نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: بانک های فعال در هلند و مزایا و معایب آنها

پیش فرض بانک های فعال در هلند و مزایا و معایب آنها

با سلام.

جای این تاپیک در بخش هلند خالی بود.

دوستانی که در هلند تشریف دارند و یا اطلاعاتی در این زمینه دارند، لطفا اطلاعاتشون رو در این مورد در اختیار ما تازه واره ها قرار بدید

با تشکر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بانک های فعال در هلند و مزایا و معایب آنها

سلام،
    من خیلی اطلاعات دقیقی در این خصوص ندارم(خودمم تازه‌واردم p-، اما در هرحال چیزهایی که به ذهنم می‌رسه ایناست:
    از میون گزینه‌های مختلف، سه‌تا بانک ABN Amro و ING و Robobank جزو بانک‌های متداول هستن.
    اگر درست یادم مونده باشه، Robobank بانک با کلاس‌تریه، شعبش خلوت‌ترن و البته سرویس‌هاش پولیه! (برای این‌که پول توی حسابتون باشه ازتون هزینه می‌گیره!)
    بانک ING اما به‌نظر بانک متداول‌تری میاد. شعبش زیاده و سرویس‌های معمولش رایگانه.
    NIBC‌ رو هم زیاد دیدم و ازش شنیدم، اما خیلی چیزی ازش نمی‌دونم.
    این‌ها توی کشورهای دیگه هم شعبه دارن و این براشون یه مزیت هست.

من خیلی اطلاعاتم توی این زمینه زیاد نیست، اما این‌ها رو گفتم که مقدمه‌ای بشه برای این سه نکته که می‌خوام الان بگم :دی
    اولا از همه این‌که این‌جا اگر کارت بانکی (به قول خودشون Pinen) نداشته باشین تقریبا تعطیلین! همه‌ی کارهاتون به سختی انجام می‌شه. از خرید کردن گرفته تا وسائل نقلیه‌ی عمومی.
    اولا همه‌جا اسکناس قبول نمی‌کنن (خیلی از باجه‌های خودکار بلیط فروشی، فقط و فقط سکه (علاوه بر کارت بانکی) قبول می‌کنن و بعضی وقت‌ها مجبور می‌شید برای خرید دو بلیط رفت و برگشت مثلا 40 یورو سکه همراه داشته باشین!!!!) ثانیه اون‌هایی که اسکناس قبول می‌کنند هم اگر خیلی لارژ باشن دیگه نهایتا 100یورویی قبول می‌کنن! اون‌هم کلی چپ چپ نگاتون می‌کنن. لذا مهم‌تر از این‌که از چه بانکی حساب داشته باشین، شاید این‌باشه که چی‌کار کنید که زودتر حساب‌دار شین!

دوم این‌که باید ببینید موسسه‌ی طرفتون (اگر دانشجو هستید دانشگاه و اگر کارمندین شرکتتون) با کدوم بانک راحت‌تره. خیلی وقت‌ها پیش میاد که بعضی کارها رو بانک‌ها انجام نمی‌دن، ولی از طرف -مثلا- دانشگاه یک نامه می‌برید و مسئله حل می‌شه.
    به‌عنوان مثال بانک‌ها همین‌طوری برای کسایی که ملیت اتحادیه اروپا ندارن حساب باز نمی‌کنن! ولی وقتی بانک خاصی با دانشگاه در ارتباط باشه، این مسائل رو از اول حل می‌کنن.
    یا مثلا من این‌جا اگر می‌خواستم تو هر بانکی برم حساب باز کنم باید صبر می‌کردم تا داستان‌های ثبت نام شهرداری و این‌حرف‌هام تموم شه، که تقریبا یکی دوماهی داستان بود، اما بانک‌هایی که دانشگاه معرفی کرده بودن با نشون دادن کارت دانشجویی کارم رو انجام دادن. یا ممکنه لازم بشه که قرار ملاقاتی با بانک بذارین که شرایط خاص داره (مثلا خارج از وقت اداری) بازم دانشگاه (یا شرکتی که کار می‌کنید) ممکنه بتونه براتون کاری کنه.

نکته‌ی سوم هم این‌که، دقیت کنید که این‌جا برعکس ایران، جابه‌جا کردن پول کار خیلی سختیه! (درواقع دریافت پول سخته).
    قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای روش هست و (احتمالا از ترس پول شویی) خیلی مسائل رو می‌پیچونند.
    به‌عنوان مثال،‌ با حساب معمول بانک‌ها نمی‌تونید خریدهای اینترنتی خارجی بکنید (منظورم سایت‌هایی که مربوط به شرکت‌هایی هست دفتر توی هلند ندارند). یا تهیه‌ی کارت‌های اعتباری هم به سادگی که اول به نظر می‌رسه نیست. خیلی جاها هستن (مثل GWK)‌ که کارت‌های اعتباری از پیش پرداخته شده (درواقع Debit‌نه اعتباری) متداول (مثل Master Card) می‌فروشن، اما همونا هم خیلی قوانین عجیب غریبی دارن. مثلا فقط و فقط خودتون می‌تونید برید کارتتون رو شارژ کنید. و تو سال یه مقدار بیشتری نمی‌تونید شارژش کنید. حتی یه بار از من پرسید چرا این‌قدر پول می‌خوای توی این کارت بریزی؟ این پول رو از کجا آوردی؟!؟! چرا از کارت‌های معمول بانکی استفاده نمی‌کنی؟! کلی سئوال پیچم کرد!
    یا کلا با پول زیاد توی حساب ممکنه مسئله دار بشین. آخر سال براتون مالیات بیاد (با این‌که این پول درآمد اینجا نبوده) و بی‌افتین تو فرایند اعتراض و این‌حرفا.

فکر کنم هرچی تو ذهنم بود نوشتم. البته طبق معمول این‌ها همه‌اش برداشت من از چیزهایی که دیدمه. ممکن هم هست خیلی درست نباشه!
    موفق باشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)