صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 144

موضوع: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedani نمایش پست ها
    من هم مهر امتحان دادم ، احتمالا امشب یا فردا شب نتایجش می آد، امیدوارم نمره ها رو نمودار ببرن چون کوانت واقعا سخت بود، کامنت بچه های آبان رو که خوندم یه ذره تاسف خوردم چون شاید اگه منم آبات داده بودم احتمالا نمرم بیشتر می شد. چون استادی که بهم Ok داده همه چی رو منوط به جی آر ای کرده. دعامون کنین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    دوستان صفحه آخر Practice book که قبل از آزمون بهتون دادند نحوه تبدیل نمره خام به نمره استاندارد رو داره می تونین به عنوان یه معیار فعلا ازش استفاده کنید... فقط اینو بگم که برای کسانی که تا یه غلط هم در کوانت داشته باشند نمره رو 170 گرفته...
    دوست عزیز اون جدول مربوط به همون آزمون به خصوص هست و برای آزمون های مختلف با توجه به سختی سوالات این نمرات متفاوت هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    به عنوان کسی که هم امتحان مهر و هم امتحان آبان را دادم می گویم:
    امتحان آبان در هر سه بخش رایتینگ ، وربال و کوانت از مهر آسان تر بود

به عنوان مثال من در آزمون مهر، کوانت را سر موقع تمام کردم ثانیه آخر فهمیدم سوالی را غلط زدم اما دیگر وقت اصلاح نداشتم. اما امتحان آبان (هر دو بخش کوانت) را کامل زدم سپس چک کردم که بی دقتی نکرده باشم و تازه ده دقیقه هم وقت اضافه آوردم.

وربال مهر را تماما شانسی زدم. اما امروز تونستم 10 تا از ریدینگ ها را با اطمینان بزنم. همچنین لغاتش بسیار آشنا تر بود

برای کسانی که سال های بعد شرکت می کنند توصیه می کنم هر دو امتحان را ثبت نام کنند چون احتمالا یکی اش بسیار ساده تر است
    کاملا موافقم من هم هر دو رو دادم آزمون امروز به شدت ساده تر بود

دوستان یه سوال من چون هم مهر امتحان دادم هم آبان آطلاعات جلد دفترچه خودم پر کرئم به مجری گوش ندادم
    اون آخرین آخرین مستطیل (پایین سمت چپ) که ماله کنسل کردن ریپورت بود در صورتی باید پرش میکردی که میخواستی اسکورت کنسل شه دیگه؟
    و اگه میخواستی اسکورت بمونه باید همون سفید میزاشتیش دیگه؟

Senior Member mokhteh آواتار ها

شما درست می فرمایید. متاسفانه مشکل اینجاست که از اون 2500 نفری که اون روز امتحان دادند شاید الان کمتر از 10 نفر تجربشون رو بیان کردند و فکر می کنم بیشتر دوستان تمایل به استفاده از تجربیات دیگران دارند تا اینکه خودشون بخوان به دیگران کمک کنند. شما اگه همین الان تشریف ببرید به تاپیک " مشاوره و راهنمایی در خصوص GRE " خواهید دید چگونه خیل عظیمی از دوستان خواستار کمک و راهنمایی در خصوص برنامه ریزی برای خود می باشند در صورتیکه همین عزیزان بعد از امتحان خود (مستقل از میزان آمادگی و موفقیت در آزمون) همچون که بقول ضرب المثل قدیمی "چهارپای خود را از پل گذشته می بییند" کل تاپیک GRE رو در Black List خود قرار داده گویی ایشان را تابحال با این پدیده ناشناخته کاری نبوده است...
    قصد جسارت به دوستان را نداشتم...
    اگر مدیریت محترم نیز این پست را می خوانند از ایشان درخواست می کنم در صورت امکان آمار بازدید از پست های دوستان در تاپیک های مختلف نمایش داده شود تا میزان تفاوت تعداد دوستان اکتیو و پسیو مشخص تر شود....
    ویرایش توسط Simon : November 15th, 2013 در ساعت 11:02 AM دلیل: حذف نقل قول
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

خب حالا که اسرار از تجربه امتحان بگیم ما هم بگیم
    من همونطور که گفتم
    هم مهر امتحان دادم هم آبان همونطور که دوستان گفتن کوانت ایندفعه اونقدر ساده تر بود که یه عده تو کلاس ما زودتر برگه هارو دادن!!!!!!!
    اما وربال
    واسه وربال مهر من نصفه لغات 3500 رو تموم کردم واسه همین سر امتحان تو اکثر سوالا یکی دو گزینه بود که معنیش رو نمیدونستم و همونطور که دوستان اشاره کردن این مورد بسیار خطر ساز ولی دیروز که امتحان دادم 3500 بارون رو تموم کردم و فقط هم همین بود و بس با 3و4 تا سمپل
    کاملا با چشم دیدم که ندونستن معنی یک لغت خصوصا تو صورت سوالا میتونه کاملا شمارو به جواب اشتباه برسونه که یه چندتا سوال ریز اینجوری داشت
    من هم پیشنهادم شرکت تو دوتا جی ار ای اگر امکان هزینه کردنش رو دارید چون می ارزه

