صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 144

موضوع: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

سلام دوستان
    من پنج شنبه هفته پيش admission ticket رو واسه ets براي ثبت كد دانشگاه هايي كه مي خوام نمره ها به اونا ريپورت بشه ايميل كردم ولي تو يپروفايلم هنوز چيزي ثبت نشده. شما چطور؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ظاهراً حداقل 75 درصد پست های این تاپیک، بجای تجربۀ شخصی، معطوف به پاسخنامۀ سؤالات هست.

اما بیان تجربۀ خودم: من اساساً هیچ زمانی برای وربال نگذاشته بودم؛ دلیلش هم مشغلۀ بالا و همزمانی تافل و GRE بود. برای کوانت هم تا حدودی خیالم راحت بود که چون فنی بودم و ریاضیم هم خوبه، مشکل حاد ندارم. در باب رایتینگ هم نگرانی شدیدی نداشتم چون قوی ترین مهارت من توی زبان، رایتینگ هست.

با این شرایط، فقط 2 روز مونده به امتحان، سری به دو تا فایل ریاضی توی سایت ETS زدم و تا حدود 75 درصدشو خوندم و حل کردم که برام خیلی ساده بود. تنها بخش نسبتاً زمان بر برای من، Data Analysis بود که از قضا توی آزمون 9 نوامبر هم تعدادش قابل توجه بود که باعث شد زمان زیادی بگیره. امیدوار بودم که هندسه زیاد داشته باشه چون هندسۀ قوی جزء سابقۀ تحصیلیم هست؛ از شانسم تعداد سؤالات هندسه زیاد نبود. در کل، توی بخش کوانت، برای حل حدود 6-7 تا سؤال زمان کم آوردم که شانسی زدم. سؤالاتی رو که زدم، به زعم خودم مطمئن بودم که حالا باید دید نتیجه چی میشه. اما حالا میبینم دوستانی که 15 و حتی 30 دقیقه زودتر هم تموم کردند، چندان جواب مطمئنی نگرفتند.

در مورد وربال که سؤالات مربوط به ریدینگ رو شاید بشه گفت 50 درصد رو خوندم و فهمیدم و در سایر موارد بر اساس شانس انتخاب گزینه کردم؛ طبیعی هم هست که با توجه به زمان صفر دقیقه ای برای این بخش که تا حالا هزینه کردم، هیچ انتظاری نداشته باشم.

در مورد رایتینگ اول، معنی کلمۀ scandal کمی گیجم کرد و ذهنمو به هم ریخت. واسه همین هم برای استارت نوشتن، دو سه دقیقه ای مبهوت بودم. نکتۀ دیگه هم نوشتن با مداد کلاسیک بود که برای منی که 6 ساله اکثر قریب به اتفاق اموراتم با کامپیوتر انجام میشه، کار ساده ای نبود. آخر رایتینگ دوم، مچم کمی درد میکرد! با این حال، رایتینگ اول کلاً سه تا پاراگراف نوشتم که توش استدلالم درست بود و مشکل نگارشی نداشتم. اما خب معلومه که این اندازه نوشتن، کافی نیست.
    بخش دوم رایتینگ اما خوب نوشتم. فکر کنم شش پاراگراف قابل قبول نوشتم. هم شروع، هم بدنه، و هم نتیجه گیری و پایان منطقی داشت. دلایلی هم که برای رد تصورات نویسندۀ اون مطلب آوردم، منطقی بود. مثلاً به این موارد برای رد نظر نویسنده اشاره کردم:

اون 98 درصد از کجا آمده؟ جامعۀ آماری استاندارد بوده؟ چطوری آمارگیری شده؟ ممکنه بعضی از مشتری ها اصلاً اعتراض نکنند ولی لزوماً موافق هم نباشند و بخاطر شخصیتشون اهل اعتراض نباشند. آیا برای انتخاب، به مشتری ها اطلاعاتی در مورد تفاوت و مزیت و عیب کره و مارگارین نسبت به هم داده شده که حالا تصور بشه اون 98 درصد از روی آگاهی و موافقت حتمی بوده؟ اصلاً ربط معناداری بین منو و میزان سود رستوران وجود داشته از قبل؟ شاید سود رستوران در گرو این یک مورد نباشه. از کجا معلوم با جایگزینی کامل، اون دسته از مشتری های ناراضی ساکت، کلاً مجبور به ترک رستوران نشند؟ ضمناً چه تضمینی وجود داره که این الگوی علاقمندی و ذائقۀ غذایی برای منطقۀ دیگری از امریکا هم صادق باشه؟

به نظر خودم، رایتینگ دومم به اندازۀ رایتینگ اول ناامید کننده نیست.

