صفحه 7 از 81 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 809

موضوع: مشاوره به منظور یادگیری زبان آلمانی (پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : یادگیری زبان آلمانی و معرفی کلاسهای آموزش زبان آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    ممنون. دوست عزیز
    پس با این اوصاف خیلی خوب میشه تا سطح B1 رو در دوره های فوق فشرده در عرض 2-3 ماه تمام کرد؟ بنظر خودت یادگیریش با توجه به این که میگن زبان مشکلیه چطوره؟ ساختارها یا گرامرش ممکنه فراموش بشه؟ البته اگر پارتنری واسه صحبت کردن به آلمانی وجود نداشته باشه؟
    باید بگم که نه ! از سطح مبتدی تا پایان B1 چیزی حدود 500 ساعت طول میکشه . من 10 مهر از صفر شروع کردم و 20 آبان A1 تمام شد ( هر روز 4 ساعت کلاس ) . تا پایان B1 حدود 5 ماه طول میکشه از سطح مبتدی ( رو B1 باید وقت گذاشت چون اونجاس که دایره ی واژگانت رو کامل میکنی تا حدی و دیگه شروع میکنی وارد یه بحث نسبتا سنگینی بشی و نظرت رو بدی یا راجع به یه اتفاق صحبت کنی , اگه تو انگلیسی سطح upper intermediate رو گذرونده باشی میدونی چی میگم . واسه همین بیشتر وقت میزارن و یه سطحی به نام B1 PLUS رو هم بعضی موسسات اضافه میکنن قبل از B2 ) یعنی من پایان بهمن B1 رو تمام میکنم .
    در مورد یادگیریش : من TOEFL 550 pbt هم دارم و به جرات میگم اگه انگلیسی خوبی داشته باشی چقدر آلمانی میتونه آسون باشه از نظر لغات برات ! من وقتی کلاس نمیرفتم و ZDF میدیم سرم درد میگرفت از صداشون و لحن صحبتشون ولی حالا عاشق زبونشون شدم . یه زبون خشک و شیک !! مهمترین چیز اینکه فراموش کنی که مجبوری یا وقتت کمه , فرض کن بخاطر علاقت داری یاد میگیری اون وقت اسون میشه و باهاش کنار میای ولی اگه به خاطر مدرک یا یه دلیلی که اجبار و زور همراهشه خوندی شاید مدرکتم بگیری ولی به زور و بدون کیفیت !
    در مورد ساختارشم باید بگم که گرامرش کم پیش اومد که فراموشم بشه . نه . نسبت به گرامر انگلیسی کمتر پیش میاد که فراموش بشه اگه اصولی و منظم خونده بشه ولی تو این سطح یعنی A1 مهمترین موارد همین آرتیکل هست ( اگه نتونی ارتیکل کلمات رو همون موقع که کلمه رو میبینی حفظ کنی به عنوان جزیی از کلمه آلمانی رو فراموش کن آلمانی یعنی آرتیکل ! تا یه جایی یعنی تا وسطای A2 هم شاید بتونی بدون آرتیکل بیای ولی بدش محاله ! ) و داتیو و آکوزاتیو ( مستقیم وابستن به همون آرتیکل ) . سعی کن کلاس بری اگه میتونی , آلمانی انگلیسی نیست که بشه خودت بخونی حداقل تا سطح B1 ! به قول خودت کار کردن با پارتنر تو کلاس و محیط آلمانی زبان ( همون 2 یا 3 ساعت در روز یا مثل این ) باعث میشه خیلی بهتر بشی .
    ببخشید زیاد شد . خواستم کمکی کرده باشم . حرف آخر : اصلا زبان سختی نیست اگه باهاش کنار بیای ( همون آرتیکل معروف ) . امیدوارم موفق باشی و هینطور امیدوارم منم بتونم تا سال دیگه همین موقع تو این کشور دووم بیارم تا خارج بشم ... چه دیر میگذره
    ویرایش توسط alik1990 : November 18th, 2011 در ساعت 08:46 PM
    همیشه انتهای قصه تلخ است
    و شاعری که حکمش ...

