صفحه 415 از 417 نخستنخست ... 315365405406407408409410411412413414415416417 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,141 تا 4,150 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_re نمایش پست ها
    خیلی ممنونم . واقعا کمک کردید.اینکه به صورت اتوماتیک ۳ تومن شده یعنی اینکه بررسی کردن و درست بوده که شما بدون سهمیه منطقه۲ هم قبول میشدین. منم اون تیک که برای درخواست تبدیل سهمیه بود رو زدم و امروز دیدم که نصف شده یعنی برام ۱۰ میلیون آورده. پس یعنی لازم نیست که از سازمان سنجش یا دانشگاه استعلامی بگیرم ؟؟
    نه دیگه همونجا خودشون اعمال کردن. پس خداروشکر که حداقل مبلغ نصف شده. امیدوارم که بقیه مراحل تونم با موفقیت پیش ببرید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران سازه

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

با سلام و احترام خدمت شما،

دو سوال از خدمتتان داشتم:

1- با توجه به اینکه خدمت سربازی بنده قبل از دوره کارشناسی ارشد سال 90 بوده، آیا می توانم از آن برای لغو تعهد خدمت مقطع کارشناسی ارشد استفاده کنم یا خیر؟
    2- سوال بعد در مورد دوره پسادکترای خارج از کشور و دریافت فلوشیپ آن Postdoctroal Research Fellowship است که آیا نیاز به لغو تعهد خدمت مقاطع تحصیلی داخل کشور دارد یا خیر؟ اطلاعات زیادی در این مورد ندارم. ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

سلام وقت بخیر
    ممنون میشم اگر کسی می تونه منو راهنمایی کنه.
    خلاصه وضعیت: کارشناسی دانشگاه فرهنگیان (تعهد خدمت)/ ارشد دولتی (دانشگاه فرهنگیان نبوده) + 4 سال سابقه کار برای آموزش و پرورش
    برای آزاد سازی مدارک بعد از چند بار عوض کردن جزئیات به من گفتن مبالغ زیر رو باید واریز کنم که بعضی بخش هاش به نظرم منطقی نبوده. با توجه به اینکه بقیه میرن اداره کاریابی و تا شش ماه اگه کار پیدا نشد می تونن مدرکشونو بگیرن یا ورودی های نزدیک من، با مبالغ کمتری مدارکشون رو ازاد می کنن، شرایط من به نظر منطقی نیست.

اطلاعات پیش زمینه: دانشگاه فرهنگیان زیر نظر آموزش و پرروشه

مشکل:
    - محاسبه ی مبلغ جریمه برای کارشناسیم رو به صورت کلی به این صورت انجام میدن که در زمان دانشجویی چقدر حقوق گرفتم که حدودا 23میلیون میشه. / با اینکه برای ارشدم از هیچ مزایایی استفاده نکردم و سر کار هم می رفتم اون رو هم به جریمم اضافه کردن و 25 میلیون هم اون میشه.
    - حالا جدا از این تازه اعلام کردن باید به دانشگاه ها هم یک پولی بدم. الان دانشگاه فرهنگیان زیر نظر آموزش و پرورشه و میگه چون رایگان تحصیل کردی باید 8 میلیون بدی؟؟ پس قضیه کاریابی و اینها چی میشه (چون من کار کردم پس چرا باید جدا از جریمم به دانشگاه، اونم این مبلغ رو بدم+ موقع محاسبه جریمه مسئولش گفت اگر هم پول بگیرن حدودا 1-2 میلیون می گیرن)
    - روی همین حساب دیگه اصلا سمت دانشگاه ارشدم نرفتم. فرمولش رو بلد نیستم اما از اینترنت با توجه به سال ورودم ، به صورت ترمی حساب کردم حدود 14 میلیون هم باید به دانشگاه ارشدم بدم(دوباره همون مسئله ی سابقه کار و ... هم اینجا برام جای سواله)

با همه ی اینها، هم سن و سال های من که با چند نفرشون صحبت کردم حتی یکیشون وزارت بهداشتی بود جمعا شاید 10 میلیون هم پرداخت نکردن ...

کلا مبلغ جریمم به کنار، من مشکلم بیشتر با پولیه که باید به خود دانشگاه ها بدم!!
    حتی اگر اطلاعات دقیقی ندارید که فرمولش به چه صورته اما اطلاعاتی راجع به درست یا نادرست بودن این قضیه دارید بهم بگید لطفا که من جور دیگه پیگیری کنم.

