صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 144

موضوع: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

پیش فرض تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

سلام،

ضمن آرزوی موفقیت برای دوستانی که در این امتحان شرکت داشتند، لطفا تجربیات خود در مورد این امتحان و توصیه هایی که برای بقیه دوستان دارید رو در این تاپیک به اشتراک بذارید.

ممنون از همکاریتون،
    موفق باشید
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

به عنوان کسی که هم امتحان مهر و هم امتحان آبان را دادم می گویم:
    امتحان آبان در هر سه بخش رایتینگ ، وربال و کوانت از مهر آسان تر بود

به عنوان مثال من در آزمون مهر، کوانت را سر موقع تمام کردم ثانیه آخر فهمیدم سوالی را غلط زدم اما دیگر وقت اصلاح نداشتم. اما امتحان آبان (هر دو بخش کوانت) را کامل زدم سپس چک کردم که بی دقتی نکرده باشم و تازه ده دقیقه هم وقت اضافه آوردم.

وربال مهر را تماما شانسی زدم. اما امروز تونستم 10 تا از ریدینگ ها را با اطمینان بزنم. همچنین لغاتش بسیار آشنا تر بود

برای کسانی که سال های بعد شرکت می کنند توصیه می کنم هر دو امتحان را ثبت نام کنند چون احتمالا یکی اش بسیار ساده تر است
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

با سلام
    من همین الان از امتحان اومدم؛ به نظرم واسه کسی که خونده بود امتحان خوبی بود مطمئنم بچه های فنی کوانت را خیلی خوب زدن چون واسه من که رشتم کشاورزیه و ریاضیم به هیچ وجه خوب نیس آسون به نظر میومد. در مورد وربال هم من 3500 بارونز را تقریبا کامل خونده بودم سطح امتحان واسم متوسط بود از تکست های سنگینش که بگذزیم با بقیه سوالاتش میشد کنار اومد در کل به نظرم بخش وربال انقدر که همه میگن سخته سخت نیود و با یه برنامه ریزی 5-6 ماهه میشه نمره خوبی ازش گرفت. رایتینگ هم که یکیش در مورد مفید بودن یا نبودن scandals بود. اون یکی هم میگفت یه شعبه رستورانی اومده butter جایگزین margarine کرده و فقط 2 درصد از مشتری ها اعتراض کردن و خیلی حتی نتونستن تشخیص بدن فرق بین این دو تارو و چون اینکار سود بیشتری داره توصیه کرده بود واسه بقیه رستوران های این مجموعه تو کشور هم این جایگزینی صورت بگیره. به نظرم آماده داشتن یه تمپلیت خوب بسیار کمک میکنه من خودم با جزوه ای که بچه ها رو همین سایت گذاشتن یه تمپلیت آماده کرده بودم و از رو اون نوشتنم به نظرم argument خیلی خوب شد ولی اون اولی تعریفی نداشت. در کل من 2 ماه بیشتر نخوندم و با توجه به سطح پایین ریاضیم فکر میکردم خیلی افتضاح بشم ولی از اون چیزی که فکر میکردم بهتر شد. مطمئنم کسایی که با یه آمادگی نسبی هم رفتن سر جلسه از امتحانشون خیلی راضی بودن.
    ایشالا که همه یه نمره خوب بگیریم

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    به عنوان کسی که هم امتحان مهر و هم امتحان آبان را دادم می گویم:
    امتحان آبان در هر سه بخش رایتینگ ، وربال و کوانت از مهر آسان تر بود

به عنوان مثال من در آزمون مهر، کوانت را سر موقع تمام کردم ثانیه آخر فهمیدم سوالی را غلط زدم اما دیگر وقت اصلاح نداشتم. اما امتحان آبان (هر دو بخش کوانت) را کامل زدم سپس چک کردم که بی دقتی نکرده باشم و تازه ده دقیقه هم وقت اضافه آوردم.

وربال مهر را تماما شانسی زدم. اما امروز تونستم 10 تا از ریدینگ ها را با اطمینان بزنم. همچنین لغاتش بسیار آشنا تر بود

برای کسانی که سال های بعد شرکت می کنند توصیه می کنم هر دو امتحان را ثبت نام کنند چون احتمالا یکی اش بسیار ساده تر است
    ساده بودن یا سخت بودن امتحان ملاک نیس چون واسه جی ار ای نمره مهم نیس بلکه اون درصد افرادی که بالاتر از یا کمتر از شمان تعیین کنندست مثلا بسته به رنک دانشگاه از شما انتظار دارن جز 50 یا 60 درصد بالا باشی. من که امتحان مهر ندادم ولی همونطور که تو پست خودم گذاشتم به نظر امتحان خوبی میومد. در هر حال واسه شما و بقیه دوستان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همگی بتونن امسال پذیرش بگیرن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. in Computer Engineering

من هم الان از آزمون اومدم. به نظرم Writing و Quant خیلی خوب بود اما verbal رو چون نخونده بودم زیاد، نمیتونم نظری بدم. در کل امیدوارم نمره خوبی بیارم...

