صفحه 360 از 417 نخستنخست ... 260310350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370410 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,591 تا 3,600 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزی

سلام با توجه به شرایط شما متاسفانه خیر. اگر قبل از رفتن به سربازی لیسانس رو می خریدین می شد ولی الان که تموم شده, 21 ماه از لیسانس کم می کنن. لیسانس و فوق هر دو روزانه بودین دیگه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramf نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان.
    من لیسانس و فوق لیسانس رو پشت سر هم خوندم و هیچ سابقه بیمه ایی ندارم. بعدش هم 21 ماه خدمت کردم.
    حالا میخوام برای آزاد کردن مدرک اقدام کنم. سوالم اینه که آیا میتونم اول مدرک کارشناسی رو با پول آزاد کنم بعدش از سابقه بیمه سربازیم برای آزاد کردن مدرک ارشدم اقدام کنم؟

خیلی کارم گیره. ممنون میشم از راهنمایی دوستان.
    اگر سوالی جنبه عمومی داره، بهتره تو فروم بپرسیم، چون احتمالا سوال خیلی از افراد دیگه هم هست.

سلام
    دوستان یک سری نقاط تیره هست در مورد خرید تعهد کارشناسی و بعد آزاد کردن مدرک ارشد پس از اتمام سربازی، ممنون میشم کسایی که مطلع هستن پاسخ بدن به سوال های زیر.

این که میگین بعد از خرید تعهد خدمت مدرک کارشناسی و گذروندن خدمت سربازی، 2 سال تعهد خدمت کارشناسی ارشد رو میشه باهاش معادل کرد دقیقا چطوری حساب میشه این و چی مدرکی باید به دانشگاه ارایه بدیم برای سابقه سربازی؟ (مثلا برای کسی که منتظر کارت پایان خدمت هست) آیا مدتی باید منتظر موند تا دانشگاه استعلام کنه از نظام وظیفه؟

آیا تاریخ خریدن تعهد خدمت مدرک کارشناسی مهم هست؟ مثلا اگر وسط سربازی مدرک کارشناسی آزاد شود از همون تاریخ به بعد رو فقط برای لغو تعهد خدمت ارشد حساب میکنند؟؟
    یک مساله دیگه هم هست کسی که مثلا با کسری خدمت در طول 1 سال سربازیش رو تموم کرده و کارت پایان خدمت دریافت کرده باشه این معادل 2 سال براش حساب میشه یا فقط 1 سال؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

سلام. اصل و کپی کارت خدمت رو میخوان که طبیعتا روش تاریخ شروع و خاتمه نوشته شده. استعلام نشنیده ام بگیرن. سوال دومتون به احتمال 90% همینطور هست یعنی اگر شما وسط سربازی برید لیسانس رو بخرید تا اونجای سربازی واسه لیسانس و بقیه اش برای ارشد. البته تا جایی که من میدونم, به هیچ عنوان نباید قبل سربازی جایی کار کرده باشین یعنی اولین بیمه رد شده براتون سربازی باشه.
    سوال سوم هم که واضح هست فقط از تاریخ شروع تا پایان خدمت حساب هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یک سری نقاط تیره هست در مورد خرید تعهد کارشناسی و بعد آزاد کردن مدرک ارشد پس از اتمام سربازی، ممنون میشم کسایی که مطلع هستن پاسخ بدن به سوال های زیر.

این که میگین بعد از خرید تعهد خدمت مدرک کارشناسی و گذروندن خدمت سربازی، 2 سال تعهد خدمت کارشناسی ارشد رو میشه باهاش معادل کرد دقیقا چطوری حساب میشه این و چی مدرکی باید به دانشگاه ارایه بدیم برای سابقه سربازی؟ (مثلا برای کسی که منتظر کارت پایان خدمت هست) آیا مدتی باید منتظر موند تا دانشگاه استعلام کنه از نظام وظیفه؟

