صفحه 55 از 417 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

نقل قول نوشته اصلی توسط zna نمایش پست ها
    با عرض پوزش بسیار از دوستان من الان کمی دچار شک شدم با خوندن چندین صفحه در این فرم. سوال من به این ترتیب است:
    شرایط من= جند روز دیگر دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشوم (مقطع لیسانس سراسری)+ سربازی دارم
    خواسته من= برای پروسه اپلای نیاز به مدارک مورد نظر دارم

حالا آیا من اول باید برم دنبال آزاد کردن سربازی (با گذاشتن وثیقه) و بعد بیام دانشگاه برای گرفتن کارنامه و غیره؟ یا اینکه اول برم دانشگاه؟ (دانشگاه به من کارنامه نمیدهد چراکه گفته اند چون واحد کمتر از 13 داری باید حتما فارغ التحصیل بشوی و بعد؟)
    اما اینکه میگن اگر فارغ التحصیل بشی گرفتن دانشنامه ممکن 6 ماه طول بکشه درسته؟ (مگر دانشنامه برای اپلای لازم نیست؟ در این صورت من که چند روز دیگر فارغ التحصیل میشوم چطور میتوانم به اپلای برسم!!!!!؟)

+++خواهشن اگر ایراد نداره یک بار بصورت تیتر مراحل گرفتن مدرک را بگویید!!
    من درباره سربازي اطلاعي ندارم - شما ميتونين يه بار به آموزش دانشگاهتون سر بزنين يا زنگ بزنين ازشون بپرسين كه دانشنامه رو بعد از اينكه كارت پايان خدمت يا معافيت رو بردين ميده يا قبلش
    اما تا جايي كه من ديدم به پسرايي كه سربازي نرفتن يه گواهي موقت ميدن و بعد از اينكه كارت پايان خدمت رو گرفتن دانشنامه رو ميدن - بهر حال پرسيدنش از دانشگاه خيلي كار سختي نيست....
    اما در مورد نياز به دانشنامه در مرحله اپلاي ميدونم كه اكثر دانشگاه ها تو مرحله اپلاي از شما ريز نمره ميخوان و نه دانشنامه ، دانشنامه رو بعد از اينكه پذيرش گرفتين هم ميتونين ببرين اما ريز نمره و اينكه توش اعلام شده باشه كه شما چه تعداد واحد رو گذروندين براي اپلاي ضروري هستش
    در مورد زمان آماده شدن دانشنامه هم بستگي به دانشگاهي داره كه ازش فارغ التحصيل ميشين مثلا دانشگاه تهران اگه مداركتون ناقص نباشه 2ماهه دانشنامه رو بهتون ميده اما مثلا دانشگاه علامه يه هفته بعد از اينكه كاراي فارغ التحصيلي و تسويه حساب رو انجام دادين دانشنامه رو بهتون ميده

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من رفتم دانشگاه لیسانسم برای ازاد کردن مدرک لیسانس بعد از پرداخت هزینه تحصیلات رایگان. بعد مسئول امور فارغ التحصیلان بم گفت صدور اصل دانشنامه یک سال طول میکشه!!! و ورودی 82-83-84 و...هیچ کدوم اصل دانشنامه رو نگرفتن. گفتم پس من چکار کنم؟ گفت یه نامه رسمی بهت میدیم که قابلیت ترجمه رسمی شدن رو داره و به همه ی بچه های شبیه شما همینو میدیم و خیلیا رفتن خارج! اسم این نامه ی کذایی چیه؟ کسی بوده این نامه رو گرفته باشه؟ الان سفارت اصل دانشنامه میخواد اینو قبول میکنن؟
    سلام مجدد
    چند وقت پیش این سوال رو پرسیدم و خانم ایدا لطف کردن جواب دادن
    اسم دقیق این نامه "گواهی نامه پایان تحصیلات" هست و مهر، امضا، عکس و هولوگرام داره. گفت قابل ترجمه هم هست. ایا این مدرک رو سفارت ها و دانشگاهها برای ثبت نام قبول میکنن؟

Junior Member

با تشکر بسیار از شما zrahmati

در این بین هیچ نیازی به مراجعه به نظام وظیفه و یا سازملن سنجش، وزارت علوم اینا نیست؟
    تشکر دوباره از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط milanetto نمایش پست ها
    سلام

من می خوام برای یه فرصت مطالعاتی برای یه دانشگاه اقدام کنم!