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

سلام، همینکه میشه بعد از امتحان اومد تو سایت و ریپورت داد یعنی ترسناک نبوده و کاملا استاندارد بود،
    بخش رایتینگ(رایتینگ تافلم 28 شده):
    سوال اولش که دوستمون گفتند به نظرم سخت بود و زیاد نمیشد توضیحش داد، من مخالفت کردم و گفتم که 1)ممکنه تاثیرات منفی ایش بسیار سنگین باشه و بهتره نذاریم اصلا اتفاق بیفته 2) معمولا افراد پشت پرده زیادن و با متهم کردن یک فرد نمیشه اطلاعات کامل از اشتباه و رسوایی بدست آورد و معمولا فرد اصلی خودشو قایم میکنه 3)گفتم باید کلا قبل از وقوع توسط افرادی که نظارت دارن و خصوصا روزنامه نویس ها و ...افراد سرشناس کشور موشکافی بشن و تا جلوگیری کنیم و این سودمند هست.
    همونطور که میبینید نمیشه زیاد و دقیق صحبت کرد در مورد این رایتینگ و فکر میکنم بقیه هم موافقن که سخت بود. (من دو برگ و نیم ، با خط نسبتا ریز نوشتم)
    دومی در مورد butter و مارگارین بود که سوتی گرفتن ازش خیلی ساده بود. من سه فرض نویسنده رو گفتم و بعد هر کدومشو رد کردم.
    وربال:
    من فقط 1100 رو خونده بودم، به نظرم نسبت به چیزایی که دیده بودم آسون تر بود، ولی به هرحال نکات ریز خیلی زیادی هست و نمیشه الان گفت که چون مثلا 60 درصد گزینه ها آسون بوده پس آسون بوده و جوابا تو ایناست. ریدینگ ها هم بیشترش خوب بود ولی بعضی هاش گزینه های بیش از حد تحلیلی و فلسفی میشد. در کل به نظرم برای منی که فقط لغت این کتاب رو خوندم خیلی خوب بود.
    کوانت:
    کاملا استاندارد، دقیقا مثل دو تمرین کتاب ETS بود. من سعی نکردم تند تند بزنم، بعضی وقتها مسائل خیلی ساده رو چندبار چک میکردم. نکات ظریف بعضی از سوالها داشت ولی در کل برای مهندسین گرامی، زیر 165 شدن تو این کوانت یکم آبروریزی هست (حالا خوبه خودم بشم!)

به امید موفقیت دوستان خوبم.
    امیرحسین

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط miladdddddddd نمایش پست ها
    ساده بودن یا سخت بودن امتحان ملاک نیس چون واسه جی ار ای نمره مهم نیس بلکه اون درصد افرادی که بالاتر از یا کمتر از شمان تعیین کنندست مثلا بسته به رنک دانشگاه از شما انتظار دارن جز 50 یا 60 درصد بالا باشی. من که امتحان مهر ندادم ولی همونطور که تو پست خودم گذاشتم به نظر امتحان خوبی میومد. در هر حال واسه شما و بقیه دوستان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همگی بتونن امسال پذیرش بگیرن
    البته اين موضوعي كه شما ميگيد شايد در خيلي از موارد درست باشه ولي هميشگي نيست. ملاك تعلق گرفتن بورس در Dartmoth College نمره GRE بالاتر از 1200 (سيستم قديم) هست. پس مي بينيد كه هميشه به درصد كار ندارند

به نظر من GRE فقط یه درگیری ذهنی برای دانشجوها ایجاد میکنه چون کوانتش در حد دوم دبستانه و اکثرا خوب میزنن و وربالش بینهایت و یصورت غیرمنطقی سخت و لغت محور و برخلاف اسمش (Verbal Reasoning) هیچ منطقی پشتش نیست فقط باید کلمه بلد باشی تا درست بزنی و اکثرا کم میزنن رایتینگ هم که فقط یه نمره میدن خالی نمونه.
    واسه همه دوستانی که شاید آزمونو بد داده باشن میگم که اگر دانشگاه و بخصوص استادی بخواد به شما ادمیشن بده بخاطر GRE پایین ردتون نمیکنه و اینکه میگن Requirement هستش واسه اینه که یه روشی باشه بتونن یسریو که دلیلی برای ریجکتشون ندارن به دلیل جی آر ای کم ریجکتشون کنن.
    من خودم کوانت رو فکرکنم کامل شم یا اگه نشم 1 یا 2 غلط نهایتا زده باشم و وربالو 80% شانسی زدم و رایتینگاشم نتونستم جوری که میخوام بنویسم و درکل از رایتینگ با اینکه ساده بود راضی نبودم بدلیل وقت کم و اینکه باید مینوشتیم رو کاغذ ( من سرعت تایپم از نوشتنم بیشتره و اینکه نمیشد هرجارو که میخوای کپی پیست کنی مثل تافل) درضمن برای دوستانی که در آینده میخوان آزمون بدن توصیه اکید دارم که Issue pool و Argument pool که توی سایت خود ETS اومده رو حتما قبل امتحان حداقل معنی کلماتشو بخونن اگه بلد نیستن چون امروز بچه ها مشکل داشتن با سوال اول ( معنی لغت Scandal رو خیلیا نمیدونستن)
    در کل امتحان متوسطی بود ولی با شنیده هایی که ار آزمون مهر داشتم میتونم بگم آزمون ساده تری می نمود.
    به امید موفقیت همه

