صفحه 233 از 417 نخستنخست ... 133183223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243283333 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,321 تا 2,330 , از مجموع 4161

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق "پرداخت هزینه و یا ارئه سابقه کار"

Junior Member

Question پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

سلام به همگی. ممنون بابت مطالب. خیلی چیزا دستگیرم شد بعد از خوندن مطالب. سوال من اینه که مطمئنا سوال خیلی دیگه از دوستان هم هست:
    من بعد از فارغ التحصیلی از ارشد دقیقا 1 سال کار کردم و الان هم تو دوره سربازی هستم. تعهد خدمت برای ما 4 سال به ازای مدرک کارشناسی و 2 سال ارشد هست. آیا دوره سربازی هم جزو سابقه بیمه محاسبه میشه؟
    آیا 1 سالی که کار کردم و بیمه دارم برای تعهد خدمت محاسبه میشه یا سابقه بیمه ای به حساب میاد که بعد از سربازی باشه؟
    و اینکه آیا میتونم مدرک کارشناسی رو خریداری کنم و از سابقه بیمه برای ارشد استفاده کنم؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره کمک کنه

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

با سلام

من ورودی 85 کارشناسی روزانه بودم و 89 فارغ التحصیل شدم. از 89 تا 90 که بیکار بودم. از 90 تا 91 شاغل بودم اما بدون بیمه. از 91 که ارشد روزانه قبول شدم همزمان شاغل هم شدم با بیمه. توی ارشد فقط دو ترم واحد دزسی داشتیم و الان 4 ترم هست که دارم روی پایان نامه کار میکنم. حالا سوال اولم اینه که طبق جدول دانشگاه شیراز، من که ورودی 85 لیسانس بودم ترمی 90تومن واسه کارشناسیم باید بدم که کلا میشه 720هزار تومن!درست میگم؟؟چرا انقدر مبالغی که بقیه میگن بالاست پس؟7میلیون کجا 700تومن کجا؟
    سوال دومم اینه که تعهد ارشد من دقیقا چند ترم حساب میشه؟این 6 ترمی که ارشد بودم فقط 2 ترمش واحد درسی بوده. 3 ترم ثبت نام 0 واحدی داشتم و الان ترم آخر 6 واحد پایان نامه دارم. حالا مدت حضور من در دانشگاه مهمه یا واحدهای درسیم؟بالاخره تعهد ارشد من کلا چقدر میشه زمانش؟؟!! ممنونم از وقتی که میذارید.

http://www.shirazu.ac.ir/index.php?page_id=2576
    لینک جدول شهریه ها

Junior Member

کسی واسه ورودی سال 88 میدونه که چقد باید بدیم؟!
    علوم پایه - 8ترمه تموم کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط apply17 نمایش پست ها
    کسی واسه ورودی سال 88 میدونه که چقد باید بدیم؟!
    علوم پایه - 8ترمه تموم کردم.
    سلام توی این لینک جدول9 نوشته شده:

1669920واسه هر ترم (به ریال)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط hyv نمایش پست ها
    سلام به همگی. ممنون بابت مطالب. خیلی چیزا دستگیرم شد بعد از خوندن مطالب. سوال من اینه که مطمئنا سوال خیلی دیگه از دوستان هم هست:
    من بعد از فارغ التحصیلی از ارشد دقیقا 1 سال کار کردم و الان هم تو دوره سربازی هستم. تعهد خدمت برای ما 4 سال به ازای مدرک کارشناسی و 2 سال ارشد هست. آیا دوره سربازی هم جزو سابقه بیمه محاسبه میشه؟
    آیا 1 سالی که کار کردم و بیمه دارم برای تعهد خدمت محاسبه میشه یا سابقه بیمه ای به حساب میاد که بعد از سربازی باشه؟
    و اینکه آیا میتونم مدرک کارشناسی رو خریداری کنم و از سابقه بیمه برای ارشد استفاده کنم؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره کمک کنه
    سلام بر شما.

