صفحه 375 از 417 نخستنخست ... 275325365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,741 تا 3,750 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

هزینه آزادسازی مدرک رو از کجا میشه دید؟ وزارت علوم لینک قبلی رو برداشته و اون صفحه غیر فعال هست.
    مشخصا برای لیسانس مهندسی ورودی 79 میخوام بدونم چقدر میشه

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

نقل قول نوشته اصلی توسط mojita نمایش پست ها
    دوستان میشه لطفا تیتروار بگید واسه گرفتن مدرک لیسانس باید چکار کنم؟
    این داستان آزادسازی مدرک و لغو تعهد که میکین، مربوط به دانشگاه دولتیه؟
    من که سال ۹۳ از دانشگاه غیرانتفاعی ببنالود مشهد فارغ التحصیل شدم، میتونم حضوری برم دانشگاه وامم رو پرداخت کنم و مدرکمو بدن؟
    باید تاکید کنم که واسه ترجمه میخوام؟
    مدرک کارشناسی + فارغ التحصیلی رو بگیرم و ببرم دارالترجمه؟ و بعد مدرک ترجمه شده رو با پست بفرستم وزارت علوم که تایید کنند و اونا دوباره واسم پست میکنن؟ و من این مدارک رو باید در سایت دانشگاه اپلود کنم؟
    انگار اینجا گفتین مدارک ترجمه شده رو باید هم اپلود کنیم و هم با پست ارسال کنیم به وزارت علوم؟ سازمان امور دانشجویی چیه این وسط؟
    ببخشید من خیلی گیج شدم اگه میشه راهنمایی کنید
    سلام!

آزادسازی و لغو تعهد آموزش رایگان برای افرادی هست که دوره‌ی روزانه بودن (یا به عبارتی بدون پرداخت شهریه که تعهد خدمت دارن). شما که دانشگاه غیرانتفاعی بودید باید تسویه حساب کنید و لغو تعهد ندارید. از فرایند تسویه حساب با صندوق رفاه اطلاعی ندارم.

برای تایید مدارک باید به این لینک مراجعه کنید. فایل توضیحات و دستورالعمل رو مطالعه بفرمایید و بعد اقدام کنید. شما هم برای ترجمه لازمه مدارکتون به تایید سازمان امور دانشجویان برسه اما چون فارغ التحصیل دانشگاه غیرانتفاعی بودید، برای مقاطع کاردانی و کارشناسی و ارشد درخواست‌تون باید اول به تایید موسسه یا دانشگاه منتخب استان برسه (توی فایل گفته دانشگاه سراسری استان). برای اطلاع از لیست دانشگاه‌های منتخب استان می‌تونید به این لینک مراجعه کنید (من از میزان به روز بودنش اطلاعی ندارم متاسفانه. امیدوارم که به روز باشه ان‌شاالله). بعدش توی سازمان امور دانشجویان بررسی میشه.
    شما اول مدارک‌تون رو به تایید سازمان امور دانشجویان می‌رسونید و بعد برای ترجمه اقدام می‌کنید. تاپیک جداگانه‌ای برای سامانه‌ی تایید مدارک هست. سازمان امور دانشجویان زیرمجموعه‌ای از وزارت علوم هست که این امور رو به عهده داره. شما فایل راهنمای موجود در لینک ارسال شده رو مطالعه بفرمایید؛ اگر باز پرسشی بود در تاپیکش مطرح کنید.

موید باشید.
    ویرایش توسط redbird : August 4th, 2018 در ساعت 02:59 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed220 نمایش پست ها
    هزینه آزادسازی مدرک رو از کجا میشه دید؟ وزارت علوم لینک قبلی رو برداشته و اون صفحه غیر فعال هست.
    مشخصا برای لیسانس مهندسی ورودی 79 میخوام بدونم چقدر میشه
    سلام!

فکر می‌کنم می‌تونید از دانشگاه‌تون بپرسید. جداول لغو تعهد رو دانشگاه‌ها در اختیار دارن.

موید باشید.

