نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: تفاوت اهمیت بخشهای مختلف GRE برای رشته های علوم انسانی و مهندسی

Junior Member

پیش فرض تفاوت اهمیت بخشهای مختلف GRE برای رشته های علوم انسانی و مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb نمایش پست ها
    سلام دوستان عزير به خصوص كساني كه در رشته هاي علوم انساني مشغول به تحصيل هستيد يا دوستان مهندسي كه تمايل دارند براي ادامه تحصيل در رشته هاي علوم انساني ادامه تحصيل بدهند من اين تاپيك را ايجاد كردم چون بسيار از من در اين خصوص سوال مي كردند و همچنين اين تاپيك را ايجاد كردم تا به سوالات دوستاني كه با تعجب از من مي پرسن كه مگه به بچه هاي علوم انساني هم فاند مي دهند جواب بدهم
    يا دوستي كه با متلك به دوست ديگرم گفته من تعجب مي كنم به اين صاحب چطور بورس و پذيرش دادند دادند من كه نمره زبانم بالاتر از او بود و يا رئيس دانشكمون كه بهم گفت من تعجب ميكنم چطور بهت پذيرش دادند مگهتو چي داشتي؟؟؟!!!

به هر حال به نظر من همانند رشته هاي مهندسي عوامل گرفتن پذيرش در رشته هاي علوم انساني يكسان است اما با كمي تفاوت

1- مهمترين عامل نمره زبان است تافل بالاي 600 و GRE بخش وربال بالاي 450 500
    در رشته هاي مهندسي با چنين نمراتي مي شود در بهترين دانشگاههها پذيرش و فاند گرفت اما در علوم انساني تمامي دانشگاهها حتي رنكهاي پايين چنين شرايط را دارند اما در دانشگاههاي رنك بالا شديد تر است مثلا براي استنفور يا مري لند بايد GRE 1350 به بالا باشه و تافل بالاي 640

2- معدل هم مهم است حتما بايد درست تمام شده باشه من مي شناختم دئستاني كه مهندسي بودند و هنوز دفاع نكرده بودند اما در رشته هاي علوم انساني اين طور نيست

2- داشتن مقاله به نظرم خيلي خيلي مهم است در مجله ئر كنفرانس اصلا به هيچ وجه مهم نيست ISI باشه يك نشريه تخصصي حتي نشريه تخصصي داخل دانشگاه فقط و فقز بايد حس فعال بودن را به اونها نشون بدهيد
    من پارسال اپلاي كرده بودم مقاله داشتم اما در داخل كشور فقط چاپ شده بودند يا در دو كنفرانس داخلي اشاره كرده بودم فقط دو جا پذيرش گرفته بودم يه جا بدون فاند يه جا هم نصفه sccholarship نتوستم برم اما طي اين يه سال گفتن بايد رزومم را قوي كنم به طور شب و روز نشستم مقاله نوشتن
    مقاله نشوتن در رشته اي اناسني با مهندسي فرق داره بايد تحليلي استدلالي باشه با مقدار كمي هزينه رفتم انگليس و چين مقاله هام را ارائه دادم و يك كتاب ترجمه كردم و به همون رزومه قبلي اضافه كردم از هفت جايي كه اپلاي كردم پنج جا بهم پذيرش و فاند كامل داد
    پس شما دانشجوي علوم انساني نمي خاهد حتما براي اروپا مقاله اراه بدهيي مي توني submit كني داخل كشور اراده بدهي و شانست را بالا ببري

3- در رزومتون حتما به مشاركتهاي اجتماعيتون اشاره كنيد اينكه دانشكده اين حس را بكند كه شما يك فعال علمي هستيد اما نه اينكه فكر كنيد بايد در سطح يك پروفسور باشيد در سطح يك دانشجو مي توايند عضو انجمن هاي تخصصي شيد مثلا انجمن تخصصي جامعه شناسي دانشگاه تهران يا به community services حتما اشاهر كنيد و اينكه عضو چه انجمن هاي تخصصي هستيدچه داخل چه خارج
    من باري قوس شدن رزومم عضو يك موسسه تخصصي آسيايي اكمريكايي شدم در زمينه زشته
    American Asian Journalism Association

زياد نتوستم فعاليت كنم اما بهشون مدام ميل مي زئم كع اگهع بشه من هم مشاركتي داشته باشم و اونها هم استقبال كردند و من مقداري فعاليا از دور داشتم

4- SOP خيلي خيلي خيلي مهم است مظمئن باشيد اگه استادي از رزومتتون خوشش بياد خودش متن sOP را يا براتون مي نويسه يا revise مي كنه من هر پنج جايي كه بهم پذيرش و فاند دادن يه استادي از اونجا SOP را برام نوشتن يا revise كردن

حتما حتما در SOP ااط نشريه هاي رشتتون استفاده كنيد مثلا من گفتم كه از ديدي من robot ها مي تونند اين اثر را داشته باشند با استناد به نظريه مثلا sherry turkle در مودر virtual realities

