صفحه 23 از 81 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 809

موضوع: مشاوره به منظور یادگیری زبان آلمانی (پست اول حتما خوانده شود)

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور یادگیری زبان آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط navid1361 نمایش پست ها
    با سلام
    من انشاالله از فردا خوندن آلمانی رو شروع میکنم استاد خصوصی گرفتم و متود هم studio d هست و میخوام تا قبولی ب۱ گوته ادامه بده و ۷ ماه وقت دارم و بیکار هستم و میخوام بکوب بخونم.
    ۱- از نظر شما موفق میشم؟
    ۲-به جز کتاب خودم نیاز هست چیز دیگه هم بخونم؟ البته ۱ دیکشنری تصویری ۷۰ صفحه دارم که دارم حفظ میکنم.
    ممنون میشم کمک کنید چون مثل انگلیسی منابع فراوان نداره زبان آلمانی
    1.بله . زمانی که می خواهید صرف کنید خوب و عالیه
    2.نه دوست عزیز چیز خاصی نیاز نیست.اگر واقعا خودتون تمرین های کتابو انجام بدید موفق می شوید و در کنارش از کتاب های Langenscheidt Grammatik Intensivtrainer هم اگر هر مبحثی رو که کار می کنید حل کنید .( می تونید این کتاب رو بخرید یا از کتابخانه فروم سری کتاب هاش رو دانلود کنید).
    یک ماه مونده به امتحان هم کتاب های مخصوص آزمون ZD رو بخونید تا با سبک امتحان هم آشنا بشید.

Member omid7khat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUM

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
    من حدود 5-4 ماهه که کتاب DeutschSprachlehre fur Auslander جلد اول رو شروع به خوندن کردم و اون هم به این دلیل که گرامر آلمانی را خیلی به صورت سیستماتیک توضیح داده و به نظرم جالب اومد که برای یادگیری گرامر از این کتاب استفاده کنم. این کتاب رو به صورت خیلی عمیق و با حل تمام تمرینات تمام کردم اخیرا. حالا خواهشی داشتم ازتون و در مورد ادامه یادگیری زبان:
    1- کدوم منابع را پیشنهاد میدید که بتونم خودم را تا سطح B1 برسونم.
    2-البته میخوام تا آخر شهریور امسال خودم تا سطح مذکور برسونم. به نظرتون با کتاب Tangram Aktuel A2/B1 شروع کنم خوبه؟
    3-اصلا این کتابی که خوندم، تقریبا معادل چه سطحی میتونه باشه؟
    با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

با توجه به حجم سوالات در مورد مطالعه به صورت خود خوان یک نکته رو فکر کنم نیاز باشه تا من بهتر بیان کنم.درسته که من میگم میشه به صورت خودخوان هم آلمانی رو خواند اما اگر هم بتونید مطمئن باشید دست و پا شکسته این زبان رو متوجه می شوید و من صرفا مطالعه زبان آلمانی به صورت خود خوان رو برای افرادی توصیه می کنم که فقط می خوان یه سری کارهای روزمره رو توی محیط آلمانی زبان انجام بدن و گرنه برای کسی که قصد تحصیل به زبان آلمانی رو داره شدیدا توصیه می کنم که کلاس بره به صورت خلاصه:
    دوستان تا اونجایی که می تونید سعی کنید کلاس برید و یا اگر کلاس توی شهرتون نیست سعی کنید یه چند ماه برید یه شهری که کلاس داشته باشه و حداقل چند ترم رو با کلاس جلو برید.
    اما اگر به هر دلیلی برنامه تون یه جوری هست که نمی تونید کلاس برید و یا به هر دلیلی دسترسی به کلاس ندارید اون موقع من مطالعه به صورت خودخوان رو توصیه میکنم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid7khat نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
    من حدود 5-4 ماهه که کتاب DeutschSprachlehre fur Auslander جلد اول رو شروع به خوندن کردم و اون هم به این دلیل که گرامر آلمانی را خیلی به صورت سیستماتیک توضیح داده و به نظرم جالب اومد که برای یادگیری گرامر از این کتاب استفاده کنم. این کتاب رو به صورت خیلی عمیق و با حل تمام تمرینات تمام کردم اخیرا. حالا خواهشی داشتم ازتون و در مورد ادامه یادگیری زبان:
    1- کدوم منابع را پیشنهاد میدید که بتونم خودم را تا سطح B1 برسونم.
    2-البته میخوام تا آخر شهریور امسال خودم تا سطح مذکور برسونم. به نظرتون با کتاب Tangram Aktuel A2/B1 شروع کنم خوبه؟
    3-اصلا این کتابی که خوندم، تقریبا معادل چه سطحی میتونه باشه؟
    با سپاس
    1.اگر تازه می خواهید با متد خاصی شروع کنید من متد Menschen رو توصیه می کنم.
    2.اگر که کلاس میرید که این کتاب خوبه اما اکر می خواهید خودتون بخونید یه مقداری این کتاب سنگینه
    3.اطلاعی ندارم.

Junior Member omid2000 آواتار ها

ضمن تایید صحبت های گفته شده در مورد لزوم یادگیری در کلاس، اگر به هر دلیل قصد خود آموزی در میان بود به نظرم Schritte مناسب ترین متد (برای خود آموزی) هست.