آیا تاریخ خریدن تعهد خدمت مدرک کارشناسی مهم هست؟ مثلا اگر وسط سربازی مدرک کارشناسی آزاد شود از همون تاریخ به بعد رو فقط برای لغو تعهد خدمت ارشد حساب میکنند؟؟
    یک مساله دیگه هم هست کسی که مثلا با کسری خدمت در طول 1 سال سربازیش رو تموم کرده و کارت پایان خدمت دریافت کرده باشه این معادل 2 سال براش حساب میشه یا فقط 1 سال؟
    اگر سوالی جنبه عمومی داره، بهتره تو فروم بپرسیم، چون احتمالا سوال خیلی از افراد دیگه هم هست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad7352 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون فقط یه سوال دیگه، برای شبانه ها هیچ هزینه ای برای خرید مدرک نمیگیرن؟ آخه جدیدا فهمیدم مدرک شبانه هم بخوایم آزاد کنیم مقداری هزینه داره!(البته مطمئن نیستم)
    اگر شبانه باشید که هزینه تحصیل خودتون رو قبلا پرداخت میکنید...دانشگاه ریز نمرات رو باید براحتی به شخص بده.... مقداری هزینه در حد 50 هزار تومان برای برخی دانشگاه هاست...برای دریافت دانشنامه آقایان باید کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشند یا اگر مشمول خدمت سربازی هستند نامه از وزارت علوم(اداره امور دانشجویان) بیارند تا دانشنامه رو دریافت کنند...قید آخری برای خانم ها وجود ندارد!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک

نقل قول نوشته اصلی توسط tortz نمایش پست ها
    َسلام دوستان
    من دانشجوی ترم 6 کارشناسی مکانیک دانشگاه شیراز هستم و برای من سهمیه منطقه دو رد شده (یعنی منطقه 2 کنکور کارشناسی دادم) ولی چون رتبم خوب بوده اگر برای من منطقه 1 هم در نظر گرفته میشد همین رشته شهر رو قبول میشدم.حالا توی قسمت آموزش رایگان سایت دانشگاهمون برای من هزینه رو دو برابر دانشجو هایی که منطقه 1 هستن رو حساب کرده(برای من تا الان که ترم 6 هستم نوشته 13 میلیون ولی برای دوستان منطقه 1 ایم نوشته 6.5 میلیون).حالا بنظر شما من باید چیکار بکنم.باید از همین الان برم درخاست بدم که بررسی بکنن تا سهمیم رو تغییر بدن به منطقه 1 یا اینکه باید صبر بدم هر وقت خواستم مدارکم رو آزاد بکنم درخواست این کار رو بدم و اینکه باید این درخواست رو کجا بدم.توی اداره آموزش دانشکده یا پیش رئیس آموزش دانشگاه شیراز برم یا اینکه چیکار باید بکنم.
    آخه من شاید برای فوق لیسانس هم ایران بمونم و بعدا بخوام برای phd اپلای بکنم.از الان این مسئله داره منو خیلی ناراحت میکنه.
    لطفا بهم بگید باید چیکار بکنم تا این مشکلم برطرف بشه و هزینه تحصیل رایگانم با توجه به رتبه کنکورم دو برابر محاسبه نشه.از همه دوستان سپاسگاری میکنم و امید وارم که موفق باشید.
    عزیزانی که منطقه 2 تحصیل میکنند مدت تعهد خدمت و بدنبال آن هزینه خرید مدرکشون دوبرابر منطقه 1 هست...البته اگر رتبه کنکور شما، شما را واجد شرایط برای ورود به هر دانشگاه منطقه 1 در همان رشته کند شما میتوانید هزینه خرید مدرک معادل منطقه 1 (یعنی مدت تعهد = برابر مدت تحصیل... نه 2 برابر!!) را پرداخت کنید حتی اگر در دانشگاهی در منطقه 2 تحصیل کرده اید...برای مشخص شدن پرداخت هزینه 1 برابر یا 2 برابر، با درخواست شما غالبا واحد دانش آموختگان هر دانشگاه بطور الکترونیکی نامه ای برای وزارت علوم میفرسد و اینکه شما میتونستید در دانشگاهی در منطقه 1 در آن رشته پذیرفته شوید را جویا میشود...اگر جواب وزارت علوم مثبت بود شما مجاز هستید هزینه خرید مدرک معادل منطقه 1 (نصف هزینه منطقه 2) را بپردازید...جواب نامه الکترونیکی از طرف وزارت علوم حدود 1 هفته طول میکشد. شاد و پیروز باشید.
    ویرایش توسط aalavi : May 25th, 2017 در ساعت 01:40 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 2 سال تعهد خدمت آموزش رایگان دارم. خدمت سربازیم که 19 ماه بوده رو انجام دادم. ینی 6 ماه از 24 ماه کم دارم.
    زنگ زدم دانشگاه میگفت که نمیخواد بیای اصل دانشنامه رو بگیری گفت که دانشگاه های دولتی با همون گواهی موقت هم میشه اقدام کرد برای ترجمه رسمی. الان من گواهی موقتی که دستمه داخلش نوشته این گواهی ارزش ترجمه نداره.
    حالا بنظرتون من باید چیکار کنم؟ هزینه اون 6 ماه رو پرداخت کنم و اصل دانشنامه رو بگیرم؟
    خود مسول آموزش میگفت چه کاریه پول بدی به دولت گفت یا با همون گواهی موقت اقدام کن یا 6 ماه سابقه بیار مدرک اصلتو بگیر. اما الان که میبینم توی گواهی موقت زده قابل ترجمه رسمی نیست. ینی گواهی موقت به درد ارزیابی نمیخوره؟
    برای ادامه تحصیل در خارج شما نیاز به ترجمه رسمی ریز نمرات و مدرک تحصیلی خود دارید...مدرک موقت رو میشه بطور غیر رسمی ترجمه کرد و برای پذیرش اقدام کرد (البته بعضی از دانشگاه ها همون اول ترجمه رسمی حتما میخواهند...این رو بررسی کنید برای دانشگاهای مورد نظرتون). ترجمه مدرک موقت در برخی از اوقات کار شما رو پیش میبره...مگر اینکه مترجمی پیدا کنید که مدرک موقت شما رو ترجمه رسمی کنه که در اینصورت انتظار دانشگاهای پرتوقع که ترجمه رسمی رو همون اول میخواند رو برآورده میکنه! (البته مترجمین رسمی غالبا ترجمه رسمی مدرک موقت رو قبول نمیکنند!!). کوتاه سخن، بطور اصولی شما باید دانشنامه رو از دانشگاه بگیرید تا بتونید ترجمه رسمی کنید...مدرک موقت بسته به شرایط و شانس شما، کار شما رو میتونه از کم تا زیاد (متغیره ) شما رو به هدفتون برسونه که البته پر واضحه که با ریسک همراهه. شاد باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من کارشناسی شبانه بوده و در ازاد کردنش مشکلی ندارم. سوال من در مورد مقطع ارشدم هست.

