صفحه 7 از 22 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 218

موضوع: تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

من یادم نیست کدومشون بود ولی یادمه که هر چی سعی کردم کمترین عدد صحیح در نیمومد به این نتیجه رسیدم که همون هزاره. حالا ایشالا واسه هر دومون درسته

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2900 نمایش پست ها
    a=0.075c
    b=0.09c
    بود که 200 میشد.
    یک انسان که به هدفش ایمان دارد از نود و نه نفر که برای رسیدن به هدفشان سخت تلاش می کنند موفق تر است.......دکتر حسابی ... روحش شاد

Junior Member

دوستان در کل اگه یه نفر از من بپرسه حالا که تجربه GRE داری چه توصیه ای برای من داری؟ من به هیچ وجه نمی گم «وربالش سخته، ولی کوانتش رو میشه دو -سه هفته ای جمع کرد» بهش میگم «وربالش سخته، کوانتش سنگین! اگه نمره بالا از کوانت میخوای باید حسابی وقت بذاری». به هر حال امیدوارم این مورد دیگه تکرار نشه. شایدم ETS قصد حالگیری داشته. نظر شما چیه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط oiust64 نمایش پست ها
    دوستان در کل اگه یه نفر از من بپرسه حالا که تجربه GRE داری چه توصیه ای برای من داری؟ من به هیچ وجه نمی گم «وربالش سخته، ولی کوانتش رو میشه دو -سه هفته ای جمع کرد» بهش میگم «وربالش سخته، کوانتش سنگین! اگه نمره بالا از کوانت میخوای باید حسابی وقت بذاری». به هر حال امیدوارم این مورد دیگه تکرار نشه. شایدم ETS قصد حالگیری داشته. نظر شما چیه؟
    خوب خیلی جالبه. افرادی که از سخت بودن Q صحبت میکنن زیاد هستن. باید صبر کنیم و نمرات Scale شده رو ببینیم. یعنی اگه درجه سختی آزمون از حالت استاندارد خودش بالاتر بوده ، دور از ذهن نیست که نمرات هم متناسب با اون بالا کشیده بشه. حتی ممکنه تا 2 اشتباه 170 بگیره و مثلاً تا 5 اشتباه 167

البته نظر شخصی من اینه که چنین اتفاقی نادر هست و شاید دوستان دیگری که ریاضی رو خوب دادن کم کم به جمع ما اضافه بشن . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghoobazizi نمایش پست ها
    من یادم نیست کدومشون بود ولی یادمه که هر چی سعی کردم کمترین عدد صحیح در نیمومد به این نتیجه رسیدم که همون هزاره. حالا ایشالا واسه هر دومون درسته
    اما خب متاسفانه من صورت سوال دقیقن یادمه! چرا؟ چون به نظرم سوال وقتگیر و مسخره ای میومد!تو ذهنم موند مثل اون سواله چهار نفری که دو تاشون باید کنار هم قرار میگرفتن چند طریق وجود داشت که جواب میشد 12، سه فاکتوریل برای قرار گرفتن سه تا دسته ( یعنی دو نفر و یک گروه دو نفره) ضربدر دو فاکتوریل جابه جایی اون دو نفر که توی یک گروه بودن!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط oiust64 نمایش پست ها
    من هم با نظر شما موافقم. ETS دیگه سوالات خنده داری که از روی بی دقتی ممکن بود غلط بزنیم نمیده! سوالای کوانتش نکته داره و بین سوالات یکی دو تا سوالا مشابه بیگ بوک و یا افیشیال گاید جهت متوهم نگه داشتن داوطلب میزاره! اینطوری که ما فکر کنیم خب سوالات اسون بود من بی دقت بودم! من تعجب میکردم وقتی سوالاتو حل میکردم به این فکر میکردم خب انگار ذهنم یه کم درگیر شد درحالیکه قبلن انقد ذهنم درگیر نمیشد و به راحتی ریاضیارو جواب میدادم! اینکه سکشن دو تهش یه دنباله بده بعد یک سری اعدادو به عنوان اعداد بعدی اون دنباله بزاره هیچ راهی برای شما وجود نداره بتونی مساله رو دور بزنی و مثلن عدد 24 امش رو پیدا کنی! اگه اشتباه نکنم دنباله فیبوناچی بود! بعد یه سری عدد داده بود میگفت اینا اعداد این دنباله هستن؟ خب این سوال اسونه شما هی باید اعداد قبلی رو جمع کنی عدد جدیدو بدست بیاری! اما مگه چقد وقت داری؟

