صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: محدود کردن بعضی موضوعات برای کاربران فعال

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : محدود کردن بعضی موضوعات برای کاربران فعال

من نمیدونم از کجای مطالبم در این تاپیک برداشت میشه که مثلاً newby ها باید محدود بشند. newby بودن که نشانه غیر فعال بودن نیست.
    ولی خوب راهی که به ذهن خودم میرسه برای مشکلی که عنوان کردم اینه که:
    اگر در مورد موضوعات مشابه متوجه شدم که کشوری ایرانی ها رو قبول میکنه و خوب ویزا میده به هیچ وجه تاپیک مرتبط باز نکنم یا در انجمن ها در موردش صحبت نکنم چون مطمئناً جز خراب شدن وضعیت نتیجه ای نداره. در عوض از طریق ایمیل یا پیام خصوصی به این و اون و افرادی که مشخصاً دنبال وقت هستند اطلاع بدم تا شاید تا یه مدت یک Safety option وجود داشته باشه.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    در عوض از طریق ایمیل یا پیام خصوصی به این و اون و افرادی که مشخصاً دنبال وقت هستند اطلاع بدم تا شاید تا یه مدت یک Safety option وجود داشته باشه.
    باز هم در جای مجازیی مثل فروم سخت نیست که منوجه بشید چه کسانی " مشخصا"دنبال وقت هستن؟

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    باز هم در جای مجازیی مثل فروم سخت نیست که منوجه بشید چه کسانی " مشخصا"دنبال وقت هستن؟
    نمیدونم. باید بیشتر فکر کنم.

با سلام به همهٔ دوستان خوبم
    من هم تا حدودی با نظر دوستم emperial موافقم، مخصوصا در مورد دسترسی‌ آژانس‌ها و دارالترجم و ... که الان عضو شدن و حسابی‌ دارن مجانی‌ برای خودشون تبلیغات می‌کنن تعداد پستشون هم بالای ۲۰ تاست و کاری هم نمی‌شه کرد. شخصا معتقدم که اطلاعات باید در اختیار فقط اعضا باشه حتي با ۰ پست ولي بايد حداقل زحمت عضو شدن رو به خودشون بدن. یکی‌ ازدوستان گفته بود: من سعی‌ می‌کنم زود تعداد پستامو بالا ببرم، مطمئن باشید اولین نفری که پستهای نا مربوط رو گزارش بده خودم هستم و پستهای غیر مفید حذف می‌شه پس به این آسونی تعداد پست‌ها بالا نمیره، یکی‌ دیگه از دوستان گفت بود از کجا می‌شه فهمید کی‌ فعال هست، جواب: از تعداد ساعات حضور در فروم هم می‌شه فهمید و فقط ملاک فعالیت تعداد ارسال نیست. برای نظرات همه احترام قائلم ولی‌ به نظرم با عضویت آژانس‌ها و ... داره یه کم فروم ما جای دلالی می‌شه و من با این مخالفم و تمام تلاشم رو می‌کنم چنین پستهای رو گزارش بدم. در کلّ با محدودیت برخی‌ پست‌ها موافقم در یک بازهٔ زمانی خاص، ولی‌ باید یک فکر اساسی‌ کرد، مطمئنم مدیران راه حل خوبی‌ پیدا می‌کنن
    موفق باشيد
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

با این محدودیتها شما هیچ وقت نمیتونید جلوی افرادی که دنبال گرفتن اطلاعات مورد نظرشون از سایت هستن رو بگیرید. ایجاد محدودیت هایی مثل تعداد پست فقط باعث میشه تعداد پستهای غیر مفید تو فروم زیاد بشه و بازدهی فروم کم بشه. شما بیا 100 نوع محدودیت بذار ولی من خودم به راحتی میتونم تعداد پستهام رو ظرف 2-1 روز به حد تعیین شده برسونم بدون اینکه خلاف مقررات عمل کرده باشم. پست هام خلاف قانون نیست ولی مطلب ارزشمندی هم توش پیدا نخواهد شد.
    فقط یه صحبت با افرادی مثل کارمندهای آژانسهای مختلف دارم که میان و از اطلاعات اینجا استفاده میکنن و همه وقتها رو میگیرن و بعد به بچه ها میفروشن. میدونم که همشون هم این پستها رو میخونن. این افراد باید بدونن این پولی که از این راه دارن در میارن از پول دزدی هم حرامتر هست و نفرین تموم اونهایی که که مجبور میشن وقت بخرن یا اصلا وقت گیرشون نمیاد پشت سرشون خواهد ماند. حالا اگه دوست دارن میتونن برن و این نفرین ها رو به جون بخرن تا رئیسشون 2 قرون بیشتر سود کنه. ولی باید بدونن کسی با این دله دزدیها عاقبت به خیر نمیشه و به جایی نمیرسه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

