صفحه 234 از 417 نخستنخست ... 134184224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244284334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,331 تا 2,340 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

نقل قول نوشته اصلی توسط Mi6 نمایش پست ها
    با سلام، این مبالغ مربوط به وزارت علوم است؟
    سلام

بله تا جایی که اطلاع دارم مصوبه وزارت علوم هست و شامل حال تمام دانشگاه های دولتی میشه. سایت دانشگاه شیراز همه جدول ها رو توی یک صفحه آورده که دانشجوها نخوان دنبالش بگردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام

شما درست حساب کردین (البته اگه با سهمیه منطقه 2 یا 3 قبول شده باشین باید مبلغ محاسبه شده رو در 2 ضرب کنید). هزینه آزادسازی مدارک تحصیلی از سال تحصیلی 89 و به خصوص برای ارشد به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد که در همون جدول دانشگاه شیراز هم تفاوت هزینه ها قابل مشاهده است.

در مورد سوال دوم: تا جایی که من اطلاع دارم همون تعداد واحدهای درسی اهمیت داره. البته وقتی در مدت زمان مورد انتظار، تحصیل رو به پایان ببرید (8ترم برای کارشناسی و 4ترم برای ارشد) تفاوتی نمیکنه هزینه رو با استفاده از تعداد واحدها محاسبه کنید یا تعداد ترم ها. برای اطمینان بیشتر این موضوع رو از آموزش دانشکده جویا بشید.
    ممنونم از پاسختون...بله خوشبختانه سهمیه منطقه یک بودم. سابقه کار سال 91 به بعدم رو که نمیتونم واسه آزادسازی مدرکم استفاده کنم چون همزمان با اشتغال، دانشجوی ارشد هم بودم. اما اون یک سال 90 تا 91 رو که دانشجو نبودم و جای دیگه ای شاغل بودم بدون بیمه چطور؟ میتونم گواهی بگیرم و ازش استفاده کنم یا فقط سابقه کار همراه با بیمه مورد قبول هست؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط hyv نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتت مجتبی جان، فقط یه نکته دیگه اینکه شنیدم هزینه برای قبولی های منطقه 2، در 2 ضرب میشه؟ این دیگه چرا؟
    راهی چاره ای چیزی نداره؟
    متاسفانه نظر قانونگذار این بوده و دیگه کار از چرا و اما گذشته.
    ولی یه راهی هست که ممکنه هزینه ها رو به همون حالت منطقه یک برگردونه: شما یه درخواست به آموزش دانشگاه میدید و ادعا میکنید که اگرچه با سهمیه منطقه دو قبول شدید، اما رتبه شما در حدی بوده که بدون سهمیه مناطق هم همون رشته رو توی همون دانشگاه قبول میشدید. دانشگاه هم بنابه درخواست شما صحت این موضوع رو از سازمان سنجش جویا میشه و سازمان سنجش پس از بررسی عملکرد شما در کنکور، نتیجه رو به دانشگاه پس میفرسته.
    روال اداری این نامه پراکنی ها حدودا یک ماه طول میکشه...
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون...بله خوشبختانه سهمیه منطقه یک بودم. سابقه کار سال 91 به بعدم رو که نمیتونم واسه آزادسازی مدرکم استفاده کنم چون همزمان با اشتغال، دانشجوی ارشد هم بودم. اما اون یک سال 90 تا 91 رو که دانشجو نبودم و جای دیگه ای شاغل بودم بدون بیمه چطور؟ میتونم گواهی بگیرم و ازش استفاده کنم یا فقط سابقه کار همراه با بیمه مورد قبول هست؟
    تا جایی که من دیدم سابقه بیمه رو چک نمیکنن و یه نامه که نشون بده شما چه مدت و در کجا شاغل بودین کفایت میکنه. البته ممکنه یه دانشگاه سخت گیری های خاص خودشو داشته یاشه، ولی امتحانش ضرری نداره.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    سلام

بله تا جایی که اطلاع دارم مصوبه وزارت علوم هست و شامل حال تمام دانشگاه های دولتی میشه. سایت دانشگاه شیراز همه جدول ها رو توی یک صفحه آورده که دانشجوها نخوان دنبالش بگردن.
    وزارت بهداشت که هزینه هاش نجومی تره!من سال هشتاد و شش چهار سال تعهد به خدمت برام زدند گفتند سالی سه میلیون و صد باید بدی، خوشبحال شما وزارت علومی ها.

