صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: Waiving or Retaining Access to Letters of Recommendation

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : Recommendation waive

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    دوستان میشه راجع به این عکس توضیح بدین؟ کارمون لنگه . ممنون

منظور از این جمله چیه و چه تفاوتی ایجاد میشه اگه do یا do not بزنیم ؟
    سلام
    اینا یه قانونی دارند (به همین اسم ...Family Educational Rights) که ذیل موارد اون ،این حق به اپلیکنت داده میشه که پس از پذیرفته شدن و ثبت نام در اون دانشگاه (در صوذتی که قبلا این حق رو waive نکرده باشه) به محتوای LOR هایی که رفرنس هاش دادن دسترسی داشته باشه و درخواست disclose اونها رو بده. حالا اینجا از شما می پرسه که آیا شما می خوایید که این حق برای شما محفوظ باشه یا از این حق خودتون صرف نظر می کنید. اینکه چرا این سوال رو می پرسند و confirmation می خوان رو من خودم هنوز هم جوابشو نمی دونم. اما شخصا خودم قبلا هر LOR ای گرفتم این حق رو waive کردم. جواب این سوال طبعا نباید هیچ اثری روی بررسی اپلیکیشن شما داشته باشه. فقط من با این استدلال که waive کردن این مورد شاید نشان دهنده اعتماد کامل فرد به رفرنس هاش باشه این کار رو کردم (این نظر شخصیه منه، شاید نظر بقیه متفاوت باشه.) در کل این مورد اصلا به هیچ وجه چیز مهمی نیست، بسته به نظر خودتون یک گزینه رو انتخاب و بقیه مراحل رو طی کنید.
    ویرایش توسط sahar_2013 : December 9th, 2014 در ساعت 08:40 AM
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    سلام
    اینا یه قانونی دارند (به همین اسم ...Family Educational Rights) که ذیل موارد اون ،این حق به اپلیکنت داده میشه که پس از پذیرفته شدن و ثبت نام در اون دانشگاه (در صوذتی که قبلا این حق رو waive نکرده باشه) به محتوای LOR هایی که رفرنس هاش دادن دسترسی داشته باشه و درخواست disclose اونها رو بده. حالا اینجا از شما می پرسه که آیا شما می خوایید که این حق برای شما محفوظ باشه یا از این حق خودتون صرف نظر می کنید. اینکه چرا این سوال رو می پرسند و confirmation می خوان رو من خودم هنوز هم جوابشو نمی دونم. اما شخصا خودم قبلا هر LOR ای گرفتم این حق رو waive کردم. جواب این سوال طبعا نباید هیچ اثری روی بررسی اپلیکیشن شما داشته باشه. فقط من با این استدلال که waive کردن این مورد شاید نشان دهنده اعتماد کامل فرد به رفرنس هاش باشه این کار رو کردم (این نظر شخصیه منه، شاید نظر بقیه متفاوت باشه.) در کل این مورد اصلا به هیچ وجه چیز مهمی نیست، بسته به نظر خودتون یک گزینه رو انتخاب و بقیه مراحل رو طی کنید.
    آقا دستت درد نکنه.
    تا حد خیلی زیادی متوجه شدم چیه.

حالا یه سوال دیگه : من وقتی میزنم که I do not waive my right to . . . . اون رفرنس یا recommender من از این قضیه متوجه میشه؟ یعنی بهش اعلام میکنند که من حقم رو waive کردم یا نه؟ چون شما میگی با waive کردنش به رفرنس هات نشون میدادی که بهشون اعتماد داری پرسیدم؟

چون همونطور که دوست عزیز alpachino10 گفتند تقریباً سلیقه ای هست و تاثیری در بررسی پرونده من نداره ، دوستان دیگه هم نظر بدن که اونا کدوم رو انتخاب میکنند. مرسی.

مرسی.
    ویرایش توسط sahar_2013 : December 9th, 2014 در ساعت 08:41 AM
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    آقا دستت درد نکنه.
    تا حد خیلی زیادی متوجه شدم چیه.

حالا یه سوال دیگه : من وقتی میزنم که I do not waive my right to . . . . اون رفرنس یا recommender من از این قضیه متوجه میشه؟ یعنی بهش اعلام میکنند که من حقم رو waive کردم یا نه؟ چون شما میگی با waive کردنش به رفرنس هات نشون میدادی که بهشون اعتماد داری پرسیدم؟

چون همونطور که دوست عزیز alpachino10 گفتند تقریباً سلیقه ای هست و تاثیری در بررسی پرونده من نداره ، دوستان دیگه هم نظر بدن که اونا کدوم رو انتخاب میکنند. مرسی.