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUG , Telecommunication Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط rozidorosti نمایش پست ها
    سلام
    من سابقه بیمه از سایت تامین اجتماعی گرفتم
    1- لازم هست برای توی سایت سجاد مهر و امضا داشته باشه؟
    2- 4 سال سابقه بیمه دارم. میخوام 2 سالش رو برای کارشناسی بذارم و بقیش رو پول بدم، 2 سالش رو هم بذارم برای کارشناسی.. میشه؟
    بله لازم است، شما به شعبه بیمه مراجه کنید به شما اعلام می شود چنین مدرکی ارایه نمی شود و کلیه آنها در سایت صادر می شود و وزارت علوم این موضوع را پذیرش نخواهد کرد.
    و لازم است شما برای هر شرکت اگر در شعب مختلف فعالیت میکنند مراجعه نموده و نسبت به اخذ آن اقدام نمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    ممنون میشم اگر کسی می تونه منو راهنمایی کنه.
    خلاصه وضعیت: کارشناسی دانشگاه فرهنگیان (تعهد خدمت)/ ارشد دولتی (دانشگاه فرهنگیان نبوده) + 4 سال سابقه کار برای آموزش و پرورش
    برای آزاد سازی مدارک بعد از چند بار عوض کردن جزئیات به من گفتن مبالغ زیر رو باید واریز کنم که بعضی بخش هاش به نظرم منطقی نبوده. با توجه به اینکه بقیه میرن اداره کاریابی و تا شش ماه اگه کار پیدا نشد می تونن مدرکشونو بگیرن یا ورودی های نزدیک من، با مبالغ کمتری مدارکشون رو ازاد می کنن، شرایط من به نظر منطقی نیست.

با سلام من هم شرایط شما را دارم. دقیقا به علت وجود تعهد باید مبلغ بیشتری پرداخت کنیم... و این گریزناپذیره

اطلاعات پیش زمینه: دانشگاه فرهنگیان زیر نظر آموزش و پرروشه

مشکل:
    - محاسبه ی مبلغ جریمه برای کارشناسیم رو به صورت کلی به این صورت انجام میدن که در زمان دانشجویی چقدر حقوق گرفتم که حدودا 23میلیون میشه. / با اینکه برای ارشدم از هیچ مزایایی استفاده نکردم و سر کار هم می رفتم اون رو هم به جریمم اضافه کردن و 25 میلیون هم اون میشه.
    - حالا جدا از این تازه اعلام کردن باید به دانشگاه ها هم یک پولی بدم. الان دانشگاه فرهنگیان زیر نظر آموزش و پرورشه و میگه چون رایگان تحصیل کردی باید 8 میلیون بدی؟؟ پس قضیه کاریابی و اینها چی میشه (چون من کار کردم پس چرا باید جدا از جریمم به دانشگاه، اونم این مبلغ رو بدم+ موقع محاسبه جریمه مسئولش گفت اگر هم پول بگیرن حدودا 1-2 میلیون می گیرن)
    - روی همین حساب دیگه اصلا سمت دانشگاه ارشدم نرفتم. فرمولش رو بلد نیستم اما از اینترنت با توجه به سال ورودم ، به صورت ترمی حساب کردم حدود 14 میلیون هم باید به دانشگاه ارشدم بدم(دوباره همون مسئله ی سابقه کار و ... هم اینجا برام جای سواله)

با همه ی اینها، هم سن و سال های من که با چند نفرشون صحبت کردم حتی یکیشون وزارت بهداشتی بود جمعا شاید 10 میلیون هم پرداخت نکردن ...

کلا مبلغ جریمم به کنار، من مشکلم بیشتر با پولیه که باید به خود دانشگاه ها بدم!!
    حتی اگر اطلاعات دقیقی ندارید که فرمولش به چه صورته اما اطلاعاتی راجع به درست یا نادرست بودن این قضیه دارید بهم بگید لطفا که من جور دیگه پیگیری کنم.