Junior Member

دوستان خواهشا اگه کسی جواب این دوتا سوال رو میدونه جواب بده

1. سه ماه تابستون(بین سال اول و دوم ارشد) که بیمه کار رد شده باشه
    2.اگر بین تحصیل یک ترم رو مرخصی بوده باشیم و در طول اون مدت هم بیمه کار رد شده باشه

این دو مورد بالا جزو مدت کار برای آزاد کردن مدرک حساب میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan9 نمایش پست ها

2.اگر بین تحصیل یک ترم رو مرخصی بوده باشیم و در طول اون مدت هم بیمه کار رد شده باشه

سلام

من تجربه خودم رو عرض می کنم.... زمانی که من سابقه کار رو برای آزادسازی ارائه دادم مسئولی که تو دانشگاه این کارو انجام می داد فقط به تاریخ شروغ و پایان تحصیل نگاه می کرد و سوابق خارح از اون رو معیار قرار می داد... اما شما می تونی برای اون که خیالت راحت شه از دانشگاه خودت بپرسی... به امید خدا که قبول کنه.

موفق یاشی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan9 نمایش پست ها

در مورد من هم مسئول آموزش بهم گفت از تاریخ دفاعت به بعد میتونی سابقه کار بیاری.

Junior Member ken آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    متاسفانه نظر قانونگذار این بوده و دیگه کار از چرا و اما گذشته.
    ولی یه راهی هست که ممکنه هزینه ها رو به همون حالت منطقه یک برگردونه: شما یه درخواست به آموزش دانشگاه میدید و ادعا میکنید که اگرچه با سهمیه منطقه دو قبول شدید، اما رتبه شما در حدی بوده که بدون سهمیه مناطق هم همون رشته رو توی همون دانشگاه قبول میشدید. دانشگاه هم بنابه درخواست شما صحت این موضوع رو از سازمان سنجش جویا میشه و سازمان سنجش پس از بررسی عملکرد شما در کنکور، نتیجه رو به دانشگاه پس میفرسته.
    روال اداری این نامه پراکنی ها حدودا یک ماه طول میکشه...
    من این موضوع رو از آموزش دانشگاه پرسیدم و گفتن که هیچگونه نامه نگاری ای با سنجش انجام نمیدن. طبق گفته مسئول آموزش تو کارنامه ای که سازمان سنجش همون ابتدا برای دانشگاه میفرسته قید میشه که از سهمیه منطقه ای استفاده شده یا نه. و اگر نوشته شده که استفاده شده یعنی بدون سهمیه امکان قبول شدن در این رشته و دانشگاه نبوده.
    نمیتونم به حرفشون اعتماد کنم! من ورودی 89 ام. آیا راه دیگه ای برای بررسی این موضوع وجود داره؟
    از دوستان آیا کسی بوده تا حالا بتونه از این روش هزینه هاشو نصف کنه؟

Member keivan68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق شریف / کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط ken نمایش پست ها
    من این موضوع رو از آموزش دانشگاه پرسیدم و گفتن که هیچگونه نامه نگاری ای با سنجش انجام نمیدن. طبق گفته مسئول آموزش تو کارنامه ای که سازمان سنجش همون ابتدا برای دانشگاه میفرسته قید میشه که از سهمیه منطقه ای استفاده شده یا نه. و اگر نوشته شده که استفاده شده یعنی بدون سهمیه امکان قبول شدن در این رشته و دانشگاه نبوده.
    نمیتونم به حرفشون اعتماد کنم! من ورودی 89 ام. آیا راه دیگه ای برای بررسی این موضوع وجود داره؟
    از دوستان آیا کسی بوده تا حالا بتونه از این روش هزینه هاشو نصف کنه؟
    بله. من این کار رو کردم. شریف به سنجش نامه داد و سنجش تایید کرد که با سهمیه منطقه یک هم قبول میشدم. باید دانشگاه تون رو قانع کنید که نامه بدن، بگید بقیه دانشگاه ها این کار رو میکنن. اگر نتیجه نگرفتید، خودتون یه نامه تنظیم کنید و سری به سنجش بزنید، شاید کمک کردن.
    BS & MS: Sharif EE/Control Theory&Robotics/iBT:101/GRE:323(V153,Q170)n
    Currently a PhD student of Electrical Engineering at Iowa State University

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)