صفحه 75 از 78 نخستنخست ... 256566676869707172737475767778 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 777

موضوع: سوالات متفرقه درمورد ازمون آیلتس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات متفرقه درمورد ازمون آیلتس

سلام یه سوال. این که بعضی دانشگاه های زدن هر کدوم از بند ها باید بالای ۶ باشه حتما خیلی روش حساسن؟ من اورالم ۶.۵ شده ولی رایتینگم شده ۵.۵. چی کار کنم؟ رزومم کامل و خوبه

نقل قول نوشته اصلی توسط j0hncna نمایش پست ها
    سلام یه سوال. این که بعضی دانشگاه های زدن هر کدوم از بند ها باید بالای ۶ باشه حتما خیلی روش حساسن؟ من اورالم ۶.۵ شده ولی رایتینگم شده ۵.۵. چی کار کنم؟ رزومم کامل و خوبه
    به نظرم بهشون بگو، 95 درصد تو ایران به همه زیر 6 میدن، خودشون متوجه میشن!

سلام ببخشید اخر این بریتیش کانسیل و IDP نمراتشون فرق داره یا نه؟ یکی در تاپیک ابلتس اذربایجان نوشته که بریتیش کانسیل باکو داده و خیلی نمراتش بالاتر شده ، کسی تجربه بریتیش کانسیل باکو را داره یا جای دیگه/؟؟؟

دوم اینگه کسی در خارج از ایران تجربه ایلتس کامپیوتری را داره؟ ایا فونت ریدینگ را میشه بزرگ کوچک کرد و زمان رایتینگ همان 1 ساعت است؟؟
    ویرایش توسط hilarious : November 4th, 2018 در ساعت 01:33 AM

سلام دوستان عزیز

من دارم برای ielts آکادمیک آماده میشم که حداکثر تا 2 ماه دیگه آزمون بدم. سطح زیانم بد نیست ولی متاسفانه ریدینگ و لسینینگ رو فقط بعضی وقتها خوب می زنم و بعضی وقتها هم بد ،یعنی تا نمره 5 حتی، با توجه به تست های کتاب های آیلتس کمبریج. (شاید چون جند سالیه که مطالعه و گوش کردن انگلیسیم خیلی خیلی کم بوده)

این دو تا مهارت داره خیلی نا امیدم میکنه. واقعا ریدینگ ها بعضی وقتها خیلی سختن و لیسینگ ها همیجور ،مخصوصا سکشن 4 لسینینگ.

واقعا از دوستانی که تجربه دارن خواهش می کنم راهکاری ارائه بدن که بشه این دو تا مهارت رو ظرف مدت کوناه تا 6 یا 6.5 رسوند. آیا واقعا میشه؟؟؟؟

ممنون میشم کمک کنید
    با آرزوی موفقیت برای همه داوطلبان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

راهی جز تمرین نیست. کتابهای کمبریج رو از 5 تا 13 تمرین کنید. اوایل معمولا طبیعیه که نمرات پایین هستند. سعی کنید بعد از تست لیسنینگ ترنسکریپت رو بررسی کنید و چندبار به ترک لیسنینگ گوش بدید تابه لهجه بریتیش عادت کرده باشید. البته پادکست های بی بی سی هم خیلی خوب هستند و اگه بهشون عادت کنید، دیگه لیسنینگ های آیلتس واستون سخت نیست.
    البته تکنیک های تست زدن هم خیلی مهمه. مثلا تو لیسنینگ باید قبل اینکه ترک پخش بشه، کیورد های سوال رو پیدا کنید و هنگام پخش ترک دنبال جواب سوال باشید تا اینکه بخواین به مفاهیم کلی توجه کنید (مخصوصا سکشن های 1 و 4).
    برای ریدینگ هم باید اول سوالات رو بخونید و با توجه به کیورد سوالات، دنبال جواب تو متن باشید. چند تست اول رو بدون احتساب زمان بزنید و کم کم زمان رو کاهش بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin979 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من دارم برای ielts آکادمیک آماده میشم که حداکثر تا 2 ماه دیگه آزمون بدم. سطح زیانم بد نیست ولی متاسفانه ریدینگ و لسینینگ رو فقط بعضی وقتها خوب می زنم و بعضی وقتها هم بد ،یعنی تا نمره 5 حتی، با توجه به تست های کتاب های آیلتس کمبریج. (شاید چون جند سالیه که مطالعه و گوش کردن انگلیسیم خیلی خیلی کم بوده)

این دو تا مهارت داره خیلی نا امیدم میکنه. واقعا ریدینگ ها بعضی وقتها خیلی سختن و لیسینگ ها همیجور ،مخصوصا سکشن 4 لسینینگ.

