صفحه 362 از 417 نخستنخست ... 262312352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,611 تا 3,620 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزی

با سلام ازتون یه سوال داشتم.
    ورودی کارشناسی روزانه 91 هستم و 95 فارغ التحصیل شدم و هم زمان معافیت سربازی گرفتم.
    سال 97 هم ارشدم تموم میشه یعنی خرداد یا تیر فارغ میشم.
    چه زمانی میتونم دوتا مدرکم رو آزاد کنم؟
    طبق قانون جدید میتونم مدرک کارشناسیم رو 6 ماهه آزاد کنم یا نه چون گفتن مدرک رو وقتی میگیرید باید 6 ماهه اقدام کنید!آخه من اون زمان دانشجو بودم!

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط applypr نمایش پست ها
    با سلام ازتون یه سوال داشتم.
    ورودی کارشناسی روزانه 91 هستم و 95 فارغ التحصیل شدم و هم زمان معافیت سربازی گرفتم.
    سال 97 هم ارشدم تموم میشه یعنی خرداد یا تیر فارغ میشم.
    چه زمانی میتونم دوتا مدرکم رو آزاد کنم؟
    طبق قانون جدید میتونم مدرک کارشناسیم رو 6 ماهه آزاد کنم یا نه چون گفتن مدرک رو وقتی میگیرید باید 6 ماهه اقدام کنید!آخه من اون زمان دانشجو بودم!

سلام
    قانون :

• دانش آموختگان دوره های روزانه درصورت احراز یکی از شرایط ذیل می توانند دانشنامه دریافت کنند:

الف - ارائه گواهی انجام کار به میزان تعهد آموزش رایگان پس از دانش آموخته شدن . ب - ارائه نامه از وزارت کار مبنی برعدم کاریابی در مدت شش ماه انتظار، بدیهی است در زمان ارائه نامه از وزارت کار باید یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل گذشته باشد. ج - خرید تعهد آموزش رایگان.
    --------------------------------------------------------
    شما تیر ماه فارغ التحصیل بشین برای برای اذر ماه باید ادره کاریابی ثبت نام کنید(6 ماه انتظار) و برای تیر سال بعد نامه ازادسازی بهتون میدهند. و میتونید دانشنامه را به روش عدم کاریابی ازاد کنید (یعنی باید حداقل یکسال از تاریخ فراغت تحصیل شما سپری شده باشد)
    اگر عجله داشته باشید بعد از فراغت تحصیل میتونید هزینه پرداخت کنید.

شما بدون ارائه گواهی موقت (اتمام تحصیل) نه اداره کاریابی ثبت نام میشین و نه بدون تحویل گواهی موقت بهتون دانشنامه میدن...پس حتما بعد فراغت تحصیل میتونید برای دانشنامه اقدام کنید که صدور گواهی موقت خودش دو هفته تا یکماه طول میکشه.
    شما در زمان استفاده از قانون عدم کاریابی نباید در هیچ مقطعی در حال تحصیل باشید این شرط استفاده از این روش هست. یعنی بعد از اتمام اخرین مقطع میتونید برای دانشنامه مقاطع قبلی همزمان اقدام کنید لیسانس و فوق لیسانس
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member

دوستان یه سوال داشتم. برای خرید مدرک، در صورتی که به اندازه‌ی 6 ماه سابقه کار داشته باشیم، از هزینه‌ی مدرک کاسته میشه به اندازه‌ی اون 6 ماه؟

Junior Member

سلام دوستان،
    تو یه سایتی این پاراگراف رو خوندم:
    "از شبهات این بخشنامه می توان به مورد زیر اشاره کرد که اگر فردی دارای دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد می‌تواند فقط مدرک کارشناسی ارشد خود به دلیل نگذشتن بیش از 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی آزاد کند در صورتی که در ابتدا این فرد می‌بایست مدرک کارشناسی خود را آزاد کند( مدرک کارشناسی بهدلیل گذشتن بیش از 6 ماه از زمان فارغ التحصیلی دیگر از این طریق آزاد نخواهد شد) با این اوصاف فرد مورد نظر برای آزادسازی مدرک کارشناسی ارشد خود، مجبور به پرداخت هزینه بابت مدارک کارشناسی است."
    به نظرتون صحت داره؟ یعنی وقتی درخواست بدیم برای کاریابی فقط مدرک ارشد رو بهمون میدن؟

سلام دوستان
    من حدود ۲ سال بیمه دارم. آیا میتونم لیسانسم رو پولی آزاد کنم و این دو سال رو برای ارشدم استفاده کنم؟
    در ضمن من تهران کنکور دادم که منطقه یک بود ولی دانشگاهم زنجان بوده که منطقه ۲ بود حالا نمیدونم تعهد خدمتم برابر سالهای تحصیل هستش یا دو برابر.

