صفحه 40 از 44 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 438

موضوع: دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

پیش فرض پاسخ : دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink6204 نمایش پست ها
    ممکن است لطف کرده جمله اتان را مشخص تر بنویسید.
    در نیم سطر اول اعتبار دانشگاههای داخلی مطرح است که کدامیک از نظر وزارت علوم معتبر نیست
    در حالی که
    در نیم سطر دوم از ارزیابی مدارک دوره های بالاتر اخذ شده از خارج صحبت می کنید.
    ارزیابی مدارک اخذ شده در خارج توسط وزارت علوم انجام میشود و ربطی به دانشگاههای داخل ندارد. البته دانشگاههای داخل اگر قصد استخدام داشته باشند برای هر رشته اولویت هایی در بین دانشگاههای خارجی دارند ولیکن این ارزیابی اصل مدرک نیست.
    دانشگاههای داخلی هم که براساس مصوبه وزارت در داخل مشغول هستند در رشته هایی که از کمیته گسترش مجوز گرفته اند معتبر هستند مگر در شرایط استثناعی که رشته ای بدون مجوز دانشجو گرفته که احتمال آن بسیار کم است.
    برای ارزیابی مدارک دکتری که از دانشگاه های خارج گرفته شده اند، باید مدارک قبلی از دانشگاههای خوب خارجی یا دانشگاه های معتبر داخلی باشه. حالا منظور از دانشگاه معتبر داخلی کدوم دانشگاهها هست و کدوم دانشگاههای داخلی از این نظر معتبر نیستند؟

Junior Member

سلام دوستان
    من کارم یکم فوریه پستای قبلیو نخوندم ببخشید اگه تکراریه
    دانشگاه کلمسون Clemson University تو لیست جدید (سال 2016) وزارت علوم نیست. مگه میشه؟ تو این لیست تا رنک 200 امریکا هست ولی دانشگاه به این خوبی نیست؟؟؟؟
    رنکینگ:
    61 کلی
    71 مهندسی
    53 مکانیک

چطوری باید اعتراض کنیم تا اصلاح کنن؟ من سربازی دارم نمی خوام به مشکل بر بخورم
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط digitalsnake نمایش پست ها
    برای ارزیابی مدارک دکتری که از دانشگاه های خارج گرفته شده اند، باید مدارک قبلی از دانشگاههای خوب خارجی یا دانشگاه های معتبر داخلی باشه. حالا منظور از دانشگاه معتبر داخلی کدوم دانشگاهها هست و کدوم دانشگاههای داخلی از این نظر معتبر نیستند؟

در متن اینجانب نام دانشگاه خاصی مطرح نشده است
    همانطوری که گفته شده است
    دانشگاههای داخلی هم که براساس مصوبه وزارت در داخل مشغول هستند در رشته هایی که از کمیته گسترش مجوز گرفته اند معتبر هستند مگر در شرایط استثناعی که رشته ای بدون مجوز دانشجو گرفته که احتمال آن بسیار کم است

در تعدادی از دانشگاههای غیردولتی رشته هایی بدون طی مراحل قانونی و گرفتن مجوز از شورای گسترش در سطح دکتری شروع بکار کرده اند که از نظر وزارت معتبر نیست
    اگر در موردی مشکوک هستید بهتر است که از وزارت سوال نمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط BLC نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارم یکم فوریه پستای قبلیو نخوندم ببخشید اگه تکراریه
    دانشگاه کلمسون Clemson University تو لیست جدید (سال 2016) وزارت علوم نیست. مگه میشه؟ تو این لیست تا رنک 200 امریکا هست ولی دانشگاه به این خوبی نیست؟؟؟؟
    رنکینگ:
    61 کلی
    71 مهندسی
    53 مکانیک

چطوری باید اعتراض کنیم تا اصلاح کنن؟ من سربازی دارم نمی خوام به مشکل بر بخورم
    مرسی
    فک کن اطلاعاتتون راجع به رنکیکنگ این دانشگاه زیباد دقیق نیست، تا اونجایی که من میدونم لیست وزارت علوم بیشتر بر اساس رنکینگ QS هست که دانشگاه clemson تو این رنکینگ 650 تا 700 هست رنکش. حدس من اینه که احتمالا این دانشگاه از لحاظ سیاسی مشکل پیدا کرده مثلا طرفداری از اسراییل و این چیزا که از لیست وزارت علوم حذف شده وگرنه دانشگاههایی هستند که با رنکینگ 700 به بالا هنوز تو لیست 2016 جز دانشگاههای خوب هستند. شما اگه تحصیلت قبل از سپتامبر 2016 شروع کنی این دانشگاه همچنان تو لیست وزارت علوم هست و میتونی مدرکتو معادلسازی کنی.

