صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 68

موضوع: What to do after arrival - کارهایی که "باید" انجام دهید!

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : بعد از امدنSSN ,کارت اتوبوس

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    باز این نوردیا ادا اطوار داره در میاره واسه شما دوستان تازه وارد. تسلیم این کارمندای پدر سوختشون نشید. میگه regular income باید داشته باشی؟‌ بگو OK. but could you tell me where this rule is written? x اینو بگی یارو هیچی نمیتونه بگه. دلیل الکی واسه شما میارن. طبق قانون کسی که دانشجو هست حق داره حساب باز کنه نت بانک هم بگیره. همه ی ما نت بانک رو بدون درامد گرفتیم و حتی میگفتن ۳ ماه باید صبر کنی هم من هم دوستم زیر ۳ ماه گرفتیم. رفتی میگه Finnish ID باید داشته باشی تا نت بانک بدیم تو اس بانک؟ خیلی راحت. Where is it written? x کافیه فقط طرف اینو بنویسه، که ۱۰۰ سال سیاه نمینویسه. شما میتونی پدرشو در بیاری. این سایتو مطالعه کنید. یک سیتیزن استونیایی رفته بود با پاسپرت نت بانک اس بانک رو بگیره بش گفتن باید Finnish ID داشته باشی. به همین شرکت که وابسته به دولت هست گزارش داده بود بانک و کشیده بودن court و ۵۰۰۰ یورو جریمه کردن. نمیدونم خود یارو چقدر compensation گرفت. لپ کلام: مودب برخورد کنید و تسلیم دلیل های واهیشون نشید.
    ممنونم دوست خوبم با توترم رفتم ولی کلا گفت پاسپورت شما چون ایرانی هست نمی تونیم تایید کنیم و گفت یا پلیس باید تاییدت کنه و یا فینیش ای دی داشته باشیً
    اینجا بود که واقعا گفتم کاش افریقایی بودم
    در نهایت توترم بانک نوردیا و اکیتا هم با من امد برام حساب گفتن باز می کنند ولی بدون نت بانک
    تصمیم گرفتم ۵۳ یورو بدم این داستان خلاص شم یک فینیش ای دی بگیرم برم دانسکه حساب باز کنم البته اس پانکی هم بنظر خوب میاد ولی کلا سایتش فنلاندی هست و برای افتتاح حساب ۲۰ یورو می گیره
    تصمیم نهایی انشاله بعد گرفتن فینیش ای دی
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    ممنونم دوست خوبم با توترم رفتم ولی کلا گفت پاسپورت شما چون ایرانی هست نمی تونیم تایید کنیم و گفت یا پلیس باید تاییدت کنه و یا فینیش ای دی داشته باشیً
    در نهایت توترم بانک نوردیا و اکیتا هم با من امد برام حساب گفتن باز می کنند ولی بدون نت بانک
    تصمیم گرفتم ۵۳ یورو بدم این داستان خلاص شم یک فینیش ای دی بگیرم برم دانسکه حساب باز کنم البته اس پانکی هم بنظر خوب میاد ولی کلا سایتش فنلاندی هست و برای افتتاح حساب ۲۰ یورو می گیره
    از بانک دانسکه میشه نت بانک گرفت؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hulkdx نمایش پست ها
    از بانک دانسکه میشه نت بانک گرفت؟
    بله دانشکه و اس پانکی هر دو گفتن میدن ولی دانسکه گفت پلیس باید تاییدت کنه و اس پانکی هم فینیش ای دی خواست وقتی رفتم اداره پلیس گفت هزینه تاییدت ۴۰ یورو میشه بهتره فینیش ای دی بگیری که تا ۵ سال هم اعتبار داره
    فعلا منتظرم تا کارتم برسه دستم
    راستی دانشکه تا زیر ۳۱ سال باشی هزینه ماهانه نداره مثل نوردیا ولی بالای ۳۱ سال باشی ماهی ۶ یورو باید بدی و کردیت کارت هم میده بر خلاف نوردیا که نت بانک هم نمی ده
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    بش میگفتی همینو بنویس رو کاغذ. بگو بنویس :‌ You are Iranian and because of that, you need to have a Finnish ID or be verified by poliisi. بعد اگه اینو نوشت قسم میخورم من زندگیمو کنسل میکنم با خودت میوفتم دنبال پدر اینارو در اوردن. این چیزی که به شما گفته یعنی دیگه واضحترین صحبته Discrimination هست. توتر شما نمیدونم کیه که توتر هست ولی این جور چیزای پیش پا افتادرو نمیدونه و نتونسته از حق شما دفاع کنه. شما برو Finnish ID رو بگیر، اون به هزار درد میخوره، اما بحثش واسه نت بانک جداست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : What to do after arrival - کارهایی که "باید" انجام دهید!