دوستان عزیز

شما چه دسترسی به اطلاعات را برای همه به جز اعضا فعال محدود کنید چه نکنید باز هم بحث اشغال وقت و ... وجود خواهد داشت و ربطی به این فروم و ... نداشته و به فرهنگ ما مربوط می شود. وقتی بعضی از افراد با سابقه در همین فروم چند جا وقت می گیرند و. یک روز مانده به مصاحبه کنسل می کنند و در نتیجه امکان استفاده را برای دیگران می بندند این مشکلات وجود دارد.

در ثانی به نظر من اینقدر از آزانس ها بد نگوئید. من خودم در قبرس شاهد بودم که به جز دو نفر همه وقت را از آزانس خریده بودند و خیلی هم راضی و سر حال و خشنود بودند. شما به نظر من ترغیب کنید که آزانس ها وقت را بگیرند چون بالاخره به یکی می رسد و آنها به خاطر پول هم شده نمی گذارند وقت از بین برود. اما گفتن ندارد دوست عزیزی که هم از آنکارا و هم از قبرس وقت گرفت و در نهایت رفت آنکارا و وقت 5 می از بین رفت چون دو روز مانده به حرکت وقت قبرس خود را کنسل کرد که در مصاحبه خودش فنا نشود، نه اینکه یک بنده خدایی وقت را بگیرد.

وقتی که دوست با سابقه محترم در فروم مطرح می کند که بیا همه پذیرشها رو قبول کن و رحم هم نکن بعد با I-20 یکی برو مصاحبه معلومه که خیلیا هستن که زیاد به فکر دیگران نیستند و حاضرند به هر قیمتی شده از ایران بروند. حالا اگر هم این وسط یک عده با لیاقت چیزی عایدشان نشد مهم نیست.

دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Junior Member

منم با نظر Ehsan99 موافقم و فکر می کنم مشکلاتی که الان گریبانگیر ما هست بیشتر به خود ما بر می گرده تا به غیر. توی تاپیکای مربوط به گرفتن وقت از سفارت به راحتی می تونید افراد زیادی رو پیدا کنید که خیلی قبل از صادر شدن I20 و حتی گرفتن جواب قطعی پذیرش اقدام به گرفتن چند تا وقت از جاهای مختلف می کنند و تا لحظه ی آخر به امید رسیدن I20 وقتشون رو نگه می دارن وقتی که اون وقت دیگه عملا به درد فرد دیگه ای نمی خوره کنسلش می کنن چون هنوز خبری از I20 نیست. جالب اینجاست که بعضا برخی از این دانشجوهای بی انصاف از اعضای فعال و ستاره دار فروم هستن! ظاهرا به خاطر این ستاره دار شدن که به حال دیگران مفید واقع شدن اما در عمل می بینیم که اینطور نیست. همینایی که مدام در مذمت آژانسا پست می ذارن پشت پرده خودشون 3-4 تا آژانسو مامور گرفتن وقت برای خودشون می کنن و این وسط یه عده مثل خیلی از دوستای من که الان وضعیتشون در هاله ای از ابهامه، به صرف اینکه به دوستای مجازیشون تو این تاپیک خیانت نکرده باشن یا در اثر دید منفی که همین بچه های ظاهرساز در مورد کار آژانسا ایجاد کردن فکر سر زدن به این آژانسا رو از ذهنشون پاک می کنن غافل از اینکه فقط دارن از قافله عقب می مونن. این طوری میشه که یکی مثل یکی از بچه های ما مجبور می شن ترمشونو از وینتر به فال دیفر کنن و با این وضعی که پیش میره از فال به وینتر بعد! این خصلتای ناپسند متاسفانه از کودکی در ما نهادینه شده و و با راهکارایی که دوستان می دن نمیشه باهاش مقابله کرد، یادتون بیاد از همون دورانی که بچه مدرسه ای بودیم و همه قرار می ذاشتیم که مثلا فلان روز امتحان ندیم چون خیلیامون نمی رسیدیم درسو حاضر کنیم، اما در نهایت روز امتحان همونایی که سردمدارای کنسل کردن امتحان بودن و بقیه رو تحریک می کردن، خودشون نفر اول برگه ی امتحانو بر می داشتن و شروع می کردن به نوشتن!
    فقط می خواستم بگم که بهتره به جای ایجاد محدودیت کاربری یا راهکارایی از این دست یکم فرهنگ سازی کنیم، بیشتر صداقت به خرج بدیم و اگه صادق بودن برامون سخته، پستی توی تاپیک نذاریم و افراد دیگرو به بیراهه نکشونیم.
    با آرزوی بیشتر شدن اتحاد و یکدلی بین اعضای فروم.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Senior Member