الان دارم کارشناسی ارشد می خونم.

سوال من اینه: با توجه به اینکه من فعلا معافیت تحصیلی دارم و معاف هم نمیشم و دانشگاه کارشناسی ارشدم هنوز تموم نشده، چه جوری می تونم دانش نامه لیسانسم رو از دانشگاه بگیرم؟
    چون اون طوری که دانشگاه مقصد بهم گفته برای انجام این دوره فرصت مطالعاتی باید مدرک لیسانس رو بهشون نشون بدم.

خیلی ممنون

کسی می تونه کمک کنه ؟
    ! The dream is not what you see in sleep, the dream is which does not let you sleep

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

ممنون از کسانی که پاسخ دادن مخصوصا جناب Rezace

نقل قول نوشته اصلی توسط zna نمایش پست ها
    با عرض پوزش بسیار از دوستان من الان کمی دچار شک شدم با خوندن چندین صفحه در این فرم. سوال من به این ترتیب است:
    شرایط من= جند روز دیگر دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشوم (مقطع لیسانس سراسری)+ سربازی دارم
    خواسته من= برای پروسه اپلای نیاز به مدارک مورد نظر دارم

حالا آیا من اول باید برم دنبال آزاد کردن سربازی (با گذاشتن وثیقه) و بعد بیام دانشگاه برای گرفتن کارنامه و غیره؟ یا اینکه اول برم دانشگاه؟ (دانشگاه به من کارنامه نمیدهد چراکه گفته اند چون واحد کمتر از 13 داری باید حتما فارغ التحصیل بشوی و بعد؟)
    اما اینکه میگن اگر فارغ التحصیل بشی گرفتن دانشنامه ممکن 6 ماه طول بکشه درسته؟ (مگر دانشنامه برای اپلای لازم نیست؟ در این صورت من که چند روز دیگر فارغ التحصیل میشوم چطور میتوانم به اپلای برسم!!!!!؟)

+++خواهشن اگر ایراد نداره یک بار بصورت تیتر مراحل گرفتن مدرک را بگویید!!
    دوست عزیز تا اونجایی که بنده اطلاع دارم مدارک لازم واسه دانشنامه:
    1-اصل گواهی نامه موقت پایان تحصیلات
    2-در صورت داشتن وام،داشتن نامه تسویه با صندوق های رفاه
    3-انجام تعهد آموزش رایگان واسه روزانه ها(نقدی،کار،عدم کاریابی و...)
    4-اصل دانشنامه مقطع پایین تر(مثلا مدرک لیسانس برای ارشدا) و نامه نحوه انجام تعهد رایگان مقطع پایین تر
    5-در مورد پسرا مدرک رسیدگی به وضعیت سربازی(دارای کارت پایان خدمت،معافیت،مشمول و...)
    فکر کنم برای آقایانی که دامپزشکی تموم کردن نامه پایان طرح یا معافیت هم بخوان
    همون طور که Rezace عزیز گفتن برای کسانی که سربازی دارن اصل پذیرش هم برای حل مشکل سربازی(وثیقه گذاشتن) لازمه.
    حالا مشکل اینجاست من که تازه فارغ التحصیل شدم،و میخوام برای ترم بهار اقدام کنم؛جواب پذیرش دی میاد و همونطور که دوست دیگری گفتن چند هفته تا چند ماه زمان لازمه تا دانشنامه حاضرشه که فکر نمیکنم مدارکم بموقع آماده شه و باید واسه ترم پاییز سال بعد اقدام کنم و باید چند ماه دیگه همینجوری تلف شه(دردسر مضاعف سربازی).
    خلاصه من دنبال راهی بودم که از قبل دانشنامه ام رو حاضر کنم و فعلا جوابی پیدا نکردم کسانی که پیدا کردن لطفا مارم بی جواب نذارن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط milanetto نمایش پست ها
    کسی می تونه کمک کنه ؟
    دوست عزیز واسه گرفتن دانشنامه همون طور که در پست قبلی گفتم باید تعهد تحصیل رایگان(روزانه ها) انجام بشه.و مورد دوم وضعیت نظام وظیفه اس.به نظرم شما که الان معاف تحصیلی محسوب میشید به راحتی میتونید بعد انجام تعهد،دانشنامه مقطع پایینتونو بگیرید.