با تشکر

سلام آیا کارتون را انجام دادین مبلغ پرداخت کردین؟
    من هم شرایط شما را دارم و به علت وجود تعهد باید این مبلغ پرداخت شود.. اما در ارتباط با جریمه دانشگاه هیچ چیزی نشنیدم

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان،
    کسی اطلاع داره که برای آزاد کردن مدرک دکتری ورودی 94، ترمی چفدر باید پرداخت بشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

با سلام و وقت بخیر

بیان تجربه ی آزاد سازی مدرک تحصیلی (جدید آبان تا دی 1400 )/ دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه دولتی

امیدوارم این تجربه بخصوص برای بچه هایی که تعهد خدمت دارن مفید باشه. تا جاییکه یادم باشه سعی می کنم کامل بگم.
    ------------
    1- مراجعه به بخش کارگزینی اداره محل خدمت و ارائه درخواست پرداخت خسارت و ازاد سازی مدرک تحصیلی . (فرم 502 شما و مدارک پیوست رو به اداره کل استانتون می فرستن. ازشون شماره بگیرید چون برای من اطلاعات فوق لیسانسمو نفرستاده بودن و اونجا زنگ زدم و ارسال کردن)
    2- مراجعه به بخش حقوقی اداره کل استان محل خدمتتون. ارائه درخواست خسارت بدون بیرون امدن از کار.
    3- حقوقی به اداره محل خدمتتون نامه می زنه که مبلغ خسارت شما رو محاسبه. (مبنا: محاسبه میزان سال ها و روز هایی که کار کردید منهای کل مدت زمان تعهدتون که در متن تعهد ذکر شده) برای من با بیشتر از 4 سال سابقه از زمان فارغ التحصیلی کارشناسی، شد حدود 32 میلیون. دقت داشته باشید زمان ما حقوق داشنجویی خیلی کم بود. افرادی که بعد از ما فارغ التحصیلی شدن حقوق های بالا تر و در نتیجه خسارت بیشتری هم باید بپردازن.
    4- پیگیری شما از اداره محل خدمت و التماس و درخواست که تو رو خدا یک بخشی بیاد خسارت منو محاسبه کنه. ظاهرا وظیفه ی حسابداری هست اما همه با هم دعواشون میشه که کار ما نیست.
    5- زنگ زدن به حقوقی اداره کل که ایا نامه ما رسید یا نه؟ اگر نامتون رسیده می تونید برید اداره حقوقی یا تلفنی ازشون شماره حساب بگیرید. این قسمت مهمه: شما می تونید خسارتتون رو اقساطی بپردازید. تا 12 ماه رو می تونید بدون تعهد محضری پرداخت کنید. بسته به مبلغ و مقطع تحصیلی (کارشناسی و ارشد ) میتونید با کسب اجازه از وزارت کار (خودشون نامه می زنن شما لازم نیست کاری کنید) تا 72 قسط می تونید پرداخت کنید. باید اولش یک مبلغ اولیه پرداخت کنید.
    6 - پس از پرداخت پیش قسط در صورت بیش از 12قسط بودن باید به دفتر خانه مراجعه کنید تا تعهد محضری و فیش اقساطی بگیرید (این فیش ها از رده خارج هستن و به سختی می تونید پیدا کنید. تازه ممکنه به تعداد اقساطتون هم ندن اما شما اگر 3-4 تا دونه هم پیدا کردید کارتون راه میفته. توضیحش طولانیه چرا . اگر سوال داشتید پیام خصوصی بدید می گم.) اگر استان تهران هستید توی ری شماره 36 فیش داره ولی هم گرون می گیرن هم خیلییییییییی بد اخلاقن. اداره کل باید برای دفترخانه نامه بزنه پس باید حضوری برید نامه رو بگیرید.
    7- تهعد رو به اداره کل ببرید تا اونها به دانشگاه های کارشناسی و ارشدتون نامه بزنن. حتماااااااااااااااااااااا اا یک نسخه از نامه ها رو به صورت مهر زده دستتون داشته باشید چون دانشگاه فرهنگیان کتمان می کنه که چیزی به دستشون رسیده ( این برای افرادی هست که عجله دارن)
    8- برید به دانشگاه فرهنگیان . دقت کنید باید به پردیس برید نه دانشکدتون. مثلا بچه های دخترانه توی تهران باید برن پردیس نسیبه.
