صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 229

موضوع: بحث و بررسي در خصوص موضوعات اخير آزمون تافل iBT‌

Junior Member

Thumbs up بحث و بررسي در خصوص موضوعات اخير آزمون تافل iBT‌

سلام دوستان

برای انواع موضوعات ibt speaking و سوالاتی که در چند سال اخیر در speaking ibt آمده به سایت های زیر مراجعه کنید:

http://www.scribd.com/doc/11847247/R...2005-Up-to-Now
    http://global-english.lefora.com/200...pen-cho/page1/

http://www.toeflindia.com/?p=30

All the Best
    کاش مي دانستي / زندگي با همه وسعت خويش / محفل ساکت غم خوردن نيست / حاصلش تن به قضا دادن وپژمردن نيست / اضطراب و هوس ديدن وناديدن نيست / زندگي خوردن و خوابيدن نيست / زندگي جنبش و جاري شدن است / زندگي کوشش وراهي شدن است / از تماشاگه آغاز حيات تا به جايي که خدا ميداند ...

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

پیش فرض پاسخ : موضوعات speaking و Writing تافلهاي اخير iBT چي بوده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط s_mohsen.ghasemi نمایش پست ها
    سلام به همه.من امروز 12 سپتامبر تو امیربهادر بودم.
    موضوعات speaking‏ یکیش تکراری بود.
    کدوم یک بیشتر شکل زندگی رو در کشورت تغیر داده؟کامپیوتر.تلفن.تلویزیو ن.
    موضوع writing‏ اش هم راجع به اینکه آیا خوبه که بچه ها فقط درس بخونن و بازی کنن یا در کارهای خونه کمک کنن؟
    در کل زیاد خوب امتحان ندادم.
    موضوع اين writing تو تمرينات بارونز هست

Junior Member nafi3 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Isfahan

نقل قول نوشته اصلی توسط user1366 نمایش پست ها
    من هم امروز امتحان دادم و گند زدم. مخصوصاً speaking و reading

speaking:
    1- کدوم یکی از اختراعات را مهمتر می دانید؟ کامپیوتر، تلفن، تلویزیون
    2- با این جمله موافقید یا مخالف: "مهمترین درس زندگی را نمی توان در کلاس درس آموخت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

writing task 2:
    با این جمله موافقید یا مخالف: "بعضی از مردم کالاهایی را میخرند نه به خاطر اینکه به آنها نیاز دارند، بلکه به خاطر اینکه دیگران اونو دارند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
    این جمله را کسی دقیق انگلیس اش را یادش نیست؟ """""با این جمله موافقید یا مخالف: "مهمترین درس زندگی را نمی توان در کلاس درس آموخت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"""""

رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Isfahan

Angry پاسخ : موضوعات speaking و Writing تافلهاي اخير iBT چي بوده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hurricane نمایش پست ها
    سلام.
    Oct 10th:
    Speaking:
    1. Who is your role model and what are his characteristics
    2. Is it better for children to draw or paint
    Writing:
    It is easier to be successful today than it was in the past

به نظر من:
    Speaking و writing آسون بود. Reading نسبتاً سخت بود. امان از Listening اشک منو درآورد.

وای این چه موضوعاتی برای Speaking ؟!!!! و اینکه منظور از Role Model چیه؟ منظورش کسی است که الگو قرار می دهیم یا .....؟!!!!!