پیش فرض كاركرد دوگانه Forum و مشكلاتي كه ايجاد كرد.....

دوستان من طي اين هفته و روزهاي قبل حرفهايي از بعضيها شنيدم كه واقعا باعث تاسفه: اين جمله كه "من تا حالا توي forum هيچ چيزي ننوشتم اما اطلاعات گرفتم كلي الان هم اومدم باكو (با چاشني ريشخند كه اونهايي كه اينجا مي نويسند آدمهاي ساده اي هستن و من زرنگم)" اين رو من طي اين هفته زياد شنيدم. امروز يه خانمي رو ديدم كه وقت باكو رو دويست هزار تومان از يه آژانس خريده بود. يكي ديگه هم ديدم كه افتخار مي كرد كه forum جاي آدمهاي بيكاره و علاف اما من باكو رو از اونجا فهميدم كه بايد وقت بگيرم. اين روزها كلي ايرانيها براي ويزاي توريستي مي رن باكو و از اطلاعات اين forum بهره مندن و سود سرشاري هم نصيب آژانسها مي شه. سيستم وقت سفارت در باكو توسط آژانسها اشغال شده . ديروز يكي از بچه ها مي گفت كه كنسول باكو ازش پرسيده از applyabroad هم استفاده مي كني؟ همه اين حرفها رو زدم كه بگم كاركرد دوگانه forum واقعا عملا گاهي اوقات به دانشجوها به جاي كمك ضربه زده. من قبلا اين اعتقاد رو نداشتم اما اين هفته به اين باور رسيدم يا چيزهايي كه ديدم و شنيدم. شايد يايد فكري كرد...

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : كاركرد دوگانه Forum و مشكلاتي كه ايجاد كرد.....

سلام
    من اعتقاد به گفته شما ندارم. بدین دلیل که هدف اصلی فروم اطلاع رسانی است. حالا اگر بعضی از دوستان مارا علاف می دونند این محبت بالا و میزان وجدانشان را نشان می دهد.در مجموع با توجه به شرایط فکری و زندگی اجتماعی ما نشان می دهد که شرایط استفاده از امکانات خوب و مفید را نداریم و در هر چیزی فکر منافع شخصی یا به نحوی سوء استفاده از امکانات(مثال واضحش آژانس ها) را داریم. ریشه اینگونه رفتارها را باید در فرهنگ خودمان جستجو کنیم نه امکاناتی که برای بهبود امور زندگی بکار می بریم.
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

من مسئله سوء استفاده آزژانس ها را قبول دارم , ولی آیا تنها این فروم باعث اطلاع رسانی آنها می شود ؟ آیا منبع اطلاعاتی دیگری ندارند؟ آیا اگر راهکاری هم اندیشیده شود برای جلوگیری از اطلاع رسانی آژانسها (که بعیده این راهکار وجود داشته باشد) مشکلات بچه ها حل می شود؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)