صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 68

موضوع: What to do after arrival - کارهایی که "باید" انجام دهید!

Member

Red face جمع بندی

نوشتن این پستا 6 ساعت و ادیت و گذاشتنش اینجا 1 ساعت, جمعا 7 ساعت کار مفید بود. باید بگم که همه ی credit این پستا به من نمیرسه و دوست خوبم Farhad88 هم درش دخیل هست. امیدوارم که بچه های سال دیگه به نیکی استفاده کنن و مثل ما به دیوار نخورن هرجا رفتن. از دوستان شهر های دیگه به جز هلسینکی هم خواهش میکنم با توجه به مطلب برای شهر خودشون customization هاشونو ارائه کنن .

موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : What to do after arrival - کارهایی که "باید" انجام دهید!

دوست عزیز مرسی بخاطر زحمتی که کشیدین،خیلی‌ خوب و کامل بود،فقط یک چیزی رو من اضافه کنم،این که همهٔ بانک‌ها هنوز اینجوری نشدن که recommendation بخوان،خیلی‌ انگار به مودشن بستگی داره این موضوعالبته ما که تو oulu هستیم هیچکدوم این مشکل رو نداشتیم و فقط وقت گرفتیم و رفتیم حساب باز کردیم

Junior Member

سپاس بی‌پایان. امیدوارم به درد جدیدها بخوره. فقط دو تا نکته: 1- تو آفر هواس من چیزی راجع به آوردن گواهی ثبتِ نام و کنسل شدن و اینا نبود. من الآن هم «پروف آو آدرس» ندارم و نیازی هم تا حالا به‌ش نداشتم. 2- اون کارتِ کذای اتوبوس رو من همون روز اول (بله، روز اول!) گرفتم! نیازی به SSN نیست! خودشون یه کد موقت می‌سازن برات، بعدن که SSN واقعیت اومد می‌تونی عوض کنی. من که هنوز هم عوض نکردم!‏

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhp نمایش پست ها
    سپاس بی‌پایان. امیدوارم به درد جدیدها بخوره. فقط دو تا نکته: 1- تو آفر هواس من چیزی راجع به آوردن گواهی ثبتِ نام و کنسل شدن و اینا نبود. من الآن هم «پروف آو آدرس» ندارم و نیازی هم تا حالا به‌ش نداشتم. 2- اون کارتِ کذای اتوبوس رو من همون روز اول (بله، روز اول!) گرفتم! نیازی به SSN نیست! خودشون یه کد موقت می‌سازن برات، بعدن که SSN واقعیت اومد می‌تونی عوض کنی. من که هنوز هم عوض نکردم!‏
    پیشنهاد میکنم یک ایمیل بزنید بپرسید راجع به اون study certificate. چون من از این بابت مطمئنم, یک موقع خدای نکرده مشکلی براتون پیش نیاد.
    دوست من تبریک به شما, مثل اینکه شما خیلی خوش شانس بودی. من بدون SSN رفتم و یارو گفت امکان نداره. باید SSN داشته باشی تا بت بدیم. حتی ادرس خونمم برده بودم اما قبول نکرد. به قول iran88 به mood شون بستگی داره

Junior Member

سلام
    میخواستم بپرسم این اطلاعاتی که دادید به درد بچه هایی که از آلتو پذیرش میگیرن هم میخوره که در منطقه شهری نیستند؟
    آخه توی یک پست خوندم که دانشجوهای آلتو در خود شهر هیلسنکی نیستند و محل اقامت و خوابگاهشون خارح از شهر هستش.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrcpp نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بپرسم این اطلاعاتی که دادید به درد بچه هایی که از آلتو پذیرش میگیرن هم میخوره که در منطقه شهری نیستند؟
    آخه توی یک پست خوندم که دانشجوهای آلتو در خود شهر هیلسنکی نیستند و محل اقامت و خوابگاهشون خارح از شهر هستش.
    هلسینکی یک region هست و کلی شهر زیر مجموعه داره. خود بنده هم تو خود هلسینکی نیستم تو یکی از زیر مجموعه هاشم. از دانشگاه ما تا التو راهی نیست اصلا. این اطلاعات به درد همه میخوره, حداقل دید خیلی خوبی میده.