به نظر من سوالای کوانتش خیلی زمانبر بود اصلا با زمان اختصاص داده شده متناسب نبود ، وقتی اعلام کردن زمان تموم شده من تعدادی از سولارو مجبور شدم شانسی بزنم شایدم بیشتر از حد نرمال تازه یه سری سوالارو هم علامت زده بودم بعدن برگردم ، بغل دستیامم نگاه کردم وقت کم اورده بودن ،اصلا انتظار نداشتم کوانتو اینطوری بدم ولی برعکس رایتینگش خیلی خوب بود وقتی دفترچه هارو گذاشتن رو میزامون مراقبه حواسش نبود موضوع رایتتینگ اولو دیدم و بعد از یه ربع امتحان شروع شد تو این زمان کلی راجبش فکر کردم و وقتی امتحان شروع شد فقط نوشتم، ارگیومنتشم خیلی گپاش تابلو بود ، وربالم مثل همیشه سنگین بود ولی در کل من بیشتر مشکل زمان داشتم .

خب اشکال نداره. دیگه هر چی بلد بودم تو شرایط امتحان به کار گرفتم. ایشالا یه نمره 164 هم بیارم دیگه. من قبلا 160 رو داشتم بدون حتی یک ساعت مطالعه. حالا اومده بودم خیر سرم 170 بشم که با برخی سوالات در حد تشریحی برخورد کردم. انصافا از بین 50 تا سوال ریاضی 35 تاشون متوسطه با گرایشی سخت، 5 تاشون متوسط با گرایش آسان و 10 تاشون سخت با گرایش بسیار سخت بودن که من خیلی هاشون رو به ضرث(زرس؟، ضرس؟) قاطع درست جواب دادم ولی یه 4 تاشون رو شانسی زدم بدون حل کردن و یکیشون رو به حل کردن و به جواب نرسیدن شانسی زدم (همین سوال). دیگه سر جلسه با استرس و این جور چیزا خیلی هنر بود حل کردن بعضی سوالا مثل اون سوال تصاعد عددی که 15 تا عدد فرد و زوج رو باهم قاطی کرده بود. یه تریک زدم سه سوت سوال رو حل کردم خودم خوشم اومد. یا مثلا یه سوال تشریحی داشت که خیلی پیچیده بود واقعا مخم داشت داغون میشد از بس باید سعی میکردم تمرکز کنم. اون سوال که گفتید رو هم من 4 فاکتوریل گرفتم (24) و تقسیم بر 2 فاکتوریل کردم. جواب همون 12 میشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2900 نمایش پست ها
    اما خب متاسفانه من صورت سوال دقیقن یادمه! چرا؟ چون به نظرم سوال وقتگیر و مسخره ای میومد!تو ذهنم موند مثل اون سواله چهار نفری که دو تاشون باید کنار هم قرار میگرفتن چند طریق وجود داشت که جواب میشد 12، سه فاکتوریل برای قرار گرفتن سه تا دسته ( یعنی دو نفر و یک گروه دو نفره) ضربدر دو فاکتوریل جابه جایی اون دو نفر که توی یک گروه بودن!
    یک انسان که به هدفش ایمان دارد از نود و نه نفر که برای رسیدن به هدفشان سخت تلاش می کنند موفق تر است.......دکتر حسابی ... روحش شاد

