نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما با توجه به زمان کمی که تا امتحان GRE باقی مونده

رأی دهندگان
36. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • روش اول: لغات رو به شکل طوطی وار و ماشینی و بدون کاربرد در جمله فقط حفظ کنیم (که مزیت این روش اینه که تعداد بیشتری لغت رو می شه حفظ کرد)

19 52.78%
  • روش دوم: وسواس بیشتری توی لغات به خرج بدیم و برای هر لغت کاربرد اون لغت رو در یک جمله هم بخونیم (مزیت این روش اینه که لغات رو به شکل عمیق تری یاد

17 47.22%
صفحه 4 از 130 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1294

موضوع: آرشيو پستهاي قديمي GRE

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : مینیمم gre

منظورم همون advisor بود ! این روزا دیگه اسم خودمم قاطی می کنم
    بیشتر می خواستم ببینم کسی تا حالا مورد اینچنینی داشته .. آخه مثلا برای مهندسی می نویسند Min verbal 450 ولی با 320 هم قبول می کنند . این رشته های انسانی هم مثل مهندسی نیست که استاد خیلی کاره ای باشه . چون دانشکده fund رو تامین می کنه ... نمی دونم والا ???

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مینیمم gre

من به چند مورد اینطوری برخورد کردم و با graduate advisor ها صحبت کردم که حرف همشون این بود که اگه سایر شرایطت خوب باشه ما از این موضوع میگذریم و تا حالا زیاد شده که این اتفاق واسه ما افتاده. بعضیهاشونم میگفتن میتونیم بهت فقط پذیرش بدیم و این در صورتی هست که خودت هزینه هاتو تامین کنی. ولی در کل من به هیچ کدوم از این جاها نفرستادم چون مطمئن بودم شانس fund رو از حالت عادی کمتر میکنه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

پیش فرض 15 دانشگاه برتر در زمینه مهندسی در آمریکا و نمره GRE Verbal

دوستان سلام
    یه سوال داشتم می خواستم نظر شما را هم بدونم
    برای گرفتن پذیرش با بورس از 15 دانشگاه برتر در مهندسی در آمریکا نمره GRE Verbal چقدر اهمیت داره؟ مقاله، معدل، recom مهمتره یا verbal؟ اونهایی که تجربه داشتند یا از دوست هایی که داشتند و رفتند ممنون میشم راهنمایی کنند. من verbal خودم کمتر از 300 شده. اما بقیه مواردی که گفتم وضعیتم خوبه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : 15 دانشگاه برتر در زمینه مهندسی در آمریکا و نمره GRE Verbal

تا اونجایی که من دستگیرم شده GRE مهمترین چیزه بعدش معدل و مقاله و ...

Senior Member

خوب من با اين صحبت که GRE مهمترين چيزه اصلا موافق نيستم. امسال يکي از بچه هاي تهران، رشته مهندسي، بدون نمره GRE از MIT پذيرش گرفت و رفت. يا بچه هاي که سالهاي قبل بدون حتي toefl هم ميرفتن !! شايد واسه خودشون (شايد!!) مهم باشه، ولي واسه international اينقدر مهم نيست. مقاله خيلي مهمتره!

wow.oops
    Guest

این که GRE از همه مهمتره رو از کجا آوردی؟ ??? . هیچ کدوم از همه مهم تر نیستن. Overall مدارکو بررسی می کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    تا اونجایی که من دستگیرم شده GRE مهمترین چیزه بعدش معدل و مقاله و ...

