صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 218

موضوع: تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

نقل قول نوشته اصلی توسط tannazjhn نمایش پست ها
    سلام من هم همین مشکل رو دارم. با این که admission ticket رو اسکن و ایمیل کردم هیچ تغییری ایجاد نشد. من کد دنشگاه ها رو قبلا نزه بودم. یه روز قبل امتحان ایمیل زدم. چطور می تونیم مطمئن شیم این تغییرات تو پروفایل ایجاد می شه؟ شما به نتیجه ای رسیدین؟
    سلام
    کاش زودتر اقدام می کردید. یک روز قبل امتحان یه کم دیره. با توجه به اختلاف ساعت و فسیل بودن سیستم کارکشن ای تی اس، حداکثر چهار پنج روز قبل امتحان موقع مناسبیه. البته فقط واسه احتیاط. توی همین فروم من دو روایت دیدم : 24 ساعت قبل امتحان و دیگری 48 ساعت قبل امتحان!
    من هم می خواستم لیست چهار دانشگاه رو تغییر بدم اما بدون اسکن کردن Correction Stub، یه امیل زدم و توی اون اسم چهار دانشگاه رو به همراه کد دانشگاه ها و دانشکده ها و مشخصات خودم نوشتم. البته من حدوداً پنج روز قبل امتحان این ایمیل رو زدم و جوابش هم سه چهار روز بعد واسم اومد که تصحیح کردند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه تهران

دوست عزیز، شاید اینطور توضیح دادنش یه کم قضیه رو برات روشن تر بکنه:

به طور کلی از کجا میفهمیم یه عددی به 10 یا 100 چه باقیمونده یی داره؟ از رقمای دهگان و یکانش
    پس اینجا اگه شما بتونی مطمئن بشی که باقیمونده ی حاصلضرب به مثلن 100 چیه، دو تا رقم آخرش رو میدونی
    اینجا ما داشتیم
    39x38x37x36x35x34x32x31x30
    در نظر بگیر که 30 تو خودش یه فاکتور 2 و یه 5 داره، یه 5 دیگه ام تو 35 داریم و یه دو هم از هر کدوم از رقمای زوج دیگه. حاصلضرب خود اینا به 100 تقسیم میشه دیگه
    امیدوارم که سوال دوستان برطرف شده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadfxsarmaye نمایش پست ها
    این روش هرچند یکم عجیب به نظر می رسه ولی جواب میده.یه سوال دیگه که من از بیگ بوک دراوردم و تو رفع اشکال کوانت گذاشتم ظاهرا به این روش حل میشه(ممنون میشم اگه شما هم یکی نگاهی بهش بندازی) علت عجیب بودنشم اینه که فقط در این یک حالت جواب میده یا میشه بسطش داد؟ برای مثال چون 2 داره رقم یکان یک عدد، پس حاصلظرب 2 باشه .و اینکه در حالتی که یکان 0 نشه میشه راجع به دهگان بازهم نظر داد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه تهران

شرایط کلی امتحان:

برخلاف دوستی که نوشته بودن که دیر رسیده بودن و ترسیده بودن و اینا، من میخاستم اشاره کنم که من زود رفته بودم و بعدش پشیمون شدم.
    حوزه ی امتحان کاملن مشخص بود و انقد جلوش جمعیت بود که آدم خیال میکرد تظاهراته
    خییییلی شلوغ
    من حدود یه رب به هشت اونجا بودم و تا یه خرده وقت تلف کنم و دور بچرخم شد حدود هشت. شماره ی صندلی ها رو توی حیاط زده بودن و معلوم بود که باید کدوم طبقه و کجا بره آدم
    دم راه پله ها پسرا رو با این دسته هایی که بوق میزنن میگشتن که چیزی نبرن بالا
    ولی دخترا رو یه خانمی همینطوری جیباشونو میگشت و میومدن بالا
    (من موبایل نبرده بودم و کیف هم نداشتم برای همین دیتیلای مربوط به این چیزا رو دوستان دیگه باید بگن)
    توی مسیر راه پله ها به آدم آب میوه و کیک میدادن
    و من که نشستم سر جام بیشتر کلاس خالی بود
    مث کنکور یه کارت عکس دار از هر کس به صندلیشه
    مداد و پاک کن آوردن - آب معدنی هم بود و خودتم اگر خوراکی داشتی میتونستی بیاری