در مقطع ارشد روزانه بودم و من در تاریخ 92/07/01 در دانشگاه ثبت نام کردم و در تاریخ 94/06/31 فارغ التحصیل شدم، در واقع در 4 ترم تمام کردم. اما تاکید میکنم تا ترم 3 درس داشتم.

تعهد به خدمت من چند سال هست؟ چون من شنیدم اگه بعد از ترم 2 در ترم های دیگه درس داشته باشیم، تعهد به خدمت م اضافه میشه درسته؟

شاد باشید، سپاس فراوان

Junior Member saeed_fld آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pnu_ Fluid mechanics

سلام.
    من قانون مربوط به این تعهد به خدمت رو خوندم ولی چیزی درباره دانشگاه پیام نور قید نشده بود توش و اینکه تو سهمیه مناطق چطوریه، فکر نمیکنم آزاد کردن مدرک پیام نور هزینه ای باید در قبالش پرداخت بشه؟ درسته؟

Junior Member

سلام دوستان
    اون هایی هم که از منطقه 2 قبول شدن یه دانشگاه منطقه 2 هم باید دو برابر پول بدند؟

Junior Member

با سلام،
    من فارغ التحصیل کارشناسی ورودی سال 89 (سهمیه منطقه 2) هستم و خدمت سربازی را نیز سپری کرده ام. و اینکه براساس نامه نگاری های قبلی امکان استفاده از سهمیه منطقه 1 برای من نیست.
    با فرض هر ترم 900 تومن (طبق منطقه 2 ، یک میلیون و هشتصد تومن) و اینکه هز 6 ماه سربازی یک ترم ازتعهد آموزش رایگان کم میکند، آیا هر 6 ماه خدمت، 900 تومن کم میکند یا همان یک میلیون و هشتصد تومن؟
    سوال دوم اینکه با فرض 21 ماه خدمت سربازی، 18 ماه آن سه ترم از هزینه را کم میکند، 3 ماه باقی مونده از 21 ماه چقد از ترم کم میکند؟ نصف یک ترم کم میشه؟
    سوال سوم اینکه آیا هزینه ها در هر سال تحصیلی متغیر است یا نه مبلغ سال ورودی ضربدر تعداد سال های تحصیلی می شود؟
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)