ميگذره، پاسپورت خالي رو نديد به سفارت بعد بيايد اينجا بپرسيد آيا واقعا نامه late arrival لازمه. بله واقعا لازمه. مگه اينكه دانشگاه مطابق حالت شماره ١ فوق واقعا سويس شما رو آپديت كرده باشه كه گفتم خيلي دانشگاهها حال ندارن و فقط late arrival ميدن. شما هم كپي هر چي كه داريد، نامه، ايميل هر چي، بديد به سفارت. باز هم ميگم مهم اينه كه براي خودتون اطمينان حاصل بشه كه دانشگاه شما رو ثبت نام مي كنه. وگرنه اون ويزا رو بگيريد و وارد آمريكا هم بشيد، به هيچ درد نمي خوره اگه دانشگاه شما رو ثبت نام نكنه.

مورد ديگه اي كه چند بار تا به حال پاسخ دادم. اعتبار كليرنس از تاريخ دريافت توسط سفارت ١٢٠ روز هست. توي اين ١٢٠ روز ميتونيد براي پيكاپ مراجعه كنيد. ريكليرنس لزوما به دير و زود رفتن بستگي نداره. خود من سر هر دو تا ويزام يك ماه بعد از كليرنس رفتم براي پيكاپ بدون هيچ مشكلي. كساني هم بودن كه بلافاصله بعد از كليرنس رفتن پيكاپ و ريكليرنس خوردن. اين چيزا قابل پيش بيني نيست. پستهاي من رو در تاپيك ريكليرنس بخونيد براي توضيح بيشتر.

اگه فكر مي كنيد به اين ترم نمي رسيد، بيخودي پاسپورت رو نديد براي پيكاپ. ويزا اگه سينگل باشه ٩٠ روز از تاريخ صدور اعتبار داره و با توجه به اينكه زودتر از ٣٠ روز مونده به تاريخ I20 نميشه وارد آمريكا شد، اين ويزا به درد ترم بعد نميخوره. بايد ويزاي جديد بگيريد. حتي اگه ويزا مالتيپل هم باشه، معنيش اين نيست كه هر وقت دلتون خواست سرتون رو بندازيد بريد آمريكا. اگه شماره سويس توي ويزاي شما با شماره سويس I20 فرق كنه، بايد كارهايي انجام بديد. در تاريخ ٤ جولاي امسال آيدا خانوم در تاپيكهاي سويس و ويزاي مالتيپل توضيح داده كه در مورد ويزاي خودش چكار كرده. به طوركلي اگه فكر مي كنيد كار به ديفر مي كشه، پيكاپ نكنيد. صبر كنيد I20 جديد بياد بعد بريد دنبال پيكاپ. همه مقرراتي كه در مورد ويزاي سينگل براي ورود به آمريكا و ثبت نام وجود داره، عينا براي ويزاي مالتيپل هم صادقه.

در ضمن سفارتها نمي تونن ويزا رو زودتر از ١٢٠ روز مونده به تاريخ I20 صادر كنن. وقتي براي پيكاپ برنامه ريزي مي كنيد به همه اين بازه هاي زماني كه گفتم توجه داشته باشيد.

تلقي اشتباه ديگه اي هم در مورد ورود به آمريكا وجود داره كه ميشه تا ٣٠ روز بعد از تاريخ I20 وارد آمريكا شد. اون ٣٠ روز مهلتي هست كه اگه وضعيت سويس شما از initial به active تبديل نشده باشه، I20 شما باطل ميشه. معنيش اين نيست كه شما ٣٠ روز بعد از تاريخ I20 ميتونيد بريد آمريكا. بعضي دانشگاهها هستن كه حتي يك هفته ديرتر از تاريخ I20 بريد ثبت نام نمي كنن. يعني حتي اگه به فرض توي سفارت يا فرودگاه هم بهتون گير ندن، اگه دانشگاه حاضر نشه ثبت نام كنه، بايد بلافاصله خاك آمريكا رو ترك كنيد. پارسال مورد داشتيم كه دانشگاه به طرف گفته بود، اگه يك هفته "قبل" از تاريخ I20 اينجا نباشي اصلا نيا. براي همينه كه انقدر تاكيد مي كنم مطمئن بشيد در صورت دير رفتن دانشگاه حتما شما رو ثبت نام مي كنه.