بدترین نکته از نظر من این بود که تا امتحان شروع بشه ( رایتینگ اول رو حدود یه رب به 10 شروع کردیم) این دو ساعت رو دخترای عزیزی که توی کلاس بودن به صورت مسلسل وار و بی وقفه داشتن حرف میزدن و حرف میزدن و حرف میزدن و حرف میزدن و اصلن محیط برای شروع کردن یه امتحان سخت جالب نبود - مخصوصن برای کسی مثل من که ترجیح میده یه کم اطرافش سکوت باشه و قبل امتحان بتونه یه خرده تمرکز کنه :|
    ولی خب اقلن کلاس ما امتحان که شروع شد دیگه آروم شد و کسی حرف نمیزد
    در کل شرایط امتحان خیلی بد نبود.
    غیر از نیمکتا که اعصاب آدم رو خراب میکردن انقد که دسته شون پایین بود - من گردنم حسابی خسته شد.
    بین بچه ها بودن کسایی که به زمانبندی یی که از بلندگو اعلام میشد توجه نمیکردن ولی مخصوصن موقع ریاضی دوم مراقبا سعی میکردن مودبانه تذکر بدن.
    یه دختره ام بود که آخر امتحان دو سه دفه بهش تذکر دادن که الان وقت سکشن شیشه و نرو تو بخش وربال و بازم گوش نکرد که آخرش یکی اومد کارتش رو گرفت - که فکر میکنم بیشتر برای ترسوندن بود و بعد پسش دادن.
    این طور موقه ها بزرگترین اشکال کار اینجاست که یه نفر برای اینکه نمره ی خودش حالا شااااااااااید یه نمره بره بالاتر، حواس سی نفر دیگه رو پرت میکنه. :|

امتحان هم که تموم شد ما با خوبی و خوشی بیرون رفتیم و خوش بختانه با اون همه جمعیتی که داشتن هول میدادن تو راه پله ها کسی لای دست و پا نموند!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه تهران

سوالا:

سوالای رایتینگ رو که دوستان گفتن چی بود. من با اینکه برام آشنا بودن یه خرده وقت کم آوردم ولی در کل موضوعای خوبی بودن واقعن خوش شانس بودیم

وربال برای من خیلی سخت بود. ینی به نظرم از آفیشیال گاید و منهتن و اینام سخت تر بود. یه عالمه لغت توش بود که به عمرم ندیده بودم و خیلی از کلیت ماجرا ناراحت شدم!!
    ریدینگاش به نسبت معقول بودن البته ولی حتا اونام با اینکه خود متن زیاد پیچیده نبود ولی سوالای نسبتن سختی ازشون مطرح شده بود

کوانتش ولی به نظر من خیلی آسون بود!! ینی سر جلسه خیلی مطمئن بودم که وااااای آخ جون چقد آسونه به به. فقط یه سوال رو با شک و تردید زدم که اونم اشتباه زدم البته. منتها همین که امتحان تموم شد و همه ی بچه ها بدون استثنا شروع کردن به نالیدن از سختی کوانت خیلی نگران شدم. آدم همش فک میکنه نکنه من کلن داشتم شوت بازی در میاوردم که به نظرم آسون رسیده. مخصوصن که ما تو دانشگا ریاضی مهندسی نداشتیم، و تنها تمرین من سوالای همون امتحان تمرینی خود ای تی اس بود که یه دفه از روش زده بودم و یه چن تایی ام از سوالای مگوش که بچه ها توی کتابخونه ی اینجا گذاشته بودن رو زده بودم ولی بازم این سوالا به نظرم از بقیه آسون تر بودن. حالا خدا میدونه واقعن چه کردم اون تو!!!!

