صفحه 403 از 417 نخستنخست ... 303353393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,021 تا 4,030 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
    ببخشین شاید اگه سوالم تکراری باشه.
    *** من کارشناسی شبانه بودم و اصل دانشنامه رو هم دارم. ولی ارشد روزانه بودم اونم دانشگاه تهران و طی ۵ ترم فارغ التحصیل شدم. ۲ تا سوال داشتم از خدمتتون.
    ۱- میزان تعهد رایگان برای دوراه ارشدم چقدر هست ؟
    ۲- من بع از فارغ التحصیلی (سال ۹۶) برای خدمت تو بنیاد نخبگان پذیرفته شدم و فعلا هنوز طرحم تموم نشده. همزمان با بنیاد تخبگان چون وقتم آزاد بود از همون سال ۹۶ تا الان تو یک شرکت مهندسین مشاور مشغول کار بودم و سابقه بیمه دارم. سوالم اینجاست برای لغو تعهد رایگان سابقه بیمه قبول هست یا حضورم در بنیاد نخبگان برای انجام سربازی ؟
    ممنون از وقتی که میزارین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه‌شناسی دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

سلام. کسی با سامانه سجاد و با ارائه سابقه کار، به تازگی لغو تعهد خدمت گرفته؟‌ می‌دونید چقدر زمان می‌بره؟

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil96 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسخ کاملتون. بیشتر در این مورد تردید داشتم که یکی از موارد 10 گانه ای که فرمودید، داشتن معافیت تحصیلی معتبر هست و من اینطور که شنیدم، اگر در حین تحصیل در دوره ارشد روزانه باشید، امکان آزاد کردن مدرک کارشناسی روزانه نیست اما اگر دانشجوی شبانه یا مجازی باشید، میتونید مدرک مقطع قبلی رو آزاد کنید. از این بابت تردید دارم که آیا در فرضی که یک ارشد شبانه یا مجازی را شروع کنم، میتونم همزمان مدرک کارشناسی را هم آزاد کنم تا با مدرک رسمی، راحت تر برای اپلای اقدام کنم؟ یا اینکه صرف ارائه ی ریز نمرات غیررسمی کفایت میکنه؟ چون از بابت ترجمه که عمدتا مشکلی نیست، یعنی برحسب تجربه، دارالترجمه ها اصولا ترجمه ی غیررسمی رو بدون چونه زدن انجام میدن.
    دوست عزیز مطمئنید دانشجوی روزانه نمیتونه مدرک مقطع قبلشو آزاد کنه؟ حتی اگه پایان خدمت داشته باشه و هزینه آزاد کردن مدرک رو پرداخت کنه؟
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_747 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست گرامی.
    برای تبدیل سهمیه منطقه 2 به سهمیه آزاد در هر مقطع باید به دانشگاه اون مقطع مراجعه کنید (برای تبدیل سهمیه در مقطع ارشد باید به دانشگاه ارشد و برای کارشناسی به دانشگاه کارشناسی خود مراجعه کنید). دانشگاه یه درخواست بررسی به صورت محرمانه به سازمان سنجش ارسال میکنه و سازمان سنجش با بررسی کارنامه کنکور شما در صورت کسب حدنصاب لازم در سهمیه آزاد، نامه تبدیل سهمیه رو به صورت محرمانه برای دانشگاه ارسال میکنه.
    سلام دوستان. من هنگام پر کردن فرم درخواست لغو تعهد مدرک کارشناسی در سامانه سجاد به این گزینه تبدیل سهمیه منطقه 2 برخوردم اما متوجه نشدم که برای چه منظوری هست. ممنون میشم در موردش توضیح بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

نقل قول نوشته اصلی توسط saba9 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من هنگام پر کردن فرم درخواست لغو تعهد مدرک کارشناسی در سامانه سجاد به این گزینه تبدیل سهمیه منطقه 2 برخوردم اما متوجه نشدم که برای چه منظوری هست. ممنون میشم در موردش توضیح بدید
    سلام دوست عزیز. تا جایی که اطلاع دارم برای این منظور هست که دانش آموختگانی که متقاضی دریافت مدرک تحصیلي خود ميباشند و داراي تعهد آموزش رايگان بوده و سهميه قبولي آنها منطقه ۲ مي باشد و داراي حد نصاب نمره قبولي منطقه يک، در کد رشته خود هستند، از طریق درخواست به سازمان سنجش و در صورت پاسخ سازمان سنجش مبني بر دارا بودن نمره قبولي منطقه يك . ميزان تعهدات اينگونه متقاضيان از ۲ برابر به يك برابر مدت تحصيل تغيير مي يابد. بنابراین هزینه آزادسازی هم کاهش پیدا میکنه.
    موفق باشید

Junior Member

سلام ، من شهریور ۹۷ از کارشناسی فارغ شدم ، دانشگاه دولتی و روزانه ، و از مهر ۹۷ هم ارشد روزانه رو شروع کردم ، بهمن ۹۷ به اداره کاریابی مراجعه کردم مثلا برا پیدا کردن کار با مدرک کارشناسی ، شهریور ۹۸ هم ۶ ماه از ثبت نامم تو اداره کاریابی میگذره و هم ۱ سال از فارغ التحصیلی دوره کارشناسیم . میخوام بپرسم از شهریور میتونم پیگیر ازاد سازی مدرک کارشناسیم بشم؟ یا چون دانشجوی ارشد روزانه هستم امکان پذیر نیست ؟ در واقع میخوام بدونم این قانون هنوز هست یا نه ؟
    ویرایش توسط faezefd96 : May 21st, 2019 در ساعت 12:05 AM دلیل: اشتباه تایپی

