نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinzadeh_m نمایش پست ها
سلام دوستان
بنظرم مقایسه این که بگیم آزمون مهر سخت تر بود یا آبان، اصلاً کار درستی نیست. چرا که مطمئنا طراحان سوال ETS کارشون را بهتر از ما بلدند و سوالات را طوری میدن که این آزمون 5 سال اعتبار داشته باشه، یعنی بشه تا حدود 5 سال سطح سوالات یکسان باقی بمونه، (ناگفته نمونه اینجا کمی اغراق کردم) و البته دوستانی که هر دو را شرکت کردند به این دلیل که نسبت به مهر تسلطشون بیشتر شده بود و نقاط ضعفشون را توی این یک ماه شناسایی کرده بودند معلومه که امتحان براشون راحتتر بوده.
در ضمن اونها دیگه استرسی که در امتحان مهر داشتند رو دیگه آبان نداشتند و برای همین راحتتر تونستند امتحان بدن، تازه تجربه امتحان دادن را داشتن و فشار وقت را هم قبلا تحمل کرده بودن و نسبت به مهر با دست پر تری اومدن امتحان دادن...
علاوه بر این به نظر من تا موقعی که نتایج نیومده خداییش نباید بگیم که این امتحان آبان اصلاً کوانتش راحت بود یا بحث های بی مورد دیگه.
چون به نظر من کوانتش مثل رانندگی جت (البته از نوع قراضش) توی سطح یک شهر می موند که باید با دقت پیچهای سوال رو رد میکردین و کوچکترین بی دقتی باعث خرابی میشد، غیر از این از مقایسه تجارب آزمون مهر و آبان فروم میتونیم بگیم که این امتحان بحث برانگیزتره و اختلاف بین علماش بیشتره (شاید این مورد به دلیل اینه که شخصی مثل بهنام جون اینجا حضور ندارند) اما در کل به نظرم امتحان آبان کوانتش هم پر بود از تله و من واقعاً سر جلسه این تله ها رو حس کردم. یعنی هر سوالی یک تله خاصی داشت، به عبارت دیگه اینو بگم خدمتتون که یکی از دوستام که میگفتش 5 دقیقه وقت اضافه آوردم رفتم وربال زدم، اما من مطمئنم که نمره کوانتم از اون بیشتر بشه. تازه کوانت را عمداً این حالت داده بودند تا همه بی دقتی کنن. بله روی سریع حل شدن سوالها یک طرفه که دوستان اکثرن اون روی دیگه رو دقت نکردن...
با آرزوی بهترینها...

به شدت با شما موافقم. چون خودم تا الان 4 تا غلط دارم (یکی رو واقعا بلد نبودم ولی 3 تا رو سوتی تابلو دادم ) و این تعداد شاید هم بیشتر شود. کلا quan این آزمون بدجوری سوتی محور بود. بعضی از دوستانی که خیلی مشعوف هستند (البته نه همه) که همه رو صحیح زدن نمره ها که اومد میفهمند طراحان ETS اونقدر ها هم .... نیستند.

در هر صورت موفق و شاد باشید!