یک نکتۀ جالب توی امتحان این بود که مراقب کلاس ما یه خانم چادری بود که انگار خیلی دوست داشت یه نمونه scandal واقعی توی کلاس پیدا کنه! مثل پلنگ مدام سرک میکشید تا کسی توی بخش های دیگه تست نزنه! واسه همین مدام بین صندلی ها حرکت میکرد و بنده خدا تا حدودی روی اعصاب بود. از ساعت 8:30 تا 13:00 یک بند روی صندلی نشستن هم خودش عذاب الیم هست!

امیدوارم اینکه عدۀ زیادی از بچه ها توی رایتینگ اول و ریاضی دچار اشتباه شدند، در نهایت باعث scale شدن بشه و همۀ بچه ها با هم سود ببریم.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Pittsburgh

نقل قول نوشته اصلی توسط karzan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پنج شنبه هفته پيش admission ticket رو واسه ets براي ثبت كد دانشگاه هايي كه مي خوام نمره ها به اونا ريپورت بشه ايميل كردم ولي تو يپروفايلم هنوز چيزي ثبت نشده. شما چطور؟
    سلام به همه دوستان

هیچ جای نگرانی نیست، باور کنید که اونا خیلی منطقی هستن و اگر براشون ایمبل بزنید حتما بررسی می کنن. من 2 بار پول تافل رو بهم برگردوندن چون کوچکترین مشکلی که از طرف ما گفته بشه براشون مهمه. دیگه یه نمره ریپورت که چیزی نیست. شما وقتی 1 بار ایمل می زنید، بلافاصله یه جواب اتومات براتون میاد که توش یه کد هست. با همون جوابتونو میدن. به من که خوب جواب دادن همیشه. ایشالا به شما هم جواب میدن.

سلام
    من در ازمون نه نوامبر شرکت کردم. برای من بخش وربال به نسبت مناسب بود و ارگیومنت رو خوب نوشتم اولی رو نمی دونم. کوانت به جز چند تا سوال بقیش خوب بود. وربال بخش اول سخت تر از بخش دوم بود و فکر می کنم بخش دوم رو خوب زده باشم. من شب امتحان به خاطر استرس درست نخوابیدم که اینذدر عملکردم کمی تاثیر گذاشت حتما درست بخوابید و صبحانه بخورید. مراقب ما خیلیرگیر بود و اجازه نمی داد از سکشن ها بریم بیرون. در مجموع می تونم بگم نمره کوانتمداحتمالا 160 نمرهدوربال 145 و رایتینگ 3/5تا 4 میشم. امتحان اسونی نبود اما می شد خوب نمره بگیری. من که خیلی امیدوارم. مرکز دانشکده زبان شلوغ و کمی بی نظم بود با خودتون اتود ببرید چون کسی نگاه نمی کنه با چی می نویسی و خوب اتود از مداد خیلی راحت تره. امیدوارم همه موفق باشید. حتما هم تاپیک های رایتینگ خود ای تی اس رو بخونید که به خاطر ندونستن یه کلمهذبا مشکل مواجه نشید.
    امتحان برای من خیلی سخت نبود چون قبلا یک بار شرکت کرده بودم. موضوع رایتینگ اولی کمی بیخود بود یعنی نمی دونستی که حالاscandals ها مفیدن یا نه نوشتنش سخت بود اما ارگیومنتش خوب بود و خوب می شد توضیح بدی. احتمالا رایتینگ 3/5 _4بشم. بخش وربال اول سخت تر از دومی بود و یک ریدینگ طولانی درباره اتوبیوگرافی زنان داشت که خیلی بیخود بود. البته می شد به سوالاتش جواب بدی. کوانت به جز چند تا سوال بقیش خوب بود و قابل جواب دادن. وربال دومی اسونتر بود و فکر می کنم سوالات بیشتری رو درست جواب داده باشم. در مجموع امتحان خوبی بود فقط مشک زمان طولانی امتحان، بی نظمی در حوزه، و خشکی صندلی ها بود. من شب قبل امتحان خوب نخوابیدم چون استرس داشتم این روی عملکردم تاثیر گذاشت. حتما زود بخوابید و صبحانه بخورید. اتود هم بیارید من همه ازمون رو با اتود نوشتم و کسی هم کاری نداشت باهام. فکر می کنم نمره خوبی بگیرم.
    برای همه ارزوی موفقطت دارم
    خوش باشید و سربلند
    ویرایش توسط nilo0far : November 21st, 2013 در ساعت 07:30 AM دلیل: ادغام پست ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Calgary - Environmental Eng.