Junior Member

سلام دوستان ی سوال اگخ من ارشدم رو ترم 5 دفاع رده باشم ولی ترم 6 دنبال کارای فارغ التحصصیلی ام رفته باشم برای هزینه ازاد سازی باید پول 6 ترم رو بدم نه؟ برای ارشد وزارت بهداشت کسی میدونه الان حدودی چنده ترمی ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی

سلام دوستان. من کارشناسیم رو یکی از دانشگاه های غیر بومی محل زندگیمون بودم (ورودی 88)
    الان میخام مدرک کارشناسیم رو آزاد کنم. وارد پورتال کارشناسیم که میشم، نوشته:
    نوع سهمیه ورود به آموزش عالی: منطقه 3
    توع ورود به دانشگاه: سنجش(مجموعه ای)
    استفاده از تسهیلات: این قسمت چیزی ننوشته و خالیه

توی یک قسمت دیگه از پورتال که مربوط به بدهی دانشجویان فارغ التحصیل با تعهد خدمت رایگان هستش، میزان بدهی من رو 3 برابر هزینه اصلی زدن.

یکی از دوستان میگفت ممکنه اشتباهی سهمیه منطقه 3 رو که توی کنکور باهاش شرکت کردی، برای قبولی دانشگاهت اعمال کرده باشن و اگه حضوری بری صحبت کنی این مشکل قابل رفع هستش. به نظر شما الان من با توجه به توضیحاتی که دادم، مشمول 3 برابر هزینه میشم یا اینکه توی سایت اشتباه نوشتن؟

ممنون

سلام
    من می خواستم مدرک لیسانسم رو بخرم ولی یه خورده شرایطم خاص هست
    من ورودی 87 هستم که هفت ترم خوندم و انصراف دادم(که از این 7 ترم،3 ترم رو انتقالی بود)
    دوباره کنکور کارشناسی دادم و شدم ورودی 91 و 6 ترم هم اونجا خوندم(زمانی که انصراف دادم هزینه ی دوره ی روزانه 87 رو ازم نگرفتن)
    جمعا لیسانسم میشه 13 ترم که 7ترم به عنوان ورودی 87 و شش ترم ورودی 91
    حالا سوال من اینه که اون 7 ترمی که ورودی 87 بودم هزینه اش رو با همون میزان 87 در نظر گرفته میشه و یا با مقدار سال 91؟
    و سوال دوم این که اون 3 ترم انتقالی رو هم هزینه اش رو میگیرن ازم؟

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    عضو هییت مدیره شرکت بودن به عنوان کار محسوب میشه؟ یعنی در صورت هییت مدیره بودن نمیتوان مدرک را از طریق کاریابی آزاد کرد؟
    اگر اینطور باشد، برای آزاد کردن مدرک می توان از هییت مدیره شرکت بیرون آمد سپس از طریق کاریابی برای آزاد کردن مدرک اقدام کرد؟ مدت زمان خاصی بعد از بیرون آمدن از شرکت باید صبر کرد و اقدام کرد؟ این زمان چقدر است؟

ببخشید سوالام زیاد شد.
    ممنون از لطفتون

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbazzi139004 نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم مدرک لیسانسم رو بخرم ولی یه خورده شرایطم خاص هست
    من ورودی 87 هستم که هفت ترم خوندم و انصراف دادم(که از این 7 ترم،3 ترم رو انتقالی بود)
    دوباره کنکور کارشناسی دادم و شدم ورودی 91 و 6 ترم هم اونجا خوندم(زمانی که انصراف دادم هزینه ی دوره ی روزانه 87 رو ازم نگرفتن)
    جمعا لیسانسم میشه 13 ترم که 7ترم به عنوان ورودی 87 و شش ترم ورودی 91
    حالا سوال من اینه که اون 7 ترمی که ورودی 87 بودم هزینه اش رو با همون میزان 87 در نظر گرفته میشه و یا با مقدار سال 91؟
    و سوال دوم این که اون 3 ترم انتقالی رو هم هزینه اش رو میگیرن ازم؟
    سلام
    من موردی مثل شما سراغ داشتم. اگر از اون دوره انصرافی نخواید مدرک یا دانشنامه ای بگیرید، لازم نیست بابتش پول بدید یا تعهدی داشته باشید. چون اصلا فارغ التحصیل نشدید.
    اما اگر بعضی از درسهای اون دوره رو تطبیق داده باشید به دوره بعدی، ممکنه اوضاع فرق کنه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)