صفحه 317 از 417 نخستنخست ... 217267307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327367 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,161 تا 3,170 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

سلام دوستان

من کارشناسی ارشد پذیرش گرفته ام و دانشگاه مقصدم بهم اجازه داده دانشنامه رو 1 سال بعد ببرم، و چون علم و صنعت میخوندم یه ریز نمرات ترجمه شده غیر رسمی گرفتم که وضعیت رو فارغ التحصیل زده و کارم رو راه میندازه.
    سربازی دارم ولی پاسپورتم رو قبلا گرفتم. سوالی که الان دارم اینه که اجازه خروج از کشور من منوط بر اینه که حتما دانشنامه رو آزاد کنم؟
    دوستانی بهم میگفتن که دانشگاه مقصد قبول کنه دانشنامه رو بعدا ببری اوکی میشه کارا و نیازی نیست الان پول پرداخت کنی،

پیشاپیش از راهنمایی هاتون متشکرم.

Junior Member

بله مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم تخویل دادیم. الان هم که سیستم آنلاین شده و پبگیری خیلی زمانبرتر شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryazizi نمایش پست ها
    بله مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم تخویل دادیم. الان هم که سیستم آنلاین شده و پبگیری خیلی زمانبرتر شده.
    تشکر میکنم دوست عزیز. پس شما هم زمانی که مدرکتون رو آزاد کردین مدرک پیش دانشگاهی رو ازتون گرفتن. منم به همین صورت بود. ولی گویا در بعضی از دوستان اینجوری نبوده. من حتما از طریق آموزش پیگیری میکنم چون به مدارک دبیرستانم برای رشته ای که قصد اپلای دارم احتیاج دارم. ولی توی این مدت هم اگه دوستانی تجربه ای به همین صورت داشتن مممنون میشم راهنمایی کنن.

سلام دوستان. من لیسانسو ارشدم رو روزانه خوندم و 1.5 سال هم بیمه دارم (تو مدت تحصیل نیست). الان میخوام مدرکام رو بخرم. جند تا سوال داشتم:
    1. میتونم لیسانس رو کامل بخرم و از بیمم واسه ارشد استفاده کنم؟
    2. من اکثر ترمها معدلم بالای 17 بوده و دو سال شاگرد اول شدم. در کل هم شاگرد دوم شدم. آیا اینا تخفیفی داره؟

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_hb87 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من لیسانسو ارشدم رو روزانه خوندم و 1.5 سال هم بیمه دارم (تو مدت تحصیل نیست). الان میخوام مدرکام رو بخرم. جند تا سوال داشتم:
    1. میتونم لیسانس رو کامل بخرم و از بیمم واسه ارشد استفاده کنم؟
    2. من اکثر ترمها معدلم بالای 17 بوده و دو سال شاگرد اول شدم. در کل هم شاگرد دوم شدم. آیا اینا تخفیفی داره؟
    جواب هر دو سوالتون منفیه متاسفانه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    جواب هر دو سوالتون منفیه متاسفانه
    در مورد تخفیفات که دوستمون درست میفرمایند ظاهرا اون تبصره های مربوط به تخفیف دیگه پا بر جا نیست.
    اما در مورد اون سابقه بیمه برای خود من هم سوال بود، الان یعنی سابقه بیمه هم هیچ تاثیری در کاهش هزینه آزادسازی مدرک نداره؟ و حکم اون علی الظاهر با حکم کشک برابری میکنه؟!!
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

نقل قول نوشته اصلی توسط pedihero نمایش پست ها
    در مورد تخفیفات که دوستمون درست میفرمایند ظاهرا اون تبصره های مربوط به تخفیف دیگه پا بر جا نیست.
    اما در مورد اون سابقه بیمه برای خود من هم سوال بود، الان یعنی سابقه بیمه هم هیچ تاثیری در کاهش هزینه آزادسازی مدرک نداره؟ و حکم اون علی الظاهر با حکم کشک برابری میکنه؟!!
    چرا قطعاً تاثیر داره اما متاسفانه از ترم یک کارشناسی تاثیرش رو حساب میکنن و اگر چنانچه 2 سال سابقه کار داشته باشید و لیسانس رو با هزینه خودتون آزاد کرده باشید دیگه امکان استفاده از بیمه برای آزاد سازی ارشد وجود نداره
    خودم پیگیر بودم از این طریق ارشد رو (که هزینش 4 برابر لیسانسه) آزاد کنم که متاسفانه امکانش نیست

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pedihero نمایش پست ها
    دوستمون پوریا کاملا درست فرمودن.
    بله دقیقا با حکم کشک برابری میکنه من هم مدتها دنبال ازاد کردن مدرکهام بودم و خیلی تحقیقات وسیعی انجام دادم، از خود دانشگاه ها هم پرسیدم. سابقه بیمه یا سابقه کار، اول واسه مدرک پایین تر حساب میشه، وقتی اون رو پوشش داد (چه کاری باشه که اول 4!!!!! سالو پوشش بده و بعد به ارشد برسه!) نوبت به مدرک ارشد میرسه! و اگه بخواین زرنگی کنین و مدرک کارشناسیو که ارزون تره بخرین، دیگه نمیتونین با اون سابقه کار و بیمه مدرک بعدیتون رو آزاد کنین! تنها میتونین با اون 2، 3 سال بیمه، حدود 2، 3 سال از کارشناسیتون رو آزاد کنین، که خوب اصلا در مقابل هزینه های اپلای، پولی به حساب نمیاد!

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    دوستمون پوریا کاملا درست فرمودن.
    بله دقیقا با حکم کشک برابری میکنه من هم مدتها دنبال ازاد کردن مدرکهام بودم و خیلی تحقیقات وسیعی انجام دادم، از خود دانشگاه ها هم پرسیدم. سابقه بیمه یا سابقه کار، اول واسه مدرک پایین تر حساب میشه، وقتی اون رو پوشش داد (چه کاری باشه که اول 4!!!!! سالو پوشش بده و بعد به ارشد برسه!) نوبت به مدرک ارشد میرسه! و اگه بخواین زرنگی کنین و مدرک کارشناسیو که ارزون تره بخرین، دیگه نمیتونین با اون سابقه کار و بیمه مدرک بعدیتون رو آزاد کنین! تنها میتونین با اون 2، 3 سال بیمه، حدود 2، 3 سال از کارشناسیتون رو آزاد کنین، که خوب اصلا در مقابل هزینه های اپلای، پولی به حساب نمیاد!
    ضمن تایید حرفاتون باید این نکته رو هم اضافه کنم که اون شغل 4 ساله (!) واسه بچه های منظقه 2 و 3، دو برابر میشه! فک کن!!! باید 8 سال کار کنی که تازه لیسانس رو آزاد کنی!!!
    به نظرم اگه کسی استطاعت مالی داره خودش رو واسه آزاد کردن مدرک عقب نندازه و مدارکو بخره

Junior Member

با سلام
    کسی میدونه هزینه آزاد کردن مدارک وزارت علوم و بهداشت چقدره؟

من کارشناسیم وزارت علوم بوده و ورودی 90 بودم و امسال 94 تموم کردم.
    الان ارشد میخونم و جزو وزارت بهداشتم (ورودی 94)

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)