صفحه 400 از 417 نخستنخست ... 300350390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,991 تا 4,000 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مکاترونیک دانشگاه شهید چمران اهواز

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

نقل قول نوشته اصلی توسط iranst نمایش پست ها
    سلام. من ورودی ۹۳ ارشد هستم و سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم. بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار شدم و ۵ ماه سابقه بیمه رد شد. در ادامه کار رو رها کردم و ۶ ماه سربازی رفتم. بعد از گرفتن کارت پایان خدمت دوباره یک جای دیگه مشغول به کار شدم و حدود ۸ ماه سابقه بیمه رد شد. میخواستم بدونم برای محاسبه مدت خدمت به جهت ازاد سازی مدرک، ۵ ماه کار اول، ۶ ماه خدمت و ۸ ماه کار جدید با هم جمع میشن؟ یا اینکه ۶ ماه سربازی حساب نمیشه؟
    البته من طبق ماده ۳۰ دستورالعمل جدید، اول میخوام لیسانس رو با پول آزاد کنم و بعد ارشد رو با سابقه بیمه ازاد کنم.
    با سلام خدمت شما دوست عزیز.
    به هر حال تعریف کار انجام هرگونه عملی که به نحوی خدمات عمومی به جامعه ارائه داده باشه. چون سابقه کار و خدمت شما بعد از فارق التحصیلی بوده مطمئنا هر 3 سابقه کاری که اشاره کردید براتون حساب میشه. اما اینکه منطق سامانه چطور محاسبه میکنه زیاد معلوم نیست. به طور واضح یعنی اینکه اگه سامانه هر 3 سابقه رو با هم جمع کنه میشه در حدود 19 ماه که این مقدار میتونه هزینه 3 ترم کامل و قسمتی کمی از هزینه ترم 4 رو پوشش بده اما اگر سامانه سابقه کار رو به صورت جداگانه مد نظر قرار بده؛ طبق قوانین هر گونه سابقه کار کمتر از 6 ماه به صورت روز شمار محاسبه شده و در این صورت تنها سابقه های کاری 6 ماهه و بالاتر میتونن هزینه ترم رو کم کرده و و سابقه های پایین تر تنها قسمتی از هزینه ترم رو کاهش میدن که در این صورت سابقه کار شما تنها هزینه 2 ترم کامل و قسمتی از ترم 3 رو پوشش میدهد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

نقل قول نوشته اصلی توسط milad6868 نمایش پست ها
    سلام. من کارشناسی ام روزانه بوده. بعد از فارغ التحصیلی از کاشناسی تا اواسط کارشناسی ارشد که آنهم روزانه بوده، مشغول کار شدم. ضمنا بنده از سربازی معاف هم شدم. با توجه به اینکه 2 ماه از سابقه کاریم مربوط زمانی بوده است دانشجو نبودم یعنی مربوط بوده است بعد از پایان کارشناسی و قبل از شروع ارشد و بقیه سابقه ی کاریم مربوط به زمان ارشدم بوده است. آیا امکان دارد بتوانم بعد از فارغ التحصیلی از ارشد با استفاده از کاریابی مدرکم رو آزاد کنم؟ تشکر فراوان
    با سلام خدمت شما دوست گرامی.
    بر طبق ماده 52 گواهی عدم کاریابی در صورتی قابل استفاده هست که شما از زمان فارق التحصیلی در مقطع ارشد تا زمان تصفیه تعهد هیچگونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال و سابقه بیمه نداشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yeganeh1400 نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من تاریخ 96/4/31 فارغ التحصیل شدم و در تاریخ 96/11/28 توی کاریابی ثبتنام کردم. گویا خرداد 96 بخشنامه اومده که فارغ التحصیلان برای آزادسازی مدرک از طریق نامه عدم کاریابی باید ظرف مدت 6 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی در کاریابی ثبتنام کند و از آنجایی که من 28 روز دیرتر از این دوره 6 ماهه ثبتانم کردم، نامه عدم کاریابیم از طرف سامانه سجاد تایید نشد و گفتن باید شهریه پرداخت کنم برای آزادسازی مدرم.
    میخواستم بپرسم آیا هیچ راهی وجود نداره که این شهریه رو پرداخت نکنیم؟
    این کار خیلی ظالمانه است ما حتی خبر نداشتیم که این بخشنامه اومده و من اصلا توانایی مالی پرداخت شهریه رو ندارم.
    یه دستور العمل (جامع ایفای لغو تعهد آموزش رایگان) اومده به تاریخ 96/10/26 توی اون گفته بخشنامه ها و دستورالعملهای پیش از این لغو هستند. احمقانه است که بپرسم آیا این دستور العمل اون بخشنامه خرداد 96 رو لغو میکنه یا نه؟ بخشنامه مهمتره یا دستورالعمل؟ (اصلا اینا چجوری کار میکنن؟)

