صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38

موضوع: محدود کردن بعضی موضوعات برای کاربران فعال

Senior Member

پیش فرض پاسخ : محدود کردن بعضی موضوعات برای کاربران فعال

من هم قبول دارم كه خيلي از اين موارد قابل پيشگيري نيست. خواستم فقط گلايه اي كرده باشم از بعضي از دوستان كه شرحش رو در بالا گفتم، كه اگر من از forum استفاده كردم حداقل اگر به مطالبش اضافه نمي كنم اين رو زرنگي و ناشي از استعداد بالاي خودم ندونم. چيزي كه من اخيرا زياد ديدم.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    من هم قبول دارم كه خيلي از اين موارد قابل پيشگيري نيست. خواستم فقط گلايه اي كرده باشم از بعضي از دوستان كه شرحش رو در بالا گفتم، كه اگر من از forum استفاده كردم حداقل اگر به مطالبش اضافه نمي كنم اين رو زرنگي و ناشي از استعداد بالاي خودم ندونم. چيزي كه من اخيرا زياد ديدم.
    در مجموع نوع طرز فکر و دریافت های شما از زندگی، شخصیت و رفتار شما را در زندگی میسازد و خیلی از رفتارها و طرز عمل ما آدمها اکتسابی است یعنی شما باید در اجتماع و با تفکر باز اونها را دریافت ودر زمان مناسب بکار ببرید و اینگونه رفتارها و طرز فکرها نه تنها در بهترین دانشگاههای ایران(شریف و تهران و...) تدریس نمی شه بلکه در هیچ دانشگاهی در دنیا نه تدریس می شه و نه Course براش وجود داره. پس همه زندگی درس و اپلای و ادامه تحصیل نیست بلکه زندگی خیلی فراتر از این موضوعات است و اینها بخشی از این موارد است و اگر شما در این موارد می بینید که آدمهای که در حال لنگ زدن هستند بیشتر از اینکه برای این شرایط و امکانات موجود ناراحت بشید باید غصه زندگی این دوستان را بخورید... ما دوستان تحصیل کرده یک بعدی در زندگیمان کم نداریم و نخواهیم داشت...
    امیدوارم در زندگی قبل از هرچیزی کمی آگاه باشیم.
    فکر کنم به اندازه کافی از موضوع فاصله گرفتیم.
    موفق و پایدار باشید.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

پیش فرض پاسخ : كاركرد دوگانه Forum و مشكلاتي كه ايجاد كرد.....

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    ديروز يكي از بچه ها مي گفت كه كنسول باكو ازش پرسيده از applyabroad هم استفاده مي كني؟
    منظورتون کنسول سفارت آمریکاست؟! اون از کجا همچین سایت فارسی رو می شناسه؟ اصلا چرا باید در این مورد براش حساسیت ایجاد بشه؟ همه جای دنیا از این فروما برای ارتباط بین بچه هایی که اپلای می کنن وجود داره و موضوع خیلی مهمی به نظر نمی رسه. من خیلی معنی این جمله ی کنسولو نمی فهمم یعنی یکی رفته و گفته دلیل این هجوم بی سابقه به سفارت شما این سایته یا یه همچین چیزی؟!
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudi_mech
    ... یا اینکه سعی کردن جواب سوال هاشون رو تو بحث های قبلی پیدا کننو یا کلا آدم درون گرایی هستن و نظرشون رو نمی گن در مورد بحث ها مگر اینکه مطمئن باشن از حرفشون...
    نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    ... از تعداد ساعات حضور در فروم هم می‌شه فهمید و فقط ملاک فعالیت تعداد ارسال نیست. ...
    خب آژانس ها خیلی بیشتر از من و شمایی که دانشجو ایم و کلی گرفتاری دیگه داریم میتونن تو انجمن بچرخن و نفر اول از لحاظ تعداد ساعات حضور در انجمن بشن!

یه پیشنهاد دارم ولی میدونم که چند تا مشکل داره، اینجا مطرح میکنم، شاید بشه با نظر دوستان اشکالاتش رو بر طرف کرد:
    خیلی از دانشگاه ها به دانشجوهاشون ایمیلِ .ac.ir میدن، میشه این ایمیل رو برای عضویت در فروم اجباری کرد. مثل خیلی جاها که میخوان به دانشجوها خدماتی بدن، این کار رو میکنن.
    مشکلاتِ این کار که فعلا به نظرم میرسه اینه که:
    1- همه دانشگاه ها (یا شایدم خیلیاشون) همچین چیزی ندارن و این مشکل بزرگیه!
    2- یه سری جاها هستن که نمیدونم به چه پشتوانه ای همچین دامنه هایی دارن. مثلا آموزشیِ ماهان!!