سوالی که من شک داشتم این بود که x>y>0 ، حالا مقایسه کنید کدوم بزرگتره : x^y یا y^x که جواب (فک کنم) اینه که نمیشه مقایسه شون کرد.

من نزدیک دو ماه بود که داشتم برای این امتحان درس میخوندم، و بیس زبانمم بد نیست (آیلتس 8/ تافل 113) ولی وربالش برام خیلی سخت بود. شاید 10 درصد از این همه لغتی که تو این مدت خونده بودم رو تو امتحان دیدم.
    ینی بخام راستش رو بگم فک میکنم این مدت رو وقت گذاشته بودم مثلن روسی یاد بگیرم الان براتون مث بلبل حرف میزدم :|
    ولی خب اینم بگم که هیچ کدوم از کتابایی که بچه ها معرفی میکنن رو کامل نخوندم که بخام راجع بشون اظهار نظر کنم و توصیه م فقط اینه که کسی مث من پراکنده درس نخونه.
    من 1100 رو شروع کردم، تا هفته ی 15 اینا بیشتر نخوندم ولی. یه چن تا از لغتای وربال از همین چند هفته ی 1100 بودن.
    کتاب آفیشیال گاید و منهتن 5 پوندی و سوالای مگوش رو هم داشتم که اونارم یه مطالعه یی کردم.
    یه خرده ام اوایل ریشه لغت خوندم که اون کارم از بقیه بهتر بود چون حد اقل بعدنم به دردم میخوره!!
    تو این مدت تقریبن هر یه روز درمیون هم یه رایتینگ ایشو و یه دونه هم آرگیومنت نوشتم. (برای من که توی تافل و آیلتسم رایتینگ ضعیف ترین اسکیلم بوده این کار خیلی مفید بود.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام
    کاش زودتر اقدام می کردید. یک روز قبل امتحان یه کم دیره. با توجه به اختلاف ساعت و فسیل بودن سیستم کارکشن ای تی اس، حداکثر چهار پنج روز قبل امتحان موقع مناسبیه. البته فقط واسه احتیاط. توی همین فروم من دو روایت دیدم : 24 ساعت قبل امتحان و دیگری 48 ساعت قبل امتحان!
    من هم می خواستم لیست چهار دانشگاه رو تغییر بدم اما بدون اسکن کردن Correction Stub، یه امیل زدم و توی اون اسم چهار دانشگاه رو به همراه کد دانشگاه ها و دانشکده ها و مشخصات خودم نوشتم. البته من حدوداً پنج روز قبل امتحان این ایمیل رو زدم و جوابش هم سه چهار روز بعد واسم اومد که تصحیح کردند.
    سلام
    ممنون که پاسخ دادین. این روش که شما گفتین من هم امتحان می کنم و خودم تو ایمیل می نویسم می فرستم. فقط اینکه الا ن ما امتحان دادیم تموم شه. الان ایمیل بزنم همچنان این چهار تا کد
    مجانی مشه؟یا باید پول بدیم براش؟

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط tannazjhn نمایش پست ها
    سلام
    ممنون که پاسخ دادین. این روش که شما گفتین من هم امتحان می کنم و خودم تو ایمیل می نویسم می فرستم. فقط اینکه الا ن ما امتحان دادیم تموم شه. الان ایمیل بزنم همچنان این چهار تا کد
    مجانی مشه؟یا باید پول بدیم براش؟
    با سلام
    فرصت رایگان ریپورت نمره واسه چهار دانشگاه فقط تا قبل امتحان معتبره (البته اگه قانون ETS عوض نشده باشه) و اگه شما بعد از امتحان بخواهید نمره تون رو ریپورت کنید باس هزینه شو واریز کنید.
    موفق باشید