سوال من اینه: یک: چجوری بدون دادن شهریه مدرکم رو آزاد کنم؟ (عدم کاریابیم تایید نشد)
    دو: اگر مجبور به پرداخت شهریه بشم، ایا بخاطر اینکه عضو کمیته امداد امام هستیم تخفیفی برای من قایل میشه؟ آیا اقساطی میشه پرداخت کرد؟
    سه: من مدتی در آموزشگاه خصوصی مشغول به کار شدم ولی سابقه بیمه ندارم. آیا با ارائه گواهی اشتغال به کار (بدون بیمه) میتونم تخفیفی در شهیه بگیرم؟

خواهش میکنم اگر اطلاعی دارید کمک کنید چون من واقعا توانایی پرداخت این مبلغ تعهد رو ندارم.
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    اون بخشنامه ای که شما در موردش صحبت می کنید (در واقع دستور العمل جامع ایفای تعهد آموزش رایگان) مربوط به 2 اسفند 1396 هست. طبق روال تمامی سازمان های دولتی به محض صدور آیین نامه جدید، آیین نامه های قبلی فاقد اعتبار میشن که متاسفانه شما هم مشمول این داستان شدید. برای لغو تعهد در این حالت شما تنها 4 گزینه زیر رو پیش رو دارید:
    1- لغو تعهد از طریق انجام کار.
    2- پرداخت هزینه لغو تعهد آموزش رایگان.
    3- بازنشستگی.
    4- از کارافتادگی.
    دو گزینه پایانی که مناسب شما نیست پس تنها دو گزینه آغازین رو می تونید به کار بگیرید. مسلما در صورتی که مایل به پرداخت شهریه نیستید (به هر دلیلی از جمله عدم توانایی مالی) باید به اندازه مدت زمان تحصیل سابقه کار ارائه کنید. بر طبق بندهای 5 گانه ماده 29 شما برای اثبات اشتغال به کار بدون سابقه بیمه میتونید از سابقه مالیاتی (در صورت وجود) یا پروانه کسب (پروانه نظام مهندسی، نظام پزشکی، دامپزشکی، وکالت و ...) استفاده کنید. حتی در صورت اخذ تاییدیه از محل کارتون با استعلام دانشگاه و در صورت تایید سازمان امور دانشجویان میتونید از اون سابقه برای کاهش هزینه لغو تعهد آموزش رایگان استفاده کنید.
    در صورت نیاز به پرداخت شهریه نیز با توجه به بند 1 ماده 48 (اشاره به حمایت کمیته امداد) شما میتونید مبلغ لغو تعهد رو به مدت یکسال تقسیط کنید. برطبق تبصره ماده 48 در شرایطی میشه طبق قوانین موجود، مدت زمان تقسیط رو افزایش داد. البته برای استفاده از تقسیط بهتر هست که به ماده 49 نیز نظری داشته باشید. در ذیل اصل ماده 49 مطابق بر دستور العمل جامع ایفای تعهد آموزش رایگان بدون هیچ دخل و تصرفی آورده شده است.

ماده 49 : تقاضای تقسیط و مدارک مربوط به آن به اداره کل امور دانشجویان داخل ارائه، پس از بررسی و احراز شرایط و موافقت وزارت، مراتب به دفتر حقوقی اعلام و دفتر مذکور مکلف است سند رسمی تعهد پرداخت از مدیون را با ضمانت دو نفر کارمند رسمی قطعی دولت اخذ و سند اصلی را در بایگانی خود نگه داری و رونوشت مصداق آن را برای اقدام به اداره کل امور دانشجویان داخل ارسال کند.