Junior Member hurricane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif_Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط nafi3 نمایش پست ها
    وای این چه موضوعاتی برای Speaking ؟!!!! و اینکه منظور از Role Model چیه؟ منظورش کسی است که الگو قرار می دهیم یا .....؟!!!!!
    آره. Role Model به کسی می گن که به عنوان الگوتون انتخاب می کنین. جواب این سوال رو می تونین مثل سوال "شما چه کسی را تحسین (admire) می کنین و چرا؟" بدین.
    من نمونه سوالای زیادی برای Speaking دیدم (از جمله همین Role Model) ولی انصافاً سوال دومش (Draw or Paint) رو که سر جلسه دیدم شوکه شدم. اولین بار بود یه همچین سوالی رو می دیدم. سعی کنید حتماً سوالای مختلف رو حداقل یه بار بخونید ولی توقع نداشته باشید سر جلسه حتماً سوال آشنا ببینین. اما مطمئن باشین اگه روی سوالای مختلفی فکر کرده باشین، سوال جدیدی هم که ببینین می تونین یه چیزی ببافین!
    در ضمن معمولاً بیشتر از 15 ثانیه وقت برای فکر دارین. (قبل از اینکه اون بگه حالا شروع کنید به فکر کردن شما شروع کنید!)
    تکراری... قفل شد !!!!!!! (not serious)

رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Isfahan

Talking پاسخ : موضوعات speaking و Writing تافلهاي اخير iBT چي بوده ؟

آره. Role Model به کسی می گن که به عنوان الگوتون انتخاب می کنین. جواب این سوال رو می تونین مثل سوال "شما چه کسی را تحسین (admire) می کنین و چرا؟" بدین.
    من نمونه سوالای زیادی برای Speaking دیدم (از جمله همین Role Model) ولی انصافاً سوال دومش (Draw or Paint) رو که سر جلسه دیدم شوکه شدم. اولین بار بود یه همچین سوالی رو می دیدم. سعی کنید حتماً سوالای مختلف رو حداقل یه بار بخونید ولی توقع نداشته باشید سر جلسه حتماً سوال آشنا ببینین. اما مطمئن باشین اگه روی سوالای مختلفی فکر کرده باشین، سوال جدیدی هم که ببینین می تونین یه چیزی ببافین!
    در ضمن معمولاً بیشتر از 15 ثانیه وقت برای فکر دارین. (قبل از اینکه اون بگه حالا شروع کنید به فکر کردن شما شروع کنید!)
    درسته، حق با شماست. من هم در مورد موضوع Paint یا draw هیچ حرفی ندارم. به طور کل به منظورتون منظورش چی بود، فکر کنم منظورش این بوده که بچه ها نقاشی خلاقیتی بکشند یا اینکه از رو ی یک مدلی طراحی کنند؟!!

Junior Member hurricane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif_Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : ibt oct i8

To Mina:
    سوال اولش يه مقدار مبهمه. متن سوال دقيقاً همين بود؟ منظورش اين بود كه مثلاً كجا رو بهش نشون مي دين؟

To nafi3:
    تفاوت اصلي Draw و Paint توي اينه كه Draw فقط با يك رنگه و فقط كشيدن طرحه ولي Paint در واقع رنگ آميزيه.
    تکراری... قفل شد !!!!!!! (not serious)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ibt oct i8

