صفحه 267 از 417 نخستنخست ... 167217257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277317367 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,661 تا 2,670 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

نقل قول نوشته اصلی توسط tahami نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من براي مقطع كارداني (2 سال) و كارشناسي ارشد (2.5 سال)در مجموع 4.5 سال از تحصيل رايگان استفاده كردم. ارشد ورودي 89 بودم . و از همون سال كار دولتي دارم(5سال). دانشنامه كارداني رو گرفتم ولي براي ارشد اطلاعات فروم و جاهاي ديگه كلا اشفتم كرده. اگر سابقه كار قابل محاسبه من (بعد از پايان تحصيلات) رو 2 سال و مدت سربازيم رو 20 ماه محاسبه كنم به نظرتون چقدر بايد براي دانشنامه ارشد پرداخت كنم. در ضمن جايي است كه مراجعه كنم يا تماس بگيرم تا دقيق اين مبلغو محاسبه كنن. ممنون
    سلام

2سال سابقه کار به اندازه 2سال از تعهدات تحصیلات رایگان ارشد شما کم میکنه. اون مدت انجام خدمت وظیفه هم اگه بعد از اتمام تحصیلات بوده مثل سابقه کار عادی مورد محاسبه قرار میگیره.
    طبق اینجا هزینه لغو تعهد آموزش رایگان دوران ارشد شما حدودا 9 میلیون تومن در میاد که با کسر سابقه کار 2ساله میمونه حدودا 1.8 میلیون تومن.
    با این حال شما با تمام مدارک مثبته (سابقه کار، کارت پایان خدمت و ...) به آموزش دانشکده مراجعه کنید، میزان بدهیتون رو سریع براتون محاسبه میکنن.
    ویرایش توسط rmojtaba : August 10th, 2015 در ساعت 06:53 PM
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام؛
    این جور که من این فروم و بقیه جاها رو خوندم اگه دانشگاه مقصد اصل دانشنامه رو نخواد، میشه بدون آزاد کردن مدرک اپلای گرفت و رفت و واسه خروجی هم مشکلی پیش نمیاد ولی مشکلی که هست دیروز اداره اعزام سازمان امور دانشجویان بودم که این اطلاعیه رو زده بودن:

دانشجویانی که برای اولین بار می خواهند خروجی بگیرند به موارد زیر توجه کنند:
    1- ثبت نام درسایت نشا و به خاطر سپردن پرونده
    2- دانشجو با اصل نامه پذیرش، مدرک زبان و نامه فارغ التحصیلی به اداره اعزام مراجعه کند.
    3- دانشجو پس از گرفتن نامه معرفی به نظام وظیفه مراجعه و معافیت تحصیلی را دریافت نماید
    4- پس از گرفتن معافیت تحصیلی آن را در سایت نشا آپلود کند.
    5- دانشجو اگر فارغ التحصیل دانشگاه روزانه است باید لغو تعهد کند.
    6- در غیر این صورت اگر فارغ التحصیل دانشگاه شبانه یا آزاد است باید مدرکی که نشان دهد فارغ التحصیل دوره شبانه یا آزاد است به اداره اعزام مراجعه کند.

آیا معنی این اطلاعیه این نیس که تا وقتی لغو تعهد انجام نشه اجازه خروج از کشور نمیدن؟
    در ضمن من دانشجوی ارشد سال آخرم که برای سال بعد می خوام برم. مدرک لیسانسمو با بازخرید آزاد کردم ولی ارشدم واسه آزاد کردنش باید 22 میلیون بدم. چیکار میتونم بکنم که این پول هنگفت رو ندم؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط livnhn نمایش پست ها
    سلام؛
    این جور که من این فروم و بقیه جاها رو خوندم اگه دانشگاه مقصد اصل دانشنامه رو نخواد، میشه بدون آزاد کردن مدرک اپلای گرفت و رفت و واسه خروجی هم مشکلی پیش نمیاد ولی مشکلی که هست دیروز اداره اعزام سازمان امور دانشجویان بودم که این اطلاعیه رو زده بودن:

دانشجویانی که برای اولین بار می خواهند خروجی بگیرند به موارد زیر توجه کنند:
    1- ثبت نام درسایت نشا و به خاطر سپردن پرونده
    2- دانشجو با اصل نامه پذیرش، مدرک زبان و نامه فارغ التحصیلی به اداره اعزام مراجعه کند.
    3- دانشجو پس از گرفتن نامه معرفی به نظام وظیفه مراجعه و معافیت تحصیلی را دریافت نماید
    4- پس از گرفتن معافیت تحصیلی آن را در سایت نشا آپلود کند.
    5- دانشجو اگر فارغ التحصیل دانشگاه روزانه است باید لغو تعهد کند.
    6- در غیر این صورت اگر فارغ التحصیل دانشگاه شبانه یا آزاد است باید مدرکی که نشان دهد فارغ التحصیل دوره شبانه یا آزاد است به اداره اعزام مراجعه کند.

آیا معنی این اطلاعیه این نیس که تا وقتی لغو تعهد انجام نشه اجازه خروج از کشور نمیدن؟
    در ضمن من دانشجوی ارشد سال آخرم که برای سال بعد می خوام برم. مدرک لیسانسمو با بازخرید آزاد کردم ولی ارشدم واسه آزاد کردنش باید 22 میلیون بدم. چیکار میتونم بکنم که این پول هنگفت رو ندم؟
    سلام.

این اطلاعیه در مورد آقایونیه که به دلیل محدودیت خدمت نظام وظیفه خود بخود ممنوع الخروج هستن و نمیتونن خروج کنن مگر با کسب معافیت تحصیلی (به بند 4 همطن اطلاعیه که بازگو کردین توجه کنید). حالا معافیت تحصیلی از کجا میاد؟ با طی این مواردی که بالا نوشتین.
    نتیجه: عدم لغو تعهد آموزش رایگان وزارت علوم به خودی خود عامل ممنوع الخروجی نیست و فقط برای آقایونی لازمه که به معافیت تحصیلی نیاز دارن برای خروج از کشور.
    (
    Sir John Dalberg)

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام

2سال سابقه کار به اندازه 2سال از تعهدات تحصیلات رایگان ارشد شما کم میکنه. اون مدت انجام خدمت وظیفه هم اگه بعد از اتمام تحصیلات بوده مثل سابقه کار عادی مورد محاسبه قرار میگیره.
    طبق اینجا هزینه لغو تعهد آموزش رایگان دوران ارشد شما حدودا 9 میلیون تومن در میاد که با کسر سابقه کار 2ساله میمونه حدودا 1.8 میلیون تومن.
    با این حال شما با تمام مدارک مثبته (سابقه کار، کارت پایان خدمت و ...) به آموزش دانشکده مراجعه کنید، میزان بدهیتون رو سریع براتون محاسبه میکنن.
    سلام
    من سايت وزارت علوم و همينطور بخش نامه مربوط به ''جدول شهريه تحصيلي ورودي‌ سال هاي 89 و 88 '' مطالعه كردم. ولي هيچ اشاره اي به اينكه خدمت سربازي قبل از خدمت مورد قبول نيست رو نديدم. راستش من خدمتم رو قبل از دوره كارداني تموم كردم لطفا راهنمايي كنيد و اگه منبع معتبري داريد ذكر كنيد. ممنون. سوال بعديم در رابطه با محاسبه هزينه است. من ارشدم دانشگاه تهران بودم. با دانشكده قبلا صحبت كردم ولي واقعا اطلاعاتشون جامع نبود چه برسه به اينكه بخان هزينرو حساب كنن. بنظرتون ساختمان مركزي انقلاب برم كارم رو انجام ميدن ؟

سلام. گویا یکی از شروط آزاد سازی مدرک دوره لیسانس، عدم اشتغال به تحصیل دوره ارشده. میخواستم ببینم ممکنه توی کاریابی بدون اشاره به تحصیل در این دوره درخواست آزاد سازی مدرک لیسانس رو داد؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام.