اما راه کار هایی که شاید! بشه در طول زمان بهش دست یافت:
    1- اقدامات گسترده ای!!!(خب نمیدونم چه اقداماتی، یا از چه طریقی) انجام بشه که دانشگاها مجبور بشن به دانشجوهاشون موقع ثبت نام، همچین ایمیلی رو بدن. (اعم از دولتی روزانه و شبانه و آزاد و ...)
    2- پیگیریِ صنفی ای بشه در خصوص این که چرا موسسات غیر آکادمیک همچین دامنه هایی دارن.(البته بازم نمیدونم از لحاظ قانونی همچین چیزی ممکنه یا نه)

خب دیگه زیادی ننویسم، فقط اینو بگم که این کارا هم اگه انجام بشه، ممکنه یه مشکل دیگه پیش بیاد و اون هم سواستفاده از ایمیل های دانشجو هاست. مثلا فلان آژانس بیاد ایمیلِ یه دانشجو رو ازش بخره!!! و یا این که خب به هر حال تو یه آژانس یه نفر احتمالا پیدا میشه که یه فامیلی داشته باشه که یه جایی دانشجو باشه...
    که دیگه به بحث های فرهنگی و این جور چیزا برمیگرده که خوشبختانه خودتون استادین دیگه.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

ApplyAbroad Champion

به نظرم این محدودیت خیلی زیادی ایجاد خواهد کرد و بسیار از کاربران رو از دسترسی به فروم محروم خواهد کرد، چون همون طور که خودتون گفتید خیلی از دانشگاه‌ها ممکنه دومین ac.ir نداشته باشند. همین طور دانشجویان خارج از کشور چنین ایمیلی ندارند. به علاوه تعدادی از کاربران هم هستند که دبیرستانی هستند و برای پذیرش مقطع لیسانس می‌خوان اقدام کنند. طبیعتا این کاربران هم چنین ایمیلی ندارند.

ضمن این که وقتی بیشتر فکر کردم دیدم که جلوگیری از دسترسی آژانس‌ها عملا مشکلی رو حل نخواهد کرد. مطالبی که در این فروم بحث می‌شه اون قدرها هم سرّی نیست که هرگز به بیرون درز پیدا نکنه. به فرض این که ما بتونیم جلوی دسترسی آژانس‌ها به فروم رو بگیریم، فکر می‌کنید اون‌ها هرگز متوجه مساله‌ای مثل ویزا دادن سفارت آمریکا در باکو نخواهند شد؟! جلوگیری از دسترسی آژانس‌ها حداکثر کاری که ممکنه انجام بده اینه که چند روزی خبردار شدن آژانس‌ها رو به تاخیر بیاندازه.
    بعلاوه، اگر چه بیشتر بچه‌ها معتقدند که وقت‌های سفارت رو آژانس‌ها اشغال می‌کنند و به نظر من هم آژانس‌ها ممکنه تعدادی وقت رو گرفته باشند، اما مشکل اصلی تعداد زیاد متقاضیان ویزا و گرفتن بیش از یک وقت توسط هر شخصه و نقش آژانس‌ها در این میون اون قدرها هم پررنگ نیست. من برای پدر و مادرم از آنکارا برای اوایل مارس بدون هیچ مشکلی و با اولین تماس وقت گرفتم، اما وقتی فصل گرفتن ویزای دانشجویی رسید تمام وقت‌ها بدون استثنا پر شد. بپذیریم یا نپذیریم خود ما هستیم که داریم برای خودمون مشکل درست می‌کنیم و طبق معمول دوست داریم تمام مشکلات رو بندازیم گردن یکی دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    به نظرم این محدودیت خیلی زیادی ایجاد خواهد کرد و بسیار از کاربران رو از دسترسی به فروم محروم خواهد کرد، چون همون طور که خودتون گفتید خیلی از دانشگاه‌ها ممکنه دومین ac.ir نداشته باشند. همین طور دانشجویان خارج از کشور چنین ایمیلی ندارند. به علاوه تعدادی از کاربران هم هستند که دبیرستانی هستند و برای پذیرش مقطع لیسانس می‌خوان اقدام کنند. طبیعتا این کاربران هم چنین ایمیلی ندارند.
    خب فکر میکنم دوستان خارج از ایران هم email های با پسوند .edu داشته باشن.

