صفحه 9 از 23 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 229

موضوع: بحث و بررسي در خصوص موضوعات اخير آزمون تافل iBT‌

پیش فرض پاسخ : موضوعات speaking و Writing تافلهاي اخير iBT چي بوده ؟

من هم همینو فهمیدم نمیدونم درست بوده یا نه!!1

نقل قول نوشته اصلی توسط Emichat نمایش پست ها
    در تکمیل صحبت rezasanei باید بگم که:
    به بیان دیگه سوال رایتینک گفته بود: با اینکه علم و تکنولوژی همیشه در حال پیشرفت هستن، اما بهبودهای چشمگیر در زمینه کیفیت زندگی انسانها تاکنون بدست آمده"
    در مورد سوال سوم اسپیکینگش مطابق با نوتفول بود ولی یکم تغییر داشت. درواقع تغییر در "نحوه سرویس دهی مرکز رایتینگ" بود که برای اینکار "افزایش تعداد مدرس" و همچنین "فعالیت از روزهای تعطیل" بود که دختره با هردوش موافق بود. با اولی بدلیل اینکه میگفت دوتا استاد بیشتر الان نیست و بعضی روزها بشدت اونجا شلوغ میشه و دومی هم گفت که خیلی خوبه چون باعث میشه افراد مختلف توی روزهای مختلف پخش بشن و از بار زیاد توی روزهای کاری کمتر بشه...

به نظر من هم دختره با هردوش موافق بوده ....

نقل قول نوشته اصلی توسط rezasanei نمایش پست ها
    ممنون كه بيان صحيح تر سوال دوم رايتينگ را فرموديد. در مورد سوال سوم اسپيكينگ هم اونجوري كه من متوجه شدم و شما فرمودين با مورد اول موافق بود ولي دختره مخالف فعاليت در روزهاي آخر هفته بود چون مي گفت كسي آخر هفته كلاس نداره و وقتش براي خودش هستش و ميتونه روي ريسرچ پيپرش كار كنه ولي با اين برنامه دانشگاه مجبورن روزاي تعطيلشون رو صرف اين برنامه كنن.كه با اين توضيحاتي كه شما فرمودين مغاير هستش و احتمالا من اشتباه كردم. از كسايي كه امروز امتحان داشتن ممنون ميشم اونام درين رابطه نظر بدن.

Junior Member mehdi67 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : موضوعات listening های اخیر چی بوده؟ توضیح بدید.

یه نکته ای که جدیدا تو تستای لیسنینگ اومده، اینه که توی گزینه ها سعی میکنن خیلی از لغت های لیسنینگی که شنیدین و خیلی واضح بوده رو بیارن تو گزینه ها ولی معنی جمله های گزینه ها با واقعیت فرق میکنه. حتی من دیدم سه تا گزینه شبیه هم باشن. به نطرم باید سعی کنین طوری لیسنینگ رو گوش بدین که تقریبا هیچ نکته و کلمه و جمله ای نباشه که معنیش رو ندونین. مطمئن باشید (اینو خودم بار ها دیدم) هرچقدر هم لیسنینگ رو خوب کار کرده باشید اگر یه گوشه ی کوچکی حتی در حد کمتر از 5 ثانیه رو از دست بدین دقیقا از همونجا سوال میدن. خودشون دقیقا میدونن بچه ها کجا ها رو از دست میدن!
    “It’s not knowing what to do; it’s doing what you know.” Tony Robbins"

به نظر من هم با هر دو مورد موافق بود، چون گفت بعضیها که سرکار میرن براشون خیلی خوبه و اکثرا آخر هفته کلاس ندارن! کلا نظرش مثبت بود با این کار.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezasanei نمایش پست ها
    ممنون كه بيان صحيح تر سوال دوم رايتينگ را فرموديد. در مورد سوال سوم اسپيكينگ هم اونجوري كه من متوجه شدم و شما فرمودين با مورد اول موافق بود ولي دختره مخالف فعاليت در روزهاي آخر هفته بود چون مي گفت كسي آخر هفته كلاس نداره و وقتش براي خودش هستش و ميتونه روي ريسرچ پيپرش كار كنه ولي با اين برنامه دانشگاه مجبورن روزاي تعطيلشون رو صرف اين برنامه كنن.كه با اين توضيحاتي كه شما فرمودين مغاير هستش و احتمالا من اشتباه كردم. از كسايي كه امروز امتحان داشتن ممنون ميشم اونام درين رابطه نظر بدن.