Junior Member

سلام دوستان

اینکه چه چیز از همه مهمتره بستگی به دانشگاه داره، به طور مثال همانطور که دوستمون گفته بعضی دانشگاه‌ها به طور کلی مدارکو بررسی می‌کنند اما گروه گزینش در برخی دانشگاه‌ها بیشتر بر روی کارهای تحقیقاتی (مقاله، research و ...) تکیه دارد و معتقدند بر روی معدل نباید زیاد حساس بود زیرا نحوه‌ی نمره‌دهی در دانشگاه‌ها و یا استادید یک دانشکده متفاوت است (البته نه اینکه معدل خیلی پایین رو قبول کنند، مثلاً معدل ۱۸ با مقاله رو به ۱۹ بدون مقاله ترجیح میدن) و برخی دیگر معتقدند از دانشجوی لیسانس نباید انتظار کار تحقیقاتی داشت (زیرا این کار مخصوص دوره‌ی ارشد و دکتراست) بلکه باید چنین دانشجوبانی پایه‌ی قوی داشته باشند و تنها چیزی که پایه‌ی قوی یک دانشجو را نشان می‌دهد معدل اوست (در چنین دانشگاه‌هایی داشتن نمرات خوب در دروس پایه: ریاضیات ۱ ، فیزیک۱ و ... هم تعیین کننده است). بعضی دانشگاه‌ها هم برای انتخاب دانشجویانی که حد نصاب مشخص آنها را برآورده کردند، بر روی نمرات زبان انگلیسی حساسیت نشان می‌دهند (مثلاً معدل 17 با تافل 620 رو به معدل 17.5 با تافل 580 ترجیح میدن).

اما اگه شما رزومه‌ و کارهای تحقیقاتی خودتون رو تا حد امکان به Research Interest استادی که مخشو می‌زنید نزدیک کنید، احتمال پذیرش گرفتنتون بیشتر میشه. به جواب‌های امیدوار کننده‌ی استادها اعتماد نکنید و تا اونجا که وسعتون می‌رسه apply کنید و مخ بزنید.

موفق باشید

كاملا درسته كه اینکه چه چیز از همه مهمتره بستگی به دانشگاه داره.
    ولي اين رو از من قبول كنيد كه تعداد دانشگاههايي كه اول به GRE بها مي دهند خيلي زياده.

استدلال اونا اينه كه معدل دو دانشگاه مختلف با هم قابل مقايسه نيست و در مورد مقاله هم اعتقاد دارن جهان سومي ها الكي مقاله سنتز مي كنن با result هاي قلابي. كه كم راست نمي گن.
    جملاتي كه گفتم ترجمه جملاتي بود كه Boston Universityو University of Kentucky براي من فرستادن ....

Junior Member

دوباره سلام

در مورد آزمون GRE بیشتر دانشگاه‌ها به نمره‌ی Q گیر می‌دن چون اونا از یک دانشجوی مهندسی انتظار دارن سؤالاتی در حد اول دبیرستانو کامل و بادقت جواب بده(همانطور که قبلاً هم در جایی از همین سایت گفته بودم چند نفر از دوستانم با نمره‌های Verbal در محدوده‌ی ۳۰۰ تا ۳۵۰ از دانشگاه‌هایی پذیرش گرفتند که حد نصابشون ۴۰۰ بود اما به چند نفر دیگه با نمره‌ی Verbal در حدود ۵۰۰ و نمره‌ی Q در حدود ۷۸۰ گیر داده بودند.)
    اینو بدونید که اگه شرایط علمی شما خیلی خوب باشه اصلاً به GRE (بیشتر منظورم ورباله) گیر نمی‌دن.

در مورد مقاله‌هایی که دارای اعداد و ارقام و نتایج تقلبی هستند باید بگم که این مقاله‌ها معمولاً به نام چینی‌ها و هندی‌ها معروفند. و اگه شما این مقاله رو همراه با استادی که در آمریکا شناخته شدست بدین دیگه این مشکلات رو نداره. ضمناً خیلی از ژورنال‌های معتبر از شما اطلاعاتی رو درباره‌ی مقاله می‌خوان تا از ساختگی نبودن آن اطمینان حاصل کنن.

موفق باشید

wow.oops
    Guest

TO vahidt
    نکته ی جالبی رو اشاره کردی. این دانشگاه ها می تونن از دانشجو های با استعداد آمریکایی که مقاله های معتبر میدن استفاده کنن. کاش اسم همشونو می گفتی. من خودم دانشگاه هایی که ادا اطوار در میارن رو apply نمی کنم. بقیه رو نمی دونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)