صفحه 2 از 22 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 218

موضوع: تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

سلام به همگی
    آقا چشمتون روز بد نبینه عجب وربال داغونی داشت. خدا به دادمون برسه.
    اشتباهی که کردم این بود که وقتم رو روی متن های بلند گذاشتم. شاید اگه متن های کوچیک رو می زدم بهتر بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaghoobazizi نمایش پست ها
    واسه قسمت وربال تو قسمت اول کم مونده بود ول کنم همه چیزو پاشم برم بیرون. هی به خودم دلداری میدادم که یه کم تحمل کن درست میشه حسن. اونایی که راحت میشد تو متن پیداشون کرد رو میزدم مثلا اونایی که رفرنس داده بود به خط خاصی. اونایی رو هم که بلد نبودم شانسی یه گزینه میزدم. وقتی قسمت دوم وربال رو دیدم یه کم آروم شدم چون لغت هاش آشنا بودن و متن هاش هم در حد تافل بود. میشد زد.
    آره خدایی اون چند تا سوال وربال دوم به داد رسید.

آقا یه سوال: واسه رشته های مهندسی تأثیر کوانت و وربال یکسانه؟ مثلاً من که وربال رو افتضاح دادم می تونم به کوانت امید داشته باشم؟ چون همه سوال های کوانت رو جواب دادم؛ چندتا رو هم اشتباه زده باشم می شم 165 مثلاً.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام به همگی
    اشتباهی که کردم این بود که وقتم رو روی متن های بلند گذاشتم. شاید اگه متن های کوچیک رو می زدم بهتر بود.

آقا یه سوال: واسه رشته های مهندسی تأثیر کوانت و وربال یکسانه؟ مثلاً من که وربال رو افتضاح دادم می تونم به کوانت امید داشته باشم؟ چون همه سوال های کوانت رو جواب دادم؛ چندتا رو هم اشتباه زده باشم می شم 165 مثلاً.
    تاثیر کوانت بیشتره ولی موضوع اینه که کجا قراره اپلای کنید؟!

سلام. آقا واسه رشته های مهندسی وربال در حد یه نمره بخور نمیر مثل 146 تا 150 هم کافیه. هر چند با نمره ی 143 هم دیدم کسانی که پذیرش خوب داشتن. رایتینگ و ریاضی پراهمیت ترین قسمت های gre هستن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام به همگی

یک انسان که به هدفش ایمان دارد از نود و نه نفر که برای رسیدن به هدفشان سخت تلاش می کنند موفق تر است.......دکتر حسابی ... روحش شاد

سلام دوستان
    من اولین بارم بود تو این امتحان شرکت می کردم و برام تجربه جالبی بود. قبلا از دوستان شنیده بودم که از متن ها بیشتر میشه نمره گرفت. امروز خودم هم به این نتیجه رسیدم و اول می رفتم سراغ متن های کوتاه و جواب ها رو هم با قاطعیت انتخاب می کردم. برای ریاضی تمرین نکرده بودم و بعضی از سئوالا محاسبات طولانی داشتن مخصوصا نمودارها.
    خواهشی هم که از دوستان دارم اینه که زیاد حواشی امتحان رو نشر ندن چون در نهایت به ضرر همه تموم می شه و ممکنه به بی اعتبار شدن نمره دوستانی که چندین ماه زحمت کشین منجر بشه.

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام. آقا واسه رشته های مهندسی وربال در حد یه نمره بخور نمیر مثل 146 تا 150 هم کافیه. هر چند با نمره ی 143 هم دیدم کسانی که پذیرش خوب داشتن. رایتینگ و ریاضی پراهمیت ترین قسمت های gre هستن.
    بسیاری از دانشگاه های مطرح وربال زیر 150 رو بر نمی تابن! دوستان شما کجا پذیرش شدن؟ اگر ممکنه مقداری دقیق تر مطرح کنید . . .

سلام. دوست من الان ترم 3 دانشگاه تگزاس هیوستون مهندسی میخونه. فاند RA داره. نمره GREش 1050 میشه به صورت قدیمی. وربال 140 زده بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    بسیاری از دانشگاه های مطرح وربال زیر 150 رو بر نمی تابن! دوستان شما کجا پذیرش شدن؟ اگر ممکنه مقداری دقیق تر مطرح کنید . . .
    یک انسان که به هدفش ایمان دارد از نود و نه نفر که برای رسیدن به هدفشان سخت تلاش می کنند موفق تر است.......دکتر حسابی ... روحش شاد

