صفحه 21 از 417 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل صندوق رفاه

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    سلام. من امروز رفتم از شریف دانشنامه کارشناسی ام را بگیرم. کلی هم سابقه کار که برای دوره های ارشد و دکترام بود بردم. ولی هیچ کدومشون را قبول نکردند و گفتند که ما استعلام کردیم و این جوری نیست. حتی من بخشنامه را هم که پرینت کرده بودم نشان دادم در مقابل آنها هم یک بخشنامه جدیدتر (بهمن ماه 88) نشان دادند که نمی شود. در هر صورت من فکر کنم این بخشنامه کار همزمان با تحصیل فقط برای بعضی دانشگاه ها اجرا می شود و مشخصا برای شریف درست نیست. موفق باشید.
    توي سايت وزارت علوم كه چنين بخشنامه‌اي نيست (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists.../AllItems.aspx). فقط يك بخشنامه‌اي هست درباره نظام وظيفه كه مي‌گه براي آزاد كردن مدرك بايد وضعيت نظام وظيفه مشخص باشه كه طبيعتا معافيت تحصيلي رو هم شامل مي‌شه. شما يادتون نيست كه اون بخشنامه داخلي دانشگاه بود يا از وزارت علوم بود. اگر اون بخشنامه رو بخونيد شايد بشه با رئيس اداره فارغ‌التحصيلان دانشگاه صحبت كنيد و مدركتون رو آزاد كنيد. چون به نظرم هنوز اون تعبير آخرين بخشنامه رسمي وزارت علوم رو اين موضوعه.

Banned

پیش فرض پاسخ : مشکل صندوق رفاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    توي سايت وزارت علوم كه چنين بخشنامه‌اي نيست (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists.../AllItems.aspx). فقط يك بخشنامه‌اي هست درباره نظام وظيفه كه مي‌گه براي آزاد كردن مدرك بايد وضعيت نظام وظيفه مشخص باشه كه طبيعتا معافيت تحصيلي رو هم شامل مي‌شه. شما يادتون نيست كه اون بخشنامه داخلي دانشگاه بود يا از وزارت علوم بود. اگر اون بخشنامه رو بخونيد شايد بشه با رئيس اداره فارغ‌التحصيلان دانشگاه صحبت كنيد و مدركتون رو آزاد كنيد. چون به نظرم هنوز اون تعبير آخرين بخشنامه رسمي وزارت علوم رو اين موضوعه.
    سلام. یک بخشنامه ای بود که ظاهرا از طرف وزارت علوم به آموزش دانشگاه در پاسخ به یک استعلام زده شده بود که نوشته بود که خیر، کار همزمان با تحصیل قابل قبول نیست. حتی آن بخشنامه اصلی که ما به آن استناد می کنیم هم ضمیمه اش بود. من و یکی از بچه ها که این موضوع را مطرح کردیم، مسوولش (خانم معماری) بخشنامه را داد به ما که ما هم کاری نمی تونستیم بکنیم و آچمز شدیم. ولی من همین جا خوانده بودم که بعضی ها با استفاده از آن بخشنامه مدارکشان را گرفتند البته فکر کنم که دانشگاه های دیگه بودند. یک احتمال این است که دیدند این جوری همه سابقه کار می آورند و درآمدشان کم می شود، شریف سرخود نامه زده که بتواند از این طریق هم پول بگیرند. در هر صورت اگر کسی تجربه ای در این زمینه دارد، ممنون می شوم بگوید که حداقل برای کارشناسی ارشد و دکترا استفاده کنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به خرید مدرک

سلام
    من امسال از یک دانشگاهی تو آمریکا پذیرش گرفتم اما هنوز مدارکم رو آزاد نکردم. با بررسی که انجام دادم متوجه شدم که باید حدود 1.3 میلیون پول بدم. از طرفی قانونی هست که اگر من کار نداشته باشم و تقاضایم را به کاریابی بدهم، بعد از 6 ماه می تونم مدرکمو آزاد کنم بدون اینکه پولی بدم. اگه الان اینکارو بکنم مدرکم رو می تونم 6- 7 ماه دیگه آزاد کنم اما اون موقع من ایران نیستم ( انشالله آمریکام). دو تا سوال دارم:
    1- آیا یکی دیگه می تونه کارهای منو انجام بده و مدارکو بگیره و برام پست کنه؟
    2- آیا دانشگاه همون اول ترم و برای ثبت نام مدرک می خواهد. یعنی آیا می تونم 3-4 ماه بعد از شروع ترم مدارکمو بهشون بدم؟

ممنون

Junior Member

این لینکی که از ویکی همه در مورد بخشنامه‌ی جدیدبرای احتساب دوره‌ی تحصیل در اشتغال می‌دن کار نمی‌کنه و گویا لینک خراب شده کسی داره این فایل پی دی اف را؟

Junior Member

سلام.
    من 6 ماهه فارغ التحصیل شدم. رشته فیزیکم. اما به کاریابی سر نزدم و الان باید مدارکمو تا 10 شهریور واسه سوئد بفرستم.
    راهی هست که بتونم رایگان مدرکمو آزاد کنم؟
    آیا دانشگاه های سوئت حتما مدرک اصلی رو واسه پذیرش میخوان؟ یا میتونم فعلا جزو مدارک اصلی نفرستم؟

