صفحه 43 از 44 نخستنخست ... 333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 438

موضوع: دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

پیش فرض پاسخ : دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

سلام دوستان
    سوال من در مورد تغییرات این رنکینگ وزارت علوم هست. مثلا در سال 2017 دانشگاهه Roehampton آخر گروه ج بوده اما در رنکینگ 2018 در گروه ب قرارش دادن. کدومش قابل استناده؟ و اصلا چطوری ممکنه اینهمه تغییر رنک؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlito-Brigante نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوال من در مورد تغییرات این رنکینگ وزارت علوم هست. مثلا در سال 2017 دانشگاهه Roehampton آخر گروه ج بوده اما در رنکینگ 2018 در گروه ب قرارش دادن. کدومش قابل استناده؟ و اصلا چطوری ممکنه اینهمه تغییر رنک؟
    فهرست دانشگاههای هر گروه بر حسب کیفیت رده بندی نشده است و اینکه اسم یک دانشگاه آخر فرضا گروه ج باشد به این معنی نیست که از بقیه دانشگاههای آن گروه ضعیف تر است. مثلا برای کانادا در هر گروه بر اساس حروف الفبا فهرست شده اند. در نتیجه این تغییر صرفا بدین معنی است که این دانشگاه خاص قبلا متوسط ارزیابی میشده و حالا خوب ارزیابی میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    فهرست دانشگاههای هر گروه بر حسب کیفیت رده بندی نشده است و اینکه اسم یک دانشگاه آخر فرضا گروه ج باشد به این معنی نیست که از بقیه دانشگاههای آن گروه ضعیف تر است. مثلا برای کانادا در هر گروه بر اساس حروف الفبا فهرست شده اند. در نتیجه این تغییر صرفا بدین معنی است که این دانشگاه خاص قبلا متوسط ارزیابی میشده و حالا خوب ارزیابی میشه.
    بله متوجه قسمت اول پاسختون شدم. اما در مورد دومی، به نظرتون منطقی هست این تبدیل از از ج به ب؟ به نظرتون دکترا در چنین دانشگاهی خوندن کار اشتباهیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlito-Brigante نمایش پست ها
    بله متوجه قسمت اول پاسختون شدم. اما در مورد دومی، به نظرتون منطقی هست این تبدیل از از ج به ب؟ به نظرتون دکترا در چنین دانشگاهی خوندن کار اشتباهیه؟
    رنکینگ وزارت علوم ارزش محدودی داره. ارزش دکترا بیش از اینکه تابع اسم و رسم دانشگاه باشد به اعتبار استاد راهنما، کیفیت کار و رزومه پژوهشی شما بستگی دارد. افرادی را میشناسم که از دانشگاههای گروه ج کانادا و امریکا دکترا گرفتند و بعد در همان کشورها کار استادی پیدا کردند، در نهایت بستگی به انتخاب های موجودتان دارد. اگر از دانشگاههای بهتری پذیرش دارید یا فکر میکنید در آینده میتوانید پذیرش بگیرید طبعا برای دانشگاههای بهتر اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رنکینگ وزارت علوم ارزش محدودی داره. ارزش دکترا بیش از اینکه تابع اسم و رسم دانشگاه باشد به اعتبار استاد راهنما، کیفیت کار و رزومه پژوهشی شما بستگی دارد. افرادی را میشناسم که از دانشگاههای گروه ج کانادا و امریکا دکترا گرفتند و بعد در همان کشورها کار استادی پیدا کردند، در نهایت بستگی به انتخاب های موجودتان دارد. اگر از دانشگاههای بهتری پذیرش دارید یا فکر میکنید در آینده میتوانید پذیرش بگیرید طبعا برای دانشگاههای بهتر اقدام کنید.
    بله ممنون از پاسختون. الیته منظور بنده دانشگاهی در انگلستان بود. به هرحال پاسخ شما روشن کننده بود.

سلام
    چرا بچه ها رنگینک usnews iq qs به چه درد می خورد
    کسی که سربازی نرفته یا ارز ارزونی تر میخواهد
    بالا یا پایین باید
    لیست وزارت علوم دانشگاه انتخاب کنه
    اصلا به قول عمو x20
    People say follow your heart…but which way do you go when your heart breaks into two?

Junior Member m09 آواتار ها

Question باید دانشگاه هایی که در لیست مورد تایید وزارت علوم نیستند به کلی از انتخابهام حذف کنم؟

سلام،

من لیسانس سال آخرم در دانشگاه تهران و میخوام برای ارشد تو ایتالیا اقدام کنم. شنیدم معافیت تحصیلی برای سربازی تنها برای دانشگاه های موجود در لیست وزارت علوم داده میشه (؟). در اینصورت اگر دانشگاه مورد نظرم در لیست موجود نیست آیا باید به کلی اون رو از انتخاب هام حذف کنم یا راه های دیگری هم وجود داره؟
    پیشاپیش ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : باید دانشگاه هایی که در لیست مورد تایید وزارت علوم نیستند به کلی از انتخابهام حذف کنم؟

سلام دوستان .
    لطفا سوالمو جواب بدین خیلی مهمه .
    میخوام بدونم برای مقطع دکتری ،آیا برای دانشگاه هایی که توی گروه ((ج)) دانشگاه های مورد تآیید وزارت علوم قرار دارن معافیت تحصیلی صادر میشه؟؟؟
    لطفا جواب بدین خیلی مهمه .

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : باید دانشگاه هایی که در لیست مورد تایید وزارت علوم نیستند به کلی از انتخابهام حذف کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط m09 نمایش پست ها
    سلام،

من لیسانس سال آخرم در دانشگاه تهران و میخوام برای ارشد تو ایتالیا اقدام کنم. شنیدم معافیت تحصیلی برای سربازی تنها برای دانشگاه های موجود در لیست وزارت علوم داده میشه (؟). در اینصورت اگر دانشگاه مورد نظرم در لیست موجود نیست آیا باید به کلی اون رو از انتخاب هام حذف کنم یا راه های دیگری هم وجود داره؟
    پیشاپیش ممنون
    معافیت تحصیلی براتون صادر نمیشه. اگر اصرار بر این دارین که همون دانشگاه درس بخونید باید روش های دیگری برای خروج از کشور اتخاذ کنید...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی بیوالکتریک- دانشگاه آزاد اسلامی

سلام دوستان من از دانشگاه Kaunas university of technology کشور لیتوانی تو مقطع ارشد پذیرش گرفتم منتها می بینم که کلا تو لیست مورد تایید وزارت علوم نیست... جالبه که QS رنکینگش 700-750 هستش. قدمت دانشکاه 100 ساله!!!! اولین دانشگاه کشور لیتوانیه اما تو لیست نیست....به نظرتون چه میشه کرد؟؟؟ مشکل ارز دانشجویی هست وگرنه که اعتبار سنجی وزارت علوم فکر نمی کنم ارزش خاصی داشته باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)