صفحه 56 از 417 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

یه نکته دیگه اینکه برای 90% دانشگاهها شما ققط روزی که حضوری برای ثیت نام تشریف میبرید نیاز به اصل ترجمه دانشنامه+ریزنمرات دارید.
    و برای اپلای به هیچ وجه اینها نیاز نیستند و با مدارک دیگه نیمه رسمی و غیر رسمی میتونید اپلای کنید.
    لطفا اپلای و گرفتن پذیرش رو ترم به ترم عقب نیاندازید که این عمر گران شماست و بس.

این رو هم در پست قبل فراموش کردم بگم، البته قابل استنباط هست: کسانی که مشکل سربازی دارند اجباری دانشنامه رو بهشون میفروشند حتی اگه شما خودت نیاز به دانشنامه نداشته باشی !! اگه گذرنامه یا خروج میخوای باید بخری!
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Banned

دوستان یه سوال داشتم. من الان مشکل سربازی ندارم ولی پول خرید رایگانو هنوز ندادم و ترجیح میدم وقتی پذیرشم قطعی شد بدو و مدرکو بگیرم.الان میخوام فعلاً یه ریز نمرات غیر رسمی بفرستم به نظرتون چه متن انگلیسی بنویسم که قانع بشن و فعلاً همینو قبول کنن. ممنون میشم توضیح راهنمایی کنین چون مطمئنم خیلی ها همین مشکلو دارن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    چیزی که مشخصه برخی از دوستان هنوز با روند و ترتیب پروسه آشنا نیستند.
    من 2 روز دیگه پرواز دارم اما لازم دونستم یه توضیح مختصر بدم.
    برای کسانی که مشکل سربازی دارند و مشمول هستند:

1. فارغ التحصیل شدن و گرفتن نامه نظام وظیفه (تنها مدرک مبنی بر فارغ التحصیلی برای کسانی که روزانه سراسری خوندند!)
    2. آغاز پروسه نفس گیر خروج از کشور! طبق توضیحاتی که در پست 707 دادم.
    3. گرفتن تایید وزارت علوم با ارائه ی اصل مدارک مرحله 2، وقتی دوره شما تایید شد نشونش اینه که وزارت علوم یه نامه اولیه میزنه به نظام وظیفه و شما رو معرفی می کنه به اونها در واقع.
    4. در نظام وظیفه شما نوع وثیقه تون رو مشخص می کنید و پروسه خاص اون رو طی میکنید (تاپیک مخصوص موجود است و از حوصله این بحث خارج هستش)
    5. نامه نظام وظیفه مبنی بر موافقت با معافیت خودتون رو میگیرید و تحویل خانوم خسروی در وزارت علوم میدید.
    6. در اینجا خانم خسروی از شما میپرسه آیا روزانه هستید یا شبانه چه دانشگاهی؟ از شما مدرکی دال بر پرداخت هزینه تحصیل و شهریه می خواد (اگر ارائه دادید، نامه گذرنامه+خروج دریافت میکنید)، اگر روزانه باشید چنین مدرکی ندارید یعنی غیر ممکن هست که داشته باشید! در این صورت اینجا به شما باز هم نامه گذرنامه+خروج نمیدهند و یه نامه به دانشگاه شما میزنند که در قبال دریافت هزینه تحویل ریزنمره و اصل دانشنامه به فلانی بلامانع است! به عبارت دیگر کسانیکه روزانه سراسری هستند به هیچ وجه زودتر نمیتوانند تعهد خود را بخرند و به این نامه که اجازه وزارت علوم است، نیاز دارند.
    7. به دانشگاه میرید و با ارئه نامه وزارت علوم مراحل دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات رو طی میکنید. یه گواهی چگونگی انجام تعهد تحصیل رایگان هم به شما میده دانشگاه که همین نامه برای مراجعه بعدی به وزارت علوم کافی هستش.
    8. نامه گذرنامه+خروج رو دریافت میکنید و به اداره گذرنامه تهران واقع در شهرآرا میرید و اگر پاسپورت ندارید: براتون نامه رو مهر میکننش در دبیرخونه و حالا شما میتونید برید دفاتر پلیس+10 اگر پاسپورت دارید: همونجا گذرنامه رو تحویل میدید که براتون خروج بزنند و فرداش میرید تحویل میگیرید!

لطفا توجه کنید که این مراحل پشت سر هم هستش و اصلا موازی نمیشه کار کرد، برای هر مرحله مدارک مرحله قبلی نیاز هست.
    موفق باشید.
    خیلی ممنون که شفاف توضیح میدید.
    در مورد اول گواهی موقت کفایت نمی کنه؟و باید نامه ی خاصی خطاب به نظام وظیفه داشته باشیم؟به کدوم قسمت دانشگاه باید مراجعه شه و چه درخواستی بکنیم؟
    موفق باشید