سلام.
    من هر چی سعی می کنم نمی تونم به سایت نشا دسترسی پیدا کنم. آیا چنین مشکلی برای شما هست و سایت خراب شده؟
    بگسل از خویش و به هر خار که خواهی پیوند /// که در این ره ز تو ناسازتری نیست تو را
    ================================================== ===

سلام

من ورودی ۸۴ لیسانس و ۸۸ ارشد هستم (دانشگاه سراسری) و هزینه خرید مدرک در هر ترم را می دانم ولیکن
    یک سال است که مشغول به کارم و می خواستم بدانم که آیا می توان یک سال از مدرک ارشد به جای لیسانس آزاد کنم چون گرانتر است؟
    با تشکر

دوستان اینجا کسی هست که ریز نمرات یا اصل دانشنامه شو از دانشگاه "علامه طباطبایی" گرفته باشه؟ من میخوام این کارو انجام بدم ولی مسئولین آموزش میگن ما هیچی نمیدونیم (همش میپیچونن و نمیدونم چرا!!)

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

چیزی که مشخصه برخی از دوستان هنوز با روند و ترتیب پروسه آشنا نیستند.
    من 2 روز دیگه پرواز دارم اما لازم دونستم یه توضیح مختصر بدم.
    برای کسانی که مشکل سربازی دارند و مشمول هستند:

1. فارغ التحصیل شدن و گرفتن نامه نظام وظیفه (تنها مدرک مبنی بر فارغ التحصیلی برای کسانی که روزانه سراسری خوندند!)
    2. آغاز پروسه نفس گیر خروج از کشور! طبق توضیحاتی که در پست 707 دادم.
    3. گرفتن تایید وزارت علوم با ارائه ی اصل مدارک مرحله 2، وقتی دوره شما تایید شد نشونش اینه که وزارت علوم یه نامه اولیه میزنه به نظام وظیفه و شما رو معرفی می کنه به اونها در واقع.
    4. در نظام وظیفه شما نوع وثیقه تون رو مشخص می کنید و پروسه خاص اون رو طی میکنید (تاپیک مخصوص موجود است و از حوصله این بحث خارج هستش)
    5. نامه نظام وظیفه مبنی بر موافقت با معافیت خودتون رو میگیرید و تحویل خانوم خسروی در وزارت علوم میدید.
    6. در اینجا خانم خسروی از شما میپرسه آیا روزانه هستید یا شبانه چه دانشگاهی؟ از شما مدرکی دال بر پرداخت هزینه تحصیل و شهریه می خواد (اگر ارائه دادید، نامه گذرنامه+خروج دریافت میکنید)، اگر روزانه باشید چنین مدرکی ندارید یعنی غیر ممکن هست که داشته باشید! در این صورت اینجا به شما باز هم نامه گذرنامه+خروج نمیدهند و یه نامه به دانشگاه شما میزنند که در قبال دریافت هزینه تحویل ریزنمره و اصل دانشنامه به فلانی بلامانع است! به عبارت دیگر کسانیکه روزانه سراسری هستند به هیچ وجه زودتر نمیتوانند تعهد خود را بخرند و به این نامه که اجازه وزارت علوم است، نیاز دارند.
    7. به دانشگاه میرید و با ارئه نامه وزارت علوم مراحل دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات رو طی میکنید. یه گواهی چگونگی انجام تعهد تحصیل رایگان هم به شما میده دانشگاه که همین نامه برای مراجعه بعدی به وزارت علوم کافی هستش.
    8. نامه گذرنامه+خروج رو دریافت میکنید و به اداره گذرنامه تهران واقع در شهرآرا میرید و اگر پاسپورت ندارید: براتون نامه رو مهر میکننش در دبیرخونه و حالا شما میتونید برید دفاتر پلیس+10 اگر پاسپورت دارید: همونجا گذرنامه رو تحویل میدید که براتون خروج بزنند و فرداش میرید تحویل میگیرید!

لطفا توجه کنید که این مراحل پشت سر هم هستش و اصلا موازی نمیشه کار کرد، برای هر مرحله مدارک مرحله قبلی نیاز هست.
    موفق باشید.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)