Junior Member

با سلام خدمت همگی
    تعداد پیام های این موضوع خیلی زیاده و نمیشه چیزی که آدم نیاز داره رو پیدا کرد!
    امکانش هست روند کلی که باید طی بشه تا بتونیم مدرک رو بخریم و دانشنامه و ریزنمرات رسمی رو از دانشگاه بگیریم رو کسی بگه؟
    تشکر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط doggone نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی
    تعداد پیام های این موضوع خیلی زیاده و نمیشه چیزی که آدم نیاز داره رو پیدا کرد!
    امکانش هست روند کلی که باید طی بشه تا بتونیم مدرک رو بخریم و دانشنامه و ریزنمرات رسمی رو از دانشگاه بگیریم رو کسی بگه؟
    تشکر فراوان

بعد از فارق التحصیلی از یک مقطع و دریافت گواهی موقت از دانشگاه برای آزاد سازی مدرک باید مراحل زیر رو طی کنی:

1- درخواست لغو تعهد آموزش رایگان در سامانه سجاد به آدرس : «https://portal.saorg.ir/»
    نکته :
    - قبل از ثبت درخواست در سامانه سجاد اول باید یک پروفایل به اسم خودت ثبت کنی و تمام مدارک مورد نیاز (تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت، عکس پرسنلی) رو درونش آپلود کنی.
    - در هنگام ثبت درخواست لغو تعهد آموزش رایگان هم باید تصویر گواهی موقت دریافتی از دانشگاه که در اون تعداد سنوات تعهد و میزان وام دانشجویی دریافتی در اون ذکر شده رو آپلود کنی.
    - اگه برای مقطعی بالاتر از کارشناسی اقدام میکنی حتما باید مدارک مقطع قبلی رو هم آپلود کنی (مثلا برای لغو تعهد ارشد باید تصویر دانشنامه کارشناسی رو هم آپلود کنی).

2- انتظار برای تایید اولیه درخواست توسط دانشگاه (این مرحله به مسئول امور فارق التحصیلان دانشگاه بستگی داره که روزی چند بار یا چند روز یکبار سامانه رو چک کنه و به درخواست ها رسیدگی کنه ولی اگه خودت بتونی باهاشون تماس بگیری کلا کمتر از 5 دقیقه زمان می بره).

3- بعد از تایید درخواست توسط دانشگاه اگه نحوه آزاد سازی مدرک رو پرداخت هزینه انتخاب کرده باشی در انتهای درخواست مبلغ لغو تعهد نمایش داده میشه و یه لینک هم داره که باید از طریق اون لینک مبلغ رو پرداخت کنی.

4- بعد از پرداخت مبلغ باید منتظر بشی تا سازمان امور دانشجویان داخل اون رو تایید کنه (این مرحله تا حداکثر 15 روز طبق گفته کارشناسان سازمان امور دانشجویان داخل زمان می بره اما ممکن هم هست زودتر یا دیرتر این مرحله طول بکشه کلا این مرحله شانسیه).

5- به محض تایید پرداخت و درخواست توسط سازمان امور دانشجویان، لینک نامه لغو تعهد آموزش رایگان برات در سامانه قرار میگیره که بهتره اون رو دانلود کنی و نسخه چاپی ازش داشته باشی. البته چون نامه در سامانه قرار میگیره یه نسخه از اون به صورت سیستمی برای مسئول امور فارق التحصیلان دانشگاه ارسال میشه.

6- تا اینجا دیگه کلیه مراحل لغو تعهد شما به پایان رسیده و باید منتظر باشی تا دانشگاه اصل دانشنامه و ریز نمرات رو برات صادر کنه تا بتونی اون رو تحویل بگیری.
    نکته :
    - مدت زمان لازم از زمان دریافت نامه لغو تعهد توسط دانشگاه تا صدور اصل دانشنامه و ریزنمرات در حدود 15 روز کاری هست. البته برخی دانشگاه ها 2 ماه بعد از فارق التحصیلی دانشجو اصل دانشنامه به همراه ریز نمرات رو صادر میکنن و در پرونده طرف میزان برای همین اگر مدت زیادی از فارق التحصیلی شما گذشته باشه ممکنه اصل دانشنامه و ریز نمرات قبلا صادر شده باشه و فقط نیاز باشه تا شما به دانشگاه برای دریافت اونها مراجعه کنید.
    - در هنگام دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات حتما باید خود فارق التحصیل یا وکیل اون با وکالت نامه محضری به دانشگاه مراجعه کنه.
    - در هنگام دریافت اصل دانشنامه و ریز نمرات دانشگاه گواهی موقت رو از شما پس میگیره پس حتما اون رو همراه داشته باشید.
    - در هنگام دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات حتما کارت پایان خدمت رو به همراه داشته باشید (البته این مورد برای آقایان هست).