Junior Member

سلام،
    برای آزادسازی مدرک تحصیلی، آیا اگر خودمون رو شخصا بیمه خوداختیاری کنیم میشه ازش به عنوان سابقه کار استفاده کرد؟
    اگر راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم

سلام دوستان. من هم لیسانسم هم ارشدم سراسری و روزانه بودم. لیسانس سراسری ارومیه و ارشد سراسری بیرجند (مهندسی مکانیک سیالات). سال 86 لیسانسو گرفتم و سال 89 ارشدمو. از سال 90 هم سابقه کار مرتبط در شرکتهای خصوصی دارم با بیمه(حدود 7 سال). سوالم اینه که برای گرفتن ریز نمرات و دانشنامم چه کنم؟ آیا برای هر کدومشون باید سابقه بیمم رو بدم که ببینن آیا بدهی دارم برای تعهدات یا خیر؟ اگر می خواد آیا باید از اداره بیمه بگیرم یا پرینت از سایت تامین اجتماعی کافیه؟ بعد هزینش حدودا چقدر میشه اگه تعداد سالای کاریمو حساب کنن؟در ضمن مدرک موقت ارشدم دستمه(لیساس و ارشد روزانه بودم)(یکی از بچه ها روزانه رشت بود.والدینش رفته بودند برای خرید مدرکش گفته بودند چرا آمدید اینجا باید اینترنتی اقدام کنید!!!!
    2.من بعد از اتمام ارشدم شروع به کار کردم و بین لیسانس و قبولی ارشدم چند ماه فاصله بود برای کنکورم. آیا این سابقه کاری تو خرید مدرک اثر داره یا اصلا. و اینکه من ورودی 82 لیسانس(فارغ التحصیل 86) و 87 ارشد (فارغ التحصیل 89)بودم قیمتهای خرید مدرک چطوریه؟ به هزینه اون موقع هست یا به روزه؟
    2. با توجه به راه دورم به هر دو دانشگاه(تهران هستم) چطور این پروسه ریز نمرات و .. رو پیش ببرم که معطل نشم. منظورم اینه اگه حضوری باید برم نرم اونجا اوناهم بگن مثلا برو سه روز دیگه بیا.
    خاوهش میکنم یکی خیلی واضح این پروسه رو بهم بگه که آقا شما باید 1. 2. 3. این کارارو بکنید. میدونم زحمته ولی لطف کنید ممنونتون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    ممنون از جواب. انجام دادم این کارو.
    منتها توی درخواست دومی که واسه مدرک ارشد دادم، چون قسمت مربوط به مدرک کارشناسی هنوز فعاله، برای غیرفعال کردنش گزینه (این مقطع لغو تعهد شده است) رو انتخاب کردم، امیدوارم مشکلی پیش نیاد
    سلام، این کاری که انجام دادید جواب داده؟ من خودم باید هم کارشناسی هم ارشدم رو آزاد کنم و اصلا هم وقت ندارم باید سریع آزاد بشن (قبلا که این پرداخت هزینه مدارک از سایت portal.saorg.ir اجباری نبود و میشد مستقیما به بانکی که دانشگاه میگه رفت خیلی سریع بود کارا ولی الان نه!) ممنون میشم منو از تجربتون با خبر کنید. از سایرین هم که تجربه مشابهی داشتن خواهش دارم منو راهنمایی کنن که چه طور سریعا مدارک کارشناسی و ارشدمو با استفاده از سایت portal.saorg.ir آزاد کنم. ممنون
    ویرایش توسط farhadcontrol : August 11th, 2018 در ساعت 09:19 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط redbird نمایش پست ها
    سلام به همه‌ی دوستان.