Member

بچه ها یه نکته بگم ...خود آلمانیها یه ضرب المثل دارن که میگه: "زبان آلمانی مقدسه" (die Deutschesprache ist heilig" درست صحبت کردن جلوی یه المانی برا اونا شخصیت شما را میرسونه من اینو بطور وضوح تو چت روم برخوردای که با بعضیاشون تو ایران و خصوصا مکاتبات با اساتید المانی داشتم دیدم!!!!

یکی از استادای کانون زبان ایران هم که ااونجا تحصیل کرده بود هم این حرفو تاییدش کرد! هر جا میریر زبان و یاد بگیرید به نکات ریزش اهمیت بدید شاید اوایل یکم واستون گرامرش سخت باشه اما به مرور زمان انقدر این زبان شیرین هست که در یادگیری زبان دیگه نمیبینید....

من المانی را (غیر فشرده) و تقریبا 5/2 سال تا حد B2-C1 خوندم ...این زبان از نظر شخصی من زبان بسیار بسیار بسیار قوی "نوشتاری" هست (اگه یه انشا بنویسید مطمنا کلی غلط گرامری داره بدون رد و خور) ولی گفتارش راحته.....شنیداری اون اسونتر از گفتاری اونه(برعکس انگلیسی)!

یادمه تو کلاسمون لیسانس زبان آلمانی هم داشتیم که امده بود کانون زبان ....

متاسفانه اگر حتی بمدت 2 ماه زبان را صحبت نکنید اون چهارچوب اصلی زبان متلاشی میشه و اگر قبلا این زبان رو یاد گرفتید حتما سعی کنید تو انجمن یا هر جوری خودتون میدونید تقویتش کنید.....

اگر تو مدت کم میخواید المانی را در حد سلام و احوالپرسی یاد بگیرین نرم افزار Rosetta که معرفی کردم را دانلود کنید-کتاب آلمانی در سفر تالیف اشرف الکتابی هم بدک نیست....

موفق باشید
    ویرایش توسط Ignore : January 16th, 2012 در ساعت 10:43 AM

سلام دوستان

من میخواستم بپرسم اگه کسی خودش بخونه میتونه امتحان بده و درک مثلا A1 بگیره؟ یا برای شرکتدر امتحان باید حتما در کلاس ثبت نام شده باشه؟

منابع لازم برای شروع بصورت خود خوان کدامند؟ و پس از اتمام چگونه باید برای امتحان اقدام کنیم چه موسسه ای از همچین موردی امتحان میگیره و مدرک معتبر میده؟

ممنون

Junior Member

بچه ها من نه قصد پذیرش دارم نه عجله. کاملا تفننی دوست دارم زبان المانی یاد بگیرم استعداشم فکر می کنم دارم چون وافعا از خوندن زبان لذت می برم چند سال پیش کانون زبان ایران رو برای انگلیسی تموم کردم حالا میخوام آلمانی شروع کنم .. اما نمیدونم از کجا با چه کتابی شروع کنم .. کلاس های گوته ای نا هم که وقت نمیدن منم میخوام خودم به طور خود اموز بخونم و اگر نشد برم کلاس . هزینه گوته بالاست زنگ زدم گفت ترمی 220000 تومان برای من که مدرک مهم نیست چه کلاس هایی رو پیشنهاد می کنید خوبم یاد بگیرم هزینه اش مناسب باشه وقتم زیاده.... کتاب میخوام بگیرم چه کتاب هایی چه نواری لازم هست برای یادگیری... کتاب های موسسه گوته چیه ؟ به نظر اصلا خود اموز میشه این زبان رو یاد گرفت ؟

Member e.farahmand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau TU-Darmstadt