Senior Member

دوستان لطفا راهنمایی کنید.
    من 10روزی زودتر از orientation day میرسم اولو
    میخاستم ببینم واسه registration دانشگاه میشه رفت و کاراشو کرد که با نامش بتونم برم واسه کارای دیگه مثل حساب باز کردن و این داستانا؟؟اگه اره به کدوم بخش دانشگاه باید مراجعه کنم؟؟
    پیش نیازای افتتاح حساب کلا فقط ثبت نام تو دانشگاس؟؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhani2011 نمایش پست ها
    دوستان لطفا راهنمایی کنید.
    من 10روزی زودتر از orientation day میرسم اولو
    میخاستم ببینم واسه registration دانشگاه میشه رفت و کاراشو کرد که با نامش بتونم برم واسه کارای دیگه مثل حساب باز کردن و این داستانا؟؟اگه اره به کدوم بخش دانشگاه باید مراجعه کنم؟؟
    پیش نیازای افتتاح حساب کلا فقط ثبت نام تو دانشگاس؟؟
    هر دانشگاهی یک اسمی داره واسه اون افیس ولی شما contact person رشتتون رو پیدا کنید بش ایمیل بزنید که ایا میشه مدارکی که تو orientation days میدن رو زودتر بگیرید که کاراتونو جلو جلو بکنید؟
    بله. شما برای افتتاح حساب از اون مدارکی که لازم دارید یکیش study certificate هست که نشون میده ثبت نام کردید.

Junior Member

سلام دوستان

اگر در فنلاند تجربشو دارید راهنمایی کنید
    آیا پس از افتتاح حساب در فنلاند ما میتونیم صاحب کریدیت یا مستر شویم؟؟
    پی پال چطور؟
    و آیا سفارشاتی که به صورت اینترنتی به خونمون پست شه، اداره پست مثل اینجا گمرک میگیره؟؟ و برای ترخیص باید بریم گمرک پست؟

ممنون

Member Victarion آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Åbo Akademi

نقل قول نوشته اصلی توسط Her3by نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر در فنلاند تجربشو دارید راهنمایی کنید
    آیا پس از افتتاح حساب در فنلاند ما میتونیم صاحب کریدیت یا مستر شویم؟؟
    پی پال چطور؟
    و آیا سفارشاتی که به صورت اینترنتی به خونمون پست شه، اداره پست مثل اینجا گمرک میگیره؟؟ و برای ترخیص باید بریم گمرک پست؟

ممنون
    شما اگه قصد داشته باشید تو بانک Nordea حساب باز کنید باید یه کپی از گواهی تمکن مالی رو با خودتون بیارید به بانک نشون بدید. هنگاه افتتاح حساب، کارت Visa Electron به شما میدن که فقط یه debit card هست (Credit Card نیست) بقیه بانک ها هم تقریبا همین شرایط رو دارن.
    بعد از 3 ماه میتونید درخواست net bank بدید که بعد از اون میتونید از کارتتون برای خرید اینترنتی هم استفاده کنید. اگر تو فنلاند کار داشته باشید + ID Card متونید درخواست Credit Card هم بدید.

اگر جنسی رو از داخل اتحادیه اروپا خریده باشید موقع خرید پول گمرک و مالیات رو مستقیم حساب می کنه، پست بسته رو میاره دم خونه. اگر از خارج از اتحادیه اروپا خریده باشید، ممکنه مجبور باشید موقع تحویل مالیات بدید. (بستگی به قیمت محصول داره)
    For the part of man
    Is to take the sombre path

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)