صفحه 4 از 22 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 218

موضوع: تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

نقل قول نوشته اصلی توسط PharmacyStd نمایش پست ها
    چند تا نکته در مورد آزمون امروز :
    اول اینکه به ما مداد و ‍پاک کن ندادند. من نمیدونستم که نمیدند. این اولین امتحان من بود و خبر نداشتم. البته با خودم برده بودم.
    دوم کسایی که میخوان آبان برن سر جلسه بدونند که کلا یکم زود تر برند - زودتر از ۸:۳۰ که داخل برگه نوشته اونجا باشند. من خودم یکم دیر رسیدم یکم اولش استرسی شدم. همه همون ساعت ۸:۳۰ سر جاشون نشسته بودند.

در مورد امتحان همون طور که دوستان گفتند کوانت سخت بود. به نظر من واسه امتحان بهترین کار اینه که هر کس میخواد امتحان بده بره و خوب روی این قسمت کار کنه و بیشتر از همه روی سرعتش توی حساب کردن و انتخاب یک راه برای زودتر حل کردن سوالها کار کنه چون time is your enemy
    مداد می دادند دوست عزیز، شما درخواست نکردید یا مراقبتون قبل از اینکه شما مستقر بشید مدادها رو پخش کرده بوده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mx0i نمایش پست ها
    والله عبارتش دقیقا خاطرم نیست اما منظور رقم دهگان بود، نیازی به محاسبه هم نداشت! رقم یکان یکی از اعداد (30) چون صفر داشت پس یکان حاصلضرب هم صفر می شد و در رقم دهگان چون دو در پنج ضرب می شد و 10 تولید می کرد، باز هم حاصلضرب اعداد صفر می شد... یعنی جواب اینجوری می شد : xxxxxxxxx00
    فکر میکنم رقم دهگانو میخواست دوست عزیز این 30 به سرعت تجزیه می شد به نظر من جواب هرچیزی می شد جز صفر! من 6 زدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2900 نمایش پست ها
    فکر میکنم رقم دهگانو میخواست دوست عزیز این 30 به سرعت تجزیه می شد به نظر من جواب هرچیزی می شد جز صفر! من 6 زدم.
    بحث تجزیه نیست دوستِ من، عدد صفر در یکان هر کدوم از اعدادی که قراره ضرب بشن قرار بگیره، حاصلضرب کل اعداد یکانش صفر خواهد شد. مثلا 30 * 31 * 32 * 33 * 34 * 35 . شما این رو محاسبه کنید می بینید فارغ از اینکه حاصلضرب چیه رقم یکان صفر و رقم دهگان هم به دلیل ضرب شدن 2*5 تحت هر شرایطی صفر خواهد شد. در واقع جواب این سوال هم می شه یک عدد بسیار طویل که دو رقم اولش 00 هست به همون فرمی که بالا گفتم.

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

بچه ها اگه حوصله دارید یادتونه این دو تاسوال جوابش چی بود؟
    1. یک سری 15 تایی عدد که 8تاش از 50.2 کمتر بود 8 تاش از ... آخر پرسیده بود میانه این سری بیشتزه یا 52.4؟
    2. اون سوال که یه مجموعه شامل consequative integers هست بعد دو تا عدد توش هست دو تا نیست... پرسیده بود تعداد اعضای این مجموعه بیشتره یا (دقیق یادم نیست)12؟
    ... Cathedrals in my heart

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mx0i نمایش پست ها
    والله عبارتش دقیقا خاطرم نیست اما منظور رقم دهگان بود، نیازی به محاسبه هم نداشت! رقم یکان یکی از اعداد (30) چون صفر داشت پس یکان حاصلضرب هم صفر می شد و در رقم دهگان چون دو در پنج ضرب می شد و 10 تولید می کرد، باز هم حاصلضرب اعداد صفر می شد... یعنی جواب اینجوری می شد : xxxxxxxxx00
    اگه کفته باشه tens digits میشه رقم دهگان ولی اگه گفته باشه tenth digit میشه رقم دهم. به هر حال خیلی بعیده که از شما رقم دهم رو بخان چون بسیار زمان بر هست و هیچ روشی بجز محاسبه طولانی هم نداره . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ravak نمایش پست ها
    1. یک سری 15 تایی عدد که 8تاش از 50.2 کمتر بود 8 تاش از ... آخر پرسیده بود میانه این سری بیشتزه یا 52.4؟
    2. اون سوال که یه مجموعه شامل consequative integers هست بعد دو تا عدد توش هست دو تا نیست... پرسیده بود تعداد اعضای این مجموعه بیشتره یا (دقیق یادم نیست)12؟
    سوال اولو یادم نیست. اما سوال دوم 13 تا میشد. یعنی اولیه