در ضمن اگه اولين باره كه وارد آمريكا ميشيد، روي ثبت نام آنلاين حساب نكنيد. اصل قضيه ثبت نام شما انتخاب واحد نيست. اصل قضيه همون تبديل وضعيت سويس شما از initial به active هست و اين كار بدون ورود شما به آمريكا و انجام كارهاي اداري در دانشگاه ممكن نيست. حتي در مورد دانشجوياني كه قبلا در آمريكا دانشجو بودن هم انتخاب واحد اينترنتي لزوما مشكل رو حل نمي كنه. در صورت وقفه تحصيلي طولاني يا غيبت طولاني از آمريكا و باطل شدن فايل سويس، وضعشون ميشه مثل كسي كه براي اولين بار ميره آمريكا. البته قضيه جزييات فني بيشتري داره ولي خلاصه اش همينه كه گفتم. در پستهاي قديميم بيشتر توضيح دادم. اين قضيه براي خود من پيش اومد با اينكه بر مي گشتم همون دانشگاهي كه قبلا دانشجو بودم.

مورد ديگه اي هم كه چند بار جواب دادم بازيهايي هست كه دوبي در مياره. در موارد متعدد به كساني كه تاريخ I20 شون گذشته گفتن تا فلان تاريخ بايد پيكاپ كني مثلا يك ماه. و اگه پيكاپ نكني اصلا ويزا نميديم. اين قضيه اش اينه كه اينها فرض رو بر اين ميذارن كه شما براي همين ترم ميريد. بايد حاليشون كنيد كه ديفر كرديد. وقتي هم توصيه هاي مكرر من در مورد پشت گوش انداختن defer رو ناديده بگيريد، همين ميشه. شما هميشه بايد به بدترين حالت فكر كنيد نه اينكه فلان دوستتون خوش شانسي آورده و كار defer رو يك هفته اي انجام داده. براي خود من كه همه اين جزييات رو مي دونم و بلافاصله هم اقدام كردم براي defer حدود يك ماه طول كشيد تا I20 جديد به دستم برسه كه تازه شماره سويس هم عوض شده بود به دليل سهل انگاري سويس چي دانشگاه. براي بار چندم ميگم، به محض اينكه ديديد به تاريخ I20 نمي رسيد، اقدام كنيد براي نامه late arrival صبر نكنيد براي همون چند روز آخر يا اينكه صبر كنيد تا كليرنس بياد بعد بريد دنبال late arrival. اگه مي بينيد به late arrival هم نمي رسيد، بلافاصله اقدام كنيد براي defer.

سوال خيلي تكراري ديگه اينكه اگه از دانشگاههاي ديگه I20 داريد، اونها به درد پيكاپ كردن نمي خوره. طبق ضوابط وزارت خارجه، ويزاي شما براي همون دانشگاهي صادر ميشه كه براش مصاحبه شديد و كليرنس گرفتيد. در موارد خيلي استثنايي افسر ارشد سفارت حاضر شده براي يك دانشگاه ديگه ويزا صادر كنه ولي اينها در حد معجزه هست و نميشه روش حساب كرد. يك موردش رو پارسال حدود اوايل سپتامبر توضيح دادم.