نقل قول نوشته اصلی توسط javadpoor نمایش پست ها
    بچه ها من نه قصد پذیرش دارم نه عجله. کاملا تفننی دوست دارم زبان المانی یاد بگیرم استعداشم فکر می کنم دارم چون وافعا از خوندن زبان لذت می برم چند سال پیش کانون زبان ایران رو برای انگلیسی تموم کردم حالا میخوام آلمانی شروع کنم .. اما نمیدونم از کجا با چه کتابی شروع کنم .. کلاس های گوته ای نا هم که وقت نمیدن منم میخوام خودم به طور خود اموز بخونم و اگر نشد برم کلاس . هزینه گوته بالاست زنگ زدم گفت ترمی 220000 تومان برای من که مدرک مهم نیست چه کلاس هایی رو پیشنهاد می کنید خوبم یاد بگیرم هزینه اش مناسب باشه وقتم زیاده.... کتاب میخوام بگیرم چه کتاب هایی چه نواری لازم هست برای یادگیری... کتاب های موسسه گوته چیه ؟ به نظر اصلا خود اموز میشه این زبان رو یاد گرفت ؟

با سلام
    دوست من به نظر من قبل از پرداختن به اهمیت کتابی که میخونید یا اموزشگاهی که میرید باید به عمق یادگیریتون توجه کنید و از مطالب سرسری نگذرید
    المانی کلا با انگلیسی فرق میکنه خیلی سختتره و خیلی شیرینتره
    اما خب در هر صورت اگر شروع کردید سعی کنید حتما یک متد آموزشی رو تا انتها ادامه بدید
    منظورم اینه که اگر شروع به خواندن کتابهای مثلا schritte کردید تا انتها همین رو ادامه بدید
    من خودم schritte رو خوندم خیلی خوب بود و کتابهای دیگه رو هم اطلاع ندارم اما یه استاد زبان یبار بهم گفت که این از همه ی کتابهای دیگه بهتره
    اما برای خود آموز یاد گرفتن ، از اونجایی که من هم یه مدت خودآموز پیش رفتم
    باید بگم خیلی سخته و شاید از صفر شروع کردنش غیر ممکن باشه
    البته این بستگی به خود شخص هم داره
    تنها کتاب خود آموزی که من تا الان دیدم کتاب Deutsch in 30 Tage هستش که میشه گفت خوبه
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط e.farahmand نمایش پست ها
    با سلام
    دوست من به نظر من قبل از پرداختن به اهمیت کتابی که میخونید یا اموزشگاهی که میرید باید به عمق یادگیریتون توجه کنید و از مطالب سرسری نگذرید
    المانی کلا با انگلیسی فرق میکنه خیلی سختتره و خیلی شیرینتره
    اما خب در هر صورت اگر شروع کردید سعی کنید حتما یک متد آموزشی رو تا انتها ادامه بدید
    منظورم اینه که اگر شروع به خواندن کتابهای مثلا schritte کردید تا انتها همین رو ادامه بدید
    من خودم schritte رو خوندم خیلی خوب بود و کتابهای دیگه رو هم اطلاع ندارم اما یه استاد زبان یبار بهم گفت که این از همه ی کتابهای دیگه بهتره
    اما برای خود آموز یاد گرفتن ، از اونجایی که من هم یه مدت خودآموز پیش رفتم
    باید بگم خیلی سخته و شاید از صفر شروع کردنش غیر ممکن باشه
    البته این بستگی به خود شخص هم داره
    تنها کتاب خود آموزی که من تا الان دیدم کتاب Deutsch in 30 Tage هستش که میشه گفت خوبه
    با تشکر از توجه تان . ممنون به خاطر راهنماییتون دوست عزیز ..
    من سعی امو می کنم که با همین متدی که معرفی کردید جلو برم ..
    میخواستم بدونم این کتاب های schritte که گفتید سی دی هم داره برای تلفظ کلمات میخواستم چون مسلما یه کتاب و شروع از صفر اونم برای من که هیچی نمیدونم کار سختی خواهد بود ..
    من خودم میخواستم کتاب tangram aktuel رو بگیرم بخونم چون شنیده بودم در گوته اینا تدریس میشه یه چیزایی هم در مورد studio d شنیدم که انگار اخیرا این کتاب تدریس میشه . خودم بین انتخاب کتاب و متد مونده بودم مرسی از معرفی کتاب شنیدم در کانون زبان هم همین کتاب شریته تدریس میشه .