من یک تجربه‌ای رو امروز داشتم، گفتم به اشتراک بذارم شاید به درد باقی اعضا هم بخوره.
    در قسمت آخر آزادسازی مدرک و بعد از تایید نهایی دانشگاه، در کارتابل می‌نویسه «ارسال برای سازمان امور دانشجویان» و شما باید منتظر بمونید تا سازمان تایید بکنه و اصطلاحاً یک کد «صحت» رو بهتون اختصاص بده (یعنی همون نامه‌ی لغو تعهد رو برای دانلود قرار بده!). در صورتی که عجله داشته باشید و امکان مراجعه‌ی حضوری دارید، مثل اینکه می‌تونید حضوری تشریف ببرید سازمان امور دانشجویان تا براتون این تایید رو بزنند. من خودم نرفتم و یک نفر از طرف من رفت اما کار رو در همون لحظه انجام دادند و پیامک هم برای من اومد و همون موقع هم توی سیستم می‌تونستم نامه‌ی لغو تعهد رو دانلود کنم.

موید باشید.
    سلام، ممکن هست بگید اگه حضوری مراجعه کنیم باید به چه کسی مراجعه کرد تو سازمان واسه این تایید؟ همون باجه های نظام وظیفه سازمان یا مثلا یک فرد خاص تو ساختمان بغلی (ساختمان اصلی)؟ و اینکه مدرک خاصی هم باید همراهمون باشه؟ یا اگه کسی از طرف ما بره باید چی همراش باشه اونجا که به حرفش گوش بدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fox2 نمایش پست ها
    سلام، مدرک کارشناسی من، با وحود اینکه خورد به پنج شنبه و جمعه و تعطیلی عید فطر (شنبه) حدود یک هفته ای بعد از تایید شدن پرداخت (مسئول دانشگاه)، تایید سازمان شد. یعنی از زمان ثبت در سامانه سجاد تا دریافت تایید لغو تعهد آموزش رایگان، حدود 10 روز شد. کلا اگر مسئول دانشگاه اذیت نکنه، و سریع تاییدهای لازم رو انجام بده، فکر کنم طی حداکثر دو هفته میتونین دانشنامه رو تحویل بگیرین.

یه نکته تازه بگم به دوستانی که میخوانی با کاریابی مدرک آزاد کنن... امروز من رفتم کاریابی تا مدرک ارشدم رو آزاد کنم، فارغ تحصیل 94 بودم، از خدمتم یک سال و از مدت گذاشتن مدرکم توی کاریابی 8 ماه میگذشت، اما نامه آزاد کردن مدرک رو بهم ندادن و توضیحشون این بود: آیین نامه تغییر کرده، ملاک گذشتن یک سال از تاریخ دریافت گواهی موقت هست (تاریخ صدور گواهی موقت در گوشه بالا چپ) و نه تاریخ فارغ التحصیلی و ظاهرا اداره کار قبول نمیکنه اگر غیر از این باشه (کاریابی نامه میده، اداره کار رد میکنه و مسئول کاریابی میگفت این نکته رو چندبار بهشون تذکر دادن و چند نفر رو برگشت دادن به همون کاریابی)، یعنی من برای آزاد کردن مدرک با کاریابی باید تا سه ماه دیگه صبر میکردم که خوب دیر میشد و مجددا از طریق پرداخت توی سامانه سجاد اقدام کردم و فعلا منتظر تاییداش هستم.

صبور باشید
    من بعد گرفتن نامه آزادی مدرک از سازمان امور دانشجویان (بعد گرفتن معافیت تحصیلی)، به دانشگاه مراجعه کردم تا مدارک کارشناسی و ارشدمو که روزانه ان جفتشون، آزاد کنم. مسئول حاضر در دانشگاه بهم گفتن باید از طریق سایت portal.saorg.ir اقدام کنم. پست های قبلی رو تا حدی خوندم ولی به جمعبندی مناسبی واسه اقدام بهینه برای سریع تر کردن این روند آزادسازی (دو مدرکی) نرسیدم.

با توجه به توضیحات بالا (پاراگراف اول نقل قول)، اگه نشه همزمان من واسه هر دو اقدام کنم یعنی اول کارشناسی رو باید آزاد کنم و بعد ارشد رو، اونوقت یعنی راحت 20 روز بلکه بیشتر طول میکشه؟! لطفا اگه کسی تجربه مشابهی داره منو راهنمایی کنه. وضعیتم بحرانیه باید سریع این مدارکو آزاد و تایید کنم تا تازه بعدش بدم ترجمه.