بله، دوره سربازی جزو سابقه کار و بیمه بحساب میاد و میشه ازش برای لغو تعهد آموزش رایگان استفاده کرد.
    در مورد سوال دوم مطمئن نیستم، ولی به هر حال شما سعی خودتون رو بکنین و ازش نهایت استفاده رو ببریبد ایشالا که مقبول باشه.
    متاسفانه خیر، سابقه کار ابتدا در مقاطع پایین تر استفاده میشه و اگه چیزی ازش باقی موند میشه برای مقاطع بالاتر (ارشد) هم ازش استفاده کرد.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    با سلام

من ورودی 85 کارشناسی روزانه بودم و 89 فارغ التحصیل شدم. از 89 تا 90 که بیکار بودم. از 90 تا 91 شاغل بودم اما بدون بیمه. از 91 که ارشد روزانه قبول شدم همزمان شاغل هم شدم با بیمه. توی ارشد فقط دو ترم واحد دزسی داشتیم و الان 4 ترم هست که دارم روی پایان نامه کار میکنم. حالا سوال اولم اینه که طبق جدول دانشگاه شیراز، من که ورودی 85 لیسانس بودم ترمی 90تومن واسه کارشناسیم باید بدم که کلا میشه 720هزار تومن!درست میگم؟؟چرا انقدر مبالغی که بقیه میگن بالاست پس؟7میلیون کجا 700تومن کجا؟
    سوال دومم اینه که تعهد ارشد من دقیقا چند ترم حساب میشه؟این 6 ترمی که ارشد بودم فقط 2 ترمش واحد درسی بوده. 3 ترم ثبت نام 0 واحدی داشتم و الان ترم آخر 6 واحد پایان نامه دارم. حالا مدت حضور من در دانشگاه مهمه یا واحدهای درسیم؟بالاخره تعهد ارشد من کلا چقدر میشه زمانش؟؟!! ممنونم از وقتی که میذارید.

لینک جدول شهریه ها
    سلام

شما درست حساب کردین (البته اگه با سهمیه منطقه 2 یا 3 قبول شده باشین باید مبلغ محاسبه شده رو در 2 ضرب کنید). هزینه آزادسازی مدارک تحصیلی از سال تحصیلی 89 و به خصوص برای ارشد به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد که در همون جدول دانشگاه شیراز هم تفاوت هزینه ها قابل مشاهده است.

در مورد سوال دوم: تا جایی که من اطلاع دارم همون تعداد واحدهای درسی اهمیت داره. البته وقتی در مدت زمان مورد انتظار، تحصیل رو به پایان ببرید (8ترم برای کارشناسی و 4ترم برای ارشد) تفاوتی نمیکنه هزینه رو با استفاده از تعداد واحدها محاسبه کنید یا تعداد ترم ها. برای اطمینان بیشتر این موضوع رو از آموزش دانشکده جویا بشید.
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

سلام دوستان
    من مطالب صفحات اولیه رو خوندم ولی چون مطالب زیاده دیگه صفحات آخرو نرسیدم
    قبلنا بجای دانشنامه یک مدرک قابل ترجمه دانشگاه میداد. الانم میدن یا حتما باید مدرکمو آزاد کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط sadbari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مطالب صفحات اولیه رو خوندم ولی چون مطالب زیاده دیگه صفحات آخرو نرسیدم
    قبلنا بجای دانشنامه یک مدرک قابل ترجمه دانشگاه میداد. الانم میدن یا حتما باید مدرکمو آزاد کنم؟
    سلام

مدرک قابل ترجمه؟ اونم بدون آزادسازی مدرک؟ همچین چیزی بعید به نظر میرسه.
    آیین نامه ها و مصوباتی که برای صدور دانشنامه بهشون استناد و توی متن دانشنامه هم بهشون اشاره میشه قدمتی چند ده ساله دارن.
    به هرحال هم اکنون قطعا برای دریافت هر مدرک قابل ترجمه ای باید تعهد آموزش رایگان لفو شده باشه.
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط brilliance نمایش پست ها
    سلام توی این لینک جدول9 نوشته شده:

1669920واسه هر ترم (به ریال)
    با سلام، این مبالغ مربوط به وزارت علوم است؟

Junior Member

Question پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

نقل قول نوشته اصلی توسط rmojtaba نمایش پست ها
    سلام بر شما.

بله، دوره سربازی جزو سابقه کار و بیمه بحساب میاد و میشه ازش برای لغو تعهد آموزش رایگان استفاده کرد.
    در مورد سوال دوم مطمئن نیستم، ولی به هر حال شما سعی خودتون رو بکنین و ازش نهایت استفاده رو ببریبد ایشالا که مقبول باشه.
    متاسفانه خیر، سابقه کار ابتدا در مقاطع پایین تر استفاده میشه و اگه چیزی ازش باقی موند میشه برای مقاطع بالاتر (ارشد) هم ازش استفاده کرد.

ممنون از توضیحاتت مجتبی جان، فقط یه نکته دیگه اینکه شنیدم هزینه برای قبولی های منطقه 2، در 2 ضرب میشه؟ این دیگه چرا؟
    راهی چاره ای چیزی نداره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)