Member Ordijahandam آواتار ها

دوستان به نظرتون اگر کسی به شصت در صد سوالات ریاضی و وربال جواب درست داده باشه میتونه نمره معقولی از هر کدوم بگیره؟ من فکر می کنم در این حدود بوده باشم. حتی ریاضی شاید کمتر و وربال شاید کمی بیشتر: یعنی 55-65 درصد : بترتیب: ریاضی و وربال. با رایتینگ فرضی 4( بد ننوشتم)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghoobazizi نمایش پست ها
    خب اشکال نداره. دیگه هر چی بلد بودم تو شرایط امتحان به کار گرفتم. ایشالا یه نمره 164 هم بیارم دیگه. من قبلا 160 رو داشتم بدون حتی یک ساعت مطالعه. حالا اومده بودم خیر سرم 170 بشم که با برخی سوالات در حد تشریحی برخورد کردم. انصافا از بین 50 تا سوال ریاضی 35 تاشون متوسطه با گرایشی سخت، 5 تاشون متوسط با گرایش آسان و 10 تاشون سخت با گرایش بسیار سخت بودن که من خیلی هاشون رو به ضرث(زرس؟، ضرس؟) قاطع درست جواب دادم ولی یه 4 تاشون رو شانسی زدم بدون حل کردن و یکیشون رو به حل کردن و به جواب نرسیدن شانسی زدم (همین سوال). دیگه سر جلسه با استرس و این جور چیزا خیلی هنر بود حل کردن بعضی سوالا مثل اون سوال تصاعد عددی که 15 تا عدد فرد و زوج رو باهم قاطی کرده بود. یه تریک زدم سه سوت سوال رو حل کردم خودم خوشم اومد. یا مثلا یه سوال تشریحی داشت که خیلی پیچیده بود واقعا مخم داشت داغون میشد از بس باید سعی میکردم تمرکز کنم. اون سوال که گفتید رو هم من 4 فاکتوریل گرفتم (24) و تقسیم بر 2 فاکتوریل کردم. جواب همون 12 میشه.
    ایشالا که نمره ی بالاتری میارین من وقت نکردم برگردم سوالارو یه چک نهایی کنم و از اونجایی که بی دقت هم هستم کلن تا موقع اوومدن جواب استرسو دارم! سوال تصاعد عددی که میگین یادم نمیاد کدومو میگین. ولی به قول شما تو اون شرایط و استرس و این صحبتا کلن من یاد کنکور لیسانسم افتادم!با این تفاوت که اوضاع جلسه جی ار ای خیلی پر سروصداتر از اون زمانها بود.

Junior Member

خوب من هم از تجربه ام بگم.

رایتینگش سوالای خوبی داشت و به نظر من موضوعات منصفانه بود. گرچه هنوز هم برام سخت بود با کاغذ و مداد بنویسم و کمی وقت کم آوردم.

وربال می دونستم که کلمه بلد نیستم و بیشتر کلمه ها رو هم شانسی زدم ولی متن هاش به نسبت ساده بود و راحت می شد فهمید. گرچه بعضی سوال هایی که از متن اومده بود به نظرم چندگزینه درست بود. چیزی که فهمیدم اهمیت 1100 بود که خیلی از کلمات توش بود ولی بعضی ها هم نبود.

کوانتش به نظرم خیلی سخت نبود. حداقل فکر می کنم بچه های مهندسی که ریاضی 1 و 2 رو گذرونده اند، در مقایسه با اونها این امتحان ساده به نظر برسه. ولی خب مساله زمان مهم بود و بعضی از سوال هاش زمان می برد. این ماشین حساب هایی هم که داده بودند هم برگ زرین دیگری از GRE کاغذی بود و من تصمیم گرفتم همه محاسبات رو دستی برم.

کلن در مقایسه با تافل به نظرم خیلی امتحان عقب مونده ای بود ! از انتخاب دانشگاه بگیر که باید پرینت و اسکن کنی تا این ماشین حساب ها که دکمه هاش اینقدر کوچک بود که اصن نمی شد عدد وارد کرد. نحوه برگزاری امتحان هم که واردش نمی شم دیگه ولی برام جالبه که چطور ETS ای که تافل رو برگزار می کنه، نمی تونه یا نمی خواد جی آر ای رو سر و سامون بده.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)