از اون بدتر من پاسپورت ندارم و تا اونجا که میدونم بعد از آزادی مدارک و مراجعه به سازمان میتونم واسه پاسپورت اقدام کنم (این طوره؟ آیا همین الانم میتونم واسه پاسپورت اقدام کنم در حالی که مدارکمو آزاد نکردم؟ لطفا در این باره هم منو راهمایی کنید، ممنون) و تازه بعد از این هم داستان گرفتن وقت از سفارت و گرفتن ویزا هست، در حالی که من وقت کافی ندارم و هرچه سریعتر باید به مرحله گرفتن ویزا برسم چون خودش به قدر کافی طول میکشه این مرحله.

لطفا هر کسی که تجربه یا اطلاعات داره منو کمک کنه. با تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadcontrol نمایش پست ها
    سلام، ممکن هست بگید اگه حضوری مراجعه کنیم باید به چه کسی مراجعه کرد تو سازمان واسه این تایید؟ همون باجه های نظام وظیفه سازمان یا مثلا یک فرد خاص تو ساختمان بغلی (ساختمان اصلی)؟ و اینکه مدرک خاصی هم باید همراهمون باشه؟ یا اگه کسی از طرف ما بره باید چی همراش باشه اونجا که به حرفش گوش بدن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadcontrol نمایش پست ها
    من بعد گرفتن نامه آزادی مدرک از سازمان امور دانشجویان (بعد گرفتن معافیت تحصیلی)، به دانشگاه مراجعه کردم تا مدارک کارشناسی و ارشدمو که روزانه ان جفتشون، آزاد کنم. مسئول حاضر در دانشگاه بهم گفتن باید از طریق سایت portal.saorg.ir اقدام کنم. پست های قبلی رو تا حدی خوندم ولی به جمعبندی مناسبی واسه اقدام بهینه برای سریع تر کردن این روند آزادسازی (دو مدرکی) نرسیدم.

با توجه به توضیحات بالا (پاراگراف اول نقل قول)، اگه نشه همزمان من واسه هر دو اقدام کنم یعنی اول کارشناسی رو باید آزاد کنم و بعد ارشد رو، اونوقت یعنی راحت 20 روز بلکه بیشتر طول میکشه؟! لطفا اگه کسی تجربه مشابهی داره منو راهنمایی کنه. وضعیتم بحرانیه باید سریع این مدارکو آزاد و تایید کنم تا تازه بعدش بدم ترجمه.

از اون بدتر من پاسپورت ندارم و تا اونجا که میدونم بعد از آزادی مدارک و مراجعه به سازمان میتونم واسه پاسپورت اقدام کنم (این طوره؟ آیا همین الانم میتونم واسه پاسپورت اقدام کنم در حالی که مدارکمو آزاد نکردم؟ لطفا در این باره هم منو راهمایی کنید، ممنون) و تازه بعد از این هم داستان گرفتن وقت از سفارت و گرفتن ویزا هست، در حالی که من وقت کافی ندارم و هرچه سریعتر باید به مرحله گرفتن ویزا برسم چون خودش به قدر کافی طول میکشه این مرحله.

لطفا هر کسی که تجربه یا اطلاعات داره منو کمک کنه. با تشکر.
    سلام!

ببینید شما می‌تونید همزمان برای آزادسازی هر دو مدرک اقدام کنید. طبق گفته‌های شما در سه پست قبلی، من فرضم بر اینه که شما قصد آزادسازی با پرداخت هزینه رو دارید و با نامه‌ی پذیرش به وزارت علوم مراجعه کردید و سپس به نظام وظیفه رفتید و بعد از برگردوندن نامه‌ی معافیت تحصیلی به سازمان امور دانشجویان، دو نامه خطاب به دانشگاه‌های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشدتون گرفتید برای آزادسازی مدرک‌تون. شما می‌تونید توی پورتال سجاد برای آزادسازی هر دو مدرک به صورت همزمان اقدام کنید. نکته‌ای که گفته شده و ممکنه شما رو به شک انداخته باشه این بود که مثلاً نمیشه وقتی مدرک کارشناسی رو آزاد نکردید، «فقط» برای آزادسازی مدرک ارشد درخواست بدید. اما درخواست همزمان تا جایی که بنده اطلاع دارم، منعی نداره. امیدوارم در این مدت قوانین لغو تعهد تغییری نکرده باشه.