این اطلاعیه در مورد آقایونیه که به دلیل محدودیت خدمت نظام وظیفه خود بخود ممنوع الخروج هستن و نمیتونن خروج کنن مگر با کسب معافیت تحصیلی (به بند 4 همطن اطلاعیه که بازگو کردین توجه کنید). حالا معافیت تحصیلی از کجا میاد؟ با طی این مواردی که بالا نوشتین.
    نتیجه: عدم لغو تعهد آموزش رایگان وزارت علوم به خودی خود عامل ممنوع الخروجی نیست و فقط برای آقایونی لازمه که به معافیت تحصیلی نیاز دارن برای خروج از کشور.
    پس اینجور که شما میگین چون من مشمول هستم و نیاز به معافیت تحصیلی خارج از کشور دارم، حتی اگر دانشگاه مقصد هم ازم اصل دانشنامه رو نخواد باید تعهد رایگانم رو پرداخت کنم درسته؟ هیچ راه دیگه این نداره به جز پرداخت؟
    (از طریق کاریابی نمیتونم اقدام کنم)

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

سلام
    من ترم آخر دوره روزانه هستم... ورودی 91 هستم 7ترمه دارم تموم میکنم، فکر کنم هزینه مدرکم حدود 10 میلیون میشه
    برای آزاد کردن مدرکم فقط تنها راه پرداخت این هزینه هستش؟ حتی گواهی موقت هم نمیتونم بگریم؟
    اگر بتونم این هزینه رو قسط بندی کنم، هروفت تمام اقساطش تموم شد مدرکو بهم میدن یا همون اول میدن؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط tahami نمایش پست ها
    سلام
    من سايت وزارت علوم و همينطور بخش نامه مربوط به ''جدول شهريه تحصيلي ورودي‌ سال هاي 89 و 88 '' مطالعه كردم. ولي هيچ اشاره اي به اينكه خدمت سربازي قبل از خدمت مورد قبول نيست رو نديدم. راستش من خدمتم رو قبل از دوره كارداني تموم كردم لطفا راهنمايي كنيد و اگه منبع معتبري داريد ذكر كنيد. ممنون. سوال بعديم در رابطه با محاسبه هزينه است. من ارشدم دانشگاه تهران بودم. با دانشكده قبلا صحبت كردم ولي واقعا اطلاعاتشون جامع نبود چه برسه به اينكه بخان هزينرو حساب كنن. بنظرتون ساختمان مركزي انقلاب برم كارم رو انجام ميدن ؟
    سلام.

به اینجا و اینجا مراجعه کنید.
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط redevil6990 نمایش پست ها
    سلام. گویا یکی از شروط آزاد سازی مدرک دوره لیسانس، عدم اشتغال به تحصیل دوره ارشده. میخواستم ببینم ممکنه توی کاریابی بدون اشاره به تحصیل در این دوره درخواست آزاد سازی مدرک لیسانس رو داد؟
    ممنون
    سلام

اجازه بدید جمله تون رو اصلاح کنم: یکی از شروط آزاد سازی مدرک دوره لیسانس به روش عدم کاریابی، عدم اشتغال به تحصیل دوره روزانه ارشده.
    شما وقتی ارشد قبول شدین، به احتمال زیاد دانشگاه ارشد قبولی شما رو به دانشگاه لیسانس اعلام کرده. بنابراین اگه درحال تحصیل روزانه باشید، دانشگاه لیسانس متوجه میشه و مدارک شما ره به روش عدم کاریابی آزاد نمیکنه
    ویرایش توسط rmojtaba : August 11th, 2015 در ساعت 02:52 AM
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط livnhn نمایش پست ها
    پس اینجور که شما میگین چون من مشمول هستم و نیاز به معافیت تحصیلی خارج از کشور دارم، حتی اگر دانشگاه مقصد هم ازم اصل دانشنامه رو نخواد باید تعهد رایگانم رو پرداخت کنم درسته؟ هیچ راه دیگه این نداره به جز پرداخت؟
    (از طریق کاریابی نمیتونم اقدام کنم)
    اینجوری که توی همون آگهی که نقل قول کردید گفته، بعله. بهتره حضوری از مسئولین اونجا بپرسید و از این بابت مطمئن بشید.
    کلا آزادسازی مدرک یا باید با پرداخت هزینه ش باشه، یا با ارائه سابقه کار یا با عدم کاریابی. پس برای شما میمونه سابقه کار، اگه دارید رو کنید تا متناسب با اون از هزینه آزادسازی مدارک کاسته بشه.
    (
    Sir John Dalberg)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)