صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 61

موضوع: مطالعه همزمان زبان آلمانی و انگلیسی

Junior Member

پیش فرض مطالعه همزمان زبان آلمانی و انگلیسی

سلام دوستان،
    اگه ممکن در این تاپیک سوالات و همینطور تجربیات تون رو در مورد مطالعه زبان آلمانی و انگلیسی بصورت همزمان و همینطور محاسن و معایب این کار ، بیان کنید،،بخصوص خواندن زبان انگلیسی بصورت فشرده و در حد آزمون های آیلتس و تافل و همینطور آلمانی در سطح های B1 و B2 در بازه ی زمانی حدودا 8 ماهه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مطالعه همزمان زبان آلمانی و انگلیسی

خوبیش اینه که آلمانی و انگلیسی خیلی به هم نزدیکند.
    وقتی گرامر آلمانی رو یاد بگیرید کلی جلو می‌افتید.

اتفاقا" این مشکل منم هست . منم شروع کردم به خوندن آلمانی و آمادگی برای آیلتس به طور همزمان . حالا نمی دونم کارم درسته یا نه ؟ می ترسم از هردوش بیافتم

Junior Member

سلام
    من هم زمان خوندن رو توصیه نمیکنم چون برای یاد گیری هر زبانی شما باید از نظر ذهنی خودتون رو در اون جو قرار بدید مثلان اگر انگلیسی میخونید، هر روز تلویزیون انگلیسی و تو ذهنتون انگلیسی حرف بزنید و غیره. بچه ها تا ۷ سال ظرفیت دارند اما بزرگسال ها فرق میکنه وضیت شون.
    تجربه شخصی من این بوده که وقتی رفتم کلاس آلمانی، معلم انگلیسی بودم. مسلمن سر کلاس همش ذهنم انگلیسی بود و انگلیسی حرف میزدم. باد از ی مدت دیگه درس ندادم و فقط خودم رو تو جو آلمانی گذاشتم. فیلم موزیک و مکالمه ذهنی همه آلمانی. بعد وقتی با دوست هام انگلیسی حرف میزدم یهو دبلیو رو مسله وی میگفتم .
    چون تو آلمانی اینطور هاست ولی تو انگلیسی دبلیو مسله عربی گفته میشه.
    خلاصه پس در اون زمان رو انگلیسیم تاثیر منفی گذشت الان هم تو ذهنم و زندگی روز مره انگلیسی غالب هاست و یهو سخته برم تو فضا ی آلمانی
    اگه یکی از اینها رو خوب بلد باشد، یعنی مسلط باشید باز میشه ی کاری کرد ولی اگه هر ۲ رو بخاید از اول شروع کنید توصیه نمیکنم.
    اما وقتی ی زبان رو خوب یاد بگیرید، معلومه که به یاد گیری زبان های دیگه کمک میکنه. یک دلیلش اینه که زبان خوندن قلق داره. یعنی بچه های ترمه اول همیشه میپرسن چطور زبان بخونیم؟ پس اگه شما مثلان انگلیسی رو سالها خوندید پس میدونید چطور لغات و گرامر آلمانی هم بخونید.
    از طرفی هم ریشه بودن زبان های اروپایی خیلی کار رو راحت میکنه. مخصوصن انگلیسی و فرانسه . آلمانی ی کم کمتر شباهت داره با انگلیسی اما بازم نمیشه گفت از هم دورن
    یکی از دوستانم میگفت کسی که ایتالیایی بلد باشه میتونه ۶ ماهه اسپانیش هم یاد بگیره.
    به هر حال میشه. زحمت میخاد

Junior Member Ledig آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط silber نمایش پست ها
    سلام
    من هم زمان خوندن رو توصیه نمیکنم چون برای یاد گیری هر زبانی شما باید از نظر ذهنی خودتون رو در اون جو قرار بدید مثلان اگر انگلیسی میخونید، هر روز تلویزیون انگلیسی و تو ذهنتون انگلیسی حرف بزنید و غیره. بچه ها تا ۷ سال ظرفیت دارند اما بزرگسال ها فرق میکنه وضیت شون.
    تجربه شخصی من این بوده که وقتی رفتم کلاس آلمانی، معلم انگلیسی بودم. مسلمن سر کلاس همش ذهنم انگلیسی بود و انگلیسی حرف میزدم. باد از ی مدت دیگه درس ندادم و فقط خودم رو تو جو آلمانی گذاشتم. فیلم موزیک و مکالمه ذهنی همه آلمانی. بعد وقتی با دوست هام انگلیسی حرف میزدم یهو دبلیو رو مسله وی میگفتم .
    چون تو آلمانی اینطور هاست ولی تو انگلیسی دبلیو مسله عربی گفته میشه.
    خلاصه پس در اون زمان رو انگلیسیم تاثیر منفی گذشت الان هم تو ذهنم و زندگی روز مره انگلیسی غالب هاست و یهو سخته برم تو فضا ی آلمانی
    اگه یکی از اینها رو خوب بلد باشد، یعنی مسلط باشید باز میشه ی کاری کرد ولی اگه هر ۲ رو بخاید از اول شروع کنید توصیه نمیکنم.
    اما وقتی ی زبان رو خوب یاد بگیرید، معلومه که به یاد گیری زبان های دیگه کمک میکنه. یک دلیلش اینه که زبان خوندن قلق داره. یعنی بچه های ترمه اول همیشه میپرسن چطور زبان بخونیم؟ پس اگه شما مثلان انگلیسی رو سالها خوندید پس میدونید چطور لغات و گرامر آلمانی هم بخونید.
    از طرفی هم ریشه بودن زبان های اروپایی خیلی کار رو راحت میکنه. مخصوصن انگلیسی و فرانسه . آلمانی ی کم کمتر شباهت داره با انگلیسی اما بازم نمیشه گفت از هم دورن
    یکی از دوستانم میگفت کسی که ایتالیایی بلد باشه میتونه ۶ ماهه اسپانیش هم یاد بگیره.
    به هر حال میشه. زحمت میخاد
    ممنون، منم این روزا که آلمانی میخونم همش به جای I میگم Ich. قاطی کردم باهم!!! به نظرتون کدوم تو ذهن غالب میشه؟ آلمانب یا انگلیسی؟ آخه یکی از دوستام که فرانسه میخوند میگفت فرانسه بشدت غالب هستش و وقتی کامل یاد میگیریش انگلیسی میره در مرتبه دوم، آلمانی هم همینطوره؟
    سرتو بالا بگیر / من کنارتم هنوز
    چی آوردن به سرت / که می نالی شب و روز