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط evil_tron نمایش پست ها
    دوستان یه سوال من چون هم مهر امتحان دادم هم آبان آطلاعات جلد دفترچه خودم پر کرئم به مجری گوش ندادم
    اون آخرین آخرین مستطیل (پایین سمت چپ) که ماله کنسل کردن ریپورت بود در صورتی باید پرش میکردی که میخواستی اسکورت کنسل شه دیگه؟
    و اگه میخواستی اسکورت بمونه باید همون سفید میزاشتیش دیگه؟
    باید خالی میذاشتی عزیز که تصحیح بشه.

Junior Member

در مورد سطح کلی آزمون همونطور که بقیه دوستان اشاره کردن در سطح practice test ای تی اس بود و از نمونه های کتاب official آسون تر بود.من دانشکده زبانهای خارجی بود امتحانم از همه فاکتور های مربوط به امتحان از نظم و آرامش سر امتحان تا برخورد خوب مراقبین و همچنین صحبت های آقای برازآبادی که واقعا جو امتحان رو به صورت قابل ملاحظه ای سبک کردند راضی بودم.فقط مسئله بلند شدن صدای اذان سر بخش quant وجود داره که خب فکرشو بکنید کاریش نمیشه کرد و بهتره دوستانی که می خوان در آینده تو این امتحان شرکت کنند آمادگیش رو داشته باشن تا بهتر بتونن تمرکزشونو حفظ کنن.
    ایشالا توصیه های مربوط یه منابع و نوع مطالعه رو هم در صورتی که تونستم نمره خوبی بگیرم با ذکر نمرم در اختیار دوستان قرار می دم.

من الان به شک افتادم که پر کردم اون قسمت پایین صفحه رو یا نه؟! چون اصلا صدای اون بنده خدا شنیده نمیشد، حالا اگه پر کرده باشیم کلا صحیح نمیشه؟ از کجا میشه پیگیری کرد اصلا؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics-Shahid Beheshti

یه قسمتی تو امتحان بود که جای signature داشت و وسط دفترچه فکر کنم بین وربال و کوانت بود، ایا باید امضا می کردیم؟
    (it is a miracle that curiosity survives formal education(Albert Einstein

سلام دوستان
    بنظرم مقایسه این که بگیم آزمون مهر سخت تر بود یا آبان، اصلاً کار درستی نیست. چرا که مطمئنا طراحان سوال ETS کارشون را بهتر از ما بلدند و سوالات را طوری میدن که این آزمون 5 سال اعتبار داشته باشه، یعنی بشه تا حدود 5 سال سطح سوالات یکسان باقی بمونه، (ناگفته نمونه اینجا کمی اغراق کردم) و البته دوستانی که هر دو را شرکت کردند به این دلیل که نسبت به مهر تسلطشون بیشتر شده بود و نقاط ضعفشون را توی این یک ماه شناسایی کرده بودند معلومه که امتحان براشون راحتتر بوده.
    در ضمن اونها دیگه استرسی که در امتحان مهر داشتند رو دیگه آبان نداشتند و برای همین راحتتر تونستند امتحان بدن، تازه تجربه امتحان دادن را داشتن و فشار وقت را هم قبلا تحمل کرده بودن و نسبت به مهر با دست پر تری اومدن امتحان دادن...
    علاوه بر این به نظر من تا موقعی که نتایج نیومده خداییش نباید بگیم که این امتحان آبان اصلاً کوانتش راحت بود یا بحث های بی مورد دیگه.
    چون به نظر من کوانتش مثل رانندگی جت (البته از نوع قراضش) توی سطح یک شهر می موند که باید با دقت پیچهای سوال رو رد میکردین و کوچکترین بی دقتی باعث خرابی میشد، غیر از این از مقایسه تجارب آزمون مهر و آبان فروم میتونیم بگیم که این امتحان بحث برانگیزتره و اختلاف بین علماش بیشتره (شاید این مورد به دلیل اینه که شخصی مثل بهنام جون اینجا حضور ندارند) اما در کل به نظرم امتحان آبان کوانتش هم پر بود از تله و من واقعاً سر جلسه این تله ها رو حس کردم. یعنی هر سوالی یک تله خاصی داشت، به عبارت دیگه اینو بگم خدمتتون که یکی از دوستام که میگفتش 5 دقیقه وقت اضافه آوردم رفتم وربال زدم، اما من مطمئنم که نمره کوانتم از اون بیشتر بشه. تازه کوانت را عمداً این حالت داده بودند تا همه بی دقتی کنن. بله روی سریع حل شدن سوالها یک طرفه که دوستان اکثرن اون روی دیگه رو دقت نکردن...
    با آرزوی بهترینها...
    .If you worry about yesterday’s failures, then today’s successes will be few

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)