صفحه 358 از 417 نخستنخست ... 258308348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368408 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,571 تا 3,580 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

Question مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک

َسلام دوستان
    من دانشجوی ترم 6 کارشناسی مکانیک دانشگاه شیراز هستم و برای من سهمیه منطقه دو رد شده (یعنی منطقه 2 کنکور کارشناسی دادم) ولی چون رتبم خوب بوده اگر برای من منطقه 1 هم در نظر گرفته میشد همین رشته شهر رو قبول میشدم.حالا توی قسمت آموزش رایگان سایت دانشگاهمون برای من هزینه رو دو برابر دانشجو هایی که منطقه 1 هستن رو حساب کرده(برای من تا الان که ترم 6 هستم نوشته 13 میلیون ولی برای دوستان منطقه 1 ایم نوشته 6.5 میلیون).حالا بنظر شما من باید چیکار بکنم.باید از همین الان برم درخاست بدم که بررسی بکنن تا سهمیم رو تغییر بدن به منطقه 1 یا اینکه باید صبر بدم هر وقت خواستم مدارکم رو آزاد بکنم درخواست این کار رو بدم و اینکه باید این درخواست رو کجا بدم.توی اداره آموزش دانشکده یا پیش رئیس آموزش دانشگاه شیراز برم یا اینکه چیکار باید بکنم.
    آخه من شاید برای فوق لیسانس هم ایران بمونم و بعدا بخوام برای phd اپلای بکنم.از الان این مسئله داره منو خیلی ناراحت میکنه.
    لطفا بهم بگید باید چیکار بکنم تا این مشکلم برطرف بشه و هزینه تحصیل رایگانم با توجه به رتبه کنکورم دو برابر محاسبه نشه.از همه دوستان سپاسگاری میکنم و امید وارم که موفق باشید.
    ویرایش توسط maxi1 : April 5th, 2017 در ساعت 05:46 PM

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزی

سلام دوستان ممنون بابت پاسخگوییتون
    اگه سوالم تکراریه معذرت میخوام تعداد صفحه های این پیج زیاده نمیتونم کامل بخونمشون
    سوال من اینه خدمت سربازی سابقه کار حساب میشه برای ازادسازی مدرک؟
    من لیسانس رو ازاد خوندم ولی ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان بودم.
    میتونم برای ازادسازی مدرک ارشدم سابقه سربازی رو ارائه بدم؟
    سوال دومم اینه من چهارماه کسری خدمت گرفتم بابت انجام پروژه های کسری خدمت، یعنی مدت سربازی من حدود 17ماه میشه ولی مدت ارشد دوسال بوده این قضیه رو باید چکار کنم؟ مدت زمان باقی مونده هزینش رو باید بدم؟

ممنون میشم جواب سوالام رو بدید گیج شدم

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7007 نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون بابت پاسخگوییتون
    اگه سوالم تکراریه معذرت میخوام تعداد صفحه های این پیج زیاده نمیتونم کامل بخونمشون
    سوال من اینه خدمت سربازی سابقه کار حساب میشه برای ازادسازی مدرک؟
    من لیسانس رو ازاد خوندم ولی ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان بودم.
    میتونم برای ازادسازی مدرک ارشدم سابقه سربازی رو ارائه بدم؟
    سوال دومم اینه من چهارماه کسری خدمت گرفتم بابت انجام پروژه های کسری خدمت، یعنی مدت سربازی من حدود 17ماه میشه ولی مدت ارشد دوسال بوده این قضیه رو باید چکار کنم؟ مدت زمان باقی مونده هزینش رو باید بدم؟