    9- اگر تازه فارغ التحصیل شدید (کمتر از 2 سال) احتمالا می گن برو که زود اومدی. برای من بعد از 6 سال هنوز دانشنامم رو مهر و عکس نزده بودن و با التماس ، پیگیری، به همه توی اداره زنگ بزن، مقاومت، پیش رئیس رفتن و... راضی شدن همونموقع از توی پرونده ها دانشناممو در بیارن و مهر و عکس بزنن. دقت کنید دانشنامه های دبیرستانتون، ریز نمرات و چند نسخه کپی برابر اصل بگیرید ازشون. ممکنه بهتون بگن دست شما نمی دیم و میره اداره ولی قبول نکنید. چون شما جریمه پرداخت کردید باید بدن دست خودتون.
    10.- مهمممممم. 2 تا نکته. در این بین دانشگاه فرهنگیان هم براتون یک خسارت می بره که برای من شد 6 و خورده ای. چون چند سال کار کردم. پس شما مبلغتون بیشتر میشه. اون رو باید در سامانه سجداد نه سجاد باید پرداخت کنید. و برگشو ببرید دانشگاه فرهنگیان (پردیس مورد نظرتون نه فرهنگیان کل ) + از پردیستون یک نامه بگیرید که توش نوشته شده شما کی هستید ، اونجا چه سالی چی خوندید و الان بدهی به دانشگاه ندارید. اگه مقاومت کردن زنگ بزنید به اموزش کل دانشگاه فرهنگیان آقای امیر احمدی مشکلتون رو بگید (توی سایت دانشگاه فرهنگیان تمام شماره ها هست) بعد اون راهنمایشون می کنه و نامه رو می تونید بگیرید.
    11- توی سامانه سجاد ثبت نام کنید.
    12- اطلاعاتتون رو دقیق تکمیل کنید.
    13- لغو تعهد اموزش رایگان رو بزنید و برای بارگزاری مدارک باید نامه دانشگاه فرهنگیان که توی مورد 10 گفتم رو به همراه نامه ی اداره به دانشگاه کارشناسی ارشدتون و شاید دانشنامه کارشناسیتون رو اپلود کنید و درخواستتون رو ثبت کنید. (از این مورد به بعد جز یکی دو مورد ، برای بچه هایی هست که رشد دارن حالا می خوان ارشدشون رو ازاد کنن)
    14- بدهیتون به محل کارشناسی ارشدتون هم محاسبه می شه و توی همون سجاد می تونید پرداخت کنید. برای ارشد، باید از زمان فارغ التحصیلی 2 سال کار کرده باشید. برای من با توجه به این دو سال مبلغ شد 590 تومان در غیر این صورت مبلغم بیشتر می شد.
    15- پس از پرداخت. حدود یک هفته زمان می بره تا سازمان امور دانشجویی تایید نهایی کنه. بعد از تایید نهایی برید توی سیستم گلستانتون توی بخش میز خدمت و درخواست ریز نمراتتون رو ثبت کنید. اگه انگلیسیشم بخواید. 50 برای دانشنامه ریز نمرات و 12 برای ریز نمرات انگلیسی می گیرن.
    16- در این بین یا بعدش : مدارک هر مقطع رو باید توی سجاد اپلود کنید تا بتونید تاییدیه ترجمه بگیرید. اگر اینو نداشته باشید کار ترجمه رسیمیتون پیش نمیره. مبلغ 40 تومان برای هر مقطع
    17- برای دریافت دانشنامه ی ارشدتون یا کارشناسیتون اگر دانشگاه دولتی بودید به این نکات دقت کنید:
    - باید از توی گلستان یک نامه بگیرید (همونجا نوشته یک درخواست هست) باید پرش کنید و با مدرک موقتتون برای دانشگاه پست کنید. تا دانشنامتون رو براتون بفرستن.
    - برای بچه های دانشگاه فرهنگیان باید مدرک موقت هاتون رو از اداره محل خدممتون از توی پروندتون بگیرید . پس، از اداره کل قبلش یک نامه تهیه کنید که میگه شما خسارت پرداخت کردید. یادتون باشه اصل مدرک رو بگیرید. هم برای کارشناسی و هم ارشد برای گرفتن دانشنامه باید مدرک موقتشو پس بدید.
    18 - هزینه ترجمه برای کارشناسی من با 8 ترم + یک ترم تابستان + دانشنامه + مهر هر دو سفارت شد 620 تومان. ارشدمو هنوز ترجمه نکردم ولی باید حدود 400 بشه. چون هم دانشنامه است هم مهر برای دانشنامه و ریز نمرات.
    19- از اداره کل دو تا نامه بگیرید که به دفتر خونه هایی که رفتید برای کارشناسی و ارشد تعهد دادید نوشته شده باشه و بهشون بگید با اداره محل خدمتتون هم هماهنگ کنن . یک روز برید و هر دو طرف امضا کنید و تعهد هاتون رو پس بگیرید.

