صفحه 260 از 417 نخستنخست ... 160210250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270310360 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,591 تا 2,600 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

سلام
    من اطلاع زیادی ندارم از این روند ازادسازی مدارک
    لینکی هست که در مورد هزینه ها و مدت ازادسازی مدارک توضیح داده باشه به طور مفصل
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط esim369 نمایش پست ها
    سلام
    من اطلاع زیادی ندارم از این روند ازادسازی مدارک
    لینکی هست که در مورد هزینه ها و مدت ازادسازی مدارک توضیح داده باشه به طور مفصل
    مرسی
    سلام.

اولین جایی که باید مراجعه کنید سایت دانشگاه خودتونه که شرایط رو کاملا توضیح داده.
    در مورد هزینه ها، جدول مربوطه تا سال 92-93 اینجا قرار داده شده.
    توضیحات کافی در ویکی مدارک تحصیلی موجوده.
    اگه اطلاعات بیشتری لازم دارید بهتره صفحات همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید...
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE_Telecommunications

سلام
    من هر چه سوالات دوستان رو میخونم سوالات خودمم بیشتر میشه ..
    من الان تو فرجه یک ساله هستم و از یه دانشگاهی پذیرش گرفتم ولی فعلا مدرکی ندارم.
    میشه روند گرفتن مدرک رسمی رو بگید. این سایت نشا و سایت وزارت علوم فرقشون چیه ؟ وزارت علوم فقط برای تایید مدرکه ؟ من رفتم دانشگاه گفتن پول واریز کن تا ریز نمره قابل ترجمه بدم. تایید مدارک پس برای چیه ؟
    من چون شهرستانم و تهران زیاد نمیتونم برم و برگردم ممنون میشم کسی روند گرفتن ریز نمره، دانشنامه و خروج از کشور رو بگه. خیلی ممنونم

سلام دوست عزیز، سامانه نشا یکی از سامانه های وزارت علومه که مربوط به ارز دانشجویی و مسائل مربوطه است. سامانه تأیید مدارک وزارت علوم یه سامانه دیگه است که عنوان کلی تر و دقیق ترش سامانه خدمات آموزشیه یکی از خدماتش تأیید مدارکه.
    تأیید مدارک واسه چیه؟ بعضی (شاید هم اغلب) سفارتخونه ها صرف ترجمه مدارک توسط یک مترجم رسمی رو کافی نمی دونن و باید ترجمه مدارک به تأیید وزارت دادگستری و / یا وزارت خارجه هم برسه. وزارت خارجه و دادگستری هم صرف مهر و امضای رییس دانشگاه پای مدرکتون رو قبول ندارن و میگن اصل دانشنامه و ریز نمرات باید به تأیید وزارت علوم برسه (در واقع فکر کنم به این ترتیبه که وزارت خارجه میگه اول باید وزارت دادگستری تأیید کنه، وزارت دادگستری هم میگه اول باید وزارت علوم تأیید کنه). این کار هم در همین سامانه وزارت علوم به شکل غیر حضوری و از طریق پست انجام میشه و نیازی به مسافرت به تهران نیست.
    روند گرفتن مدارک رسمی هم بین دانشگاه های مختلف متفاوته. مثلا این طور که از گفته شما متوجه شدم، دانشگاه شما کارنامه رسمی انگلیسی صادر نمی کنه (صحبت از ریز نمرات قابل ترجمه کردین) ولی دانشگاه تهران خودش کارنامه رسمی و غیر رسمی انگلیسی هم صادر می کنه و نیازی به ترجمه و تأیید وزارت فلان و بهمان نیست. کل مراحل هم در دانشگاه تهران غیر حضوری و اینترنتی انجام میشه ولی انگار در دانشگاه شما حضوریه. به هر حال منظورم اینه که روال ها فرق داره باید از دانشگاه خودتون بپرسید.
    پیش از خروج از کشور هم نیاز به دریافت ویزای کشور مقصدتون رو دارید که خودش داستان پیچیده ای داره و برای هر کشوری متفاوته مراجعه کنید به تاپیک مربوطه در همین سایت. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE_Telecommunications

ممنون دوست عزیز. من الان ریز نمره رسمی با مهر برجسته دانشگاه رو دارم و مدرک یا همون دانشنامه رو هم به من به شرطی میدن که وثیقه بزارم. الان حتما باید این ریزنمرات رو ببریم وزارت علوم یا همینا رو ترجمه رسمی میکنن ؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط salarra نمایش پست ها
    من الان ریز نمره رسمی با مهر برجسته دانشگاه رو دارم و مدرک یا همون دانشنامه رو هم به من به شرطی میدن که وثیقه بزارم. الان حتما باید این ریزنمرات رو ببریم وزارت علوم یا همینا رو ترجمه رسمی میکنن ؟ ممنون
    برای ترجمه رسمی باید مدارک به تایید وزارت علوم رسیده باشه. برای این کار باید توسط سامانه تایید مدرک وزرات علوم درخواست بدید و بعد از طی مراحل لازم ریزنمرات رو تایید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه تایید مدرک به تاپیک سامانه تایید مدارک وزارت علوم و مسایل مرتبط مراجعه کنید.
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام دوستان
    من برای گرفتن مدرکمو خروج از کشور رفتم دانشگاه اونجا بعد تصویه حساب یه شماره حساب دادن 10 ملیون واریز کردم اونجا.
    گفتن فردا بیا یه نامه بگیر یرو تهران وزارت علوم.
    هیچ حرفی مبنی بر سامانه اینترنتی و این حرفا بهم نزدن .
    از طرفی رفتم تو سایت نشا دیدم پذیرش قطعیو می خواد ولی من پذیرشم مشروطه به ارایه دادن ریزنمرات رسمی و مدرک تحصیلی !
    میشه راهنمایی کنید که من دقیقا باید چیکار کنم.؟
    مقطع تحصیلی بنده کارشناسی
    دانشگاه صنعتی اصفهان
    بسیار ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE_Telecommunications

ممنون دوست عزیز ولی بعضی از دوستان گفتن که بدون تایید وزارت علوم، ترجمه رسمی کردن و مهر دادگستری هم گرفتن !

سلام بچه ها. من کارشناسی رو روزانه ارومیه بودم سال 85. دانشنامه ارشدم (دانشگاه آزاد) احتمالا تا چندهفته دیگه میاد. یک سوال داشتم. من بعد از ترجمه رسمی مدرک ارشدم و ریزنمرات ارشد میتونم اپلای کنم یا باید دانشنامه کارشناسی رو هم بخرم و آزاد کنم؟ (دوسال سابقه کاردارم) ممنونم.

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط n00shin نمایش پست ها
    سلام بچه ها. من کارشناسی رو روزانه ارومیه بودم سال 85. دانشنامه ارشدم (دانشگاه آزاد) احتمالا تا چندهفته دیگه میاد. یک سوال داشتم. من بعد از ترجمه رسمی مدرک ارشدم و ریزنمرات ارشد میتونم اپلای کنم یا باید دانشنامه کارشناسی رو هم بخرم و آزاد کنم؟ (دوسال سابقه کاردارم) ممنونم.
    سلام

کاملا به دانشگاهی که میخواید براش اپلای کنید بستگی داره. شخصا دانشگاهی رو ندیدم که فقط ترجمه ارشد رو بخواد، بلکه ترجمه کارشناسی رو هم طلب میکنن.
    بهتره از همون دانشگاه بپرسید شاید به طریقی باهاتون راه اومدن.
    (
    Sir John Dalberg)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)