مرسی.
    خواهش میکنم. بله، ظاهرا توی اکثر فرم های LOR ای که به صورت اینترنتی در اختیار رفرنس ها قرار می گیره اعلام میشه که اپلیکنت این حق رو waive کرده یا نه.
    ویرایش توسط sahar_2013 : December 9th, 2014 در ساعت 08:41 AM
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Waiving or Retaining Access to Letters of Recommendation

سلام دوستان
    من 5 تا دانشگاه امریکا رو اپلای کردم ولی موقع پر کردن online application دانشگاهها همینطوری گزینه NOT to waive the right to see letters of recommendation رو زدم چون اصلا فکر نمی کردم مهم باشه!! و نمی دونستم که قراره برای استادام هم بره!! الان فهمیدم که ظاهرا باید Yes میزدم!! الان خیلی نگرانم و چون دیگه راه برگشتی وجود نداره می خواستم بدونم این کار چقد می تونه تو شانس پذیرش من از طرف دانشگاه تاثیر داشته باشه. البته استادام مشکلی با این قضیه ندارن و نگرانی من فقط بابت تاثیر منفی این کار روی گرفتن پذیرش از طرف دانشگاست. چون نظرهای مختلف و متفاوتی در این مورد دیدم خیلی خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتتون در این زمینه کامله راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman9 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 5 تا دانشگاه امریکا رو اپلای کردم ولی موقع پر کردن online application دانشگاهها همینطوری گزینه NOT to waive the right to see letters of recommendation رو زدم چون اصلا فکر نمی کردم مهم باشه!! و نمی دونستم که قراره برای استادام هم بره!! الان فهمیدم که ظاهرا باید Yes میزدم!! الان خیلی نگرانم و چون دیگه راه برگشتی وجود نداره می خواستم بدونم این کار چقد می تونه تو شانس پذیرش من از طرف دانشگاه تاثیر داشته باشه. البته استادام مشکلی با این قضیه ندارن و نگرانی من فقط بابت تاثیر منفی این کار روی گرفتن پذیرش از طرف دانشگاست. چون نظرهای مختلف و متفاوتی در این مورد دیدم
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه اطلاعاتتون در این زمینه کامله راهنماییم کنید.
    خوب یکی نیس جواب این سوالو بدونه؟! این بچه 1 ساله منتظره گویا ؛)
    آخه سوال منم هست! به نظرم نباید تاثیر بد داشته باشه، آخه اونا رو در بایستی ندارن و اگه نخوان این حقو بدن خوب نمیدن، این کار ما ایروونی هاس که تعارف می کنیم ولی منظورمون واقعی نیست!
    دوستان باتجربه تر یا اونا که الان اونورن تجربه مشابه ندارن؟!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    خوب یکی نیس جواب این سوالو بدونه؟! این بچه 1 ساله منتظره گویا ؛)
    آخه سوال منم هست! به نظرم نباید تاثیر بد داشته باشه، آخه اونا رو در بایستی ندارن و اگه نخوان این حقو بدن خوب نمیدن، این کار ما ایروونی هاس که تعارف می کنیم ولی منظورمون واقعی نیست!
    دوستان باتجربه تر یا اونا که الان اونورن تجربه مشابه ندارن؟!
    ربطی به رودربایستی نداره، این موضوع طبق یکی از مفاد قانون اساسی ایالات متحده است که به شما این حق رو میده که از محتوای ریکامی که در موردتون سابمیت میشه آگاهی پیدا کنید، حالا توصیه کلی این هست که از حق خودتون بگذرید و Waive کنید اما اگر نکنید ما نمی دونیم دقیقاً چه اتفاقی می افته و چه تأثیری روی نظر کمیته پذیرش میذاره مگر اینکه کسی از دوستان که توی کمیته ادمیشن هست بیاد جواب بده!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