Hexor عزیز بابت این تاپیک ممنون
    من که خودم خیلی چیزا یاد گرفتم و ازت واقعا تشکر میکنم
    کاش اینایی که توضیح دادی اولش گرفتن خونه رو هم توضیح میدادی چون خود اونم یه پروسه خیلی سختی باید باشه به نظرم
    ممنون میشم خونه رو هم توضیح بدی گرفتنشو و روالش و سبک های مختلف خونه و ....
    ممنون

Junior Member

من الان فنلاندم و رزیدنت کارتمو گم کردم چه کار باید بکنم. چقد طول میکشه جدیده بیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط lutra نمایش پست ها
    من الان فنلاندم و رزیدنت کارتمو گم کردم چه کار باید بکنم. چقد طول میکشه جدیده بیاد.
    نگران نباش پیدا میشه ولی قبلش حتما به پلیس اون شهری که سکونت داری خبر بده تا درصورت پیدا کردن کارت، به شما اطلاع بدن. نهایتا اگه پیدا نشه مقداری یورو میدید و کارت اقامت جدید میگیرید.
    باز کن پنجره ها را که نسیم
    روز میلاد
    اقاقی ها
    را جشن میگیرد...

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faww نمایش پست ها
    Hexor عزیز بابت این تاپیک ممنون
    من که خودم خیلی چیزا یاد گرفتم و ازت واقعا تشکر میکنم
    کاش اینایی که توضیح دادی اولش گرفتن خونه رو هم توضیح میدادی چون خود اونم یه پروسه خیلی سختی باید باشه به نظرم
    ممنون میشم خونه رو هم توضیح بدی گرفتنشو و روالش و سبک های مختلف خونه و ....
    ممنون
    خونه همون Student Housing ها هستن فقط و اگه کسی از اونا نتونه بگیره ده ها اپشن دیگه داره که راهنما نوشتن کاره من یکی که نیست واسه ی هر شهر هم فرق میکنه و روال خیلی روونه و به نظر من نیازی به راهنما نداره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    بش میگفتی همینو بنویس رو کاغذ. بگو بنویس :‌ You are Iranian and because of that, you need to have a Finnish ID or be verified by poliisi. بعد اگه اینو نوشت قسم میخورم من زندگیمو کنسل میکنم با خودت میوفتم دنبال پدر اینارو در اوردن. این چیزی که به شما گفته یعنی دیگه واضحترین صحبته Discrimination هست. توتر شما نمیدونم کیه که توتر هست ولی این جور چیزای پیش پا افتادرو نمیدونه و نتونسته از حق شما دفاع کنه. شما برو Finnish ID رو بگیر، اون به هزار درد میخوره، اما بحثش واسه نت بانک جداست.
    هگزور عزیز واقعا گل گفتی
    امروز رفتم نردیا با ی حالت شاکی
    گفتم شما چرا واسه من نت بانک باز نمیکنید. گفتم ملت همه دارن همه دانشجوهای ایرانی و خارجی
    مدلرکمو گرفت گفت شما university of oulu هستی چرا اینجا تو اکانتت زده applied science??گفتم نمیدونم
    گفت ما قرارداد داریم با دانشگاه واسه نت بانک و به شما هم میدیم و گرفتم.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhani2011 نمایش پست ها
    هگزور عزیز واقعا گل گفتی
    امروز رفتم نردیا با ی حالت شاکی
    گفتم شما چرا واسه من نت بانک باز نمیکنید. گفتم ملت همه دارن همه دانشجوهای ایرانی و خارجی
    مدلرکمو گرفت گفت شما university of oulu هستی چرا اینجا تو اکانتت زده applied science??گفتم نمیدونم
    گفت ما قرارداد داریم با دانشگاه واسه نت بانک و به شما هم میدیم و گرفتم.
    باز هم به شما چرت و پرت گفته و applied science ها هم میتونن بگیرن، اما Nordea همینه دیگه. حالا خب خیلی خوشحالم که گرفتی و شرش کنده شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)