Banned

سلام

نظرات دوستان بدون شک صائب به حساب میاد... ولی توصیه من اینه که تا پیش از سطح B1، بیشتر زبان آمور ها توانایی پیشبرد موثر زبان آلمانی به صورت self study رو بدست نمی آورند.
    ترجیحا در ابتدای کار آموزش regular داشته باشید خیلی بهتر، اصولی تر و سریع تر آموزش خواهید دید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member omid7khat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUM

با تشکر از نظرات دوستان عزیز. البته من برای اینکه بتونم با این کتاب پیش برم، قبلش تو یه کلاس و تقریبا تا نیمه های کتاب رو با یه استاد پیر که خودش تو آلمان تحت همین کتاب(Deutsch Sprachlere) آموزش دیده بود، تحت تعلیم قرار گرفتم و قطعا اگه خودم میخواستم از صفر و به تنهایی شروع کنم، مطمئنا یدونه درس هم شاید نمیتونستم جلو برم , به نظرم این کلاس و بخصوص استاد نقش "راه انداز" را برام داشت تا بتونم بقیه اش را بطور خود خوان ادامه بدم.البته بازم یه سری نقطه ضعف که این کتاب داره اینه که خیلی قدیمیه و فاقد محتوای صوتیه. ولی از نظر آموزش گرامر بسیار غنی و پر محتواست(شاید منظور دوستان از اینکه محتواش "سنگینه" همین باشه). خود من سعی کردم تک تک جملات، نکات گرامری و لغات دروس و حتی تمرینات رو بصورت "فلش کارت" در بیارم و یادداشت برداری کنم و فک کنم کسایی که این کتاب نوشتند با وسواس و تفکر زیادی جملات را انتخاب کردن! در ضمن من بیشتر برای خو گرفتن با محیط آلمان و کارهای روزمره دارم زبان یاد میگرم چون زبان رشته ای که پذیرش گرفتم انگلیسی هستش و امیدوارم بتونم تا سطح B1 خودمو برسونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

من در حال یادگیری زبان آلمانی هستم و تقریباً تا یکی دو ماه دیگه A1 رو میگیرم و یک سال(یا یک سال و دو سه ماه) وقت دارم برای یادگیری زبان آلمانی که فکر کنم بتونم تا B2 پیش برم تو ایران.سوالم این هستش که اگه با مدرک B2 برم آلمان(کلاسم هم به زبان آلمانی هستش) با 3یا 4 ماه می تونم از B2 به سطحی برسم که بتونم سر کلاس های دانشگام که به زبان آلمانی برگزار میشن،بشینم؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    من در حال یادگیری زبان آلمانی هستم و تقریباً تا یکی دو ماه دیگه A1 رو میگیرم و یک سال(یا یک سال و دو سه ماه) وقت دارم برای یادگیری زبان آلمانی که فکر کنم بتونم تا B2 پیش برم تو ایران.سوالم این هستش که اگه با مدرک B2 برم آلمان(کلاسم هم به زبان آلمانی هستش) با 3یا 4 ماه می تونم از B2 به سطحی برسم که بتونم سر کلاس های دانشگام که به زبان آلمانی برگزار میشن،بشینم؟؟
    ممنون
    به نظر من حداقل یک ترم دانشگاهی زمان میبره که سر کلاس از نظر زبانی مشکلی نداشته باشید.
    اما در کل از نظر سطحی کسی که مدرک ب2 داشته باشه میتونه بدون مشکل در کورس های المانی زبان شرکت کنه.

سلام دوستان.
    من الان تو دوره فوق فشرده گوته وارد شدم و دو ترم تحصیلی یعنی تا ژانویه وقت دارم و دانشگاههایی که براشون اقدام کردم همه حداقل ب2.2 میخوان.
    به نظرتون تا اون موقع با روزی 3 الی 4 ساعت مطالعه غیر از تایم کلاس میتونم به سطح ب2.2 برسم؟
    کلا برای کسی که تازه شروع کرده با این مقدار مطالعه چقدر طول میکشه به این سطح برسه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط AMin_AM نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان تو دوره فوق فشرده گوته وارد شدم و دو ترم تحصیلی یعنی تا ژانویه وقت دارم و دانشگاههایی که براشون اقدام کردم همه حداقل ب2.2 میخوان.
    به نظرتون تا اون موقع با روزی 3 الی 4 ساعت مطالعه غیر از تایم کلاس میتونم به سطح ب2.2 برسم؟
    کلا برای کسی که تازه شروع کرده با این مقدار مطالعه چقدر طول میکشه به این سطح برسه؟
    سلام
    جواب این سوال ثابت نیست به خیلی پارامترها بستگی داره ولی با توجه به تعداد افرادی که این زبان رو خوندن به نظر من شما حداقل 6 ماه زمان نیاز دارید تا به ب1 برسید .از ب1 تا ب2 هم باز 6 ماه زمان نیاز هست که با توجه به گفته شما که می خواهید تا وسط ب2 بخونید یعنی نصفش میشه سه ماه در مجموع می شود 9 ماه حالا دیگه خودتون حساب کتاب بکنید ببینید اوضاعتون چطوریه.البته یک نکته هست تا ب1 فکر نمی کنم دیگه از این فشرده تر بشه خوندش اما از ب1 به بعد رو شاید بتونید توی مدت کمتری هم بخونید.در مورد میزان ساعت مطالعتون هم به نظر من کمه فردی که می خواهد توی این مدت کم زبان آلمانی بخونه باید خیلی بیشتر از این ها برای مطالعه این زبان وقت بزاره یه جورایی تمام فکر و ذکرش زبان آلمانی باید باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)