دوستان من تحقیقات گسترده نجام دادم از اساتید و صاحب نظران:
    عاقلانه ترین گزینه waive کردن این "به ظاهرحقه"، یعنی همونطور که گفتم این یک ژست تهی است که ما حق داریم محتوای توصیه نامه استیدمون رو ببینیم. لطفا دیگه سوال نفرمایید. در ادامه دلایلشم براتون میگم:
    1. اصولا ما قادر نیستیم توصیه نامه ها رو قبل از فرستاده شدنشون ببینیم، حتی قادر نیستیم بعد فرستاده شدن ببینیم. دقت کنید "تنها بعد پذیرفته شدن در اون دانشگاه" که میتونیم محتوای توصیه نامه ها رو ببینیم!!! و خوب نتیجه: کسی که پدیرفته شده حتما توصیه نامه عالی هم در کنار سایر چیزها داشته و لزومی نداره که محتواشو چک کنه.
    2. اساتید گروه اونور اصولا چک نمیکنن ببینن ما این حقمون رو ویو کردیم یا نه، ولی هیچ ضمانتی نیس که هیچ کی چک نکنه. و اگه ببینن این automatically وجهه خوبی نداره. چون توقع میره "ژست تهی" مودبانه رد شه.
    3. اصولا توصیه نامه هاconfidentialهستند و سیاست بر همین پایس که بمونن تا صحتش خدشه دار نشه.
    4. به محض اینکه شما حقتون رو ویو نمیکنین، یه پیغام واسه نویسنده توصیه نامتون میره با این مضمون که شما حقتون رو ویو نکردین. خوب میگن این اصلا وجهه خوبی در دید اون نویسنده نداره و این سیگنال رو میده که شما اعتماد ندارین. یعنی از دایره اعتماد دور می افتین. اگه اعتمادی به اون شخص ندارین بهتره ازش اصلا درخواست توصیه نامه نکنین.
    5. همونطور که دانشگاه های اون طرف همه چیز رو بر پایه اخلاق آکادمیک و اعتماد میزارن توقع هم میره ما همین کارو انجام بدیم.
    6. ویو نکردن دور از اخلاق آکادمیکه.
    7. حالا شاید یه استادی خودش دلش خواست توصیه نامشو بهتون نشون بده، اون قضیش فرق میکنه.

اینا نتیجه تحقیقات بنده بود.

موفق باشین.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام.
    من دسترسی به LOR هام رو برای یک دانشگاه به اشتباه Waive نکردم. فک کنم برام مشکل سازه شه.
    به نظرتون به استادم در دانشگاه مقصد توضیح بدم ماجرارو یا ایمیل بزنم به Graduate Admission Office یا کار از کار گذشته؟
    ممنون

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام.
    من دسترسی به LOR هام رو برای یک دانشگاه به اشتباه Waive نکردم. فک کنم برام مشکل سازه شه.
    به نظرتون به استادم در دانشگاه مقصد توضیح بدم ماجرارو یا ایمیل بزنم به Graduate Admission Office یا کار از کار گذشته؟
    ممنون
    بیشتر نگران اساتید اینطرف باشین که ناراحت نشن! در ضمن شما که نمیتونین ببینین، تنها بعد پدیرش گرفتنه که قادرین محتواشو ببینین.
    ویرایش توسط Fairymaid : July 20th, 2016 در ساعت 08:47 PM

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

با سلام خدمت عزیزان و آیندگان.
    تجربه تلخ و شیرینم رو از waive نکردن توصیه نامه براتون می گم.
    شک نکنید بهتره کهwaive بشه توصیه نامه نه این که تو پذیرشتون تاثیر داره!!! این حق شماست که بخواین توصیه نامه هارو ببینید.
    من برای یک دانشگاه امریکایی این حق رو استفاده کردم و waive نکردم!
    جالب ترین چیزی که به چشمم خورد در متن ایمیل به استاد یک NOT بزرگ نوشته بود که ممکنه اگه استاد سواد انگلیسی داشته باشه بهش بر بخوره که چرا ایشون به من اطمینان نکردن و به دردسر بزرگ بیفتین (کلا توصیه نامه برای من بدترین قسمت اپلای بوده تا امروز).
    من از همین دانشگاه پذیرشم به تازگی اومد و خوشبختانه تاثیری روی نتیجه من نداشت استفاده از این حق (شاید اصلا چیز مهمی نیست). ولی خوب من خیلی استرس این کارو کشیدم و به شما توصیه اکید دارم که حتما waive کنید تا خیالتون راحت باشه...
    در نهایت 2 تا از 3 تا توصیه نامه هارو خودم نوشتم که فک کنم واسه اکثر دوستان همینه و استاد راهنمام لطف کرد و گذاشت خودم پر کنم توصیه نامه 7 تا از دانشگاهارو...
    در نتیجه waive بکین تا تو روزای پر تنش انتظار، اذیت نشید.

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)