Junior Member

هر کدوم که بیشتر تو جوش قرار بگیرید. بله من تا اامتحان zd المانی خیلی غالب بود تو ذهنم و مثلاث اگه میرفتم آلمان میدونم انگلیسی کمرنگ تر هم میشد. البته وقتی یه زبان و خوب یاد بگیرید تو فیلم و اینا تاثیر نداره زبان دوم مشکلات توی سرعت صحبت کردن و به خاطرآوردن کلماته. وقتی دوباره تو ج. انگلیسی قرار گرفتم و دیگه المانی نرفتم باز انگلیسی غالب شد و الان هم که دیگه انگلیسی همش. البته هنوز آهنگهای مورد علاقه المانی م رو گوش میدم اما نمیخوام دوباره ذهنم المانی بشه که اینجا سرعت حرف زدن انگلیسی م بیاد پایین.اگه میخواهید هر دوش رو روان حرف بزنید باید استفاده شون کنید. مثلا تو خونه حرف بزنید یا مثلا معلم انگلیسی باشید و ترجمه المانی انجام بدید. یا به هر.حال ر دوش رو اکتیو نگه دارید تو ذهنتون.یه پیشنهادی که دارم اینه که اگه انگلیسی بلدید, دیکشنری المانی به انگلیسی بخرید, نه فارسی. یا تو کتابتون معادل مثلا das bild رو بنویسید picture, نه عکس. اینم خیلی کمک میکنه مهارت زبان خارجی اولتون حفظ بشه.البته ترمهای بالای المانی که دیه بیخیال ترجمه باید بشید اینا مال اوالشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

به نظر منم نمیشه دو تا رو با هم یاد گرفت،بسته به هدفت باید زبان مورد نظر رو انتخاب کرد.من فعلاً هدفم ادامه تحصیل تو آلمان هستش پس آلمانی یاد میگیرم،اگه واسه دکترا خواستم برم استرالیا یا جای دیگه ی انگلیسی زبان،کمتر از 6ماه انگلیسی رو اوکی می کنم.چه نیازی هستش که حتماً دو تا رو با هم بخونم آخه !!! نمیدونم

من یه راه حل خوب سراغ دارم که دو تا زبان انگلیسی و آلمانی هر دو رو به طور همزمان قوی کنید و قاطی کردن هم نداره اون هم استفاده از وب سایت www.duolingo.com برای یاد گرفتن یا تقویت زبان آلمانی هست.

دوستانی که با این سایت آشنایی ندارید نگران ساده بودن درس هاش هم نباشید در ابتدای کار یه آزمون ساده گرفته میشه و سطح شما مشخص میشه و بعد از اون نسبت به سطحی که دارید یادگیری یا تقویت زبان مورد نظرتون رو شروع می کنید.

من خودم که یه خورده تو این سایت جلو رفتم حقیقتاً زبان انگلیسیمم تقویت شد چون عبارت ها و کلماتی از زبان آلمانی یاد میده که بعضی هاش رو حتی انگلیسیش رو هم نمی دونستم.

Junior Member mas0ud آواتار ها

نه به نظر من مشکلی پیش نمیاره.من خودم المانی میخونم....یه همکلاسی داشتم که استاد زبان انگلیسی بود و به جز اون دو زبان دیگه یعنی المانی ایتالیایی رو با هم همزمان میخوند و اصلا مشکلی واسش پیش نمیومد....ذهن انسان خیلی فعال تر از ایناس.. منتها امثال من استفاده نمیکنن

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

مشکلی پیش نمیاد ولی همزمان از بیس خوندن هر دو زبان کمی مشکل ساز خواهد بود. اگر اول انگلیسی یا هز زبان دیگه ای رو به حد مطلوبی برسونید و بعد زبان بعدی رو شروع کنید بهترین حالته. (تجربه شخصی). اینجوری زبان اول کمی توی ذهن stable شده و زبان بعدی شروع میشه. البته باز هم در شروع یادگیری زبان بعدی کمی ممکنه لغات یا گرامر قاطی بشه، ولی بعد از یه مدت ذهن میتونه تشخیص بده چه موقع مثلا انگلیسیه و چه موقع آلمانی....

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)