    برای کتاب گرامر چه کتابی رو برای تمرین پیشنهاد می کنید ؟ + دیکشنری خوب چی داریم برای زبان المانی ؟
    امیدوارم بتونم از راهنمایی شما دوست عزیز استفاده نمایم بسیار سپاسگزارم از توجه تان .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط javadpoor نمایش پست ها
    با تشکر از توجه تان . ممنون به خاطر راهنماییتون دوست عزیز ..
    من سعی امو می کنم که با همین متدی که معرفی کردید جلو برم ..
    میخواستم بدونم این کتاب های schritte که گفتید سی دی هم داره برای تلفظ کلمات میخواستم چون مسلما یه کتاب و شروع از صفر اونم برای من که هیچی نمیدونم کار سختی خواهد بود ..
    من خودم میخواستم کتاب tangram aktuel رو بگیرم بخونم چون شنیده بودم در گوته اینا تدریس میشه یه چیزایی هم در مورد studio d شنیدم که انگار اخیرا این کتاب تدریس میشه . خودم بین انتخاب کتاب و متد مونده بودم مرسی از معرفی کتاب شنیدم در کانون زبان هم همین کتاب شریته تدریس میشه .
    برای کتاب گرامر چه کتابی رو برای تمرین پیشنهاد می کنید ؟ + دیکشنری خوب چی داریم برای زبان المانی ؟
    امیدوارم بتونم از راهنمایی شما دوست عزیز استفاده نمایم بسیار سپاسگزارم از توجه تان .
    خواهش میکنم
    بله cd هم دارند المانی خوبیش اینه که زیاد تلفظ رو باهاش مشکل نخواهید داشت همچنین قسمت شنیداریش هم سادست
    گرامر به فارسی که چیزی رو نمیشناسم خودم استفاده نکردم خود کتاب schritte در انتهای هر درس یه توضیح مختصر گرامری داده
    اما میدونم که هرچی تا الان کتاب گرامر فارسی چاپ شده جالب نبوده
    کتاب Ubungsgrammatik fur Grundstufe از انتشارات dartman کتاب المانی به المانیه ولی شاید به انگلیسیش هم وجود داشته باشه
    لینک المانیش رو توی قسمت معرفي منابع مطالعاتي و كتاب جهت يادگيري زبان آلماني گذاشتم
    یکم که جلو برید احتمالا بتونید ازش استفاده کنید
    یه کتاب زردرنگ کوچیک هم هست که گرامره میشه گفت بد نیست در حد کارراه انداز بودن خوبه
    دستور زبان المانی از نرگس انتخابی به صورت جزئی در هر موردی یه توضیح مختصر داده برای شروع شاید مفید باشه
    دیکشنری فارسی به آلمانی خودم یونکر-علوی رو دارم که کاملا مضخرفه
    و آلمانی به فارسی هم ماله فرامرز بهزاد خوبه
    آلمانی به آلمانی هم اگر بعدا خواستید بگیرید Duden و Langenscheidt و Hueber هرسه خوبند
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    1سوال . من که الان هیچییییی زبان آلمانی بلد نیستم(صفرررر) . چقدر طول میکشه تا بتونم خودمو در سطح B1 برسونم ؟؟؟؟؟ البته با کلاس و تلاش .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad11 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    1سوال . من که الان هیچییییی زبان آلمانی بلد نیستم(صفرررر) . چقدر طول میکشه تا بتونم خودمو در سطح B1 برسونم ؟؟؟؟؟ البته با کلاس و تلاش .
    مسلما به خیلی فاکتورها بستگی داره
    اما به نظرم فشرده کار کنید حدود 5 ماهه میتونید B1 را تمام کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط sunflower2010 نمایش پست ها
    با سلام آیا می شه آلمانی رو خود آموز خوند ؟ سی دی های نصرت چطوره؟
    آخه من وضعیت پذیرشم معلوم نیست و نمی تونم برم موسسات که همش هم فشرده دارن و. 200 هزار برای هر ترم هزینه کنم 6 درس اشتودیو رو کلاس رفتم ولی استاداش خیلی بد بودن اینطوری خود آموز بخونم بهتر نیست؟
    همون اشتودیو رو می گم؟
    بله
    حتی بچه ها با استفاده از سایت دویچه المانی و یاد گرفتن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)