سوال خيلي تكراري ديگه در مورد عوض كردن دانشگاه بعد از ورود به آمريكا هست. در صورتيكه تاريخ ثبت نام در دانشگاه دوم نگذشته باشه، تحت شرايطي ميشه پرونده سويس رو از دانشگاه اول انتقال داد به دانشگاه دوم و مستقيما همونجا ثبت نام كرد. در غير اينصورت با توجه به قضيه مهلت ٣٠ روز كه گفتم مجبوريد در همون دانشگاه اولي ثبت نام كنيد و براي ترم بعد بريد دانشگاه دوم. در صورتيكه كار انتقال پرونده سويس به مشكل بخوره به هر دليل يا مهلت ثبت نام هر دو دانشگاه بگذره و نتونيد حداكثر ظرف ٣٠ روز از ورود به آمريكا به صورت "تمام وقت" در دانشگاه اولي يا دومي براي همون ترم ثبت نام كنيد، بايد بلافاصله خاك آمريكا رو ترك كنيد. هيچ فرقي هم نداره كه ويزاتون سينگل باشه يا مالتيپل. مقررات ويزاي سينگل و مالتيپل از اين نظرها كاملا يكسانه.

سوال تكراري ديگه اينكه اگه دانشگاه به شما گفته بايد تا فلان تاريخ اينجا باشيد و فكر مي كنيد تا اون تاريخ نمي تونيد برسيد، نظرسنجي از بقيه هيچ فايده اي نداره. تنها كسي كه ميتونه جواب قطعي بهتون بده دانشگاه خودتون هست. برخورد دانشگاههاي مختلف يكسان نيست و اينكه هر كسي اينجا هر چي بگه، باعث تغيير برخورد دانشگاه شما با وضعيت شما نميشه. باز هم ميگم اگه به هر دليل مثل مشكل بليت يا مشكلات شخصي فكر مي كنيد نمي تونيد به اين ترم برسيد، بيخودي ويزا رو پيكاپ نكنيد. دردسرهاي ديفر بعد از پيكاپ خيلي بيشتر از ديفر قبل از پيكاپ هست. پاسپورت رو فقط در صورتي بديد براي پيكاپ كه مطمئن باشيد دانشگاه براي همين ترم شما رو ثبت نام مي كنه و شما هم حتما تا همون تاريخ مهلت نهايي ميتونيد وارد آمريكا بشيد.

باز هم ميگم پستهاي من رو در محدوده آگست و سپتامبر ٢٠١٢ در همين تاپيك بخونيد. شرمنده از پاسخگويي به هر سوال تكراري بعد از اين پيغام معذورم. به خصوص اگه كسي بگه "نگاه كرديم و چيزي نديديم"، جوابي از من دريافت نمي كنه. بعد از اين همه تكرار كردن جواب سوالهاي تكراري، اين جمله "نگاه كرديم و چيزي نديديم" بدجوري داره ميره روي اعصاب من. پيدا كردن پستي كه جواب سوال شما رو كامل داده باشه، همونقدر كه از شما وقت مي گيره از من هم وقت مي گيره. وقتي ميگم پستهاي قبلي رو بخونيد، دست كم به خود من كه اون همه پستهاي مفصل گذاشتم نگيد جواب سوالتون رو نديديد. لزومي نداره كه همه دويست صفحه رو بخونيد. همون پستهاي محدوده آگست و سپتامبر ٢٠١٢ رو بخونيد جواب همه سوالها با ذكر جزييات هست. اگه حوصله كرديد پستهاي بعد از اون محدوده رو هم بخونيد. اكثريت قريب به اتفاق پستهاي چند صفحه اخير سوالهايي هست كه جواب مختصرش چند تا پست بالاتر از همون سوال داده شده و همه اون جوابها هم چندين بار در صفحه هاي قبلي تكرار شده و جواب مفصل همه اونها هم در محدوده آگست و سپتامبر ٢٠١٢ هست. اينجوري فقط صفحه هاي اين تاپيك رو زياد مي كنيد و كار رو براي همه كسانيكه ميان اينجا دنبال جواب سوالشون مي گردن مشكل تر مي كنيد.
    ویرایش توسط studentz : July 24th, 2014 در ساعت 04:55 PM دلیل: لینکها
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)