نقل قول نوشته اصلی توسط REZGAR1 نمایش پست ها
    من هم همون روز فرستادم ( یعنی همون دقیقه 90 مخصوص ایرانی ها)، هنوز هیچ خبری از آپدیت توی اکانتم نمیبینم.
    نگران نباش؛ من توی آزمون 12 اکتبر امسال شرکت کردم و دقیقه 90 چهار تا موسسه مدنظر رو برای ریپورت نمرات اعلام کردم. بعد از 2-3 روز جواب دادن که ایمیلت رسیده و این اطلاعات منظور می شه. بازم اگه جوابی نگرفتی باهاشون تماس بگیر. اینطوری پیگیری سریعتر و آسون تره و خیلی هم توی جواب دادن دقت می کنن و احترام می ذارن. من اخیرا واسه یه مشکلی باهاشون تماس گرفتم و این چیزایی که می گم رو حساب تجربه ی خودمه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

جهت اطلاع دوستان منتظر:

من 7 نوامبر اسکن correction stub رو برای ETS ای میل زدم که همون روز برام جواب اومد که ای میل شما دریافت شد و توی 2 الی سه روز کاری بررسی میشه.

امروز ای میل آمد که 4 دانشگاه مورد نظر، توی پروفایلم وارد شده.

نکته: Score reports will be sent to you and to your designated recipients within six weeks after your test date.

من یه مشکلی سر جلسه خصوصا برای بخش کوانت داشتم 5-6 تا سوال اول هر بخش کوانت را به جای پر کردن گزینه ها روشون خط کشیدم که آخرسر برگردم پرش کنم ولی متاسفانه یادم رفت. سر جمع 12 تا سوال این طوری شد. به نظرتون چکار کنم؟

تازه امروز یادم افتاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    .Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_US نمایش پست ها
    من یه مشکلی سر جلسه خصوصا برای بخش کوانت داشتم 5-6 تا سوال اول هر بخش کوانت را به جای پر کردن گزینه ها روشون خط کشیدم که آخرسر برگردم پرش کنم ولی متاسفانه یادم رفت. سر جمع 12 تا سوال این طوری شد. به نظرتون چکار کنم؟

تازه امروز یادم افتاد.
    فکر کنم امتحان کامپیوتری تصحیح بشه، اما تماس گرفتن یا ایمیل زدن به ETS هم ضرری نداره، اونا سریع جواب میدن.

Junior Member

سلام
    منم پنج شنبه قبل از امتحان corrections stub رو ایمیل کردم و دیروز از ETS جواب اومد که تو پروفایلم ثبت شده.