To Mina:
    سوال اولش يه مقدار مبهمه. متن سوال دقيقاً همين بود؟ منظورش اين بود كه مثلاً كجا رو بهش نشون مي دين؟
    منظورش این بود که مثلا بهش چه پیشنهادی می کنین. کجاها رو ببینه ، چه لباسی بپوشه. با چی سفر کنه بین شهرها و از این جور چیزها. سوالش کلی یه و می شه خیلی چیزا گفت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط En-Mo نمایش پست ها
    سلام
    من امروز 04/24/2010 امتحان دادم. . ريدينگ و ليسنينگ رو زياد يادم نمياد، ولی بد نبود، بنظره من برای کسی که خوانده باشد آسان بود. ولی موضوعات speaking:
    1 -
    يک تجربه بياد ماندنی در رستوران را توضيح بدين و بگيد چرا براتون به ياد موندنی بوده
    2- بعضي ها ميگن براي موفقيت در ورزش بايد natural physical ability داشته باشی بعضي ها مي گن لازم نيست و با تلاش زياد موفق مي شی کدومش را قبول داری چرا
    3- يه دختره تو دانشگاه مي خواست تئاتر اجرا کنه از دانشجوها کمک گرفته بود ولی آدمهایی که انتخاب کرده بود کم تجربه بودن و تئاترشم به بازيگرايه بيشتری نياز داشت ، دوستش ميگفت دوباره اگهی بزن تو دانشگاه بازيگرايه بهتری رو انتخاب کن، خودش مي گفت موضوع تئاتر را عوض کنم بهتره چون مدت زمان کمی براي تمرين دارم. سؤال اين بود که بگيد دختره مشکلش چی بود؟ کدوم راه حل بهتره؟
    4- مي خواستن برنامه شب شعره دانشگاه رو کنسل کنن، چون هزينش زياده و شرکت کننده کم ، ميگفتن هرکی دوستداره بره سي-دي از کتابخانه بگيره استفاده کنه، دو تا دانشجو باهم صحبت مي کردن مخالف اين تصميم بودن، مي گفتن اولاً دانشگاه خوب اطلاع رسانی نکرده بايد بجای اينکه تويه وب سايت بگه به درو ديوار پستر بچسبونه تا همه مطلع بشن، اون وقت شرکت کننده بيشتره، ثانیا ، سي-دي هيچوقت اجرايه زنده نميشه.
    5-
    راجع به تفاوتهای شهر و حومه شهر بود. يکی از تفاوتا اين بود که شهر گرمتره، چونکه اولاً کارخانه و ماشين تو شهر بيشتره، ماشين که حرکت ميکنه گرما توليد ميکنه چون همه هم توي یک منطقه جمعند، گرما بيشتر توليد ميشه، دوم اينکه شهر به دليله اينکه خيابان و جاده زياد داره و اونا هم اسفالت و تيره و کدر است، گرما را بيشتر جذب ميکنه ، و هوا تو شهر گرمتر ميشه
    writing
    متن درمورده ايجاد حريق به صورت کنترل شده بود، و دلايل مخالفان رو بيان مي کرد که اولاً باعث ميشه حيوانات تو آتيش گير کنن و بميرن، دوم، هوا الوده ميشه، سوم برايه اينکه درهر صورت ما اتش سوزيه اتفاقی هم داريم ، هزينه مضاعف تحميل ميکنه ، و حتی خودشم ممکنه باعث آتش سوزی بيشتر بشه، اما استاده اينا رو رد ميکرد
    ميگفت خوب وقتی آتش روشن مي کنيم که فصل توليد مثل حيوانات نباشه اونوقت حيوانات جوان نيستن اون بزرگترا هم ميدونن چه جوری از تو آتش در برن، دوم ميشه آتش را تو زمان رشد گياهان روشن کرد که در اين صورت وقتی گياهان در ميان با جذب CO2 و توليد اکسيژن الودگی ايجاد شده هم کنترل ميشه، سوم هم اينکه وقتی آتش سوزی کنترل شده باشه ما ميدونيم اونجاهی که درخت يا برگه خشک شده هست رو آتش ميزنيم وقتی اينا بسوزن احتمال اتش سوزی اتفاقی هم کم ميشه
    good luck
    موضوع رایتینگش عین integrated writing - test 1 سی دی Kaplan iBT هست

Lightbulb موضوعات listening های اخیر چی بوده؟ توضیح بدید.

با سلام خدمت همه دوستان

از آنجایی که من در دوبار آزمون تافلی که دادم مشاهده کردم که سه تا از listening های آخر آزمون دومی دقیقا همونهایی هست که در آزمون قبلی هم بود بنابراین بد نیست که دوستان کلیه موضوعات listening هاشونو در اختیار هم قرار بدن تا با دید بازتری سر جلسه امتحان حضور پیدا کنیم. شاید از این listening های تکراری نصیبتون بشه.

با آرزوی بهترین ها برای همگی

آنجا که راه نيست خدا راه مي گشايد.
    اینو با خط درشت روی دیوار اتاقت بنویس

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)