ممنون میشم جواب سوالام رو بدید گیج شدم
    سلام دوست عزیز
    خدمت سربازی سابقه کار حساب میشه و به اندازه تعداد ماه هایی که رو کارت پایان خدمتتون خورده از تعهدتون کم میشه ولی یک مورد رو باید رعایت کرده باشید و اون اینه که سربازیتون باید بعد از تحصیلتون باشه، یعنی اگر بعد از لیسانس رفتید سربازی و بعد از سربازی شروع به ارشد خوندن کردید سربازیتون حساب نمیشه!!
    مدت زمان باقی مونده رو پول میگیرن ولی یک نکته خیلی مهمه که بعضی دانشگاه ها نمیدونن و اشتباه از شما پول میگیرن! اگر تو 4 ترم فارغ التحصیل شدید درسته که 24 ماه درس خوندید ولی اگر تو ترم 3 پایان نامه رو اخذ کرده باشید و در ترم 4 هیچ درسی نداشته باشید یعنی ترم 4 فقط 6 واحد ادامه پایان نامه رو داشته باشید اونوقت ترم 4 شما تعهد حساب نمیشه و به عبارتی شما به اندازه 3 ترم یعنی 18 ماه تعهد خواهید داشت! که در وضعیت شما فقط باید پول 1 ماه رو بدید که مبلغ کمی میشه.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

ممنون بابت راهنمایی
    یه سوال دیگه هم برام پیش اومد اگه از امریه استفاده کنم هم میتونم با سابقه امریه مدرک رو ازاد کنم؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

ممنون بابت راهنمایی
    یه سوال دیگه هم برام پیش اومد اگه از امریه استفاده کنم هم میتونم با سابقه امریه مدرک رو ازاد کنم؟
    خواهش میکنم.
    حقیقت اینه که بنده تجربه مستقیم در این زمینه رو نداشتم و نمیتونم به طور 100% بگم میشه یا نه ولی امورفارغ التحصیلان دانشگاه فقط تاریخ شروع و پایان سربازی که رو کارت پایان خدمت خورده نگاه میکنه و تا اونجایی که میدونم کارت پایان خدمت هم برای همه یکیه، چه امریه باشی چه عادی باشه، مگراینکه بخوان بعدا تو روال آزادسازی که حدود 1 ماه طول میکشه استعلام بگیرن که بعید بدونم اینکارو بکنن چون اگه قرار بر استعلام بوده خودشون قبلش به دانشجو میگن که مثلا اگه امریه بودی حساب نمیشه که وقت خودشون و شما الکی تلف نشه ولی اونا چیزی نمیگن بنابراین بنده فکر میکنم (بازم میگم مطمئن نیستم) امریه هم باشی مشکلی نباید داشته باشه.
    ضمنا برای اطمینان بیشتر و اینکه کامل خیالت راحت باشه از امور فارغ التحصیلان دانشگاهت بپرس (اگرم تو شهر دیگه زندگی میکنید بالاخره یه دوستی آشنایی تو اون شهر باید پیدا بشه این سوال رو براتون بپرسه! اگرم نبود زنگ بزنید احتمالا جواب میدن)
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

ممنون بابت راهنمایی
    دوست عزیز روی کارت پایان خدمت هیچ حرفی نمی زنن فقط تاریخ شروع و پایان. ضمنا مسولین ازاد سازی مدارک دانشگاه ها, اکثرا به دلایلی! , خیلی مایلن که تو روند ازاد سازی مدارک سنگ جلوی پای افراد بندازن. شما و بقیه دوستان با پرسیدن این سوال از مسولین دانشگاه فقط این دغدغه ذهنی رو ایجاد می کنید واسشون تا به طور نا خود اگاه سنگ اندازی کنن. امریه هم سربازی حساب میشه! واسش داره بیمه رد میشه! تازه 3 ماه هم بیشتر خدمت کردین! اصن توضیح اضافه ندین به دانشگاه, برید و کارت رو نشونشون بدین و به ازای ماه های بیمه رد شده کم کنید.
    موفق باشید
    اگر سوالی جنبه عمومی داره، بهتره تو فروم بپرسیم، چون احتمالا سوال خیلی از افراد دیگه هم هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    polymer engineering