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید، من کارشناسی رو دانشگاه روزانه ورودی 89 بودم و ارشدم هم دانشگاه روزانه ورودی 94 ، چندماه قبل کارت پایان خدمتمو گررفتم، الان میخوام برم کاریابی ثبت نام کنم، راهنمایی میکنید که آیا هر دو مدرک با کاریابی آزاد میشه؟؟؟ یا فقط یکیش با کاریابی آزاد میشه؟؟؟ و اینکه هزینه ازاد سازی هر مقطع چقدره کلا هم منطقه 1 بودم ، با تشکر

Junior Member ahmad747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط faezefd96 نمایش پست ها
    سلام ، من شهریور ۹۷ از کارشناسی فارغ شدم ، دانشگاه دولتی و روزانه ، و از مهر ۹۷ هم ارشد روزانه رو شروع کردم ، بهمن ۹۷ به اداره کاریابی مراجعه کردم مثلا برا پیدا کردن کار با مدرک کارشناسی ، شهریور ۹۸ هم ۶ ماه از ثبت نامم تو اداره کاریابی میگذره و هم ۱ سال از فارغ التحصیلی دوره کارشناسیم . میخوام بپرسم از شهریور میتونم پیگیر ازاد سازی مدرک کارشناسیم بشم؟ یا چون دانشجوی ارشد روزانه هستم امکان پذیر نیست ؟ در واقع میخوام بدونم این قانون هنوز هست یا نه ؟
    سلام دوست گرامی
    در ابتدا لازم میدونم بگم که بهتر بود سوالتون رو توی تاپیک مربوط به خودش (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?.../page122) مطرح می‌کردین.
    خیر شما قادر به آزادسازی مدرکتون از طریق گواهی عدم کاریابی نیستید.طبق ماده ۵۷ در آخرین قانون ابلاغ شده :
    دانشجویان شاغل به تحصیل در کلیه‌ دوره‌های مقاطع بالاتر دوره روزانه نمی‌توانند گواهی عدم کاریابی در حین تحصیل برای لغو تعهد خدمت آموزش رایگان مقطع قبلی ارائه نمایند.

موفق باشید
    ویرایش توسط ahmad747 : May 22nd, 2019 در ساعت 05:25 AM

رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط jeneral_dj نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید، من کارشناسی رو دانشگاه روزانه ورودی 89 بودم و ارشدم هم دانشگاه روزانه ورودی 94 ، چندماه قبل کارت پایان خدمتمو گررفتم، الان میخوام برم کاریابی ثبت نام کنم، راهنمایی میکنید که آیا هر دو مدرک با کاریابی آزاد میشه؟؟؟ یا فقط یکیش با کاریابی آزاد میشه؟؟؟ و اینکه هزینه ازاد سازی هر مقطع چقدره کلا هم منطقه 1 بودم ، با تشکر

سلام دوست گرامی
    در ابتدا لازم میدونم بگم که بهتر بود سوالتون رو توی تاپیک مربوط به خودش (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?.../page122) مطرح می‌کردین.
    با توجه به اینکه تاریخ صدور کارت پایان خدمت شما، بعد از تاریخ فارغ التحصیلی شماست،مشکلی برای آزادسازی هر دو مدرک از طریق گواهی عدم کاریابی ندارید.فقط چند نکته رو مد نظر داشته باشید:
    ۱.حداکثر تا ۶ ماه بعد از تاریخ صدور کارت پایات خدمت، فرصت دارین توی کاریابی ثبت‌نام کنید.
    ۲.اگر رشته‌‌ی کارشناسی شما با رشته‌ی دوره‌ی ارشدتون متفاوته،حتما برای هر دو تا مدرک به طور جداگانه در کاریابی ثبت‌نام کنید.
    ۳.حتما در هنگام ثبت‌نام در کاریابی،گواهی موقتتون رو به همراه داشته باشید.

در رابطه با هزینه‌ی آزادسازی مدرک،با توجه به سال ورودی و رشته‌ی تحصیلی و مدت زمان تحصیل و ... این مبلغ متفاوته.توی فایل پیوستی که قرار دادم،روش محاسبه‌ی این مبلغ برای ورودی‌های ۸۸ و ۸۹ ، بیان شده.من این فایل رو از سایت امور دانشجویان گرفته بودم، اما مثل اینکه متاسفانه الان از روی سایت برداشتن(یا من پیداش نکردم!).

موفق باشید

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf 8889.pdf (1.67 مگابایت, 90 views)

رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad747 نمایش پست ها
    در رابطه با هزینه‌ی آزادسازی مدرک،با توجه به سال ورودی و رشته‌ی تحصیلی و مدت زمان تحصیل و ... این مبلغ متفاوته.توی فایل پیوستی که قرار دادم،روش محاسبه‌ی این مبلغ برای ورودی‌های ۸۸ و ۸۹ ، بیان شده.من این فایل رو از سایت امور دانشجویان گرفته بودم، اما مثل اینکه متاسفانه الان از روی سایت برداشتن(یا من پیداش نکردم!).
    با سلام مجدد
    لینک جدول شهریه‌ها، بر اساس سال‌های مختلف ورودی رو پیداش کردم!مسیر زیر رو طی کنید:

http://mad.saorg.ir/EDUS/File.aspx

آموزش رایگان و لغو تعهد >> جدول شهریه تحصیلی آموزش رایگان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)