درخواست‌های شما اول باید توسط دانشگاه‌تون بررسی بشه و بعد از بررسی و اعلام هزینه‌ی آزادسازی و پرداخت هزینه، به سازمان امور دانشجویان ارسال میشه. برای قسمت اولش (بررسی دانشگاه‌ها)، هر دانشگاهی روند خودشو داره. بعضی‌ها نیاز به مراجعه‌ی حضوری یا پیگیری تلفنی ندارند، بعضی‌ها رو باید تلفنی پیگیری کرد و بعضی دانشگاه‌ها اعلام می‌کنند که حضوری باید برای انجام کارهاتون مراجعه کنید. این رو دیگه دانشگاه تعیین میکنه و هر کسی کیس خودش رو داره. برای قسمت دوم (تایید سازمان امور دانشجویان) می‌تونید حضوری هم مراجعه کنید به ساختمان اصلی برای سریع‌تر پیش رفتن روند. اگر اشتباه نکنم میرید طبقه‌ی سوم. البته که در همان ابتدای ورود به ساختمان خودشون بر اساس کاری که دارید شما رو راهنمایی می‌کنند که کجا برید. کسی که به جای من رفته بود، کارت ملی من رو همراه خودش برده بود. به علاوه اینکه مدارکی داشت که نسبتش با من رو نشون میداد.

بعد از تایید لغو تعهد، شما می‌تونید از پورتال سجاد پرینت تاییده رو بگیرید. حالا ادامه‌ی کار باز می‌تونه بنابر دانشگاه متفاوت باشه. مثلاً می‌دونم دانشگاهی هست که خودش نامه‌ی لغو تعهد صادر میکنه و کاری با تاییدیه‌ای که از پورتال سجاد می‌گیرید نداره. دانشگاهی هم هست که میگه همون تاییده رو پرینت بگیرید و ببرید دانشگاه تا مهر بزنه. پس اینم بنابر کیس شما می‌تونه متفاوت باشه.

در مورد سوال آخرتون هم در مورد پاسپورت، فکر می‌کنم پاسخش مثبته. یعنی باید برگه‌های لغو تعهد و کپی‌شون رو به سازمان امور دانشجویان ببرید تا نامه‌ی صدور پاسپورت براتون صادر بشه (در واقع میخوان مطمئن بشن شما تعهدی نداری که میخوای بری). اما شما باز پرس و جو بفرمایید. شاید بر اساس شرایط‌تون، بتونن کمکی بکنن.

براتون آرزوی موفقیت دارم.

سلام!

ببینید شما می‌تونید همزمان برای آزادسازی هر دو مدرک اقدام کنید. طبق گفته‌های شما در سه پست قبلی، من فرضم بر اینه که شما قصد آزادسازی با پرداخت هزینه رو دارید و با نامه‌ی پذیرش به وزارت علوم مراجعه کردید و سپس به نظام وظیفه رفتید و بعد از برگردوندن نامه‌ی معافیت تحصیلی به سازمان امور دانشجویان، دو نامه خطاب به دانشگاه‌های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشدتون گرفتید برای آزادسازی مدرک‌تون. شما می‌تونید توی پورتال سجاد برای آزادسازی هر دو مدرک به صورت همزمان اقدام کنید. نکته‌ای که گفته شده و ممکنه شما رو به شک انداخته باشه این بود که مثلاً نمیشه وقتی مدرک کارشناسی رو آزاد نکردید، «فقط» برای آزادسازی مدرک ارشد درخواست بدید. اما درخواست همزمان تا جایی که بنده اطلاع دارم، منعی نداره. امیدوارم در این مدت قوانین لغو تعهد تغییری نکرده باشه.