سلام دوستان. من از کارشناسی ارشد خودم اسفند 95 در رشته مهندسی پلیمر پژوهشگاه پلیمر (روزانه-سراسری) دفاع کردم. کارشناسی هم پلیمر دانشگاه آزاد بودم. در طول مدت تحصیلم حدود 3 سال سابقه بیمه کار غیر مرتبط دارم( تدریس زبان) .آیا با توجه به اینکه سابقه کار من قبل از فارغ التحصیلی هست و غیر مرتبط با رشته ام هست، میتونم مدرک ارشد خودم رو ازاد کنم؟ و اینکه اگه نمیشه میتونم از طریق عدم کاریابی مدرکمو آزاد کنم؟ و در نهایت اگه نشد هزینه خریدش چقدره؟(ورودی 93-تهران) و اینکه در کل برای اطلاعات دقیق به کدوم سازمان باید مراجعه کنم؟
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hedieh68 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از کارشناسی ارشد خودم اسفند 95 در رشته مهندسی پلیمر پژوهشگاه پلیمر (روزانه-سراسری) دفاع کردم. کارشناسی هم پلیمر دانشگاه آزاد بودم. در طول مدت تحصیلم حدود 3 سال سابقه بیمه کار غیر مرتبط دارم( تدریس زبان) .آیا با توجه به اینکه سابقه کار من قبل از فارغ التحصیلی هست و غیر مرتبط با رشته ام هست، میتونم مدرک ارشد خودم رو ازاد کنم؟ و اینکه اگه نمیشه میتونم از طریق عدم کاریابی مدرکمو آزاد کنم؟ و در نهایت اگه نشد هزینه خریدش چقدره؟(ورودی 93-تهران) و اینکه در کل برای اطلاعات دقیق به کدوم سازمان باید مراجعه کنم؟
    با سپاس
    اگه میخوای شرایط دقیق آزاد سازی مدرکتو بدونی برو ادره کار. برای قیمت آزاد سازی مدرکتم از قسمت دانش آموختگان دانشگاه سوال کنی دقیق بهت میگن

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق

با سلام خدمت دوستان
    بنده ورودی سال 1378 کارشناسی دولتی (9ترم تحصیل رایگان) و پس از اون ورودی 1383 کارشناسی ارشد دولتی (4 ترم تحصیل رایگان) هستم و تا الان برای آزاد سازی مدارکم اقدام نکردم. از تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشدم بیش از 10 سال میگذره ولی چون 6سال اول به صورت شخصی و پاره وقت کار میکردم بیمه نداشتم و فقط 4 سال اخیر رو سابقه ی بیمه دارم. سربازی هم معاف بودم و نرفتم.
    الان برای آزاد سازی مدارک فقط و فقط اون 4 سال سابقه ی بیمه رو حساب میکنند؟ هیچ نوع گواهی سابقه کار شرکتی یا چیز دیگر رو قبول نمیکنند؟ چون خیلی زور داره بعد از 10 سال که تو مملکت کار کردم بخوام هزینه ی آزادسازی بدم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام لطفا کمک کنید (خیلی مهمه)
    اول این که قیمت هایی که میگم تقریبی هست و اصل سوال مهمه
    با توجه به این که کسانی که منطقه دو (کارشناسی-روزانه) بودن برای آزاد کردن مدرک باید دوبرابر هزینه رو پرداخت کنن(حدود 15 میلیون) و کسانی که شبانه بودن کلا حدود7.5 میلیون تومن شهریه پرداخت کردن و همین طور که شما دوستان گفتید برای آزاد کردن مدرک شبانه نیازی به پرداخت هزینه نیست پس با این حساب اونایی که منطقه 2 هستن برای آزاد کردن مدرک به نفعشونه که شبانه باشن؟! آخه روزانه که باید 15 میلیون بدن شبانه هم همون شهریه که میشه 7.5 میلیون!
    لطفا اگه میدونید پاسخ بدید خیلی ممنون میشم...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)