----------------
    نکته مهم : من عجله داشتم. مراحلم هم برای کارشناسی بود و هم ارشد . نسبتا هم چه تلفنی و چه حضوری پیگیر و سمج بودم. پروسم حدود 2 ماه طول کشید. مزیتی که من داشتم سابقه ی کاریم بود که مبلغ ها رو کاهش داد.
    هر جا مییرید از تمام مدارک و نامه ها عکس بیرید. هر چی رو هم توستید یک نسخشو بگیرید. از همه جا هم تلفن هاشون و شماره نامه ها رو بگیرید. من خیلی وقت ها کار یک هفته ای رو دوروزه با تلفن زدن حل می کردم.

امیدوارم مفید باشه.

Junior Member

سلام ممنون میشم اگه کسی آشنایی داره راهنمایی ام کنه.

من کارشناسیم از 92 تا 95 طول کشید 95 مدرک موقتمو گرفتم و 98 وارد دوره ارشد شدم. از 92 تا 98 آذر ماه کارکردم ولی بیمه برای هرماه به صورت کامل ریخته نشده چون بیمه نمیریختن به صورت کامل و جمعا فقط 8 ماه و چند روز بیمه دارم. ارشدم از 98 بوده و الان 1401 شهریور دفاع میکنم.

1. گفته میشه که بیمه اگر بعد از فارغ التحصیلی بیمه نداشته باشی مشکلی نیست. با این حساب اگه من مدرک کارشناسی مو بخرم میتونم با عدم کاریابی مدرک ارشدمو ازاد کنم؟

2. بعضیا هم میگن اصلا فاصله بیندو مقطع مهم نیست و طرف با دوسال بیمه هم مدارکشو با عدم کاریابی ازاد کرده. چجوریه ؟ منم میتونم؟

3. برای منطقه 2 ها هزینه هر نیمسال ارشد دوبرابر براشون حساب میشه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط wbc نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم اگه کسی آشنایی داره راهنمایی ام کنه.

من کارشناسیم از 92 تا 95 طول کشید 95 مدرک موقتمو گرفتم و 98 وارد دوره ارشد شدم. از 92 تا 98 آذر ماه کارکردم ولی بیمه برای هرماه به صورت کامل ریخته نشده چون بیمه نمیریختن به صورت کامل و جمعا فقط 8 ماه و چند روز بیمه دارم. ارشدم از 98 بوده و الان 1401 شهریور دفاع میکنم.

1. گفته میشه که بیمه اگر بعد از فارغ التحصیلی بیمه نداشته باشی مشکلی نیست. با این حساب اگه من مدرک کارشناسی مو بخرم میتونم با عدم کاریابی مدرک ارشدمو ازاد کنم؟

2. بعضیا هم میگن اصلا فاصله بیندو مقطع مهم نیست و طرف با دوسال بیمه هم مدارکشو با عدم کاریابی ازاد کرده. چجوریه ؟ منم میتونم؟

3. برای منطقه 2 ها هزینه هر نیمسال ارشد دوبرابر براشون حساب میشه ؟

سلام بعد از دفاع از ارشد مدرکتون رو بذارید کاریابی، بعد از یک سال از تاریخ صدور مدرک میتونید هم مدرک ارشد و هم مدرک کارشناسی تون رو آزاد کنید
    بیمه بعد از گرفتن مدرک نباید براتون رد بشه
    درباره فاصله بین مقاطع تحصیلی هم من تا حالا چیزی ندیدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_70 نمایش پست ها
    سلام بعد از دفاع از ارشد مدرکتون رو بذارید کاریابی، بعد از یک سال از تاریخ صدور مدرک میتونید هم مدرک ارشد و هم مدرک کارشناسی تون رو آزاد کنید
    بیمه بعد از گرفتن مدرک نباید براتون رد بشه
    درباره فاصله بین مقاطع تحصیلی هم من تا حالا چیزی ندیدم
    خیلی ممنون بابت پاسختون. آخه من بعد از کارشناسی که 95 تموم شد سال 98 تازه رفتم ارشد و در اون فاصله برام بیمه رد شده. اون بیمه بعد از کارشناسی باعث نمیشه که با عدم کاریابی نتونم کارشناسی مو ازاد کنم؟
    چون کاریابی ها میگن اصلا ربطی نداره حتی اگه یک روز هم بیمه داشته باشید با عدم کاریابی نمیتونید ازاد کنید و همچنین نباید بین دو مدرک فاصله باشه وگرنه باید بخرید.
    تو این سایت هم زیاد خوندم ولی هر کی یه چیزی میگه و هر کس یه تجربه ای داشته.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)