Junior Member

سلام دانشگاه University of Central florida تو امریکا تو لیست جدید وزارت علوم نیستش. در رده بندی QS رتبه 701 رو داره، رده بندی تایمز 120 رده بندی شانگهای 301-400 و در US news رتبه 402 رو داره. در رده بندی قبلی رتبه (ب) وزارت علوم رو داشت. به نظرتون کاری می شه کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط legend4an نمایش پست ها
    سلام دانشگاه University of Central florida تو امریکا تو لیست جدید وزارت علوم نیستش. در رده بندی QS رتبه 701 رو داره، رده بندی تایمز 120 رده بندی شانگهای 301-400 و در US news رتبه 402 رو داره. در رده بندی قبلی رتبه (ب) وزارت علوم رو داشت. به نظرتون کاری می شه کرد؟
    تو سایت وزارت علوم به لینک تماس با ما (http://grad.saorg.ir/%D8%AA%D9%85%D8...7-%D9%85%D8%A7) برید. اینجا آدرس ایمیلهای کارشناسای دانشگاه های کشورای مختلف رو زده.

من به مسئول امریکا میل زدم و اعتراضم رو گفتم. بعد از چند روز جواب داده دانشگاه مورد نظرم در دست بررسی هستش. امیدوارم به لیست اضافه شه

Junior Member

تو سایت وزارت علوم به لینک تماس با ما (http://grad.saorg.ir/%D8%AA%D9%85%D8...7-%D9%85%D8%A7) برید. اینجا آدرس ایمیلهای کارشناسای دانشگاه های کشورای مختلف رو زده.

من به مسئول امریکا میل زدم و اعتراضم رو گفتم. بعد از چند روز جواب داده دانشگاه مورد نظرم در دست بررسی هستش. امیدوارم به لیست اضافه شه

رفت گروه متوسط. (ببخشید سه تا پست پست پشت هم شد. اما خوبیش اینه یکی بخواد یه دانشگاهی رو پیگیری کنه مدت زمان و مراحل کار رو بدونه)

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

با سلام و احترام
    لطفا" جهت اگاهی از اعتبار دانشگاه ها مجدد سایت را مطالعه فرمایید دانشگاه های مورد نظر شما در گروه ج قرار گرفته ضمنا نحوه ارزشیابی مدارک صادره از گروه ج را در ضوابط و مقررات مطالعه نمایید.
    موفق باشید
    زهره نجفی

ایمیلی که به من سه ساعت پیش دادش!
    برای دانشگاههای بینقامتون و سنترال فلوریدا
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

من فقط یک سوال دارم
    اگر کالجی که ما در نظر دایم در لیست مورد تایید وزارت علوم نباشه چطور میشه برای نامه به سازمان وظیفه عمومی جهت اخذ پاسپورت اقدام کرد؟
    ارزیابی مدرک برای ما اهمیتی ندارد و فقط اخذ پاسپورت بسیار مهم است
    با تشکر قبلی از پاسخ شما دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط arash444 نمایش پست ها
    من فقط یک سوال دارم
    اگر کالجی که ما در نظر دایم در لیست مورد تایید وزارت علوم نباشه چطور میشه برای نامه به سازمان وظیفه عمومی جهت اخذ پاسپورت اقدام کرد؟
    ارزیابی مدرک برای ما اهمیتی ندارد و فقط اخذ پاسپورت بسیار مهم است
    با تشکر قبلی از پاسخ شما دوستان
    ازونجا که می فرمایید کالج، شاید هدفتون پذیرش برای لیسانس باشه و تا جایی که من خبر دارم برای لیسانس معافیت تحصیلی صادر نمیشه. همچنین، برای دانشگاه هایی که در لیست نیستند هم معافیت تحصیلی صادر نمیشه مگر اینکه به لیست اضافه بشن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)