واقعا از دوستانی که تجربه دارن خواهش می کنم راهکاری ارائه بدن که بشه این دو تا مهارت رو ظرف مدت کوناه تا 6 یا 6.5 رسوند. آیا واقعا میشه؟؟؟؟

ممنون میشم کمک کنید
    برای لیسنینگ تا 6 یا 6.5 این کتابهای لیسنینگ موجود در بازار میتونه کارگشا باشه مثلا tactics for listening. که بعدش هم باید ازمونهای ایلتس را تمرین کنید ، ولی برای 7 به بالا به نظرم مستندها و فیلمهای زبان اصلی موثر هستند و دیگه کتابی وجود نداره برای این سطح 8 مثلا. من خودم حدد 20 جلسه مستندهای بی بی سی را گوش دادم و از 6.5 7 رسیدم به 7.5 8 ، مستندهای حیات وحش را هم نه خیلی چون کم حرف میزند ، مثلا مستندهای bbc horizn یا Our world . اگر در حد 6 هستید همین کتابهای خود ایلس را کار کنید و کتابهای مخصوص لیسنینگ پیشرفته را گوش بدید ، ولی از از 7 به بالا فیلمها و مستندهای بریتیش را مثلا BBC. که با زیر نویس انگلیسی همراه باشه ، ببینید و جاهایی که نمیفهمید را زیر نویس انگلیسیش را توجه کنید و حتی برگردید عقب یه 10 ثانیه و دوباره گوش بدید ، با این روش قطعا اگر روزی یه ساعت کار کنید بعد یک ماه پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهید کرد ،

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin979 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

ممنون میشم کمک کنید
    من که خودم ted talks رو به همه پیشنهاد میکنم برای لیسنینگ یه دلیلش اینه که همه جور آدمی با لهجه های متفاوت در مورد موضوعات مختلف حرف میزنن. پادکستاش و راحت میتونید پیدا کنید و هر روز هم تقریبا یکی تا چنتا جدید ارایه میدن.
    به نظرم تحلیل اینکه چرا نمرتون کم میشه خیلی مهمه، بعضی وفتا ممکنه صرفا به خاطر تمرکز نداشتن نمره پایینی بیارین یا غلط املایی و غیره که ربطی اصلا به مهارت شما نداره.
    توصیه میکنم حتما به سایت lizیا simon سر بزنید و تو اون بخشی که ضعیف عمل میکنید آموزش مربوطه را ببینید.
    امیدتون از دست ندید. امیدوارم به نتیجه دلخواه برسید.

من یه سوال خیلی عجله ای داشتم ببخشید که پست های قبلی رو نخوندم و وقت ندارم بخونم! من پارسال آیلتس دادم و الان اپلای کردم، ازم ریپورت نمره رو خواستن. میخواستم بپرسم چطوری میتونم نمره ام رو به دانشگاه آمریکایی ریپورت کنم؟ من از سایت سر در نیاوردم اصلا نمیدونم چطوری هزینه اش پرداخت میشه. کسی تجربه داره منو راهنمایی کنه؟

Junior Member

دوستان کسی از دوره های آنلاین آمادگی آیلتس ایرسافام آرمانی چیزی میدونه؟ خیلی تعریفشو شنیدم. کسی هست که ازشون استفاده کرده باشه؟

سلام دوستان. من نمره اورال آکادمیک 6 شدم و ریدینگ از 5 نمیتونم بالا ببرم. ممنون میشم منابع ریدینگ واسم معرفی کنید. من کل تکنیک های ریدینگ از سایت ها و کتاب ها خوندم ولی نمره بالا نمیره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)