صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47

موضوع: پیدا کردن کار در آمریکا از ایران برای ویزای H1B

Junior Member feligoli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نقاشی/ دانشگاه علم و فرهنگ

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن کار در آمریکا از ایران برای ویزای H1B

سلام, داشتن مدرک لیسانس برای گرفتن ویزای کاری الزامیه؟

دوستان کسی میتونه در مورد این ویزا بیشتر توضیح بده؟ توی یه خبر میخوندم امسال 85 هزار نفر به این شکل وارد آمریکا میشن. (بیشتر از تعداد افرادی که با برنده شدن در لاتاری وارد امریکا میشن!)

Junior Member

سلام دوستان. من لیسانس الکترونیک دارم و انگلیسی هم در سطح خیلی خوبی می دونم. یکی از عموهام سیتی زن آمریکاست و یک شرکت الکتریکی داره. کارهای برقکاری ساختمان و از این چیزا. میخواستم بدونم عموم میتونه کارفرمای من بشه یا نه؟ شرایطش چطوریه کسی هست که بتونه راهنماییم کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط grisly_hominid نمایش پست ها
    این روش چندین سال قبل خیلی محبوب بود ولی بدلایل تقلب بسیار سخت تر و سخت تر شده و الان تقریبا ارزش نداره نه برای کارفرما نه برای کارمند.
    پیشنهاد کاری گرفتن شرایط خاص و پیچیده ای داره که کارفرماها اصلا قبول نمیکنند هزینه هاشو چرا که در یک پروسه چند ساله تا مصاحبه کارفرما باید قدرت این رو داشته باشه که تراز مالیش رو بالا نگه داره حتی اگه یک سال با مشکل مالی روبرو شده باشه و ترازاش بیاد پایید روز مصاحبه ویزا افسر خیلی ساده درخواست چند ساله منتظر تو صف رو رد میکنه. با توجه به مشکلات مالی و کار که دارید میبینید چه خبره و قوانین سخت به نظر بعید میرسه حتی اگر درخواست کار صد در صد حقیقتی باشه .
    دوست عزیز، این موارد که شما نام بردید، برای دریافت گرین کارت از طریق کاری هست و ربطی به ویزای h1b نداره، ویزای H1B یه پروسه چند ماهه بیشتر نداره و با مشکلات مالی و تراز و این حرفها کاری نداره،
    اول آپریل هر سال شرکت میتونه برای کارمند مورد نظرش اپلای کنه و نتیجه نهایتا تا سپتامبر همون سال مشخص میشه و از اول اکتبر همون سال هم ویزای شخص تا 3 سال معتبره و شخص میتونه شروع به کار کنه.
    هرگز نخواب کوروش ای مهر آریایی
    بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedgoogle نمایش پست ها
    دوستان کسی میتونه در مورد این ویزا بیشتر توضیح بده؟ توی یه خبر میخوندم امسال 85 هزار نفر به این شکل وارد آمریکا میشن. (بیشتر از تعداد افرادی که با برنده شدن در لاتاری وارد امریکا میشن!)
    یه سری اطلاعات کلی در مورد ویزای H1B:
    1- این ویزا، ویزای کاری هست و هر کاری رو میتونه شامل بشه از مهندس برق و کامپیوتر و عمران و استاد دانشگاه و مدرس زبان و کارهای هنری گرفته تا آشپز ماهر و پرستار بچه و کارگر چمن زنی و...
    2- این ویزا 3 سال اعتبار داره و یه 3 سال دیگه هم قابل تمدید هست
    4- فقط یکبار در سال میشه برای این ویزا اپلای کرد و اون هم اول آپریل هر سال هست که در دو سال گذشته ظرفیت همون چند روز اول پر شده و دیگه پرونده قبول نکردن و همون هفته اول هم یه قرعه کشی رندم انجام شده و تعداد بیشتر از ظرفیت حذف شدن.(البته برای تمدید و برخی موارد خاص آکادمیک و .. میشه هر زمان در سال اقدام کرد)
    5- خود شخص نمی تونه برای این ویزا اقدام کنه و حتما باید یه شرکت اسپانسر بشه و در واقع این شرکت هست که برای ویزا اقدام میکنه.
    6- پیدا کردن کار تو آمریکا تو شرکتی که بخواد برای ویزا اقدام کنه، برای ایرانی ها کار آسونی نیست، ولی غیر ممکن هم نیست. و صدالبته اگه دوست و فامیل و آشنا داشته باشید که خوب، خیلی راحت تر هم هست.
    7- داشتن وکیل برای پروسه الزامی نیست ولی اکثر شرکت ها ترجیه میدن که با وکیل اقدام کنن که مطمئن تر هست و البته قانونا همه هزینه ها (هزینه وکیل و هزینه های دولتی) باید از طرف شرکت پرداخت بشه.
    8- اکثر دانشجویان خارجی که بعد از اتمام تحصیل میخوان تو امریکا بمونن از این ویزا استفاده میکنن.
    9- و یه نکته (از نظر من جالب) اینکه طبق یه آمار البته نه خیلی دقیق 85% ویزاهای h1b در انحصار هندی ها هست!!!! و ناگفته نمونه که هندی ها خیلی بیشتر از بقیه اقوام و صدالبته ما ایرانی ها هوای همدیگه رو دارن!!!
    10- و درصد زیادی از این ویزا ها در رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات هست و چند شرکت بزرگ IT هر سال چندین هزار نفر نیروی کار متخصص رو از این طریق استخدام میکنن.
    11- ظرفیت این ویزا 85000 در سال هست که 20000 تای این ظرفیت برای کارهای تخصصی با نیاز به مدرک تحصیلی مستر و بالاتر اختصاص داره.
    هرگز نخواب کوروش ای مهر آریایی
    بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد

Junior Member

یه سوال
    در فروم خواندم اگه در ایالتی که در اون پذیرش دانشگاه میگیریم فامیل داشته باشیم ریجکت می شیم.در مورد ویزای کارهم همینطوره؟یعنی اگه در اون ایالت یا بدتر از اون در همون شرکت که می خواهیم استخدام بشیم فامیل نزدیک داشته باشیم احتمال ریجکت شدن هست؟

Junior Member

h1b همون نیست که باید هیچ کس دیگه ای تو امریکا توانایی انجام اون کار رو نداشته باشه تا بتونن شمارو استخدام کنن؟

Junior Member

من در حال حاضر در ایالتی کار می کنم که داییم زندگی میکنه و به هیچ مشکلی برنخوردم و ویزامو همین سال اول که برام درخواست کردن گرفتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Q44 نمایش پست ها
    h1b همون نیست که باید هیچ کس دیگه ای تو امریکا توانایی انجام اون کار رو نداشته باشه تا بتونن شمارو استخدام کنن؟
    نه اینی که شما میگید یه چیز دیگه است، یه چیزی شبیه interest visa یا یه همچین چیزی. خوب مسلما باید مهارت هاتون خیلی بیشتر از بقیه ی کسایی باشه که می خوان اون کارو بکنن که شرکت این ریسک رو روی وقت و پولش بکنه.

Junior Member shervinariaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران تهران

درود.
    من برای این ویزا اقدام کردم. اما وقت سفارت من وسط اکتبره. البته این پست مال 2011 هست و الان 2014 . شاید قوانین عوض شده باشه.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)