Junior Member

منم سازمان سنجش فردوسی بودم. پارسالم نوامبر امتحان داده بودم که دانشکده زبان بود. اگر بخوام یه مقایسه کنم اینجا خیلی بهتر بود، حتی تو وقت استراحت گذاشتن بچه هایی که می خوان برن یه آبی به سر و صورتشون بزنند. میز های امتحانم نسبت به دانشکده زبان خیلی بهتر و جادار تر بودند. پارسال باید دفترچه آزمون نصف می کردی یا مدادت می افتاد یا پاکن در کل خیلی آزار دهنده بود.
    خودم آزمونم که به اینصورت بود:
    رایتینگ انصافا موضوع issue خیلی راحت بود خیلی می شد در موردش صحبت کرد( من فقط یه دونه رایتینگ تمرین کرده بودم که اونم از شانسم همین بود موضوع دیدم سر امتحان خشکم زد ) آرگیومنم انصافاً موضوع خوب بود که دوستان توضیح دادند .
    وربالم چون برای لغات وقت گذاشته بودم تقریباً اکثر معانی بالای 95 درصد بلد بودم. ولی صرفا دانستن معانی مهم نیست بلکه کاربرد آن و نحوه استفاده از لغت مناسب است. خودم با اینکه در جاخالی معانی تمامی لغات را میدانستم ولی در چند سوال بین دو گزینه شک داشتم. ریدینگ ها هم در حد همان آفیشال گاید بودند. فقط یکی لانگ بود که اونم در سکشن اول وربال بود. در کل به نسبت این قسمت بد نبود( البته توقع نمره خیلی بالاهم در این قسمت ندارم چون کسب نمره بالا در این قسمت پروژه ای است که بیشتر از یک سال زمان میبره).

بریم سراغ کوانت. به نظرم سطح سوالات واقعا سخت بودند و در وقت 40 دقیقه بعد از زدن دو تا وربال و رایتینگ و خستگی شدید ذهن نیاز به تمرین فراوان دارد. من از هفته پیش داشتم تمرین کوانت بعد از زدن دو سکشن وربال 25 تایی می کردم. و تقریبا در تمامی آزمون ها دو تا پنج دقیقه وقت اضافه میاوردم. ولی در این امتحان به شدت وقت کم آوردم طوری که 2-3 تا سوال را شانسی زدم ( حالا خدا داند که چند تا هم غلط زدم). به نظرم کسانی که می خواهند در آینده امتحان بدند رو این قسمت خیلی بیشتر از قبل کار کنند.

منابعی که من استفاده کردم : فیلم و سوالات مگوش، بارونز، آفیشال گاید ای تی اس و سوالات منهتن پنج پوندی.

امیدوارم که تمامی دوستان به نتیجه دلخواهشون برسند.

Banned
    رشته و دانشگاه

سلام. دوست من الان ترم 3 دانشگاه تگزاس هیوستون مهندسی میخونه. فاند RA داره. نمره GREش 1050 میشه به صورت قدیمی. وربال 140 زده بود.
    ممنون از اطلاعاتی که دادید. بله برای این دانشگاه عجیب نیست ولی اگر برید سراغ رنک های زیر 20 آمریکا اون وقت وربال 150 یه نمره حداقلی هست و برای نمره رقابتی باید بالای 160 باشید. البته که ریاضی هم باید 167 تا 170 و رایتینگ هم حداقل 4 باشه . . .

حق با شماست. رایتینگ شاید 4 بشم. انشاالله . ریاضی شاید بالای 164 بشم. انشاالله . ولی وربال رو نمیدونم. واسه من خیلی سخت بود وربال قسمت اولش. به نظر شما اگه قسمت رایتینگ argument رو عالی نوشته باشم (به نظر خودم، آخه خیلی رو این قسمت کار کرده بودم) و رایتینگ issue رو معمولی نوشته باشم، چه نمره ای در انتظارمه؟
    بعدش اینکه اگه در مجموع دو قسمت ریاضی 5 سوال غلط زده باشم و باقی درست، چه نمره ای میتوان انتظار داشت؟
    بعدش اینکه اگه در مجموع دو قسمت وربال کلاً یک سوم سوالات رو درست زده باشم چه نمره ای در انتظارمه؟
    مرسی
    ---------------
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعاتی که دادید. بله برای این دانشگاه عجیب نیست ولی اگر برید سراغ رنک های زیر 20 آمریکا اون وقت وربال 150 یه نمره حداقلی هست و برای نمره رقابتی باید بالای 160 باشید. البته که ریاضی هم باید 167 تا 170 و رایتینگ هم حداقل 4 باشه . . .

Junior Member

دوستان من یه نکته ای رو بگم از اونجایی که امتحانهای افیشیال و بیگ بوک و اون دفترچه اخری رو میزدم و وقت اضافه هم می اوردم ولی این امتحانو وقت کم اوردم فکر میکنم سوالا سخت بوده و احتمالن تا سه تا غلط هم 169 بشه اورد! اینم البته به این دلیل میگم که امتحان اولی کتاب افیشیال گاید تا سه تا غلط رو 170 حساب کرده بود! با توجه به سختی سوالات! به نظرتون کوانت چطور بود میتونه تو این رنج نمره قرار بگیره؟ یه نکته دیگه اینکه وربال اون پسیج طولانی مربوط به یو وی دقیقن یکی از پسیجهای بیگ بوک بود با تشکر از اقای بهنام به دلیل تاکید زیادشون روی بیگ بوک! البته من فکر نمیکنم درست جواب داده باشم اون پسیجو از بس سالن بیشتر به میدون رزم شباهت داشت تا سالن امتحان و نمی شد خوب تمرکز کرد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)