Junior Member

از تجربیات که چطور خواندیم و چطور شد اینکه:
    1- سوالای بارون به نسبت سخت تر از سوالای خود کتاب ای تی اس هست. بارون فصل 11 رو حتمن یه ورقی بزنید
    2- ای تی اس ساده تر و مهندسی تر جمع و جور کرده قضایا رو حتمن بخش Data analysis رو ازش بخونید چون توی کتاب بارون در حد یه صفحه در مورد مود و میانه و deviation‌و اینا توضیح داده و شما رو تبدیل به یه آدم بیگانه با این مفهومات می‌کنه نخوندنش.
    3- من وربال رو با کتاب بارون و لغاتش شروع کردم ولی چون دیدم تو مغزم نمی مونه این همه کلمه ولش کردم. ولی خب اگه زمان بذارید حتما ازش نتیجه می گیرید. ولی باید لغات رو بخونید و استفاده های مختلفش رو بلد باشید یعنی این طور نیست که به صرف دونستن یه معنی بتونید تست رو خوب بزنید. مخصوصا اینکه برای یه سوال باید دو تا گزینه رو انتخاب کنید. یا کلن باید با انتخاباتون یه متن رو کامل کنید. اگه مطمئن نیستید که می تونید همه لغات رو این طوری بخونید یه تعداد محدودی رو انتخاب کنید و اون ها رو درست یاد بگیرید. شانس اینکه همون ها بیان و شما خوب بزنیدشون بیشتره تا اینکه همه رو بخونید و بعد هیچ چی رو نتونید بزنید.
    4- در مورد رایتینگ من خودم دو تا رایتینگ خوندم که اسکور 6 داشت و این کل آماده شدن من براش بود. یه دور از روی هر کدومش نوشتم که دستم بیاد چقد باید بنویسم و لاجیک متن چه جوری هست. البته رایتینگ اول. چون رایتینگ دوم بیگ دیل خاصی نیست که بعد حالا در موردش می گم. ولی رایتینگ اول رو حتما از توی سایت ای تی اس نگاه کنید تا کلمه های نا آشنا براتون مشکل ساز نشند.
    5- در مورد رایتینگ دوم یه سری لم داره. اول اینکه درصدا رو در نظر بگیرین همیشه می شه از درصد و آمار ایراد در آورد که اینارو از کجا آورده نویسنده؟ بعد می شه از تعمیم دادن نویسنده ایراد گرفت که اگه یه چیزی در مورد یه جایی صدق می کنه دلیل نمیشه همه جا صدق کنه. بعد هم روی یکی از فرضیاتش بر اثر یکی از دیده هاش ایراد می شه گرفت. حتما هم اولش باید کامل توضیح بدید که نویسنده ی کجا توی کجا در مورد چی چه چیزی نوشته. بعد هم فرضیات اصلیش رو تحت سوال نذارید. مثلا اینکه مجله ها از عکسای رنگی استفاده می کنند برای همین بیشتر خونده می شند. سوال نپرسین که مجله ها از عکسای رنگی استفاده نمی کنن.
    6- خلاصه که من برای آزمون 9 نوامبر چهار روز قبلش هر روز صبح برای 4 ساعت نشستم روی صندلی و آزمونای کتاب ای تی اس و بارون رو زدم. به همین فرمت روز امتحان. خیلی زیاد کمک کرد. حتی اگه دو روز وقت دارید و نمی تونید کاری کنید. یه سر به فصل یازده بارون بزنید و دو تا تست کلی بزنید مطمئنا نمره خوبی می گیرید.
    7- آها! من کارتم رو صبح امتحان رفتم سنجش گرفتم و حوزه م هم دانشکده آمار انفورماتیک بود. بنابراین اگه یه وقت کارتتون رو نگرفتین سر آزمون و تو سایت زده به هیچ وجه هم نمی دیم و اینا خودتون رو گم نکنید چون ایرانه و اونا هم آدمای فرهنگی ای هستن و بهتون کارتتون رو می دن ولی بجنبین.
    8- کاکائو با خودتون سر حوزه ببرین و نترسین از چاق شدن مغزتون همه شو میخوره. حتما بخورید. تراش رو هم فراموش نکنید.
    9- آخرشم که موقع برگشتن پدر آدم درمیاد بس که بی نظمه و تعداد زیاده سعی کنید از آسانسور استفاده کنید اگه میشه.
    10- یه چیز دیگه آدرسی که توی فرم بود رو برگذار کننده گفت بزنید سنجش ولی من آدرس خونه مون رو زدم چون تافل هم جوابش اومد خونه مون و حوصله سنجش رفتن دوباره رو ندارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)