Junior Member

با درود
    من اولین بار بود شرکت می کردم
    به دلیل گرفتاری های شغلی اصلا فرصت نکرده بودم بخونم
    فقط دوشب آخر تست های افیشیال رو زدم
    در مورد وربال و رایتینگ هیچ نظری ندارم ولی خدایی کوانت فوق العاده ساده بود. اساسامن ریاضیم خوبه و ریاضیه ارشد رو هم 90 زده بودم ولی این همه که می بینم بچه ها میگن سخت نبود، غیر از یه سوال نموداری که نمودارشم خیلی واضح نبود بقیه اش خیلی سخت نبود. یه خورده تمرکزمی خواست و ابدا عجله جواب نمی داد.
    البته ممکن شانس آدم تازه کار باشه
    ایشالا زودتر جوابش بیاد و همه دوستان موفق باشن.
    فقط دلم می سوخت این همه جوون مث دسته گل مجبور به رفتن از ایران هستن، خداییش خیلی حیف....

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط mo58nik نمایش پست ها
    با درود
    من اولین بار بود شرکت می کردم
    به دلیل گرفتاری های شغلی اصلا فرصت نکرده بودم بخونم
    فقط دوشب آخر تست های افیشیال رو زدم
    در مورد وربال و رایتینگ هیچ نظری ندارم ولی خدایی کوانت فوق العاده ساده بود. اساسامن ریاضیم خوبه و ریاضیه ارشد رو هم 90 زده بودم ولی این همه که می بینم بچه ها میگن سخت نبود، غیر از یه سوال نموداری که نمودارشم خیلی واضح نبود بقیه اش خیلی سخت نبود. یه خورده تمرکزمی خواست و ابدا عجله جواب نمی داد.
    البته ممکن شانس آدم تازه کار باشه
    ایشالا زودتر جوابش بیاد و همه دوستان موفق باشن.
    فقط دلم می سوخت این همه جوون مث دسته گل مجبور به رفتن از ایران هستن، خداییش خیلی حیف....
    با سلام
    امیدوارم شما با دو روز خوندن حتمن 170 بشی کوانت. دوستان منظورشون وقتگیر بودن و مبهم بودن برخی سوالات بوده در حالت کلی وقتی از سر جلسه هر کسی میاد بیرون بیشتر به جنبه مثبت قضیه نگاه میکنه و فکر میکنه با اینکه کم خونده خوب تونسته جواب بده! این حس طبیعیه! معمولن اونایی که بیشتر خوندن توقع بیشتری از خودشون دارن و حتی با یه سوال مبهمم که نتونستن خوب جوابشو بدن حس میکنن خیلی خراب کردن و امتحان اونجور که دلشون میخواسته نبوده.
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری دانشگاه تهران

من البته امتحان نکردم این چیزی که میگم رو
    ولی مطمئنم که موقع ثبت نام کردن برای جی آر یی، به مرحله ی انتخاب دانشگاها برای ریپورت مجانی که میرسید میگفت که شما میتونید الان این دانشگاها رو انتخاب کنید or later by paying an extra fee
    من منظورش رو اینطوری متوجه شدم که بر خلاف تافل که تا قبل امتحان میشه این دانشگاها رو انتخاب کرد یا تغییر داد، این جا فقط همون موقع ثبت نام امکانش هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    با سلام
    فرصت رایگان ریپورت نمره واسه چهار دانشگاه فقط تا قبل امتحان معتبره (البته اگه قانون ETS عوض نشده باشه) و اگه شما بعد از امتحان بخواهید نمره تون رو ریپورت کنید باس هزینه شو واریز کنید.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    ولی همچنان به اندازه اپسیلون کمان بزرگتره و فقد حدشون برابره نه مقدار واقعی شون . . .
    ه
    ولی اگر دایره بزرگ خیلی بزرگ مثلا به اندازه محیط استوا آنوقت یک دایره ای به شعاع 1 نانو متر یا کوچکتر از این دایره بزرگ چی میشه؟ آیا کمان خیلی کوچکی از یک دایره خیلی بزرگ همان خط مستقیم نیست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)