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

با سلام من چند تا سوال داشتم. کل فروم رو خوندم ولی جواب صریحی تقریباً نتونستم پیدا کنم.
    1- آیا برای خرید ریز نمرات ملزم به تسویه حساب از صندوق رفاه هم هستیم؟ یا فقط زمانی که می خواهیم دانشنامه را بگیریم باید با صندوق رفاه تسویه حساب کنیم؟
    2- اگر گواهی اشتغال به کار ببرم از یک شرکت خصوصی (بدون سابقه بیمه) و بگم که در طول کارشناسی ارشد دونیم سال (5 ترم) کار کرده ام از هزینه خرید ریزنمرات کارشناسیم کم می کنند؟ ( اضافه کنم که سربازی نرفتم و دفترچه آماده به خدمت دارم).
    3- بنده کارشناسی ورودی 82 و منطقه 2 بودم که 8 ترمه تمام شد و ارشد نیز ورودی 86 که 5 ترمه تمام شد. چقدر برای آزاد سازی ریزنمراتم باید بپردازم؟ آیا لیستی هست که خودم بتونم محاسبه کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.abroad نمایش پست ها
    با سلام من چند تا سوال داشتم. کل فروم رو خوندم ولی جواب صریحی تقریباً نتونستم پیدا کنم.
    1- آیا برای خرید ریز نمرات ملزم به تسویه حساب از صندوق رفاه هم هستیم؟ یا فقط زمانی که می خواهیم دانشنامه را بگیریم باید با صندوق رفاه تسویه حساب کنیم؟
    2- اگر گواهی اشتغال به کار ببرم از یک شرکت خصوصی (بدون سابقه بیمه) و بگم که در طول کارشناسی ارشد دونیم سال (5 ترم) کار کرده ام از هزینه خرید ریزنمرات کارشناسیم کم می کنند؟ ( اضافه کنم که سربازی نرفتم و دفترچه آماده به خدمت دارم).
    3- بنده کارشناسی ورودی 82 و منطقه 2 بودم که 8 ترمه تمام شد و ارشد نیز ورودی 86 که 5 ترمه تمام شد. چقدر برای آزاد سازی ریزنمراتم باید بپردازم؟ آیا لیستی هست که خودم بتونم محاسبه کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

1- اگر منظور از ریزنمرات اون چیزیه که همراه با دانشنامه می دهند جواب سوال شما بله است. اما اگر منظور کارنامه ی انگلیسی یا فارسی درست و حسابی(اما غیر رسمی ولی با مهر و موم دانشگاه) است نه لزومی ندارد.
    2- برخی دانشگاهها اخیرا سابقه ی کار در زمان دانشجو بودن فوق را هم قبول می کنند برخی دانشگاهها قبول نمی کنند. مثلا صنعتی اصفهان قبول کرده و شریف نکرده. ضمنا برای سابقه کلا با بیمه داشن کار ندارند. همین که یه نامه بیاری که اینجا ایشون کار کرده قبوله.
    3- در این ادرس جدولش بریا همه ی ورودی ها هست( Pdf هست دانلود میشه) http://www.modares.ac.ir/page/system...nts/amozeshi/9
    . برای ورودی 82 کارشناسیت رو در تعداد ترم ها ضرب کن (منطقه دو یی برای خرید هم باید دوبرابر پول بدی یعنی مبلغ این جدول در دو ضرب میشه) برای فوقت ببین قیمت برای ورودی 86 چنده برای فوق ضرب در دو لازم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.abroad نمایش پست ها
    با تشکر
    طبق این فایل pdf که من اینجا گذاشتم استنباط میشه که برای ریز نمرات تسویه حساب با صندوق رفاه لازم نیست و زمانی که دانشنامه را می خواهیم باید با صندوق تسویه کرده باشیم. نمی دونم استنباطم درسته یا نه البته استنباط دانشگاهی که میخاد ریزنمرات را بده مهمتره ه ه .

و طبق بخشنامه وزارت علوم کار در حین تحصیل در مقطع بالاتر برای آزاد سازی مدرک قابل قبول است. یعنی شما میگید دانشگاه ها طبق سلیقه خودشون عمل میکنند نه بخشنامه؟؟؟؟!!!!
    این بخشنامه داره برداشته می شه چون خیلی روش اعتراض بوده به خاطر همین هم بعضی دانشگاه ها قبول ندارن اگر دانشگاه شما قبول داره پس می تونید هنوز ازش استفاده کنید به هر حال فرصت و از دست ندید

دوستان من 4 سال سابقه کار قراردادی دارم می توانم از آن برای آزاد کردن مدرک لیسانس و فوق با هم استفاده کنم یا اينها جدا است؟

الان هم يک سال از فارغ التحصیلی دکتری من گذشته است آیا حتما باید لیسانس و فوق آزاد شود تا دانشنامه و ريز نمرات PhD را به من بدهند يا ربطی به هم ندارد؟
    ویرایش توسط shamim65 : July 5th, 2010 در ساعت 03:09 PM

Junior Member

سلام دوست عزیز
    شما برای آزاد کردن مدرک هر مقطعی بسته به طول مدت تحصیل تون در اون مقطع احتیاج به سابقه کار دارید. برای سابقه کار هم از شما نه بیمه می خواهند نه چیز دیگه ای. فقط یه گواهی ساده از یک شرکتی. اما نکته مهم اینکه سابقه کار در حین تحصیل در مقطع فوق و دکترا هم جز سوابق کار محسوب میشه اما این قانون در اینده بسیار نزدیک برداشته خواهد شد پس برای آزاد کردن مدارکتون بجنبید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)