Junior Member

با سلام.دست آقا رضا درد نکنه که وقت می زاره و جواب می ده.منم پیرامون سوال دوست عزیز که گفت دارم فارغ التحصیل می شم و مشکل گرفتن دانشنامه و ...دارم یک سری ابهامات دارم. ببینین ما که قراره تا 31/6/91 فارغ التحصیل بشیم و مثلا برای پاییز یا summer 2013 اقدام کنیم احتایج داریم کیس خودمونو مشخص کنیم که graduate هستیم یا دانشجوی سال آخر!خوب اگه بزنیم Graduate آیا باید دانشنامه رو ترجمه شده بفرستیم؟آیا ریز نمرات باید OFFICIAL باشه؟من الان فردوسی ام و دانشگاه ریز نمراتی تحت عنوان UNOFFCIAL JUST FOR APP PROCESSING به من میده.حالا سوالم اینه من و امثال من که تو 3 ما آینده باید apply کنیم چه نوع ریز نمراتی و چه نوع case رو باید تو apply قید کنیم؟(در ضمن مشکل سربازی هم هست-یعنی تا الان معاف تحصیلی بودیم و از الان معلوم نیست چه باید کرد)

Junior Member samaneh1986-13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering(phd)- Isfahan university

سلام
    من چند صفحه از فروم رو خوندم جواب سوالم نبود، امیدوارم سوال تکراری نباشه.
    میخواستم بدونم اینکه میگن کار همراه با تحصیل برای آزادسازی مدرک قبول نیست، اگه ارشد شبانه خونده باشیم و همزمان کار هم کرده باشیم، این مدت حساب نیست؟ با اینکه تحصیلات رایگان نبوده.
    ممنون از همه

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh1986-13 نمایش پست ها
    سلام
    من چند صفحه از فروم رو خوندم جواب سوالم نبود، امیدوارم سوال تکراری نباشه.
    میخواستم بدونم اینکه میگن کار همراه با تحصیل برای آزادسازی مدرک قبول نیست، اگه ارشد شبانه خونده باشیم و همزمان کار هم کرده باشیم، این مدت حساب نیست؟ با اینکه تحصیلات رایگان نبوده.
    ممنون از همه
    مطابق پستهای قبلی، اگه ارشدو شبانه خونده باشید، قبوله، چون دیگه از آموزش رایگان استفاده نمیکنید
    این چیزیه که تو همین تاپیک نوشته شده، برای اطمینان از آموزش بپرسید
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

من کارشناسی ناپویسته ام
    مدرک کاردانیم سراسری بوده اما شبانه پس تعهد خدمت ندارم
    اما نه اصل مدرک و نه ریز نمرات رسمی رو بهم نمیدن ، میخوام ببینم باید چه کار کنم در مورد کارشناسیم ریز نمارت رو میدن
    اما کاردانیم نمیدونم باید چه کار کنم ؟
    ظمنا من چون ماردانیم از دانشکده های فنی بوده علاوه بر ریز نمرات نیاز به تاییدیه مدرک تحصلی همانطور که در ویکی سایت گفته شده هم دارم
    اگه بهم توضیح بدین من چه کار کنم ممنون میشم

Junior Member

سلام
    من متاسفانه نتونستم جواب سوالمو تو چند صفحه اي كه خوندم پيدا كنم. من ارشد شبانه گرفتم. الانم سرباز هستم. مي خواستم مدركمو آزاد كنم. مي خواستم بدونم بايد چيكار كنم.چون آخرين باري كه از دانشگاه اومدم يادمه بده هيم رو قسط بندي كرده بودن. برگ قسطاشم دارم كه از 92 شروع مي شه. چيزي حدو 3 تومان هم بود. الان مي خوام بدون بايد از كجا واسه خريد اقدام كنم.

سلام.ممنوم میشم به این سوال من جواب بدید.من ۲ ماه پیش جلسه دفاع کارشناسی ارشدم بود و January دارم از ایران میرم اما فعلا نیاز به مدرک کارشناسیم دارم و آخر تابستون دیگه نیاز به مدرک کارشناسی ارشدم. حالا سوالام اینه که راهی‌ دارم که این دو مدرک را از طریقه کاریابی آزاد کنم؟یعنی‌ من الان برم یه کاریابی بهم نامه بده که مدرک من ۶ ماه اونجا بود واسم کارم پیدا نکردن مدرک کارشناسی من آزاد می‌شه؟ یا اینکه میگن باید یک سال از فارغ‌التحصیلی ارشدت گذشته باشه

و یه چیز دیگه اینکه من اگه مدرک کارشناسیم را الان خودم بخرم. بعد ۲،۳ ماه دیگه نامه ببرم که من ۲ سال فوقم یه جا کار می‌کردم و یه شرکت هم بهم نامه بده (البته بدون بیمه) بعد مدرک ارشدم آزاد می‌شه؟ مرسی‌ اگه جواب بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من رفتم دانشگاه لیسانسم برای ازاد کردن مدرک لیسانس بعد از پرداخت هزینه تحصیلات رایگان. بعد مسئول امور فارغ التحصیلان بم گفت صدور اصل دانشنامه یک سال طول میکشه!!! و ورودی 82-83-84 و...هیچ کدوم اصل دانشنامه رو نگرفتن. گفتم پس من چکار کنم؟ گفت یه نامه رسمی بهت میدیم که قابلیت ترجمه رسمی شدن رو داره و به همه ی بچه های شبیه شما همینو میدیم و خیلیا رفتن خارج! اسم این نامه ی کذایی چیه؟ کسی بوده این نامه رو گرفته باشه؟ الان سفارت اصل دانشنامه میخواد اینو قبول میکنن؟
    سلام، وقت بخیر
    یادمه شما یه پست گذاشته بودید در این مورد که میخواید مدرکتون رو از منطقه 2 به 1 تبدیل کنید؟ درست شد کارتون؟ هزینه کارشناسی منطقه 1 چقدره؟ورودی 83؟ البته اگر میدونید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)