درخواست‌های شما اول باید توسط دانشگاه‌تون بررسی بشه و بعد از بررسی و اعلام هزینه‌ی آزادسازی و پرداخت هزینه، به سازمان امور دانشجویان ارسال میشه. برای قسمت اولش (بررسی دانشگاه‌ها)، هر دانشگاهی روند خودشو داره. بعضی‌ها نیاز به مراجعه‌ی حضوری یا پیگیری تلفنی ندارند، بعضی‌ها رو باید تلفنی پیگیری کرد و بعضی دانشگاه‌ها اعلام می‌کنند که حضوری باید برای انجام کارهاتون مراجعه کنید. این رو دیگه دانشگاه تعیین میکنه و هر کسی کیس خودش رو داره. برای قسمت دوم (تایید سازمان امور دانشجویان) می‌تونید حضوری هم مراجعه کنید به ساختمان اصلی برای سریع‌تر پیش رفتن روند. اگر اشتباه نکنم میرید طبقه‌ی سوم. البته که در همان ابتدای ورود به ساختمان خودشون بر اساس کاری که دارید شما رو راهنمایی می‌کنند که کجا برید. کسی که به جای من رفته بود، کارت ملی من رو همراه خودش برده بود. به علاوه اینکه مدارکی داشت که نسبتش با من رو نشون میداد.

بعد از تایید لغو تعهد، شما می‌تونید از پورتال سجاد پرینت تاییده رو بگیرید. حالا ادامه‌ی کار باز می‌تونه بنابر دانشگاه متفاوت باشه. مثلاً می‌دونم دانشگاهی هست که خودش نامه‌ی لغو تعهد صادر میکنه و کاری با تاییدیه‌ای که از پورتال سجاد می‌گیرید نداره. دانشگاهی هم هست که میگه همون تاییده رو پرینت بگیرید و ببرید دانشگاه تا مهر بزنه. پس اینم بنابر کیس شما می‌تونه متفاوت باشه.

در مورد سوال آخرتون هم در مورد پاسپورت، فکر می‌کنم پاسخش مثبته. یعنی باید برگه‌های لغو تعهد و کپی‌شون رو به سازمان امور دانشجویان ببرید تا نامه‌ی صدور پاسپورت براتون صادر بشه (در واقع میخوان مطمئن بشن شما تعهدی نداری که میخوای بری). اما شما باز پرس و جو بفرمایید. شاید بر اساس شرایط‌تون، بتونن کمکی بکنن.

براتون آرزوی موفقیت دارم.
    سلام ، ممنون بابت پاسخ شما.

در واقع مشکل اینجاست که سامانه نمیذاره هم زمان واسه هر دو مدرک در یک درخواست اقدام کرد. اگه هم بخواهیم در دو درخواست اقدام کنیم باید مدرک کارشناسی رو در اقدام دوم بزنیم که آزاد کردیم تا با خطا مواجه نشیم (حتی گزینه بعدا آزاد کردن مدرک کارشناسی هم برای درخواست جداگانه ارشد منجر به خطای سیستم میشه). در این صورت سامانه مدارک دال بر آزادی مدرک مقطع قبلی رو میخواد تا آپلود بشه (نامه لغو تعهد) که قرار است ابتدا توسط مسئولین دانشگاه بعد خود وزارت علوم بررسی بشن. طبیعی هست که وقتی هنوز فرآیند لغو تعهد کارشناسی تموم نشده این مدارک در دسترس متقاضی نیست و احتمالا توسط کارشناسان سیستم درخواست برای لغو تعهد ارشد رد بشه. مگه اینکه بعد از پروسه (حداقل 2 هفته ای، به گفته یکی از دوستان در این فروم) دوباره واسه ارشد اقدام کرد.

من خودم همین طور برای ارشدم بدون مدارک لغو تعهد کارشناسی درخواست دادم دیشب ولی فعلا خبری از هیچکدوم نیست. حتی از کارشناسی! به نظرم اجبار استفاده از این سامانه فقط روند رو پیچیده تر و طولانی تر کرده بدون اینکه روند رو تسهیل کرده باشه. امیدوارم حداقل هم دانشگاه ها هم سازمان روند تایید و بررسی اینترنتیشون رو بهبود بدن!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)