در اين حالت نشون مي دهيد كه اط لحاظ intellectuali به چه كسي استناد مي كنيد

5- wrting بايد حتما قوي باشه
    6- اما مهمتر از همه اينكه فن speaking خوبي داشته باشيد حتما حتما قبل از اپلاي به استادتون زنگ بزنيد بگيد دوست دارم باهاتون بيشتر صحبت كنم اينجوري راحت تره
    اين باعث مي ه
    1- مطمئن شه شما مي تويند صحبت كنيد چون در رشته هاي ما صحبت كردن خيلي مهم است
    2- شما زا ذهنش پاك نشيد مي دونيد چندين نفر اپلاي مي كنند هر سال ئ چنديدن نفر به يه استاد ميل مي زنند؟ پس با اين كا در ذهنش مي مونيد

در SPEAKING حتما حتما حتما اعتماد به نفس داشته باشيد
    من به همراه دوست پسرم هفته پيش رفته بودم پارك ارم اولش اعتماد به نفس پيشش نداشتم چون خجالت مي كشيدك كه بفهمه من مي ترسم برم سوار ترن برقي شم اما كاملا براي اسنكه كم نيارم ژست يه دختر شجاع را گرفتم و رفتم سوار ترن شدم اگر چه از ترس داشتم مي مردم اما با اعتماد به نفس دروغين كارم پيش رفت و جلوش كم نياوردم اگر چه هين جا ازش تشكر مي كنم كه ترس سي ساله من زا ريخت
    اين را به عنوان مثال گفتم اينكه نترسيذ!!! از حرف زدن اگر هم بلد نيستيد با عاتماد به نفس باور كنيد تمامي لغات ره دهنوتون ناگهان مي ياد و اصلا فكر نمي كنيئ كه اين خود شماييد كه داريد اين جوري صحبت مي كنيد

6- حتما به سابقه كاراتون حتي اگه نيمه وقت يا اصلا بدون حقوق و افتخاري هم بوده اشاره كنيد

نمي دونم اينها كاف يبودن يا نه
    ممنون مي شم اگه دوستاي ديگه اطلاعات بيشتري دارند كمك كنند

اگه مي شه ترجيحا سوالي اگه كسي داره اينجا مطرح كنه كه شايد سوال كس ديگه اي هم باشه

2-

سلام. از اطلاعات خوبتون ممنونم.
    راستش از یکی از دوستانم که میخواست برای آمریکا اپلای کنه شنیدم که برای رشته های علوم انسانی نمره کوانت GRE اصلا اهمیت ندارد. اون خودش اصلا نمیخواست به سوالات این بخش خواب بده. به نظر شما ریسک نیست که آدم این بخشو بی خیال بشه؟ ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات

اينجوري نيست كه كوانت اصلا "اهميت" نداشته باشه. در رشته هاي علوم انساني نمره وربال اهميت حياتي داره. ولي در دانشگاههاي تاپ به مجموه نمره وربال و كوانت نگاه مي كنن و بايد اين مجموع دست كم بالاي ١٤٠٠ باشه (در سيستم قديم نمره دهي). نمي دونم اين ١٤٠٠ در سيستم جديد معادل چند ميشه. در وبسايت ETS مي تونيد معادلهاي سيستم نمره دهي قديم و جديد رو پيدا كنيد. حتي در دانشگاههاي نه چندان تاپ هم از شما انتظار مجموع ١٣٠٠ دارن. در رشته هاي علوم انساني كه بحثهاي آماري اهميت داره (مثل جامعه شناسي يا روانشناسي) نمره كوانت رو هم نگاه مي كنن و انتظار نمره كوانت قابل قبول دارن (هرچند نمره وربال براشون خيلي مهمتره).
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

پیش فرض پاسخ : تفاوت اهمیت بخشهای مختلف GRE برای رشته های علوم انسانی و مهندسی

سلام. خیلی ممنونم از دوست عزیزی که این بحث رو باز کرد چون اینجا اکثرا بچه های فنی هستند و ارتباط ما بچه های انسانی با هم خیلی کم رنگ تره. من می خاستم از دوست عزیزمون بپرسم که رشتش چی بوده؟ و اینکه اون چیزی که من درمورد جی آر ای خوندم این بود که برای من که برای مثال روانشناسی هستم نمره رایتینگ اهیمت حیاتی داره. و بقیه هم مهم هستند البته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sociology.Tehran university

من شخصا از دو دانشگاه کانادا که جی ار ای می خواهند پرسیدم و گفتند شما باید 80 درصد نمره کل جی ار ای را (حالا با هر روش نمره دهی) آورده باشید. برای رشته های دیگه نمی دونم اما برای جامعه شناسی بحث ریاضیات اتفاقا خیلی مهم هست. مک گیل حتی از کسانی که برای لیسانس می خواهند اپلای کنند و جی ار ای نمی خواهد یک امتحان ریاضیات داخلی می گیره تا مطمتن شه اینا می تونند آمار را پاس کنند. پس رو هر دو بخش جی ار ای باید وقت گذاشت.

Junior Member

سلام
    مدرک زبان آلمانی مورد نیاز برای فوق لیسانس روانشناسی چیه؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط magnetic نمایش پست ها
    سلام
    مدرک زبان آلمانی مورد نیاز برای فوق لیسانس روانشناسی چیه؟
    مينيمم B.2 باز هم بايد از دانشگاه ها بپرسيد اما اكثريت اينگونه است
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

مرسی من این اصطلاح رو بلد نبودم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)