موضوع من با شما فرق داشت! برای من 3 تا لیسنیگ دختری که کارتش رو گم کرده بود! اینکه محاسبه میشه یا نه رو کسی واقعا نمیدونه! کلاً نظریات زیاده در این مورد
    نقل قول نوشته اصلی توسط ffshahani نمایش پست ها
    یه موضوعی دیگه هم که واسه امتحان امروز 22 سپتامبر بود در ارتباط با لیسینگ بود که همون 3 تا موضوع ragtime music , اون گل عجیب و دانشجویی بود که از استادش در ارتباط با مهاجرت پرنده ها سوال کرده بود که قبلا هم تو این فروم اومده بود. سوال من اینه که این قسمت همونیه که تو لیسینگ محاسبه نمیشه؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ffshahani نمایش پست ها
    به نظر من هم دختره با هردوش موافق بوده ....
    آره منم اینجوری شنیدم دختره با جفتش موافق بود. گفت آخر هفته واسه دانشجو های بهتره و هم چنین demands will be spread out during week. یه همچین چیزی.

بله درسته، گفتید یادم اومد. دقیقاً کلمهwet رو بکار برد. ممنون از پاسخ شما
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_az نمایش پست ها
    آره دوست عزیز کامل گفتید فقط یه نکته هم بگم اینکه که مورد دوم نکته کلیدیش این بود که چون زمین خیس هستش او کوارتز ها قادر به فعالیت نیستند.
    یه نمونه سر راستی بود این بخش و من تقریبا تونستم 290 کلمه بنویسم

Banned

سلام، اگه بچه هایی که 23 سپتامبر امتحان دادند و مشکلی با امضایی که سر جلسه واسه درز ندادن اطلاعات کردن ندارند و زحمتی نیست، خواهشن موضوعات مربوط به ریدینگ، لیستنیگ، اسپیکینگ و رایتینگ تا جایی که یادشون هست در تاپیک های مربوطه بنویسن شاید کمکی باشه واسه افرادی که در آینده می خوان امتحان بدن. متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط sorush111 نمایش پست ها
    من اضافه کنم: یه لیسنینگ یه مکالمه بین استاد و دانشجو واسه تعیین تاپیک واسه اورال پرزنتیشن بود که می گفت فرصت خوبیه ادم جلو جمع صحبت کنه و موضوع که می خواست کنفرانس بده یه نوع قارچ بود که یه ماده شیمیایی تولید می کرد که می تونست اثر مواد سمی محیطی رو کم کنه.
    یه لیسنینگ دیگه در مورد سرما و یخ زدگی در تابستان سال 1816 توی یه منطقه امریکا بود. به دو دلیل دود و گرد و غبار اتشفشانی که جلو نور خورشید می گرفت و یه پدیده که ناشی از سیکل های مختلف خورشید بود. توی بعضی سیکل ها تشعشع خورشید خیلی بیشتر از بقیه است. که میزانشو با تعداد نقاط نورانی روی خورشید اندازه گیری می کنن. (خیلی نوت برداشتم ولی سوالاش از ناکجا آباد لکچر بود.)
    یکی دیگه توضیح فئودالیسم بود و اختلاف طبقاتی شاه و مامورانش و کشاورزان.
    قسمت آخر لیستنینگ من هم سه تا موضوع معروف گل رافلیا و مهاجرت پرنده ها و موسیقی رگ تایم. ولی قسمت اخر این دوستمون مربوط به ست دیگه (دختر که ای دی کارت گم می کنه و شعر رمانتیسم و سلولهای گلویال)بوده.
    یعنی من باورم نمیشه! این سوالاتی که میگید امتحانیه که من سال پیش ، 29 اکتبر 2011 دادم!!! بدون هیچ تغییری! جلل الخالق..... !

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط h_solimanineja نمایش پست ها
    یعنی من باورم نمیشه! این سوالاتی که میگید امتحانیه که من سال پیش ، 29 اکتبر 2011 دادم!!! بدون هیچ تغییری! جلل الخالق..... !
    خب ets یک دیتابیسی داره که از از همون ها میده به خاطر همین هست که قبل از آزمون از بچه ها امضا میگیرن. البته تعداد این سوال ها زیاد هست. مثلا ممکنه تو یک سال تقریبا 80 بار تافل تو ایران برگزار بشه در صورتی که در آمریکا این عدد میتونه به 140 بار در سال هم برسه. اگه یک فروم بین المللی بود که بچه ها میتونستن موضوعاتی مربوط به امتحانشون را میذاشتن خیلی خوب بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)