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط PharmacyStd نمایش پست ها
    چند تا نکته در مورد آزمون امروز :
    اول اینکه به ما مداد و ‍پاک کن ندادند. من نمیدونستم که نمیدند. این اولین امتحان من بود و خبر نداشتم. البته با خودم برده بودم.
    دوم کسایی که میخوان آبان برن سر جلسه بدونند که کلا یکم زود تر برند - زودتر از ۸:۳۰ که داخل برگه نوشته اونجا باشند. من خودم یکم دیر رسیدم یکم اولش استرسی شدم. همه همون ساعت ۸:۳۰ سر جاشون نشسته بودند.

در مورد امتحان همون طور که دوستان گفتند کوانت سخت بود. به نظر من واسه امتحان بهترین کار اینه که هر کس میخواد امتحان بده بره و خوب روی این قسمت کار کنه و بیشتر از همه روی سرعتش توی حساب کردن و انتخاب یک راه برای زودتر حل کردن سوالها کار کنه چون time is your enemy
    دوست عزیز این گزاره "بیشتر از همه روی سرعتش توی حساب کردن کار کنه" توصیه نامناسبی هست! ولی این توصیه بسیار بجا هستش : "یک راه برای زودتر حل کردن سوالها" . در واقع سوالات آزمون GRE تعمداً به شکلی طراحی میشن که دو روش حل داشته باشن. یک روش محاسبه مستقیم هست که معمولاً طولانی هست و زمان با ارزش رو میخوره و روش دوم روش غیر مستقیم هست که اولش باید اندکی فکر کنید یا بقول خودمون IQ‌ بزنید ولی بسیار سریع تر از محاسبه مستقیم کار انجام میشه.

بهترین منبعی که این قضیه رو آموزش میده کتاب گروبر بخش ریاضی هست. توصیه میکنم افرادی که به نمره 170 علاقه دارن حتما این کتاب رو از همین سایت دانلود کرده و بخونن . . .

سلام ، سوال 1 رو نمی شد گفت به خاطر اینکه میانه بستگی به پراکندگی داده ها داره و چون اطلاعاتی در این مورد در دسترس نبود گزینه d درست بود
    سوال 2 رو هم اگر اشتباه نکنم می تونست 13 تا یا کمتر عضو داشته باشه و بازم گزینه d می شد

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    اگه کفته باشه tens digits میشه رقم دهگان ولی اگه گفته باشه tenth digit میشه رقم دهم. به هر حال خیلی بعیده که از شما رقم دهم رو بخان چون بسیار زمان بر هست و هیچ روشی بجز محاسبه طولانی هم نداره . . .
    بله درست می فرمایید. منظور همون رقم دهگان بود، در غیر این صورت حتما نیاز به اون محاسبه طولانی داشت که خب واضحه طراحان سوال هیچ وقت از ما ضرب کردن 11 عدد در هم رو نمی خوان...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Univeristy of Tehran

سوال اول جوابش میشد D چون نحوه توزیع اعداد رو نمیدونید مثلا ممکنه ۸ تا عدد همگی ۰ باشند ۸ تای دیگه همگی ۵۵ که مینگین کمتر از تا ۵۲.۴ میشه در صورتی که میشه اینجوری برداشت کرد که ۸ تا عدد ۵۲.۴ بودن ۸ تای دیگه۱۰۰۰ یا هر عددی که در اینصورت میانگین بزرگتر از گزینه B یا همون ۵۲.۴ هستش
    سوال دومم جوابش میشد D چون شما از تعداد دقیق اعضا اطلاع ندارید(گفته از ۴- بزرگتر و از ۶ کوچکتر در حالیکه از ۵- بزرگتره و از ۹ کوچکتر) پس امکان داره از ۹ تا ۱۳ تا عضو داشته باشیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)