توجه : اگر هدف شما از آزاد سازی مدارک اقدام برای خروج از کشور هست باید بعد از گرفتن مدارک رویه خاصی رو برای تایید مدارک طی کنید که که در صورت نیاز دوباره پست بزارید تا براتون شرح بدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_747 نمایش پست ها

بعد از فارق التحصیلی از یک مقطع و دریافت گواهی موقت از دانشگاه برای آزاد سازی مدرک باید مراحل زیر رو طی کنی:

1- درخواست لغو تعهد آموزش رایگان در سامانه سجاد به آدرس : «https://portal.saorg.ir/»
    نکته :
    - قبل از ثبت درخواست در سامانه سجاد اول باید یک پروفایل به اسم خودت ثبت کنی و تمام مدارک مورد نیاز (تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت، عکس پرسنلی) رو درونش آپلود کنی.
    - در هنگام ثبت درخواست لغو تعهد آموزش رایگان هم باید تصویر گواهی موقت دریافتی از دانشگاه که در اون تعداد سنوات تعهد و میزان وام دانشجویی دریافتی در اون ذکر شده رو آپلود کنی.
    - اگه برای مقطعی بالاتر از کارشناسی اقدام میکنی حتما باید مدارک مقطع قبلی رو هم آپلود کنی (مثلا برای لغو تعهد ارشد باید تصویر دانشنامه کارشناسی رو هم آپلود کنی).

2- انتظار برای تایید اولیه درخواست توسط دانشگاه (این مرحله به مسئول امور فارق التحصیلان دانشگاه بستگی داره که روزی چند بار یا چند روز یکبار سامانه رو چک کنه و به درخواست ها رسیدگی کنه ولی اگه خودت بتونی باهاشون تماس بگیری کلا کمتر از 5 دقیقه زمان می بره).

3- بعد از تایید درخواست توسط دانشگاه اگه نحوه آزاد سازی مدرک رو پرداخت هزینه انتخاب کرده باشی در انتهای درخواست مبلغ لغو تعهد نمایش داده میشه و یه لینک هم داره که باید از طریق اون لینک مبلغ رو پرداخت کنی.

4- بعد از پرداخت مبلغ باید منتظر بشی تا سازمان امور دانشجویان داخل اون رو تایید کنه (این مرحله تا حداکثر 15 روز طبق گفته کارشناسان سازمان امور دانشجویان داخل زمان می بره اما ممکن هم هست زودتر یا دیرتر این مرحله طول بکشه کلا این مرحله شانسیه).

5- به محض تایید پرداخت و درخواست توسط سازمان امور دانشجویان، لینک نامه لغو تعهد آموزش رایگان برات در سامانه قرار میگیره که بهتره اون رو دانلود کنی و نسخه چاپی ازش داشته باشی. البته چون نامه در سامانه قرار میگیره یه نسخه از اون به صورت سیستمی برای مسئول امور فارق التحصیلان دانشگاه ارسال میشه.

6- تا اینجا دیگه کلیه مراحل لغو تعهد شما به پایان رسیده و باید منتظر باشی تا دانشگاه اصل دانشنامه و ریز نمرات رو برات صادر کنه تا بتونی اون رو تحویل بگیری.
    نکته :
    - مدت زمان لازم از زمان دریافت نامه لغو تعهد توسط دانشگاه تا صدور اصل دانشنامه و ریزنمرات در حدود 15 روز کاری هست. البته برخی دانشگاه ها 2 ماه بعد از فارق التحصیلی دانشجو اصل دانشنامه به همراه ریز نمرات رو صادر میکنن و در پرونده طرف میزان برای همین اگر مدت زیادی از فارق التحصیلی شما گذشته باشه ممکنه اصل دانشنامه و ریز نمرات قبلا صادر شده باشه و فقط نیاز باشه تا شما به دانشگاه برای دریافت اونها مراجعه کنید.
    - در هنگام دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات حتما باید خود فارق التحصیل یا وکیل اون با وکالت نامه محضری به دانشگاه مراجعه کنه.
    - در هنگام دریافت اصل دانشنامه و ریز نمرات دانشگاه گواهی موقت رو از شما پس میگیره پس حتما اون رو همراه داشته باشید.
    - در هنگام دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات حتما کارت پایان خدمت رو به همراه داشته باشید (البته این مورد برای آقایان هست).