ضمن این که وقتی بیشتر فکر کردم دیدم که جلوگیری از دسترسی آژانس‌ها عملا مشکلی رو حل نخواهد کرد. مطالبی که در این فروم بحث می‌شه اون قدرها هم سرّی نیست که هرگز به بیرون درز پیدا نکنه. به فرض این که ما بتونیم جلوی دسترسی آژانس‌ها به فروم رو بگیریم، فکر می‌کنید اون‌ها هرگز متوجه مساله‌ای مثل ویزا دادن سفارت آمریکا در باکو نخواهند شد؟! جلوگیری از دسترسی آژانس‌ها حداکثر کاری که ممکنه انجام بده اینه که چند روزی خبردار شدن آژانس‌ها رو به تاخیر بیاندازه.
    خب همینم خیلی کمک می کنه. نه؟

بعلاوه، اگر چه بیشتر بچه‌ها معتقدند که وقت‌های سفارت رو آژانس‌ها اشغال می‌کنند و به نظر من هم آژانس‌ها ممکنه تعدادی وقت رو گرفته باشند، اما مشکل اصلی تعداد زیاد متقاضیان ویزا و گرفتن بیش از یک وقت توسط هر شخصه و نقش آژانس‌ها در این میون اون قدرها هم پررنگ نیست. من برای پدر و مادرم از آنکارا برای اوایل مارس بدون هیچ مشکلی و با اولین تماس وقت گرفتم، اما وقتی فصل گرفتن ویزای دانشجویی رسید تمام وقت‌ها بدون استثنا پر شد. بپذیریم یا نپذیریم خود ما هستیم که داریم برای خودمون مشکل درست می‌کنیم و طبق معمول دوست داریم تمام مشکلات رو بندازیم گردن یکی دیگه.
    بدون هیچ بحثی، اینو قبول دارم، چون خودم شاهدش بودم، نه فقط در این موارد، بلکه چیزای مشابه دیگه هم بوده.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط fesghelbahal
    خب فکر میکنم دوستان خارج از ایران هم email های با پسوند .edu داشته باشن.
    خب همینم خیلی کمک می کنه. نه؟
    بدون هیچ بحثی، اینو قبول دارم، چون خودم شاهدش بودم، نه فقط در این موارد، بلکه چیزای مشابه دیگه هم بوده.
    edu پسوندیه که دانشگاه‌های آمریکایی بیشتر استفاده می‌کنند و دانشگاه سایر کشورها معمولا پسوند کشور خودشون رو دارند. ضمن این که همون طور که گفتم، ممکنه بعضی‌ها نیاز به استفاده از فروم داشته باشند ولی در حال حاضر دانشجو نباشند. مثلا فارغ‌التحصیل شده باشند یا دبیرستانی باشند.
    به هر حال، با توجه به این که ریشه‌ی مشکل جای دیگری است و در پست قبلی هم توضیح دادم، فکر نمی‌کنم این محدودیت مشکل خاصی رو حل بکنه.

Junior Member

با سلام
    من یکی از کسانی هستم که از اطلاعات فروم استفاده زیادی کردم ولی هنوز نظری نداده ام. چرا؟چون عادت دارم تا زمانی که اطلاعات دقیق و با ارزشی نداشته باشم به کسی توصیه ای نکنم.
    به نظرم ملاک فعال بودن افراد در فروم را نه به صرف تعداد ارسال بلکه به فرم تعداد تشکر بخش بر تعداد ارسال گذاشت.
    چند وقت پیش توصیه هایی در مورد خواندن برای تافل و اپلای کردن به یکی از دوستان کردم که خیلی پسندید چرا اونا رو این جا نذاشتم برای اینکه صرفا در حد نظریه هستند . هر وقت تونستم نمره تافل 105 به بالا بیارم ( 2 ماه دیگر انشاء ا...) مطمئن باشید تمام تجربیات خودم که بخش زیادی از آنرا مدیون اینجا و چند تا فروم هندی و امریکایی است در این فروم خواهم گذاشت . در مورد اپلای کردن هم همینطور.
    به هر حال از تمام کسانی که تا اینجا نظریات شان را چه خوب و چه بد در این فروم قرار دادند تشکر می نمایم. در مورد گذاشتن محدودیت برای اطلاعات حیاتی و غیر حیاتی مخالف هستم چون در عصر آزاد اطلاعات هستیم این فروم نه یه جای دیگه ، افراد اطلاعات خود را بدست می اورند مهم به اشتراک گذاری آنها است. و من هم هر وقت احساس کنم دانش و اطلاعاتم باعث رفع مشکل دیگران خواهد شد (نه انکه بر ابهام بیفزاید ) در خدمت دوستان خواهم بود.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)