Senior Member mokhteh آواتار ها

سلام دوستان.
    امروز یه ضدحال بد خوردم. والا کی فکرشو می کرد ریاضیش اینطوری باشه. من 5شنبه practice book رو زدم. از اونجایی که وسواسیم تو قسمت اول 2 دقیقه و دومی رو 5 دقیقه وقت اضافه آوردم. اما با تعریفی که دوستان از امتحان مهر کرده بودند تمام تمرکزمو گذاشتم که با نهایت سرعت و البته دقت سوالا رو پاسخ بدم. باورم نمی شد که هر بخش بیش از یه ربع وقت اضافه اومد و از اونجایی که همه رو تقریبا جواب داده بودم نمی دونستم تو یه ربع کدوم سوالا رو چک کنم. آخه لامصب یه طوریه که سوالی رو که فکر می کنی آسون ترین سواله رو غلط می زنی بعد خودتم نمی دونی که! میری بقیه رو که درست زدی چک می کنی...این از ریاضی...راستی من 1هفته ریاضی رو خونده بودم که فکر کنم زیاد هم بود...
    رایتینگ به نظرم خوب و نرمال بود ولی من چون مطلقا حتی در حد یه بار نوشتنم تمرین نداشتم امیدوارم بتونم یه 3 ازش بگیرم.
    وربال از نظر من بخش جایگذاری لغت و لغات هم معنیش از خود ETS ساده تر بود...من 1100 و ورد اسمارت و 100تا از لغات وربال ادونتیج رو خونده بودم که واقعا به کمکم اومدن...از این قسمت نسبتا راضی بودم
    ولی غیر از ریدینگ لانگ که کاملا شانسی زدم و بعد امتحان فهمیدم ظاهرا خیلی سختم نبوده کلا ریدینگاش سختی همیشگیو به نظرم داشت و از اونجایی که وقت هم کم آوردم تو ریدینگ ها خیلی فرصت نکردم غرق در موضوع! بشم عملکرد راضی کننده ای نداشتم...
    در مجموع می خوام یه حدس برا خودم بزنم که.... وربال حدود 142 ، ریاضی احتمالا 166 اونورا ، رایتینگ هم 3. امیدوارم مجموع بالای 310 حداقل بشه
    برا همه آرزوی موفقیت می کنم.
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics-Shahid Beheshti

من کوانت و وربال رو دو روز خونده بودم(علتش این بود که تافلم 101 بود و می گفتم وربال رو می تونم یه کاری کنم که یه کارایی هم تونستم بکنم) + 60 تا کلمه از کپلان که بلد بودم . کوانتش خیلی اسون بود ( من 3 تا سوال رو فقط شک دارم، بقیه 100 در 100) ... وربال اول سخت بود ... وربال دوم خیلی اسون تر بود(خیلی سوالاش رو می شد با دونستن معنی تمام گزینه با اطمینان زد) ... رایتینگ اول سخت بود ( هم باید معنی scandal رو می دونستی و تازه اگر هم می دونستی نوشتنش اسون نبود!!) ... رایتینگ دوم خیلی اسون بود ... من هم فکر می کنم برای ما ( فیزیکی ها یا "شاید" کلا فنی ها) تاثیر این امتحان (مخصوصا بخش رایتینگ ) خیلی زیاد نیست ... اینو تو سایت physicsgre هم می تونید تو فروم ها ببینید : که حتی بعضی ها گفتن رایتینگ رو اصلا نگاه نمی کنن که البته بعیده در این حد بی تاثیر باشه اما خوب به پای تاثیر تافل و جی سابجکت
    نمی رسه ... بخش کوانت هم که بسیار ساده هست و اگر کسی کامل بشه دلیل بر خوب بودن ریاضیش نیست و در ضمن مهارت های ریاضی که در سابجکت به طور غیر مستقیم استفاده می کنیم معیار خیلی بهتری برای سنجش فهم ریاضی هستن( بازم می گم منظورم به طور خاص برای فیزیکی هاست)،

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)