توجه : اگر هدف شما از آزاد سازی مدارک اقدام برای خروج از کشور هست باید بعد از گرفتن مدارک رویه خاصی رو برای تایید مدارک طی کنید که که در صورت نیاز دوباره پست بزارید تا براتون شرح بدم.

خیلی خیلی ممنون
    ولی نکته اینجاست که من کارت پایان خدمت ندارم و الان توی 1 سال استراحت بعد از فارغ التحصیلی ام. معاف هم نمیشم و باید برم سربازی.
    هدف از خرید مدرک همونطور که فرمودید ادامه تحصیل در خارج از کشور هستش. خیلیییی ممنون میشم این روند رو هم توضیح بدید.

Junior Member

خیلی خیلی ممنون
    ولی نکته اینجاست که من کارت پایان خدمت ندارم و الان توی 1 سال استراحت بعد از فارغ التحصیلی ام. معاف هم نمیشم و باید برم سربازی.
    هدف از خرید مدرک همونطور که فرمودید ادامه تحصیل در خارج از کشور هستش. خیلیییی ممنون میشم این روند رو هم توضیح بدید.

Junior Member muogen آواتار ها

خیلی خیلی ممنون
    اگر برگه سبز اعزام نداشته باشید اجازه خرید مدرک ندارید.
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member
    رشته و دانشگاه

خیلی خیلی ممنون

طبق ماده 20 دستورالعمل جامع ایفای تعهد خدمت آموزش رایگان وضعیت خدمتی برای آزاد سازی و تایید مدارک باید یکی از موارد زیر باشه:

بند 1: دارنده کارت پایان خدمت دوره ضرورت.
    بند 2: دارنده معافیت دائم.
    بند 3: دارنده کارت معافیت موقت در مدت اعتبار آن.
    بند 4: دارنده گواهی صادره از نیروهای نظامی و انتظامی مبنی بر استخدام در نیروهای مذکور.
    بند 5: دارنده گواهی صادره از نیروهای نظامی و انتظامی مبنی بر اشتغال به خدمت دوره ضرورت بدون غیبت اولیه.
    بند 6: دارنده گواهی اشتغال به تحصیل و یا خدمت در وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، آموزشگاه فنون هوایی (مواد 6،7،8 و 9 قانون خدمت نظام وظیفه عمومی).
    بند 7: دارنده برگه اعزام به خدمت دوره ضرورت بدون غیبت در مدت اعتبار آن.
    بند 8: دارنده گواهی صادره از سوی سازمان وظیفه عمومی و معاونت وظیفه عمومی استانهای کشور.
    بند 9: دارنده گواهی اشتغال به تحصیل براساس شماره معافیت تحصیلی معتبر.
    بند 10: دارنده گواهی رسمی مبنی بر اتمام خدمت دوره ضرورت از یگان خدمتی.

در صورتی که شما بتونید از دانشگاهی اپلای بگیرید با گذاشتن وثیقه مالی میتونید مدارک خود رو آزاد کنید و از کشور خارج بشید. معمولا دوستانی که در شرایط شما هستند ابتدا با ارسال مدارک غیررسمی شروع میکنن تا بتونن پذیرش کاندیشنال بگیرن بعد دنبال راه های آزاد سازی و دریافت اصل مدارک میرن. البته این نکته رو هم در نظر داشه باشید که پذیرش در مقطع ارشد با توجه به نداشتن فاند و سایر موارد به صرفه نیست مگر اینکه از توان مالی بالایی برخوردار باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

خیلی خیلی ممنون
    با سلام مجدد خدمت شما دوست گرامی.
    با توجه به اینکه میخواستید از روند تایید مدارک هم آگاه بشید این روند رو نیز در ادامه براتون شرح میدم:
    با فرض اینکه به هر طریقی شما تونستید اصل دانشنامه و ریزنمرات رو از دانشگاه دریافت کنید تا زمانی که این مدارک رو به تایید سازمان مرکزی نرسونید اعتبار مورد نیاز برای ترجمه رسمی رو نخواهند داشت. در ادامه مراحل تایید رو نیز براتون شرح میدم:

1- ثبت درخواست تایید مدارک و پرداخت هزینه اون در سامانه خدمات آموزشی به آدرس : «http://mad.saorg.ir/EDUS/Default.Aspx»
    نکته :
    1- ابتدا در سامانه درخواست تایید مدارک خود رو ثبت میکنید و هزینه اون رو پرداخت میکنید تا به شما کد پیگیری داده بشه.
    2- بعد از دریافت کد پیگیری با استفاده از اون وارد سامانه شده و اسکن مدارک مورد نیاز رو در سامانه آپلود کرده و اطلاعات مورد نیاز رو تکمیل می کنید.
    3- مدارک مورد نیاز برای آپلود شامل اسکن اصل دانشنامه، ریز نمرات، نامه ریز نمرات (برخی از دانشگاه ها ریز نمرات رو به پیوست یه نامه به شما میدن)، نامه لغو تعهد آموزش رایگان، اصل دانشنامه مقطع قبلی (اگه برای مقاطع بالاتر از کارشناسی اقدام میکنید).
    4- هزینه ثبت درخواست برای تایید هر مدرک مبلغ (40/000) هست.

2- انتظار برای تایید اولیه درخواست توسط دانشگاه (این مرحله به مسئول امور فارق التحصیلان دانشگاه بستگی داره که روزی چند بار یا چند روز یکبار سامانه رو چک کنه و به درخواست ها رسیدگی کنه. البته اگه با مسئولش تماس بگیرید تاییدش بیشتر از 5 دقیقه زمان نمی بره).

3- انتظار برای تایید درخواست توسط سازمان امور دانشجویان داخل (این مرحله هم قانون خاصی نداره ممکنه بیشتر از 20 روز طول بکشه یا 5 روزه انجام بشه).

4- بعد از تایید کارشناس سازمان امور دانشجویان داخل، تو سامانه یه تاریخ به شما برای ارسال مدارک یا مراجعه حضوری جهت تایید مدارک داده میشه.
    نکته :
    1- سعی کنید تا حد ممکن خودتون به صورت حضوری برای تایید مدارک برید چون کلا کار زیادی نداره.
    2- سعی کنید اول صبح اونجا حاضر باشید. کار از ساعت 8 صبح شروع میشه حراست با گرفتن کارت شناسایی یه برگه بهتون میده که بتونید به دفتر مورد نظر مراجعه کنید. دفتر مورد نظر تو طبقه سوم هست و به محض ورود کنار آسانسور یه دستگاه شماره گیر هست که بهتون شماره میده و براساس اون میتونید برای تایید مدارک به دفتر مورد نظر مراجعه کنید.
    3- حتما در هنگام مراجعه مدارکتون کامل باشه (اصل دانشنامه و ریزنمرات برای تایید و مهمتر از اون که اگه همراهتون نباشه کاری براتون نمیکنن اون نامه لغو تعهد هست که تو مرحله قبلی سامانه بهتون داده باید حتما ازش یه پرینت همراهتون داشته باشید. در ضمن اون کد پیگیری رو هم که سامانه بهتون داده با کارت ملی همراهتون باشه چون با همون کد درخواست رو دوباره چک میکنن که تایید شده باشه).
    4- کارشناس مربوطه پشت اصل دانشنامه و ریزنمرات رو مهر و امضا و مهر برجسته میکنه. کلا 3 دقیقه هم زمان نمیبره فقط تنها مشکلی که هست اینکه که دستگاه مهر برجسته ای که تازه بهشون دادن برقیه و یکم شل مهر برجسته میزنه.

5- الان دیگه مدارک شما تایید شده و میتونید با خیال راحت به یه مترجم رسمی قوه قضاییه برای ترجمه رسمی مدارکتون مراجعه کنید؛ البته یادتون نره که حتما مهر و تمبر قوه قضاییه و امور خارجه رو هم بگیرید. خود مترجم مهر و تمبر قوه قضاییه رو برای شما میگیره اما جدیدا برای دریافت مهر امور خارجه باید خودتون حضوری به یکی از نمایندگی های امور خارجه مراجعه کنید.
    نکته :
    هزینه ترجمه اصل دانشنامه طبق نرخنامه رسمی از طرف صنف مترجمان رسمی در حدود 35/000 و ریز نمرات هم به ازای هر ترم 18/000 تومان هست. برای تایید قوه قضاییه هم مبلغ 65/000 از شما اخذ میشه و امور خارجه هم به ازای هرمهری که برای شما میزنه مبلغ 6/000 تومان ازتون میگیره که تاجایی که یادمه اگه اشتباه نکرده باشم نمایندگی امور خارجه برای تایید هر مدرک در حدود 18/000 تومان از من گرفت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)